Страница 10 от 29 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследноПоследно
Резултати от 136 до 150 от общо 425
Like Tree242Одобрявам

Daikin FTXC SENSIRA - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #136

    Re: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Аз много набързо го прегледах, и тръбния път е доста къс,около1.5м. фреона почти не се чува при пускане,при офф на отопление се чува леко фреона, но си мисля че с по дълъг път ще е по добре, най-добре някой който го ползва повече време да каже, че тези са на работа 3 броя и ще се ползват на охлаждане, защото има газ.Пукане на пластмаси не чух.

  2.  
     
  3. rym
    rym е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    64
    #137

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Днес сложих 2 Сенсири - 9-ка и 12-ка. След 1 час ползване, мога да кажа, че не съм очарован. Тая дълга струя, няма отърване. На каквито и режими да ги сложа, все се усеща дискомфорт.
    Alexi одобрява това.

  4. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #138

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Едно е на отопление, друго е на охлаждане.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #139

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    при този модел е едно и също

  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,774
    #140

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Цитат Първоначално публикувано от rym Виж публикацията
    Днес сложих 2 Сенсири - 9-ка и 12-ка. След 1 час ползване, мога да кажа, че не съм очарован. Тая дълга струя, няма отърване. На каквито и режими да ги сложа, все се усеща дискомфорт.
    Ако беше написал как са монтирани и какво си очаквал можеше и да има някакъв смисъл от написаното, защото на кофти подбрано място за монтаж е все тая какъв е климатика. На колко метра от него очакваш да не се усеща струята?

  7. rym
    rym е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    64
    #141

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Разочарован съм, но никой не обвинявам. Сам съм си виновен. Подлъгах се от добрата цена, която ми предложиха.
    При спални 10 и 12 кв/м, възможностите за монтаж не са толкова много. където и да застанеш струята се усеща. Очакванията са ми за комфортен климатик (според рекламата). Ако този климатик се води комфортен, не знам какво представляват другите.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #142

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    по принцип няма как толкова евтин климатик да е комфортен ,вътрешното тяло е прекалено малко
    Mega одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,774
    #143

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Цитат Първоначално публикувано от rym Виж публикацията
    При спални 10 и 12 кв/м, възможностите за монтаж не са толкова много. където и да застанеш струята се усеща.
    Къде е сложен над спалнята или срещу нея? Струва ми се, че до сега не си имал климатик и имаш погрешни очаквания.

  11. rym
    rym е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    64
    #144

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Къде е сложен над спалнята или срещу нея? Струва ми се, че до сега не си имал климатик и имаш погрешни очаквания.
    Отстрани на спалнята, по дълнина на стаята има нещо като коридор.
    В магазина си преди 18 год съм сложил една Мидеа 21 Midea MSG-21HRI инвертор. Не е комфортен, но аз там комфорт не търся.
    В къщи за 25кв/м хол с бокс имам Hisense 14-ка инвертор KFR-4001. Вече 20 год бачка като пушка. Мощен, кономичен и най-важното много комфортен.
    На най-слабата степен на турбината не се усеща, не развява пердетата като това дърво Дайкина. В тези две помещения това са ми основните отоплителни тела. Други нямам и не съм имал откакто са построени.
    Двте спални, в които сложих новите Дайкини досега се отопляваха с норвежки конвектори, Като гледам май пак с тях ще се отопляват. А Дайкините ще са за красота....
    ...понеже са много красиви вътрешните тела.
    Спирам да пиша, защото усещам, че някои хора се дразнят. Не е това целта ми.

  12. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #145

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Е, да бе
    След конвекторите чакай да намериш комфорт у духалки.

    - - - - - - - - - -

    Пускай си климатиците да топлят като те няма, а после с конвекторите. Това е най добрата комбинация.
    Схемата работи перфектно. последния месец от този отоплителен сезон съм по тази схема и съм много доволен.

  13. rym
    rym е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    64
    #146

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Май така ще стане Само трябва убедя и жената...

    .............................

    Наистина, ако някой ми беше казал, че 20 годишна 14-ка е по-комфортна от съвременен Дайкин, щях да му се изсмея.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #147

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    То спалня 10-12 квадрата по-добре със свещ.Става със свястна конвенционална, примерно Дженерал 9USB,ама няма вече.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    601
    #148

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Цитат Първоначално публикувано от rym Виж публикацията
    Днес сложих 2 Сенсири - 9-ка и 12-ка. След 1 час ползване, мога да кажа, че не съм очарован. Тая дълга струя, няма отърване. На каквито и режими да ги сложа, все се усеща дискомфорт.
    Предполагам че 25-ца е монтирана в 10 кв.м. , а 35-ца е монтирана в 12 кв.м. . Ако е така се сърди на тоя който ги е оразмерил а не на климатиците , тези помещения са малки даже за 7-ца или в случая за 20 FTXC . Каквато и 12-ка да се монтира в 12 кв.м. ще създава много силен дискомфорт и ще вее пердетата доста добре . Ако ги смениш с 20-ка на Дайкин или 18-ка на Хитачи по -може да се получат нещата .
    necata2 одобрява това.

  17. Junior Member Аватара на qweqwe
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    Козлодуй/Варна
    Мнения
    15
    #149

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Може би ще помогне https://www.google.com/search?client...82%D0%B8%D0%BA

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #150

    Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Цитат Първоначално публикувано от gerhar Виж публикацията
    Предполагам че 25-ца е монтирана в 10 кв.м. , а 35-ца е монтирана в 12 кв.м. . Ако е така се сърди на тоя който ги е оразмерил а не на климатиците , тези помещения са малки даже за 7-ца или в случая за 20 FTXC . Каквато и 12-ка да се монтира в 12 кв.м. ще създава много силен дискомфорт и ще вее пердетата доста добре . Ако ги смениш с 20-ка на Дайкин или 18-ка на Хитачи по -може да се получат нещата .
    Не съм съвсем съгласен. Има и частни случаи. В случая, въпросната 35-ца вади почти идентични дебити и шум, като 25-цата, на първите степени. Доскоро имах МЕ 35-ца в 14.5м2 и работеше супер тихо, с много слаба струя. Дебитите му бяха почти двойно по-ниски от на 20-ката в съседното, идентично помещение. Ако дебитите са ниски, с ниски нива на шум, може да е комфортно и в по-малки помещения.
    Alexi, mimojef и mystikalrs харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 10 от 29 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTXM25R Perfera - въпроси, коментари, проблеми
    От pavkata88 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 483
    Последно: 01-02-24, 18:34
  2. Проблем с Daikin Sensira
    От Norek1 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 33
    Последно: 15-11-23, 08:58
  3. Отговори: 8
    Последно: 03-02-22, 22:45
  4. Покупка на климатик DAIKIN FTXC25B SENSIRA.
    От krasi80 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 0
    Последно: 21-04-21, 14:26
  5. Проблеми с новините, триене на коментари и др...
    От kod във форум Коментирай новина
    Отговори: 5
    Последно: 16-06-03, 11:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе