Страница 35 от 38 ПърваПърва ... 253334353637 ... ПоследноПоследно
Резултати от 511 до 525 от общо 569
Like Tree402Одобрявам

Видяхте ли новия FTXB-C

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #511

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Викни някой професионалист да му провери профилактично количеството на фреона.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #512

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Викни някой професионалист да му провери профилактично количеството на фреона.
    Нямам проблем с климатика, работи перфектно и на отопление и на охлаждане, просто казвам, че стойност от 3 градуса в режим на охлаждане не е повод за притеснение. Изходящата температура в режим отопление е 60 градуса при пълна мощност при външна минус 4 и при минус 6 градуса. Между другото, в топлите дни поддържа приятна температура на целият етаж в режим изсушаване.

  4. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #513

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Това при каква настройка на турбината ти вади 3 градуса? Нали си даваш сметка, че топлообменника ти е на границата на замръзване.
    bobovo одобрява това.

  5. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #514

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    Това при каква настройка на турбината ти вади 3 градуса? Нали си даваш сметка, че топлообменника ти е на границата на замръзване.
    На максимална степен на турбината. На 29.05.2019 година, отчетена външна температура 29,9 градуса в Пазарджик.

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #515

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Можеш да го ползваш да ти изстудява бирата/шампанското.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #516

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Нямам намерение да го ползвам на охлаждане, поне за сега. В момента е на турбина да върти въздуха и в режим изсушаване, в този режим също може да се променят градусите.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #517

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    При измерване с инфрачервен термометьр срещу струята на климатика измерването е не вярно.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,522
    #518

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Велев, както и да мериш с такова недоразумение, винаги е грешно! Компенсацията им не работи и в момента китайските търговци ги подаряват.

  11. ALF
    ALF е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    48
    #519

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    При измерване с инфрачервен термометьр срещу струята на климатика измерването е не вярно.
    Съгласен съм. Целта ми беше само да се убедя, че има разлика между струята на двата климатика.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    17
    #520

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Имам известен проблем с FTXB35C .В стаята не може да стане повече от 21 градуса Замерих изходящата температура на жалузите.Вентилатор и градуси на макс,след 15 мин показа 40 градуса.Навън е 0 градуса.Струва ми се че това е малко .Климатикът е на 1 година.Серпентините са почистинени основно.Та от какво може да е този проблем?
    Стаята е 11 квадрата.

  13. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #521

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Цитат Първоначално публикувано от Тони 71 Виж публикацията
    Вентилатор и градуси на макс,след 15 мин показа 40 градуса.Навън е 0 градуса.Струва ми се че това е малко .
    Малко е. Няма ли гаранция?
    Jack Krauser одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    12
    #522

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Цитат Първоначално публикувано от Тони 71 Виж публикацията
    Имам известен проблем с FTXB35C .В стаята не може да стане повече от 21 градуса Замерих изходящата температура на жалузите.Вентилатор и градуси на макс,след 15 мин показа 40 градуса.Навън е 0 градуса.Струва ми се че това е малко .Климатикът е на 1 година.Серпентините са почистинени основно.Та от какво може да е този проблем?
    Стаята е 11 квадрата.

    на 40 градуса, ще е по скоро като вентилатор, отколкото като отоплител...

    Преди беше ли така, когато е монтиран, да не е прекалено сух въздуха, ако въздуха е много сух, разваля топло обмена..

    Другото нещо е ниска хладилна мощност, пробвал го на по ниски скорости, аз съм забелязвал че рахитичните дайкинчета, преобдухват на високи скорости..
    deno одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    17
    #523

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Цитат Първоначално публикувано от Vectron Виж публикацията
    на 40 градуса, ще е по скоро като вентилатор, отколкото като отоплител...

    Преди беше ли така, когато е монтиран, да не е прекалено сух въздуха, ако въздуха е много сух, разваля топло обмена..

    Другото нещо е ниска хладилна мощност, пробвал го на по ниски скорости, аз съм забелязвал че рахитичните дайкинчета, преобдухват на високи скорости..
    Сега пробвах и този начин.При настройка 28 градуса,изходящата температура бе 31 градуса.Гаранционен е,извикал съм майсторите за утре.
    Питам ,за да си напиша домашното за пред тях,че днес тръгнаха да се убеждават по телефона,че няма проблем.Според мен е за фреон.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    12
    #524

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    На една година ако е за зареждане, предполагам е с 410 значи някой калъф-монтажник не си е свършил работата..

    Когато дойдат майсторите, виж дали ще го проверят за пропуск, защото днес е в гаранция, ама утре няма да е,
    а едно зареждане, по мое време беше 100 лева!!!! сега ще е 100*2

    Другото! виж дали го точат и зареждат от нова бутилка, 410 е смес от два хладилни агента, като изтича изтича по летливия,
    и се губи процента вътре на смесените газове..

    Ако само ти го допълнят, значи са пълни калъфи-пълначи, само и само да се отърват от теб!!!!

    Има си процедура!! Източване, надуване проверка на плътност, зареждане по везна с нов хладилен агент...

    Ако не я спазят тази процедура, не ги викай повече тези майстори....
    tony34al одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    17
    #525

    Отговор: Видяхте ли новия FTXB-C

    Закупих го Техника.бгЩе ги наблюдавам.Дано и пълненето влиза в гаранцията,че да не стигам до защита на потребителя.Благодаря за съвета.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 35 от 38 ПърваПърва ... 253334353637 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Новия флагман на LG - H09/12MW
    От cooler във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 225
    Последно: 07-01-17, 23:26
  2. Отговори: 24
    Последно: 19-08-16, 00:26
  3. Видяхте ли новите Bi-Metal тръби?
    От Mega във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 12
    Последно: 21-05-11, 05:42
  4. Видяхте ли това безумие? :))))
    От RadoD във форум Мрежи
    Отговори: 6
    Последно: 15-12-04, 17:11
  5. Видяхте ли новия eng-bg преводач
    От Kico във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 17-10-03, 01:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе