Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 87
Like Tree10Одобрявам

DAIKIN S40RTRXP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    116
    #1

    DAIKIN S40RTRXP

    Здравейте. Може ли някой да искаже мнение за посочената машина?
    Този пост е редактиран от karrum; 08-12-14 в 15:06. Причина: грешка в описанието

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    34
    #2

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    Цитат Първоначално публикувано от karrum Виж публикацията
    Здравейте. Може ли някой да искаже мнение за посочената машина?

    Здравей,


    2-ра седмица ползвам въпросният климатик в помещение 4х9х2.5 като заедно с един National 25 отопляват апартамент 115 м2 (двата климатика са в различни стаи и са разположени в най-далечните точки един от друг). Все пак още е нямало нещо екстремно като температури и се справят перфектно. Колкото им задам на климатиците - толкова поддържат.
    Впечатления - вентилацията си е прилично шумна, че на моменти и неприятна . Моментна консумация нямам, а дневната за целият апартамент е около 11-15 кВ при 20-22 градуса (когато няма никои е на 20, а като се приберем го вдигаме на 22). Климатика работи 24/24ч 7/7 дни. Около апартамента нищо не се топли и няма никаква изолация. National направи вчера 2 дефроста , daikin-а нито един (външна температура около 2гр и дъжд /снеговалеж).
    Комфорта от поддържането на влажността се усеща в целия апартамент като това се отнася както за усеща за температура, така за характерни сутрешен дискомфорт в нос/лигавица от прекомерно сухият въздух. Вентилацията съм я пуснал двупосочно и не проветрявам апартамента, защото и на двете тераси имам в близост комини и всичко замирисва на сажди! Дрехите от пералнята ги суша вътре поради липса на сушилна все още и при прекомерна влажност (над 55%) отварям за да я намаля естествено, а не с климатика като това се е случвало само 1 път при 3 перални за сушене и пране около 13-15 кг. Изключвайки тази ситуация 3те перални, климатикът се справя с регулирането на влажността с вентилацията доста успешно!


    Ако имаш конкретни въпроси - питай

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    116
    #3

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    Здравейте. Благодаря за отговора. Живо се интересувам каква е минималната консумация на въпросния климатик при темперирано /затоплено/ помещение преди да изключи при достигане на зададената температура. Въпроса ми е точно в този аспект, защото обмислям покупката на тази машина за помещение 34-35кв.м с доста добра вътрешна изолация по таван и стени /външна няма възможност да се изпълни/. Имам опасение дали машината няма да влиза в режим он/офф пред вид техническите характеристики. Виждам, че Вашето помещение е идентично и близко по площ. В момента в помещението ми работи по-слаб по мощност климатик и често се случва да изключва-включва. Ако не е тайна в кой град живеете?
    Този пост е редактиран от karrum; 09-12-14 в 16:12.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    34
    #4

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    Климатика се намира в София, в близост на пазара на Красно Село. Проблема при мен са загубите на топлина, които няма как да огранича за момента. Съседният апартамент е необитаем... на който дограмата му дори зее (взет от ЧСИ). В този ред на мисли - климатика почти не спира, а липсата на моментен разход не ми дава т.к. да го следя прецизно. Трябва да купя един "електромер" за контакта за да го засека прецизно.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    116
    #5

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    А като цялостна оценка доволен ли сте от работата на машината? Предоставиха ли Ви добре преведено ръководство за работа с дистанционното? Защото на мен ми се струва доста сложно за управление. Относно разхода, който посочвате е за целия апартамент при работата на двата климатика. 11-15кв. при тези обстоятелства ми се струва поносимо добър разход на ток. И как измервате тези изразходвани киловати. В смисъл не бих желел да влизам в подробности, но ако тези посочени цифри за за за двете клими означава, че имате най-малкото контролен елекромер при Вас в жилището.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #6

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    При мин. топлоотдаване от 500W, няма как да влиза в on-off режим през зимата, в помещение от 35м2.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    116
    #7

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    да- топлоотдаването е 500 вата, но това не може да бъде консумираната енергия, за да се постигне това топлоотдаване. Консумацията в тази ситуация следва да бъде не повече от 300 вата. Имам Нокрия 18-ка /европейско изпълнение/ и тя слиза на минимум около 395-410 вата преди да изключи. А Нокрията мисля,че има минимално топлоотдаване около 900 вата?

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #8

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    100 вата го дават да консумира когато топлоотдава 500

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #9

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    Цитат Първоначално публикувано от karrum Виж публикацията
    да- топлоотдаването е 500 вата, но това не може да бъде консумираната енергия, за да се постигне това топлоотдаване.....
    Кое не може да бъде консумираната енергия?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    116
    #10

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    мисля,че при топлоотдаване 500 вата няма как машината да консумира 500 вата. по-горе е написано,че по технически данни би трябвало при това минимално топлотдаване 500 вата да се консумира ток 100 вата или малко повече

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #11

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    точно така .. ако ти се струва невероятно - все пак говорим за топ модел на марката за японския пазар .. естествено в 35 квадрата не очавай да ти харчи 100 вата ,по скоро 250-300 в това време над нулата и през ноща

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    116
    #12

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    ако настина този топ модел отговаря на данните, които официално в сайта си показват моето мнение, че би следвало да консумира до 200 вата в добре изолирано помещение иначе и други климатици ще работят с тази консумация около 300 вата. То Нокрията ми слиза на моменти до 395вата...

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #13

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    Честно казано, не мога да разбера какво точно не ти е ясно в данните. Хората са си дали мин топлоотдаване 500W, при мин консумация на електричество 100W. При японските машини обикновено минимумите са реални, но обикновено те се постигат при по високи температури, когато КОП на мин е висок. При темп. около и под нулата, първо КОП е доста по нисък и след това загубите са доста по големи от, например 500W, така че машината едва ли ще работи на минимум. Освен ако, разбира се, не си направил пасивна къща.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    116
    #14

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    при японските фуджици примерно минималната консумация драстично се разминава от показаните от тях данни, затова питам за марката Дайкин /за тази фирма нямам преки наблюдения/

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #15

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    Кой японски Фуджик имаш предвид, щото аз гледам отвреме на време една Нокрия-22ка и доста си слизаше надолу - 110W

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS
    От solar77 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 110
    Последно: 24-10-19, 07:52
  2. Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J
    От nrjize във форум Климатици Daikin
    Отговори: 45
    Последно: 20-04-12, 22:49
  3. Отговори: 16
    Последно: 19-07-11, 23:05
  4. Daikin FTXS25GT и Daikin FTXS25G2V1B един и същ модел ли е?
    От IlianaAn във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 06-10-09, 20:13
  5. Отговори: 17
    Последно: 19-11-08, 00:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе