Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 56

Избор на климатик FTX*25** модели 2016

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    11
    #31

    Отговор: Избор на климатик FTX*25** модели 2016

    Господа, радвам се че има компетентни измежду вас и съответно изборът ми на този етап се свежда до FTXS или FTXM другите марки засега ще оставя настрана. Между тези двата има ли конструктивна разлика, която да надделее както гореспоменатите втулки?

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #32

    Отговор: Избор на климатик FTX*25** модели 2016

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Какво си виждал на такъв климатик, има ли износване на пластмасата, разбиване на отвора?
    НЕ!

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #33

    Отговор: Избор на климатик FTX*25** модели 2016

    Цитат Първоначално публикувано от SniperHD Виж публикацията
    Господа, радвам се че има компетентни измежду вас и съответно изборът ми на този етап се свежда до FTXS или FTXM другите марки засега ще оставя настрана. Между тези двата има ли конструктивна разлика, която да надделее както гореспоменатите втулки?
    Ако не е тайна-защо?

  5. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #34

    Отговор: Избор на климатик FTX*25** модели 2016

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията


    Това сивото в средата на мотора е от някаква специална пластмаса, нали? И се явява един вид лагерна втулка.
    Инженерни пластмаси – Bestimex

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    11
    #35

    Отговор: Избор на климатик FTX*25** модели 2016

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    Ако не е тайна-защо?
    Доволен съм от марката, единствените забележки съм ги описал. Първоначално исках Mitsubishi, не помня heavy или electric, нищо не разбирах тогава. Вкъщи дойде човек от фирма представител (няма да споменавам имена) и каза за всекидневната да сме слагали два климатика или една 24-ка (не ми допадна идеята). На въпроса ми защо да избера техните пред Daikin "ми не знам, те и двете са на едно ниво", което ми отказа. Тогава направих същото с друга фирма и ми посочиха Daikin като по-добрият избор, действието се развива 2011. Като човек работещ в сервиз, макар и на компютърна техника, съм нясно че нещата се променят през годините. Затова се обърнах към вас за помощ в избора и ако има друга марка в класа до 2000лв с голямо превъзходство бих се замислил сериозно. От фирмата на този етап не са ми казали твърдо Daikin и да ми посочат модел. Обсъдихме Mitsubishi и Fuji, но предложените бяха на нивото на FTX25 и нямаха какво да ми кажат за алтернатива на FTXS(M)25.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #36

    Отговор: Избор на климатик FTX*25** модели 2016

    Щом да размразява на 40 мин не те дразни взимай го.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #37

    Отговор: Избор на климатик FTX*25** модели 2016

    Сайпер,без да те навивам за друго ма и аз бях доволен ,преди да пробвам ДРУГО.Продадох 3 дайкина на смешни цени-ГАРАНЦИОННИ

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    11
    #38

    Отговор: Избор на климатик FTX*25** модели 2016

    Няма лошо, затова пуснах тема. Може по-подробно да разкажеш за алтернативите?

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #39

    Отговор: Избор на климатик FTX*25** модели 2016

    нека майсторите кажат,но решението е твое.Просто аз не бих си купил ДАЙКИН.Дефрост,необоснована цена,висок минимум и други причини.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #40

    Отговор: Избор на климатик FTX*25** модели 2016

    SniperHD , в заглавието си намисал едно * в повече, по-коректно би било да е FTX*25*. Ако имаш финансова възможност погледни FVX*25*..

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    11
    #41

    Отговор: Избор на климатик FTX*25** модели 2016

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    SniperHD , в заглавието си намисал едно * в повече, по-коректно би било да е FTX*25*. Ако имаш финансова възможност погледни FVX*25*..
    За съжаление новата сграда е проектирана с хоризонтален ТЕЦ (никога не се е ползвал) и нямам физическа възможност за FVX. Виждал съм ги в действие, перфектни за спалня по скромно мое мнение .

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #42

    Отговор: Избор на климатик FTX*25** модели 2016

    Добре де, и по-големите машини ли са с таймер, а не на датчик (задефроста става дума)? По конкретно за ftx60kv питам, защото съм капарирал такъв и след като свърша вътре с ремонта ще мога да споделя мнение. Според монтажниците не дефроства по време а по датчик.
    1,2 снимки от "заготовката". IMG_20161004_143850.jpgIMG_20161006_184215.jpg

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    11
    #43

    Отговор: Избор на климатик FTX*25** модели 2016

    Моят скромен опит показва, че FTXS си прави дефрост по негово усмотрение 1-2 на час. FTX от друга страна е съвсем различен, изключително рядко или поради факта, че е във всекидневна по-шумно е и не се чува.

  17. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #44

    Отговор: Избор на климатик FTX*25** модели 2016

    Цитат Първоначално публикувано от С.Мезинов Виж публикацията
    Добре де, и по-големите машини ли са с таймер, а не на датчик (задефроста става дума)?
    Той датчика е за температура, но това е крайно недостатъчно като информация дали изпарителя е замръзнал или не. Външното тяло няма камера, за да "види" има ли скреж или не. От там нататък логиката е най-често подобна : над 5 градуса не се прави дефрост никога или някакъв контролен на примерно 10-20 часа. 5 градуса (или 4, или 7 зависи от марката) се приема за стойност, при която след като въздуха премине през изпарителя (външното тяло в режим отопление) се охлажда до <=0. Понеже датчика е преди радиатора, затова се приема тази гранична стойност, която е положителна. По-натам под тази гранична стойност винаги е на база на някакви таймери (време) - колко време работи компресора, на коя степен са вентилаторите, на каква мощност работи компресора и т.н. Като времеконстантата може да варира според горепосочените настройки между 40 минути при най-тъпите модели (Daikin, Midea, Aux, Panasonic нисък клас), до часове 1-2-3-10-15-20, в зависимост от модела и какви опитни данни (криви на поведение, изследвано емпирично) са заложили инженерите. При ниския клас се слага превантивно ниска времеконстанта, защото модела не е изследван опитно - развойната дейност е сведена до санитарния минимум колкото да се пусне модела. Това гарантира, че все пак въпросния ще работи в известен смисъл и няма да трупа лед.
    Този пост е редактиран от Ventsislav Negentsov; 14-10-16 в 20:05.

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #45

    Отговор: Избор на климатик FTX*25** модели 2016

    Цитат Първоначално публикувано от Ventsislav Negentsov Виж публикацията
    Той датчика е за температура, но това е крайно недостатъчно като информация дали изпарителя е замръзнал или не. Външното тяло няма камера, за да "види" има ли скреж или не...
    Напротив! Може да разбере точно колко е дебел леда, стига да му разреши програмата. Разликата между околната температура и тази на изпарителя е функция на топлопреноса, определян от оборотите (натоварването) на компресора и температурната разлика на тръбните датчици на вътрешното. Калпавите машини не могат да го правят. Колкото по-голяма е тази разлика при определена мощност, толкова е по-дебел.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик 2016 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3492
    Последно: 01-01-17, 18:50
  2. Молба за помощ при избор на 40' TV UHD - модел 2016
    От gamers във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 12-08-16, 11:43
  3. Избор на хладилник с фризер 2016
    От asmil във форум Хладилна техника
    Отговори: 19
    Последно: 19-02-16, 10:43
  4. Избор на климатик/Панасоник или Самсунг нови модели или?
    От Valko Draganov във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 18
    Последно: 24-10-12, 11:12
  5. Избор на рутер.Посочени модели.
    От HePoH във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 28-09-12, 01:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе