Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 87
Like Tree10Одобрявам

DAIKIN S40RTRXP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    116
    #16

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    Нокрия 28-ца - модел AS-Z28R-W. Минималната консумация дори при външна темп. около 10-11 градуса на спада под 225вата и изключва, прави почивка 7-10 мин. и тръгва пак и така в влиза в един гаден ражим на работа. Да разбирам ли, че си доволен от работата на твоята машина?

    - - - - - - - - - -

    сега този цикъл го прави при консумация 335-340 вата. И не разбирам защо не слиза на по-ниска кансумация преди за изключи. Нали уж така трябва да работи японския инвертор?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #17

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    Машината/АS-S22W/ не е моя, просто имам някакви наблюдения в/у нея, но собственика й е доволен.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #18

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    Май само тошиба слиза на отопление до минимума си който е написан. Национала слиза на 75 вата на охлаждане но на отопление не слиза под 170 вата.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    116
    #19

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    вероятно ще излезете прав относно минимума на Тошибата- 28 UDR ми показва консумация в момента 190 вата при задание 22 градуса, но темата все пак е горепосочения модел на Дайкин.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #20

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    моето фуджицу на 100 волта слиза на 130-140 вата ( по каталог е от 95 ),това с трафа и при условие ,че като изключи компресора уреда показва 40 вата (не знам дали са реални или захранването на машината го бърка нещо ) .. може с дни да работи на 130-160 вата поддържайки градусите .. дали се вдига минимума с падане на температурите не мога да установя щото тогава не изключва ,в момента навън е 1° ,работи на 160 вата .. относно дайкина - не се притеснявай от он-офф в 35 квадрата ,машината има доволно нисък минимум .. мен по скоро цената и не ми харесва

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    116
    #21

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    Видно от подписа ти твоето фуджицу е с по-ниска мощност и вероятно и на по-ниски минимуми ще слезе спрямо мойта машина, но пък като се замисля моя климатик е Нокрия и нали уж това им е най-високия клас? В общи линии не съм очарован от работата на машината ми. За тези посочени характеристики и този висок СОР би следвало климатика да работи при доста по различни състояния и консумации. А относно цената на Дайкина и на мен много не ми харесва, но ако реша да го взема ще претръпна при плащане...Все още се замислям между въпросния Дайкин и Тошиба 40 EDR. Последната поне с минимумите ще си ги спазва коректно.

    - - - - - - - - - -

    При мен фуджицуто като изключи компресора показва текуща консумация около 20 вата /това е от работата на вътрешния вентилатор-той продължава да работи/

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #22

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    мощността слабо влияе на минимума ,твоя дори е с по нисък на хартия .. според мен е за профилактика нокрията ти ,все пак е 8 годишен едно пълно разглобяване измиване на топлообменници и зареждане на фреон по везна ще промени нещата .. при тошиба минимума наистина е нисък но има една особеност - под определени градуси ( май 3° бяха ) компресора не минава на 1 цилиндър и минимума се вдига съществено

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    116
    #23

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    е та той беше монтиран преди три месеца и беше чистак нов?!

    - - - - - - - - - -

    аз затова я купих тази машина,че се намери нова

    - - - - - - - - - -

    и затова ме дразни как работи...

    - - - - - - - - - -

    дори бях загледал една 40-ка Нокрия /нова/, но вече на тази марка не вярвам в посочените характеристики!

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #24

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    Нищо им няма на машините, работят си според условията, в които са поставени, не се вторачвайте в тях.Не чакайте да работят като на стенд.
    zzz одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #25

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    то по скоро въпроса е принципен щото от машините на 220 волта има такива при които упоменатия минимум е откровена лъжа и не могат да го постигнат никога ,докато при тия на 100 волта поне от тия които съм наблюдавал и се упоменават във форума сравнително са по точни нещата .. нокрия с 55 вата минимум да работи он-офф на 300 вата - нещо не е добре машината ..

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    116
    #26

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    отклонихме се от темата за въпросния модел на Дайкин и дали собственика му е доволен от работата и всичките му функции?

    - - - - - - - - - -

    поставям питане за помещение 34-35 кв. с 5-камерна ПВЦ дограма, К-стъкло, троен стъклопакет, площ на дограмата около 10,5-11 кв., вътрешна изолация по стени и таван, подова настилка-ламиниран паркет с изолация под него 10мм кой климатик е по-подходящ при поддържане на 23-24 градуса при отопление:DAIKIN S40RTRXP, TOSHIBA RAS 402EDR, TOSHIBA RAS 402UDR?


  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #27

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    според мен ти трябва да избереш според екстрите които предлагат ,и 3те ще се справят и горе долу еднакво ще харчат .. моето лично мнение е че дайкина е грозничка машина предния модел е значително по красив и има 4д жалузи духа и настрани ,все още се намира нов .. за сметка на това регулира влажността на помещението което тошибите не го могат .. но пък е и по скъп .. не знам как са им дефростите на тия дайкини ако са като на европейските модели - по добре тошиба

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    116
    #28

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    ЗА TOSHIBA серия UDR имам наблюдения и мога да кажа,че машината работи много добре- имам 28-ца. Серията EDR има малко по-ниски характеристики, но мисля, че и тези клими ще работят стабилно. По интересно ми е машината на Дайкин как се справя при нашите климатични условия. Би било много жалко ,ако и за японския пазар са оставили същия алгоритъм за дефроста . Надявам се тези клими да работят много по- добре и икономично в сравнение с европейските модели. За момента тук се появи само един притежател на въпросната машина и я ползва от две седмици-твърде кратко време за обективно мнение /според мен/. Относно екстрите мисля,че Дайкина води в класацията спрямо другите две клими. Води убедително и в ценово отношение...

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #29

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    Дайкина поне там където го гледам е доста по скъп от Тошибите .. може да загледаш и Fujitsu AS-Z40D2 - машината предлага топъл дефрост ,т.е. отоплява и докато дефроства - според мен доста ценна екстра и се среща много рядко дори във високия клас .. не си споменал и последния модел на Тошиба от тая година GDR - не е нещо по различно от предходните като параметри но е с друг дизайн според мен много красив .. аз лично искам климатика да ми краси стаята и да се кефя като го погледна Дайкина не съм го виждал на живо но на снимки не ме кефи .. Фуджицуто е като произведение на изкуството с тия плавни форми

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    180
    #30

    Отговор: DAIKIN S40RTRXP

    формите на това Фуджицу са наистина интересни и красиви, но най-важно е как ще работи. едва ли има отзиви за този нов модел. а и цената е като уруро сарарата DAIKIN S40RTRXP

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор между Daikin Nexura FVXG или Daikin FVXS
    От solar77 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 110
    Последно: 24-10-19, 07:52
  2. Daikin FTX35JV или Daikin FTXS35J
    От nrjize във форум Климатици Daikin
    Отговори: 45
    Последно: 20-04-12, 22:49
  3. Отговори: 16
    Последно: 19-07-11, 23:05
  4. Daikin FTXS25GT и Daikin FTXS25G2V1B един и същ модел ли е?
    От IlianaAn във форум Климатици Daikin
    Отговори: 3
    Последно: 06-10-09, 20:13
  5. Отговори: 17
    Последно: 19-11-08, 00:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе