Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 87
Like Tree10Одобрявам

DAIKIN S40RTRXP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    180
    #61

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    Благодаря за обясненията! Щом това с големия зелен бутон е ЕКО режима- аз го използвах- не виждам особено голяма разлика в работата на климатика при този режим и режим отопление към текущия зимен сезон. Да-това с ограничението на макс. на машината го уцелих, намалих го и мисля, че така работи по-добре и може би малко по-икономично при сегашните външни температури / ще бъда сигурен в последното след известни замервания и наблюдения- ще пиша за това в по-късен етап/. Регулирах влажността на 45% и мисля да го оставя да поработи известно време така. Относно дограмата при мен: Смятам, че е сравнително добра, 7-камерна ПВЦ и троен стъклопакет с К-стъкло, дистанционерите са обикновени и това ме навежда на мисълта,че може да имам същите проблеми, които описваш. Относно консумацията и при мен е приблизително тези показания, каквито описват и ти..Много рядко се случва машината да изключва. Виждам,че периодично слиза до консумации около 200-215вата /с вкл.аспирация/ при +10 гр. външна. При мен монтираха климатика без траф /да не се повтарям-мисля, че го писах.../ Но си мисля, че при теб трафа би следвало да консумира по-малко от 25 в. /имам траф на друга японска машина и там показва при изключен климатик 7-8 в./но това е друга тема/. От цялото функционално меню с 24 позиции /функции/ кои си успял да разбереш как работят? Ако не те затруднява моля да ги посочиш /надявам се,че не съм много нахален/. Успешен ден!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #62

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    Не виждам смисъл от ограничаване на машината, а и не виждам как, ако тя е ограничена, ще работи по добре или по икономично. Няма никаква логика в това. Ограничава се максималната мощност на машината, а в мощностите, в които се разполагате вие, това не оказва никакво влияние.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    116
    #63

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    писах,че това е предположение и не съм сигурен. Ще направя наблюдения и измерване с ватметър, ще пиша какво съм измерил и при какви условия е извършено замерването. Ако сте специалист обяснете с ограничението на входящия ток какво се случва с номиналната мощност на климатика, примерно при текущия номинал 5,00 kW той запазва ли се или намалява. Ако намалява може би затова съм останал с впечатление, че машината работи по-гъвкаво и слиза на по-нисък минимум. Преди да променя този входящ ток дори при външна темп. +10 гр. не съм го засичал да слиза на минимум под 240в., а днес при такава темп. показваше текущ минимум 190в../при тази консумация не може да се очаква да топли,разбира се./

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    34
    #64

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    Ограничава климатика, така че да не влиза на максимална мощност (примерно от 20 гр на 30 и да не харчи 3кВ, а 2.2кВ - при мен толкова стигна в големите студове и с тази функция). При максималната мощност COP пада значително и чрез ограничаването на макс-а, ще се постигнат икономии с малко по-висок COP... но с лишаването на комфорт!

    Номиналът не се променя от това ограничение.

    При National CS-X287A и пуснат на LOW, максималната мощност падна от 2кВ на 1.3кВ или 1.5кВ. Климатика се спъва след тази летва, до там си работи нормално.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #65

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    Цитат Първоначално публикувано от karrum Виж публикацията
    писах,че това е предположение и не съм сигурен. Ще направя наблюдения и измерване с ватметър, ще пиша какво съм измерил и при какви условия е извършено замерването. Ако сте специалист обяснете с ограничението на входящия ток какво се случва с номиналната мощност на климатика, примерно при текущия номинал 5,00 kW той запазва ли се или намалява. Ако намалява може би затова съм останал с впечатление, че машината работи по-гъвкаво и слиза на по-нисък минимум. Преди да променя този входящ ток дори при външна темп. +10 гр. не съм го засичал да слиза на минимум под 240в., а днес при такава темп. показваше текущ минимум 190в../при тази консумация не може да се очаква да топли,разбира се./
    Ами ето данните наклиматика:
    Отоплителна мощност : 5.0 kW / 0.5 ~ 11.2 /
    Консумация : 0.915 W / 0.080 ~ 3.560 /

    Като го ограничим на 50%, ампеража ще се ограничи наполовина и оттам максималния консумирана енергия ще падне на 1780W, което си е доста над номинала, но предполагам, че няма да може да отдаде повече от 7кВт отплителна мощност. Предполагам, ще се превърне в обикновен FTX50

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    116
    #66

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    Благодаря за отговорите. Разбрах каква е логиката за намаляване на входящия ампераж. При мен засега ща го оставя в тази настройка, защото виждам,че машината си работи добре. Така ще се достига по-бавно зададената температура на помещението, но пред вид,че аз не изключвам климатика и той работи нон-стоп 24/24ч. си достига един икономичен режим и само компенсира малките термо загуби.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #67

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    няма да има никаква разлика в работата му под ограничената мощност - тествал съм на моите .. минимума не се променя

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    180
    #68

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    Днес забелязвам,че аспирацията се включва сама без активирана функция от менюто / нито основната настройка от меню 8, нито 24-часовата вентилация/. Не разбирах какво я управлява тази аспирация, докато после установих,че това се дължи на заданието за промяна на влажността в помещението. Е то няма как да се случи, ако не се вкара пресен въздух с променената влажност и това се осъществява от тази система за вентилиране. Обаче трябва да се гледа какво се задава от ДУ./ по точно аз самият следва да гледам какво правя.../. Тази функция реално увеличава консумацията на ел.енергия, както по-горе е описал колегата. И при мен това показва завишение около 250-350 в. в зависимаст от конкретното задание. Климатика работи доста тихо при сегашните условия- външна температура около 7-8 гр., външното тяло не се чува, че работи. Вътрешното на автоматична турбина е с приемлив за мен шум до 2-та степен. По нагоре в степените шума се усилва, но утешението е, че рядо се налага да се използват фиксираните степени на турбината.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #69

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    Дайкин, според мен, имат доста добро управление на вентилатора в режим "Ауто", никога не се успива и поддържа точно зададената температура.

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    180
    #70

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    Виждам от Вашия подпис,че имате две машини Дайкин и смятам мнението Ви за достоверно. Такива са и моите впечатления от въпросния климатик. Мисля,че управлението на вентилатора и при европейските и японските производства е приблизително еднакво по отношение на степените и реалната работа на турбината.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    34
    #71

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    Да споделя, че днес 12 външна, 20 зададена и 24 при него си ми показа за около 30 мин (е не стоя да го дебна...) момента консумация от 120w и си духаше топло на 1ва степен(при 120w да не се бърка с горещ). И все пак още не съм го виждал по-малко от 100w моментен разход, но и 120w за моите загуби са ми достатъчни :D .

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    116
    #72

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    а при мен днес: 8 външна, зададени 24 гр., не съм гледал при климатика горе колко показва , консумира 180-190 в. Такъв нисък минимум при мен никога не е показвал / дори и моментен/, а имам вътрешни изолации по таван и стени. Това което се вижда от реално замерените консумации може да се заключи, че този климатик почти ще докаже в работен режим написаните характеристики.

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #73

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    Машините ви са си бомба, нямат нужда от наглеждане.Да не вземете да се вманячите сега и да висите само при тях.
    tony34al и karrum харесват това.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #74

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    много добър минимум за такава мощна машина ,радва окото

  18. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #75

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    и да си купите поне един ВАТМЕТЪР.........

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 6 ПърваПърва ... 3456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS
    От solar77 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 110
    Последно: 24-10-19, 07:52
  2. Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J
    От nrjize във форум Климатици Daikin
    Отговори: 45
    Последно: 20-04-12, 22:49
  3. Отговори: 16
    Последно: 19-07-11, 23:05
  4. Daikin FTXS25GT и Daikin FTXS25G2V1B един и същ модел ли е?
    От IlianaAn във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 06-10-09, 20:13
  5. Отговори: 17
    Последно: 19-11-08, 00:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе