Страница 16 от 38 ПърваПърва ... 6141516171826 ... ПоследноПоследно
Резултати от 226 до 240 от общо 569
Like Tree402Одобрявам

Видяхте ли новия FTXB-C

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #226

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Кога ги гледа? Да ида утре да си купя 2 Дайкина за 700 лв.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #227

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Във Баумакс продават само Osaka и Midea.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #228

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Не съм сигурен, дали е добре за парите си, защото видях същите в Баумакс, за по 350 лева, без монтаж. Не помня как бяха брандирани.
    Не са същите изобщо,имат прилики но не са.В Пазарджик в Крез ги гледахме лятото като Делонги ама като вдигнеш капаците и разликите се виждат добре.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,525
    #229

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Не бяха мидеи, а някакви коледни инвертори, със същото качество. Мидеите не са ли по-скъпи и по-хубави? Една подобна Мидея 12-ка в Севлиево често ме топли зимъска, в 18 квадрата... Само високите класове на Дайкин се котират при отопление.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    13
    #230

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    Добрите страни са,че никога няма да сменяш лагери на вътрешния мотор защото модела е с мотора без лагери и самата турбина му е ротор.При мен средния разход за Декември е 255w.ч.като моментно слиза до 170-180w. и така с часове,като при този модел почти няма ОН-ОФ обаче струята е хладна тогава,затова го дръж на режим комфорт при който клапата е най-наведена.А за спане си задавай тихия режим,няма проблеми. Лошото е ,че при темпераури около 0гр. има дефрости през 40мин. даже през 30мин.макар да са за 3мин. ги има ,при по-ниски темератури пък не дефроства с часове.Абе за парите си е много добре.
    Благодаря много за съветите и мнението. Досега не съм се отоплявал с климатик. Решението да е Дайкин е в следствие на намалените цени на моделите от 2015г. Не бях общувал с ползващи този модел и за това търсих конкретни отговори и информация как се държи климатика и как е редно да се ползва.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    kurti, трябвало е да вземете FTXB35C. През деня го оставяй на 18-19 гр. Ако е шумно,когато си там го слагай на I-ва степен или "тих вентилатор".
    Добре, ще се коригирам в начина на експлоатиране. Стана ми ясно че го ползвам нерентабилно. Не разбирам обаче защо всички говорят за по-мощният модел FTXB35C при положение че стаята е 15кв.м. Т.е. ако спазваме препоръките от табличката на производителя би следвало да си взема дори FTXB20C, който е 7-ца, за 17кв.м или 45куб.м.. Аз разсъждавах че е добре да има запас и взех следващият по-мощен модел FTXB25C, който е 9-ка, за 20кв.м. или 55куб.м.. Защо е необходимо да се презапасявам и да взема чак третият модел в табличката, който е 12-ка, за 30кв.м. или 80куб.м.

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #231

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Правите ли разлика между производител и търговец на дребно?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #232

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    По описанието къде е закупен, май става въпрос за търговеца на едро. В сайта си наистина дава такива препоръки. Просто нямам думи.

  10. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #233

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Тези препоръки са максумума за охлаждане а не за отопление.
    bobovo, tony34al, spas.slavchev и 1 други харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #234

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Точно това не го уточняват никъде и потребители като kurti се подвеждат.
    spas.slavchev одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #235

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Та да си дойдем на думата, 35цата е подходяща за макс. 20 кв и то изолирани помещения.
    necata2 одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #236

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Според мен 35цата e подходяща за за макс. 15 кв и то що годе изолирани помещения за нашия край. А пък тези са написали това.
    DUNDURMA и tony34al харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #237

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Човекът написал... южен апартамент, ...вътрешен, ...Варна(не Дунава, не Софето), ...денем 20* без отопление, няма оплаквания, че не му топли машината в студа и въпреки това хората търсят под вола теле и го убеждават колко е сгрешил с 25-ца. За оставянето включен в това мекото време също ме съмнява да има някаква полза, ако, отново, клиентът няма оплаквания откъм комфорт, даже тогава ще си вее хлад постоянно.

    Бил съм в такъв южен вътрешен апартамент, комшии от всякъде, без изо, със стари соц прозорци. Зимата, вечер с маслен радиатор вади смешни сметки за ток, денем не е нужно отопление - слънцето не спира. Лятото вътре не се живее.

    П.П. Около НГ трябваше да ми се монтира една машина- от изхвърлените както винаги, обаче климаджиите една седмица не могат да дойдат. Казват - "Аварии, брат"... ?..."Мани, тез новите Дайкин-и, ... имат едно бирено шише вместо компресор". А който и търговец да попитам за препоръка за машина и се напуква да ги утиква.
    Този пост е редактиран от kalcheff1; 13-01-16 в 23:07.
    necata2, JOKVN и mirandi харесват това.

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,784
    #238

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Биреното шише е голямо...по скоро мяса на кофичка от кисело мляко. Жив т...к!
    mirandi одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    13
    #239

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    [QUOTE=kalcheff1;756303]Човекът написал... южен апартамент, ...вътрешен, ...Варна(не Дунава, не Софето), ...денем 20* без отопление, няма оплаквания, че не му топли машината в студа и въпреки това хората търсят под вола теле и го убеждават колко е сгрешил с 25-ца. За оставянето включен в това мекото време също ме съмнява да има някаква полза, ако, отново, клиентът няма оплаквания откъм комфорт, даже тогава ще си вее хлад постоянно.
    Благодаря, все пак има някои да чете и разбира написаното. Като цяло съветите за оставянето включен през топлата част на деня се оказаха полезни. Намалих градусите с дистанционното до 17С през деня, а след това вечер ги увеличавам до 19С, 20С или 21С. Нощем ги връщам до 19С. Термометъра в стаята се движи в порядъка 19-21С, което значително подобри комфорта. Климатика през топлата част на деня(когато слънцето огрява цялата стая) почти не се чува или пък усеща да работи. Консумацията ориентировъчно намаля до 200-400VV/ч. като тук са включени и всички постоянни уреди(хладилник, ТВ, WI-FI и т.н.). Т.е. това са данните от електромера. Още веднъж благодаря за компетентните отговори, останалите ги пропускам.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    11
    #240

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Биреното шише е голямо...по скоро мяса на кофичка от кисело мляко. Жив т...к!
    А дали се разбра 50ца и 60ца с какъв компресор са.Благодаря.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 16 от 38 ПърваПърва ... 6141516171826 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Новия флагман на LG - H09/12MW
    От cooler във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 225
    Последно: 07-01-17, 23:26
  2. Отговори: 24
    Последно: 19-08-16, 00:26
  3. Видяхте ли новите Bi-Metal тръби?
    От Mega във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 12
    Последно: 21-05-11, 05:42
  4. Видяхте ли това безумие? :))))
    От RadoD във форум Мрежи
    Отговори: 6
    Последно: 15-12-04, 17:11
  5. Видяхте ли новия eng-bg преводач
    От Kico във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 17-10-03, 01:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе