Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 87
Like Tree10Одобрявам

DAIKIN S40RTRXP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    180
    #46

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    ydonev - вече и при мен има монтиран S40RTRXV. Първи впечатления: Климатика работи сравнително тихо на автоматичен вентилатор и до 2-рата степен. При следващите степени респективно шума се засилва и става дразнещ / така е и при Фуджицу Нокриа 18-ка европейка-сравнявам го с Нокриата, защото до момента този климатик работеше в това помещение/. Забелязвам,че е чувствителен при промяна на градусите и реагира бързо. За сега не мога да открия как се включва аспирацията- не виждам да има отделен бутон, предполагам,че може би ще става от някое подменю. Ако не те затруднява обясни как си активирал двупосочната вентилация. При интерес от твоя страна мога да ги изпратя превода на ръководството, което ми додоха, но аз лично не смятам,че е направен много добре. Тази сутрин при външна температура -7 и зададена температура 23 градуса машина консумираше 720-735 вт. при режим отопление. Сега, в 20,40 ч. при външна температура -5 гр., на автоматичен режим при задение 24 гр. показва моментна консумация 635-650вт. , после слезе на 520 вт. Може да се отбележи, че до тези градуси спазва заданието.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #47

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    в колко квадрата е това колега

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    180
    #48

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    помещение 36 кв., площ на дограма 13,50 кв., забелязах до момента 1 дефрост на машината без наличие на скреж, продължителност около 5 минути /вън -5гр., вътре 23гр./
    Този пост е редактиран от rukar; 08-01-15 в 22:23.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #49

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    а едно сравнение с нокрията при подобни условия ? що го махна него слаб ли идваше

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    180
    #50

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    Нокриата работи перфектно, но според мен идваше малко силен за това памещение /когато го купувах преди 4 години обмислях между 14-ка и 18-ка и сега установявам,че е трябвало да купя 14-ка- за това памещение щеше да бъде идеален като работа и консумации/

    - - - - - - - - - -

    Иначе за европейски модел мога да кажа, че това е един от малкото превъзходни климатици за надежно отопление. Нямям спомен как се държи климатики с тези "сухи" дефрости. Сега този Дайкин прави подобен дефрост без обледяване през около 4-4,5часа

    - - - - - - - - - -

    Ако те интересува сравнение в качествата на климатиците в режим отопление: двата климатика се държат почти идентично и топлят много добре, но номинала на Нокриата е по-голям. Вътрешното тяло на Нокриата е по-дълго с около 10-11см и съответно турбината също е по-дълга. това способства за по-бързо насищане с топъл/охладен/ въздух. Дайкина пък има екстри за вкарване на пречистен пресен въздух,изходяща аспирация и т.н.Тепърва трябва да разуча активирането на тези и други функции. Всъщност оказа се доста сложен за управление климатик. Ако нещо конкретно те интересува за Нокриата питай. При първа възможност ще отговоря.

    - - - - - - - - - -

    сменям Нокриата с този модел на Дайкин не защото съм недоволен от Фуджицуто, а защото мисля, че новата клима ще работи по-добре при тези условия. Нокриата ще я местя в помещение с площ около 38-39кв., но с по-големи топлозагуби и смятам,че там машината ще работи по-добре.

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #51

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    Няма разлика между Nocria 14 и 18 като хардуер. Просто втората е малко по-изцедена.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    180
    #52

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    Намалените номинали на 14-ката способстват тя да работи по-добре в пространство с площ между 30-40 кв.. Имам приятел с монтирана такава машинка в стая 34 кв. и е изключително доволен от работата на климатика.Както от създавания кофморт и сметкте за ел.енергия. Той очаква новата Нокриа с интерес дали ще се предложи за европейския пазар по малка машина от 14-ка.

    - - - - - - - - - -

    данни от работата на Дайкина: при външна температура -7 гр., зададена 22, поддържа 21,3-21,5гр. на автоматичен режим и автом.вентилатор кансумира 515 вата. А от инфо бутона показва измерена температура от датчика на машинката 25гр./но това е на височина 240см от пода/. Специалистите могат да искажат мнение дали е добре. Но със сигурност мога да кажа,че въпросния модел на Дайкин работи по икономично в сравнение с Нокриа 18-ка в помещението ми от 36кв.
    Този пост е редактиран от rukar; 09-01-15 в 08:33.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #53

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    като намерите читав превод качете го тука да видя какви функции има
    edi1 одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    116
    #54

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    ЗДРАСТИ, ydonev. Днес очаквам да дойдат хората за монтиране на въпросния климатик. Изпратиха ми преведена част от ръководството, но ми се вижда доста орязано и непълно. След монтажа ще пиша за първите впечатления от работата му. При твоя монтаж сложиха ли траф за 200 волта?

    - - - - - - - - - -

    rukar, от колко време го ползваш този нов климатик? При мен помещението е 35,26 кв.м. Виждам,че си описал работни състояния на климатика. Доволен ли си от новата придобивка? Ако имаш добър превод и не те затруднява можеш да го качиш да го разгледаме и него, че изпратения на мен не е много добре направен

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #55

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    като намерите читав превод качете го тука да видя какви функции има
    Алекси, ти май си намислил нещо.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #56

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    мда ,от както видях че от тоя модел има и 22ки и 28ци внесени ама де да видим ..

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    116
    #57

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    Привет на всички. От 9.01. при мен работи новия климатик DAIKIN S40RTRXP. Чудесна машина! Макар, че тези дни бяха топли и реално климатика не е работил много време при отрицателни температуре мога да кажа,че засега съм доволен как работи. Ако някой се интересува какви консумации прави ще ги засеча в следващите дни, когато времето застуди и ще пиша. Само един път го видях, че слезе на минимална консумация около 280-290 w. Не съм сигурен дали това е реалния минимум. Мога да отбележа, че управлението на този климатик се оказва доста сложно и трудно / вероятно поради недобре направен превод-липсват обяснения за част от подменютата и т.н./ Иначе при активиране на входяща-изходяща аспирация мога да отбележа,че ефекта от тази операция се усеща реално. За сега толкова.
    edi1, necata2 и justify харесват това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    34
    #58

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    Със здраве да я ползваш и безаварийно .

    Вкарването на въздух от вън при много ниски темп. вдига разхода с 100-300W (това е за затоплянето на входящият въздух). Усеща се и то в целият апартамент .... стига да нямаш комин в близост - уви аз имам един.... и понякога си замирисва стабилно на пушек и си я спирам и пускам главно при нужда (примерно готвене). Моят го монтираха с траф.

    Днес имах ср. разход около 400-500w при 10* външна и 23 зададена на т.н. Еко режим (някак си го пуснах и сега не ми дава да го спра... ама това е др боза ). Аспирацията е доста шумничка (смисъл усеща се разликата когато я изключена).

    Ще се радвам да обменя опит с вас... ако имате питане по дистанционното конкретно - кажете ... аз се боря вече 2м с него и му свикнах. Е още търся как да спра екото :D
    Цитат Първоначално публикувано от karrum Виж публикацията
    Привет на всички. От 9.01. при мен работи новия климатик DAIKIN S40RTRXP. Чудесна машина! Макар, че тези дни бяха топли и реално климатика не е работил много време при отрицателни температуре мога да кажа,че засега съм доволен как работи. Ако някой се интересува какви консумации прави ще ги засеча в следващите дни, когато времето застуди и ще пиша. Само един път го видях, че слезе на минимална консумация около 280-290 w. Не съм сигурен дали това е реалния минимум. Мога да отбележа, че управлението на този климатик се оказва доста сложно и трудно / вероятно поради недобре направен превод-липсват обяснения за част от подменютата и т.н./ Иначе при активиране на входяща-изходяща аспирация мога да отбележа,че ефекта от тази операция се усеща реално. За сега толкова.

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    180
    #59

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    Относно вкарване на свежия въздух наистина се усеща, за това дали променя консумацията вероятно си прав,че при ниски температури е нормално да го подгрее и това ще доведе до цялостно увеличение на консумацията. При мен монтираха климатика без траф. Не знам дали така е по-добре или не е, но фирмата ми дава гаранция 3 години и се надявам да няма проблеми.
    Аз до момента не съм намерил варианта за включване на този ЕКО режим и каква е ползата от него ти можеш да кажеш. Ако с нещо спомага за по-добра работа на климатика пиши. За мен е интересно как да се активира функцията: поддържане навлажност за хидратация на кожата /при отопление, при охлаждане/. Ще бъда благодарен ако можеш да ми посочиш начина за активиране на тези фунции и да се посочи от кой номер на функционалното меню става това / нали има 24 менюта/. Относно консумираната енергия: режим отопление-при външна температура 7 гр., зададена температура 23 гр. /достигнати в помещението, горе при климатика е 25 гр./ консумацията е средно около 320-335 вата. До момента съм видял минимална консумация в този режим 190 в. за много кратко време, в други случай слиза до 220-240 в. и тогава духа леко затоплен въздух. За съжаление превода, който ми дадоха е лошо направен и не се разбира как да се работи с функционалното меню. Не знам ти как успяваш да си направиш преводи, освен ако не си намерил ръководството на климатика в pdf. файл с японски шрифтове и да се използва гугъл преводач. Аз намерих и свалих ръководство от японски сайт, но за съжаление не е с шрифтове, а са цялостно сляти страници и не върши особена работа.
    Този пост е редактиран от rukar; 20-01-15 в 20:50.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    34
    #60

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    Цитат Първоначално публикувано от rukar Виж публикацията
    Относно вкарване на свежия въздух наистина се усеща, за това дали променя консумацията вероятно си прав,че при ниски температури е нормално да го подгрее и това ще доведе до цялостно увеличение на консумацията. При мен монтираха климатика без траф. Не знам дали така е по-добре или не е, но фирмата ми дава гаранция 3 години и се надявам да няма проблеми.
    Аз до момента не съм намерил варианта за включване на този ЕКО режим и каква е ползата от него ти можеш да кажеш. Ако с нещо спомага за по-добра работа на климатика пиши. За мен е интересно как да се активира функцията: поддържане навлажност за хидратация на кожата /при отопление, при охлаждане/. Ще бъда благодарен ако можеш да ми посочиш начина за активиране на тези фунции и да се посочи от кой номер на функционалното меню става това / нали има 24 менюта/. Относно консумираната енергия: режим отопление-при външна температура 7 гр., зададена температура 23 гр. /достигнати в помещението, горе при климатика е 25 гр./ консумацията е средно около 320-335 вата. До момента съм видял минимална консумация в този режим 190 в. за много кратко време, в други случай слиза до 220-240 в. и тогава духа леко затоплен въздух. За съжаление превода, който ми дадоха е лошо направен и не се разбира как да се работи с функционалното меню. Не знам ти как успяваш да си направиш преводи, освен ако не си намерил ръководството на климатика в pdf. файл с японски шрифтове и да се използва гугъл преводач. Аз намерих и свалих ръководство от японски сайт, но за съжаление не е с шрифтове, а са цялостно сляти страници и не върши особена работа.
    Еко режима е голямото зелено копче под екрана и там логиката е малко странна - изкарва ти +2, което значи 22+2... аналогично ако е -2 то си задал 20 гр. Ако няма нищо е на 22гр.
    Влажността се регулира от дясното копче под зеленият и розовия бутон. Ако си на отопление - ще ти изкарва проценти, ако си на Еко ще ти сменя надписите отгоре - като е от изключена, през 40% до 50% през 5%.
    Може да провериш зададената температура/влажност от копчето долу вляво, което ти показва показва вътрешна/външна и т.н. температури. При показване на първия надпис - другите може да ги викаш последователно отново с натискането на същият бутон за по-бързо.

    Съвет за поддържане на влажността - не знам как ти е дограмата и изолацията, но за да намалиш евентуалният конденз и мухъл, то поддържай 40/45% влажност и избягвай влажност над 60% особено зимата. Аз суша дрехи на климатика и предишният ден изключвам овлажняването. В 95 м3 за нула време става от 30% над 60% и тогава проветрявам за 3-5 мин да излезе влагата (не ползвам климатика да намалява влажността зимата... освен ако вън не се диша заради печките на твърдо гориво). Дограмата ми е с K-стъкло обаче с калпав дистанционер и при влажност 60% се получава един пръст конденз в долният край и това ми индикация да я намаля.

    Допълнително може да ограничиш макс. на климатика от 1во функционално меню и ще ти излезе един щепсел в средата горе над градусите и влажността.

    Минималното, на което съм го виждал да роботи на отопление е около 250-300w (консумацията на трафа при изключен климатик е 25w - т.е. стават 220-280w), но като цяло тези дни си работи на 300-900w и ако вдигна температурата с градус, два минава на 1000-1100. При слънчево време и 10гр. външна се случва и да спира климатика за 10 мин и после да почва от 400w.

    edit: Сега го забелязах, че работи на 200-220w и на 1ва степен на вентилатора си духа топло (за жената студено ) - показатели: 12 външна, 22 зададена, 25 отчита при него си.
    Този пост е редактиран от ydonev; 21-01-15 в 13:55.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS
    От solar77 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 110
    Последно: 24-10-19, 07:52
  2. Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J
    От nrjize във форум Климатици Daikin
    Отговори: 45
    Последно: 20-04-12, 22:49
  3. Отговори: 16
    Последно: 19-07-11, 23:05
  4. Daikin FTXS25GT и Daikin FTXS25G2V1B един и същ модел ли е?
    От IlianaAn във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 06-10-09, 20:13
  5. Отговори: 17
    Последно: 19-11-08, 00:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе