Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456
Резултати от 76 до 87 от общо 87
Like Tree10Одобрявам

DAIKIN S40RTRXP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    180
    #76

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    ми от тези скъпи климатици не останаха парички за един ВАТМЕТЪР...
    Alexi одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    34
    #77

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    От 1-2 часа ми мига лампата за часовника,а нямам нагласен часовник. Спрях климатика, изчаках да се изчисти и го рестартирах - ефект нямаше. Лампата мига и на изключен климатик. Климатика съм го чистил преди 2 седмици ... Някой да има идея защо е така?


    EDIT:

    Прочетох в ръководството на FTXZ25N, че лампата мига на 1800ч работа на климатика и трябва да се изчисти климатика(или по-точно STREAMER-а) И да се натисне малкият бутон долу вляво.
    Този пост е редактиран от ydonev; 27-02-15 в 19:13.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    116
    #78

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    Климатика влезе ли в нормален режим на работа и да се изчисти това мигане на лампата за часовника? Ако си успял да решиш казуса какво откри, че е причината за това мигане?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    34
    #79

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    Климатикът си работеше нормално (само мигаше лампичката). Аз бях го чистил преди месец основно и само нулирах го дистанционното и мигащата индикация се премахна.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    180
    #80

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    И при мен се появи това мигане на лампичката за таймера.Изпълних по-горе описаната процедура и нещата се нормализираха. Явно климатика отмерва общите работните часове без значение дали през цялото това време е бил активиран стример модула, но пък изисква почистването му след тези работни часове и нулиране с малкия бутон като финално действие. Стример функцията може да се включи да работи самостоятелно, без значение дали е активиран основен работен режим /отопление, охлаждане/ и така частично да филтрира и пречисти въздуха в помещението.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    34
    #81

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    @rukar - чуваш ли жужене на филтъра (при мен спря след чистенето и се чудя дали сега работи) и как оставяш плазмата пуснат винаги?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    180
    #82

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    *ydonev - не чувам жужене на филтъра / не съм сигурен дали и преди е имало подобно жужене/. Относно празмата аз лично я оставям включена за около 2 часа максимум, защото силно се променя въздуха в помещението при нейната работа и наистина реално се разбира когато тази фунция е активирана. Имам и Тошиба с плазмен филтър, но при него ефекта е много по-слабо доловим в сравнение в този модел на Дайкин. Чистил си ли филтъра на аспирацията и според теб на колко работни часове е желателно да си извърши тази продедура? През този сезон включваш ли въпросната аспирация за вкарване на пресен въздух?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    34
    #83

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    При мен климатика е в хол/всекидневна (т.е. не се спи в стаята) и я оставям пусната вечер и то не всяка. Това, което забелязвам е значителното увеличение на праха по мебелите (за 3-4 дни се натрупва видим слой от прах върху мебелите, който може да си пишеш с пръст ). Ако не я включвам и не проветрявам (когато не се готви), прахта вече е значително по-малко. Климатика просто не може да изчисти добре входящият въздух, а и той в София е с едно добро качество!

    Плазмата е "ракетката" нали? Ако е тя, то е постоянно включена и не усещам разлика във въздуха.

    Седмица преди да ми светни индикацията за почистване, на климатика му почистих всички филтри, контейнера и плазмата. Най- мръсни бяха самите филтри със специфичен лек и черен прах (ако си чистил компютър - е почти същият е). Само с накисване във вода и после обливане се изчистиха. Другите филтри не бяха мръднали, а този на аспирацията бе като нов.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    116
    #84

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    *ydonev - преди да чистиш стримерния модул при активиране на тази функция усещаше ли разлика? При мен се долавя такава разлика./писах в предишния си пост/. Можеш да провериш дали самият ти не усещаш разлика във въздуха, т.е. друг твой близък също ли не усеща промяна? Ако е така може би следва да провериш изправността на стример модула /не знам как и с какви препарати си го чистил и дали е монтиран на място абсолютно сух/ Но при изправна работа въздуха от него се променя.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    34
    #85

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    Преди дни извадих филтъра и забелязах черни петна на металната плочката. С памучна клечка ги зачистих (доста зор видях) и сега пак си работи нормално. Когато е пуснат, усещам особена миризма (не лоша или натрапчива) и се чува определено като работи едно леко жужене.
    karrum одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    116
    #86

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    *Когато е пуснат, усещам особена миризма (не лоша или натрапчива) и се чува определено като работи едно леко жужене.*

    Така работи и при мен. Скоро и аз ще трябва да сваля и почистя въпросния филтър. Какъв препарат използва при почистване?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    36
    #87

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    Това с филтъра е интересно и тези черни петна от какво може да са, че чак толкова трудно да се чистят....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 6 ПърваПърва ... 456

Подобни теми

  1. Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS
    От solar77 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 110
    Последно: 24-10-19, 07:52
  2. Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J
    От nrjize във форум Климатици Daikin
    Отговори: 45
    Последно: 20-04-12, 22:49
  3. Отговори: 16
    Последно: 19-07-11, 23:05
  4. Daikin FTXS25GT и Daikin FTXS25G2V1B един и същ модел ли е?
    От IlianaAn във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 06-10-09, 20:13
  5. Отговори: 17
    Последно: 19-11-08, 00:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе