Страница 10 от 38 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследноПоследно
Резултати от 136 до 150 от общо 569
Like Tree402Одобрявам

Видяхте ли новия FTXB-C

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,273
    #136

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Все още консумацията и минимумите на тея Грее-та упорито се крият, само хвалби...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #137

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr Виж публикацията
    Все още консумацията и минимумите на тея Грее-та упорито се крият, само хвалби...
    Данните не се крият, им ги във всяко сервизно, друг е въпроса дали на някого му се търсят
    Така или иначе има общодостъпни ERP тест рипорти на машините, не се крият от никого -> http://www.airtradecentre.bg/PDF/new...DNA4F--ERP.pdf

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Разбери ме правилно, аз съм много скептичен към FTXB (20-25-35) C. Но съм доста повече скептичен към Gree Change.
    Дал си линк към обратната ситуация.
    Много хора ще си купят FTXB (20-25-35) C и Gree Change и ще споделят впечатления през зимата и тогава ще се види.
    Виждам, че явно не сте прочели коментарите в линка, тогава може би щяхте да разберете, че и в "В" серията, а и в доста други Daikin-и компресорите се правят в завода на GREE.Както и да е, то когато човек робува на марка, не може да каже лошо за нея.
    Обръщам Ви внимание, че нито един от моделите на GREE, не са нови нито пък за първа година на пазара (международния), зими са карали (Viola II и Cozy даже и в България).
    Отзиви има достатъчно. "В" серията от друга страна е нов модел и не може да се похвали с опит, но все пак компонентите в нея не са лоши (нали са си GREE), та не очаквам да има ядове зимата (освен ако дайкин не са се овъртели с управлението).
    VeleV.Klima и spas.slavchev харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #138

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Цитат Първоначално публикувано от P.Hristov Виж публикацията
    Виждам, че явно не сте прочели коментарите в линка, тогава може би щяхте да разберете, че и в "В" серията, а и в доста други Daikin-и компресорите се правят в завода на GREE.Както и да е, то когато човек робува на марка, не може да каже лошо за нея.
    Обръщам Ви внимание, че нито един от моделите на GREE, не са нови нито пък за първа година на пазара (международния), зими са карали (Viola II и Cozy даже и в България).
    Отзиви има достатъчно. "В" серията от друга страна е нов модел и не може да се похвали с опит, но все пак компонентите в нея не са лоши (нали са си GREE), та не очаквам да има ядове зимата (освен ако дайкин не са се овъртели с управлението).
    Да прочетох за Zhuhai Gree Daikin Device Co. Ltd.и Zhuhai Gree Daikin Precision Mold Co. Ltd. И двете са с 51% на Gree electric и 49% на Daikin.Първата е за производство на компресори., а втората произвежда компоненти за компресори.От примерите: първия е за пенсионираното външно тяло RXS-K, втория е от външно тяло ,изглежда само за охлаждане(за Великобритания),j,третия е за американския пазар.От това не може да се направи генералния извод,че GREE произвежда частите за Daikin.
    Daikin Europe N.V. си има заводи за компресори в Италия и Чехия.Аз не робувам на марката Daikin.А между другото този .pdf ,който си прикачил силно ме заинтересува .Това сигурно ще ме накара да пища до тези да ги помоля да направят публични ErP документите за битовите климатици на сайта си.

  5. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #139
    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Да прочетох за Zhuhai Gree Daikin Device Co. Ltd.и Zhuhai Gree Daikin Precision Mold Co. Ltd. И двете са с 51% на Gree electric и 49% на Daikin.Първата е за производство на компресори., а втората произвежда компоненти за компресори.От примерите: първия е за пенсионираното външно тяло RXS-K, втория е от външно тяло ,изглежда само за охлаждане(за Великобритания),j,третия е за американския пазар.От това не може да се направи генералния извод,че GREE произвежда частите за Daikin.
    Daikin Europe N.V. си има заводи за компресори в Италия и Чехия.Аз не робувам на марката Daikin.А между другото този .pdf ,който си прикачил силно ме заинтересува .Това сигурно ще ме накара да пища до тези да ги помоля да направят публични ErP документите за битовите климатици на сайта си.
    И какво като има заводи за компресори в италия? В термопомпите също се слагат китайски сопи, които не са грее, но за сметка на това горят като нажежаеми крушки.

    Иначе "този" когото си цитирал е, човекът от "тези", към които си дал линк, който може да ти даде повече документи.
    mirandi и P.Hristov харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #140

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    И какво като има заводи за компресори в италия? В термопомпите също се слагат китайски сопи, които не са грее, но за сметка на това горят като нажежаеми крушки.

    Иначе "този" когото си цитирал е, човекът от "тези", към които си дал линк, който може да ти даде повече документи.
    Спести си емоциите. Знам какво съм написал.

  7. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #141

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Никой не е казал, че всички части на дайкин са грее. Коментираха се някакви компресори, които действително са.

    Иначе огромен % от частите са си китайски и по този въпрос е безсмислено да се спори.

    Не става дума за емоции, а за реалните неща, а именно как един прехвален бранд лека полека от производство на що годе прилични машини, премина към производство на абсолютни тесли, но тези тесли в комбинация с добър маркетинг и като цяло много добра пазарна стратегия се продават лесно и в прилични количества. От там, накъдето отива дайкин, панасоник се върна преди известно време. Затова и в момента, в сектор термопомпи и професионални системи излизат нагоре. Битовият сектор вече разбраха, че е умряла работа след пътешествието по наклонената плоскост и минималните печалби, които могат да бъдат реализирани в него.

    Но нека не се отклоняваме от темата, можем да дискутираме например дали новите Б-та от турция ще са същите или по-лоши/по-добри от чешките.

    Също можем да правим предположения за развитието на марките, например кога някой техен конкурент с безлимитна касичка ще реши да ги изтрие от лицето на климатичния пазар?
    mirandi и P.Hristov харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #142

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    А между другото този .pdf ,който си прикачил силно ме заинтересува .Това сигурно ще ме накара да пища до тези да ги помоля да направят публични ErP документите за битовите климатици на сайта си.
    Файловете не са недостъпни, не виждам нужда да ги има на търговски сайт, но може и да се качат. Както казах и преди, няма какво да се крие, но като си тръгнал пиши и на другите, че отдавна не съм виждал японски ErP тест рипорт

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Също можем да правим предположения за развитието на марките, например кога някой техен конкурент с безлимитна касичка ще реши да ги изтрие от лицето на климатичния пазар?
    Сравнението на касичките съм го казвал и преди, за жалост на Японците, Китайците ги надскочиха по обем финансови приходи и сега всички знаят, кои са богатите играчи. За жалост на всички, китайците иззеха производството и реално Японците им помогнаха да натрупат пари и власт.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    От примерите: първия е за пенсионираното външно тяло RXS-K, втория е от външно тяло ,изглежда само за охлаждане(за Великобритания),j,третия е за американския пазар.От това не може да се направи генералния извод,че GREE произвежда частите за Daikin.
    Ако от това не можете да направите изводите, не знам дали има смисъл да коментираме. Лично мога да кажа, че за 2014г., китайците са произвели над 1 000 000 битови сплита за Daikin, като не говорим само за OEM но и за ODM продукти (ако намирате разликата). Та да го кажа така, аз изводи не си правя а работя с факти.
    Този пост е редактиран от P.Hristov; 26-09-15 в 12:13.

  10. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #143

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Цитат Първоначално публикувано от P.Hristov Виж публикацията
    Сравнението на касичките съм го казвал и преди, за жалост на Японците, Китайците ги надскочиха по обем финансови приходи и сега всички знаят, кои са богатите играчи. За жалост на всички, китайците иззеха производството и реално Японците им помогнаха да натрупат пари и власт.
    Да, точно това имах в предвид, като разбира се включвам и корейската монета в нещата, защото, макар и да не произвеждат само климатици:

    Forbes Welcome

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #144

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Да, точно това имах в предвид, като разбира се включвам и корейската монета в нещата, защото, макар и да не произвеждат само климатици:

    Forbes Welcome
    Корейците са машини, като нищо могат да пометат Японците от пазара. Забелязвам, че Самсунг са се амбицирали здраво и на САС пазара, така че япоинците скоро ще берат ядове. Китайците от своя страна са необходимото зло, тъй като са завода на света.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #145

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Цитат Първоначално публикувано от P.Hristov Виж публикацията
    Файловете не са недостъпни, не виждам нужда да ги има на търговски сайт, но може и да се качат. Както казах и преди, няма какво да се крие, но като си тръгнал пиши и на другите, че отдавна не съм виждал японски ErP тест рипорт

    .
    ErP документи за всичките си актуални продукти са качили на сайтовете си Daikin,Panasonic,ME,MHI,Fujtsu-General,Toshiba,Samsung и LG. Аз мисля ,че има смисъл.
    ErP тестове се правят достатъчно - бъди сигурен.Санкциите при неуспешен тест са жестоки.Знам какво е OEM и ODM продукти.

  13. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #146

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Санкциите при неуспешен тест са жестоки.
    Санкции при неуспешен тест няма. Ако климатикът не отговаря на въпросните параметри, производителите не получават сертификат и не могат да го продават в ЕС. След това обикновено го подобряват и се връщат да правят нови тестове.

    Нещо подобно стана и с Дайкин, които опитаха да сертифицират VRV4 в евровент, но не успяха от първия път. Върнаха ги, те си подобриха нещата и после си взеха евровент сертификата.
    mirandi и P.Hristov харесват това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #147

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Направо се чудя какви са санкциите
    А и има разлика между тест рипорт и сертификат.
    AC_From_Hell и mirandi харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #148

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Да бе то каква санкция е това? Изтегляш десетки или стотици хиляди бройки от един модел от пазара в ЕС.Няма проблем, продаваш може и на по-висока цена в Африка
    или Близкия Изток да се топлят и охлаждат(в забележителния диапазон от -10гр до 40гр.).Даже и акциите на компаниите може да се вдигнат. Много добре знам разликата между евровент сертификат и тест по Анекс III .
    P.Hristov, щом няма проблеми ErP документи да се качат на сайта,качете ги.Мястото им е точно на търговски сайт.Щом искате да се мерите с японците и корейците следвайте и техните бизнес практики.

  17. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #149
    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Да бе то каква санкция е това? Изтегляш десетки или стотици хиляди бройки от един модел от пазара в ЕС.Няма проблем, продаваш може и на по-висока цена в Африка
    или Близкия Изток да се топлят и охлаждат(в забележителния диапазон от -10гр до 40гр.).Даже и акциите на компаниите може да се вдигнат. Много добре знам разликата между евровент сертификат и тест по Анекс III .
    P.Hristov, щом няма проблеми ErP документи да се качат на сайта,качете ги.Мястото им е точно на търговски сайт.Щом искате да се мерите с японците и корейците следвайте и техните бизнес практики.
    Абе човек, ти знаеш ли дефиницията на думата санкция? Също така наясно ли си, че никой не пуска конкретен модел на пазара преди да е минал тестовете? Та той не може да го внесе легално в ЕС, какво теглене на бройки те гони?

    Относно бизнес практиките, великите производители на мерцедес, обикновено се борят на живот и смърт да си крият техническите документи...
    P.Hristov одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,273
    #150

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Колкото и 75W и 100W са забранени от ЕС и са във всеки магазин...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 10 от 38 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Новия флагман на LG - H09/12MW
    От cooler във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 225
    Последно: 07-01-17, 23:26
  2. Отговори: 24
    Последно: 19-08-16, 00:26
  3. Видяхте ли новите Bi-Metal тръби?
    От Mega във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 12
    Последно: 21-05-11, 05:42
  4. Видяхте ли това безумие? :))))
    От RadoD във форум Мрежи
    Отговори: 6
    Последно: 15-12-04, 17:11
  5. Видяхте ли новия eng-bg преводач
    От Kico във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 17-10-03, 01:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе