Страница 20 от 29 ПърваПърва ... 101819202122 ... ПоследноПоследно
Резултати от 286 до 300 от общо 425
Like Tree242Одобрявам

Daikin FTXC SENSIRA - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #286

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Цитат Първоначално публикувано от nikolas Виж публикацията
    Незнам алгоритъм ли е или не, но виждам че в студените нощи ще съм "ощастливен" с дефрост на 28мин.
    Да бе!
    От написаното аз разбирам, че дори машината да има нужда отпо-чести дефрости, те няма да се случат преди да са изминали 28мин. раота на компресора.
    За да се стигне до това, климатика трябва да е натоварен зверски на максимум в гъста мъгла.
    Този пост е редактиран от mimojef; 11-12-21 в 17:26.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #287

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    не е необходимо ,достатъчно е алгоритъма да е като на предното поколение - той точно така правеше

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    64
    #288

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Да бе!
    От написаното аз разбирам, че дори машината да има нуйда от ппо-чести дефрости, те няма да се случат преди да са изминали 28мин. раота на компресора.
    За да се стигне до това, климатика трябва да е натоварен зверски на максимум в густа мъгла.
    Така е.

    Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk

  5. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #289

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Нали се разбра, че новите не са като старите.
    ААТ одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #290

    Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Да бе!
    От написаното аз разбирам, че дори машината да има нужда отпо-чести дефрости, те няма да се случат преди да са изминали 28мин. раота на компресора.
    За да се стигне до това, климатика трябва да е натоварен зверски на максимум в гъста мъгла.
    При всички марки има такова условие. Поне на тези, на които им пише дефрост алгоритмите. Всички имат минимално време за работа на компресора, преди да пусне дефрост, ако ще и буца лед да е станал (макар че, общо взето това граничи с невъзможното). На МЕ-то, което ти притежаваш и ZS е съответно 45 и 35мин. На повечето машини е 30 или 45мин. За това някои са "часовникари" и го правт точно на 45 или 30мин.
    Аз съм бил свидетел на това "явление". В продължение на около две седмици, 50-ката на МЕ правеше дефрости на всеки 30мин., а 35-цата на 45мин.
    Този пост е редактиран от rosswen; 11-12-21 в 18:18.

  7. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #291

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    значи все пак е възможно.
    Станал е на буца лед и е дефроствал по това условие.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #292

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Не знам дали обърнахте внимание, но по назад са качени снимки от сервизното на два модела единия FTXC-C и FTXC-A.
    При FTXC-C условието за стартиране на дефроста се определя от от три параметъра Твъздуха, Ттоплообменник и да са минали поне 28мин. Каква е температурната разлика не казват, но все пак има някаква мисъл вкарана.
    При FTXC-А условията за стартиране на дефроста се определя от два параметъра да са минали 45минути и Ттоплообменник да по-малка от 3 градуса. (Часовникар)
    nikolas, mystikalrs, rosswen и 1 други харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #293

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    значи все пак е възможно.
    Станал е на буца лед и е дефроствал по това условие.
    Няма такова нещо. Има едно много тъпо условие в дефрост алгоритъма на МЕ, за това се разделих с тях.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #294

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Ross, преди години май са имали някаква драма електриците по нашите райони, става ли са баш на буца, гледах снимки тук на изкривени ламарини. Може би това да е дало тласък на по интензивен дефрост алгоритъм.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #295

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Ross, преди години май са имали някаква драма електриците по нашите райони, става ли са баш на буца, гледах снимки тук на изкривени ламарини. Може би това да е дало тласък на по интензивен дефрост алгоритъм.
    До модела преди моите са пукали тръбички на ТО, заради лед в тавата. Не знам тогава какъв е бил алгоритъма.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    121
    #296

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    При мен FTXC20C, в 14м^2, добре изолирани стени, без изолация на таван, без помощ от никъде ( комшиите са малко моржове) прави дефрости само при силно побеляла пита...направи една нощ два при външна -3, -5°С. Първия посред нощ, ама така клокочеше, че се събудих, втория сутринта пас с адски шум, ама бях буден...отделно като направи офф пак има лек щум непосредствено след спирането за 3-4 секунди. Празен дефрост още не съм му хванал, но не са падали много под нулата температурите.Работи само вечер от 8 до 8 сутринта.

    Изпратено от моят SM-A515F с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #297

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Ватметър слагал ли си му, може да работи натоварен. И този от подписа ми по големия ако го напънеш на 600..650W ги почва през 6 часа, а кой знае колко водица не изтича.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    121
    #298

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Ватметър слагал ли си му, може да работи натоварен. И този от подписа ми по големия ако го напънеш на 600..650W ги почва през 6 часа, а кой знае колко водица не изтича.
    Не съм му закачал ватметър.Въздържам се , все още. Стига ми , че ме гонят шумове по климите в другите стаи. Ослушвам се като подгонен заек, все от някъде ми притраква нещо, вънка ми бръмчи ... та затова се спирам за ватметъра..да не го мисля и него

    Изпратено от моят SM-A515F с помощта на Tapatalk
    mimojef и rosswen харесват това.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #299

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    ще видим ,още не е имало зима може и да ги подкара
    Ето, има още една Сенсира, която се държи абсолютно като моята- 2 дефроста "по нужда", при Зима, -3, -5 градуса и побеляла пита, докато на една друга и се пише път. На моята ѝ предстои, в близките дни, да види що са то неблагоприятности.
    Кое обуславя различното им поведение?

    пп. Ясно, щом, инак доказани специалисти, нямат обяснение на този феномен, имам право да се чувствам, поне мъничко, късметлия.
    Нали?! Дали?!
    Тук нещата са ясни, след монтажа на 20ската Diamond, местя се във "висшия клас"- Ururu Sarara.

    Успешен отоплителен и по малко дефрости!
    Този пост е редактиран от Трифон Панайотов Трифонов; 14-12-21 в 06:59.
    Vasil Vasilev одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    86
    #300

    Отговор: Въпроси за Daikin FTXC SENSIRA

    Здравейте! Искам да попитам, заслужава ли си да дам 200лв. в повече за турската сглобка на SENSIRA - FTXF 20 C или да вземам малайзийската FTXC 20 C, която е с по-ниска цена?
    Става въпрос за стая 10кв., вътрешна, топла с 10см. изолация. Климатика ще се ползва най- вече за охлаждане.
    Благодаря за отговорите!

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от dimjek; 15-12-21 в 20:13.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 20 от 29 ПърваПърва ... 101819202122 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTXM25R Perfera - въпроси, коментари, проблеми
    От pavkata88 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 483
    Последно: 01-02-24, 18:34
  2. Проблем с Daikin Sensira
    От Norek1 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 33
    Последно: 15-11-23, 08:58
  3. Отговори: 8
    Последно: 03-02-22, 22:45
  4. Покупка на климатик DAIKIN FTXC25B SENSIRA.
    От krasi80 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 0
    Последно: 21-04-21, 14:26
  5. Проблеми с новините, триене на коментари и др...
    От kod във форум Коментирай новина
    Отговори: 5
    Последно: 16-06-03, 11:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе