Страница 15 от 38 ПърваПърва ... 5131415161725 ... ПоследноПоследно
Резултати от 211 до 225 от общо 569
Like Tree402Одобрявам

Видяхте ли новия FTXB-C

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #211

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Времето се постопли във варна , и дефростите станаха доста чести в сравнение когато беше -8:-10 градуса , някъде около веднъж на 40 минути . Здраве да е , важно е че топли , а и самия дефрост е кратък общо 5 минути всичко.
    estqwerty, ronnie72 и emil vasilev харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #212

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Да споделя пак за 50ката ..... За момента топли без проблем. Дограмата обаче е ужас и до нея се усеща как полъхва хлад. В нашия град се задържа от -6до-14гр. миналите дни, като сега е -3. Дефроста който следих преди малко продължи 6мин. /при -10 ги прави на около 80мин/след това за около минутка струята от вътрешното постепенно загря. Моментна консумация на зададени 26гр. е 1,45кВ.
    Този пост е редактиран от pulsedriverbg; 05-01-16 в 13:50.
    emil vasilev одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    14
    #213

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Взех едно такова недоразумение 9-ка за да обръща въздуха в един коридор 10 кв. (къща). До 0 градуса всичко е ок. Въпреки че харчи повече от 12-ка LMCA в 18 кв. Под 0 градуса се почват танците с дефростите. Когато мина през пустия му коридор все дефроства тенекето

    Реших да видя какво е това чудо и попаднах на тази тема:

    https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...%B8%D0%BD.html


    Та който се набутал, набутал. Който не е да чете внимателно преди да се направи нова тема с 40 страници от страдащи и ридаещи души
    mirandi одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    13
    #214

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Моят Daikin FTXB25С го купих м.май 2015г. от представителството във Варна - срещу Пикадили Парк до последното кръгово в посока кк.Зл.пясъци. Цената с монтажа беше 1029лв. В друга фирма ми обясниха че е задължително да си взема FTXB35C за да имам запас през зимата. Цената им беше 925лв. с монтажа. Но ми се сториха доста съмнителни, и отидох при представителството. През лятото почти него ползвах и не мога да дам отзиви. Сега пък зимата е сравнително лека. Все още не мога да разбера. Климатика го включвам вечерно време 18ч. и го изключвам към 01ч. Т.е. работи около 7часа. Пред вид южното ми изложение, и вътрешно разположение при температури навън 14гр. през деня в стаята-15кв.м. термометъра показва 20гр. Това ме кара да не го ползвам 24ч. Вероятно е редно , за да може да си влезе в оптимален режим на компресора да работи непрекъснато. Но едно че през деня напича силно в стаята, друго е че вътрешното тяло е доста шумно според мен и трудно се спи през ноща. Ползвам го на режим само топло, вентилатор на автоматична степен, и клапата да е спряна на долу(най-отворено положение) защото установих че е най-тих тогава. Момчетата които го монтираха от представителството на Дайкин-Варна, обясниха че тихият режим, който фактически е за сън, ще доведе до задръстване на външното тяло. Затова обясниха че не е препоръчително да се ползва често точно този тих режим. Ползвайки автоматичната степен на вентилатора, предполагам че така силата на духане съответства на режими на вентилатора от 2 до 3. Поне така ми се струва, слушейки работата при различните режими на вентилатора. За топленето от начало го държах на 21С, но термометъра в стаята в 20ч. показваше 19С. Постепенно със застудяването през дните увеличих градусите на 23-25С, и показанията на термометъра в стаята са вече 22С. За мен са достатъчно комфортни. При положение че преди бях на локално парно с 25С. При няколкото снежни дни, забелязах леко заскрежаване на външните оребрения. Това водеше до размразяването им, като излизаше пара от външното тяло - дефрост режим за 3-5мин. Тъй като го включвах само вечерно време не мога да кажа някаква закономерност при дефроста. Дискомфортно ми стана когато установих че след затопляне на помещението, духа хладно и след това преминава пак в затопляне. Това студено "веене" е много неприятно усещане в стаята. Мисля че го правят абсолютно всички инвенторни и обикновенни климатици. Предвид кратката работа на климатика, т.е. че го спирам през деня, засякох ориентировъчно разхода при отопление. Може би 0.55-0.85квт/ч. в зависимост от студа на вън и градусите на дистанционното Ще се радвам да споделите вашите препоръки и мнения.
    Този пост е редактиран от kurti; 12-01-16 в 10:20.

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #215

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    остави го да бачка постоянно,че разхода ти хич не е малък

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #216

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Препоръки нямаме, освен една = да смените марката и модела климатик.

    Този 1 киловат консумация на час е огромна консумация за климатик за домашно ползване и то 25-ца, тоест най-много да е 10-ка.

    Според моят опит климатик който има нужда да бъдат увеличавани зададените градуси повече от 23 градуса в режим отопление, за да се чувства човешкия организъм на топло не е добре направен.Това е моето впечатление от Фуджицу и Фуджи, донякъде от Мицубиши.

    На тях им задавам 23 градуса дори когато навън е -15 градуса и вътре става "баня", тоест можеш да си лежиш не завит на леглото по фланелка къс ръкав и къси гащета без да ти е студено, дори ти е много приятно.

    Единствено когато съм се простудил го задавам на 24 градуса, но това е 1-2 пъти за цяла зима.

    За мен този разход е огромен, но той се дължи и на начина на ползване - включване вечер, изключване сутрин.Докато затопли и след това през деня помещението изстине и отново климатикът се "набира". Оставяйте го през деня на 19 градуса когато ви няма, а когато сте там на колкото ви е приятно.Според мен и сметките за ток ще са по-малки.
    DUNDURMA одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,171
    #217

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    kurti, трябвало е да вземете FTXB35C. През деня го оставяй на 18-19 гр. Ако е шумно,когато си там го слагай на I-ва степен или "тих вентилатор".

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,131
    #218

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Препоръки нямаме, освен една = да смените марката и модела климатик.

    Този 1 киловат консумация на час е огромна консумация за климатик за домашно ползване и то 25-ца, тоест най-много да е 10-ка.

    Според моят опит климатик който има нужда да бъдат увеличавани зададените градуси повече от 23 градуса в режим отопление, за да се чувства човешкия организъм на топло не е добре направен.Това е моето впечатление от Фуджицу и Фуджи, донякъде от Мицубиши.

    На тях им задавам 23 градуса дори когато навън е -15 градуса и вътре става "баня", тоест можеш да си лежиш не завит на леглото по фланелка къс ръкав и къси гащета без да ти е студено, дори ти е много приятно.

    Единствено когато съм се простудил го задавам на 24 градуса, но това е 1-2 пъти за цяла зима.

    За мен този разход е огромен, но той се дължи и на начина на ползване - включване вечер, изключване сутрин.Докато затопли и след това през деня помещението изстине и отново климатикът се "набира". Оставяйте го през деня на 19 градуса когато ви няма, а когато сте там на колкото ви е приятно.Според мен и сметките за ток ще са по-малки.
    Е той Фуджицуто си прехвърля с 2 градусите, които си задал ,пише го и в мануала даже,а някои марки цепят градуса ( като Саньото примерно ).
    Този пост е редактиран от avenger; 12-01-16 в 13:18.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,533
    #219

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Цитат Първоначално публикувано от kurti Виж публикацията
    ... Предвид кратката работа на климатика, т.е. че го спирам през деня, засякох ориентировъчно разхода при отопление. Може би 0.55-0.85квт/ч. в зависимост от студа на вън и градусите на дистанционното Ще се радвам да споделите вашите препоръки и мнения.
    Моето скромно мнение е, че разходът е съвсем нормален, както на всички други, добре работещи машини. Висок е, защото помещението не може да се темперира при този начин на ползване на уреда. Непрекъснато помпи по около 1500W - 2000W топлина. Машина от по-висок клас би работила много по-комфортно и тихо при темперирано помещение, но разходът на ток би бил практически същия, поне при температури, не по-ниски от +2 до 0 градуса. Всичко друго е реклама.
    estqwerty, kalcheff1, JOKVN и 1 други харесват това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    13
    #220

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Добре, ще го оставя да работи без изключване от дистанционното. До сега, включително и днес във Варна, имаше значително топли слънчеви дни. Понеже съм изцяло с южно изложение, отварях към терасата да се проветри, за няколко часа през деня. Сега това няма да го правя, тъй като по ваш съвет ще го оставям на 18-19С през деня. Вечерта след залез слънце примерно ще го усилвам до 23С. Бях чувал, че като паднат максималните температури под 10С, тогава именно не се спира климатика въобще. Просто ми се струваше нелогично при 20С в стаята само от слънцето да пускам климатика. За това че е трябвало да взема по-мощният, логиката ми бе следната: все едно да карам само в града джип с голям дизелов двигател или бензинова малолитражка, кое е по икономично през цялата година? Може би, ако не се спира, ще има по лек режим и няма да помпи при пускане, това ли имате предвид?

  13. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #221

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Не го спирай! Като си направи градусите, сам ще изкючи. Просто му задай по ниска температура по ДУ - 18,20 колкото ти е кеф. И да, разхода на енергия ще се намали, а комфорта повиши.

    п.п Мощния джип, в лоши зимни условия няма да те остави ( като гледам колко хубаво чистят улиците в градовете...), докато с малката п*чи въшка си е цяло прикючение.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,533
    #222

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Цитат Първоначално публикувано от kurti Виж публикацията
    ... Понеже съм изцяло с южно изложение, отварях към терасата да се проветри, за няколко часа през деня... Просто ми се струваше нелогично при 20С в стаята само от слънцето да пускам климатика...
    Отварянето на вратата на терасата за няколко часа през зимата се нарича умишлено съсипване на недвижима собственост или гавра със съседите. За второто си прав, логика няма и е тъпо. Но, при теб, със сигурност не е така, както го виждаш. Като начало, опитай да не позволяваш стените на помещението да изстиват под 18 градуса и се научи да проветряваш правилно. Процесът представлява смяна на въздуха или по-голямата част от него в помещението със свеж, за максимално кратко време. Така се запазва топлината. Върши се два пъти дневно.
    Успех!
    emil vasilev одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    13
    #223

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Всъщност дискусията е относно добрите и лошите страни на модела на Daikin FTXB-C, за 2015г. Вярно е че има принципни истини по експлоатацията на инвенторните климатици като цяло, но идеята тук е за Dakin-а от 2015г. Някои имали мнение по препоръките на монтажниците от Daikin да не се ползва постоянно тихият режим - защото задръства външното тяло?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #224

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Цитат Първоначално публикувано от kurti Виж публикацията
    Всъщност дискусията е относно добрите и лошите страни на модела на Daikin FTXB-C, за 2015г. Вярно е че има принципни истини по експлоатацията на инвенторните климатици като цяло, но идеята тук е за Dakin-а от 2015г. Някои имали мнение по препоръките на монтажниците от Daikin да не се ползва постоянно тихият режим - защото задръства външното тяло?
    Добрите страни са,че никога няма да сменяш лагери на вътрешния мотор защото модела е с мотора без лагери и самата турбина му е ротор.При мен средния разход за Декември е 255w.ч.като моментно слиза до 170-180w. и така с часове,като при този модел почти няма ОН-ОФ обаче струята е хладна тогава,затова го дръж на режим комфорт при който клапата е най-наведена.А за спане си задавай тихия режим,няма проблеми. Лошото е ,че при темпераури около 0гр. има дефрости през 40мин. даже през 30мин.макар да са за 3мин. ги има ,при по-ниски темератури пък не дефроства с часове.Абе за парите си е много добре.

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,533
    #225

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Не съм сигурен, дали е добре за парите си, защото видях същите в Баумакс, за по 350 лева, без монтаж. Не помня как бяха брандирани.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 15 от 38 ПърваПърва ... 5131415161725 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Новия флагман на LG - H09/12MW
    От cooler във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 225
    Последно: 07-01-17, 23:26
  2. Отговори: 24
    Последно: 19-08-16, 00:26
  3. Видяхте ли новите Bi-Metal тръби?
    От Mega във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 12
    Последно: 21-05-11, 05:42
  4. Видяхте ли това безумие? :))))
    От RadoD във форум Мрежи
    Отговори: 6
    Последно: 15-12-04, 17:11
  5. Видяхте ли новия eng-bg преводач
    От Kico във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 17-10-03, 01:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе