Страница 27 от 33 ПърваПърва ... 172526272829 ... ПоследноПоследно
Резултати от 391 до 405 от общо 484
Like Tree303Одобрявам

Daikin FTXM25R Perfera - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,938
    #391

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Как да не са излишни? Да размразява, когато побелее така. Като ми е чист на момина сълзица, защо да го прави, само защото е навъртял 4 часа работа?
    Моят снощи преди да легна беше така:
    Carvin одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,126
    #392

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    разбира се ,че са напълно излишни контролните дефрости ,топлиш улицата без нужда !

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #393

    Re: Въпроси за FTXM25R Perfera

    По важното е комфорта се губи ако през 1-2 часа пуска дефрости на суха пита, на 4 часа не е прекалено зле бива. Когато са с нужда и е заскрежил не е проблем, тогава няма как, но при сух студ, много по добре е без контролни да си работи с часове дни монотонно и незабележимо.
    estqwerty и rosswen харесват това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2023
    Мнения
    11
    #394

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Аз досега не съм забелязал много дефрости, или не ми е направило впечатление - камо ли да ми наруши комфорта, така че съм доволен Ще видим на по-студено как ще е...
    estqwerty одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #395

    Отговор: Re: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    По важното е комфорта се губи ако през 1-2 часа пуска дефрости на суха пита, на 4 часа не е прекалено зле бива. Когато са с нужда и е заскрежил не е проблем, тогава няма как, но при сух студ, много по добре е без контролни да си работи с часове дни монотонно и незабележимо.

    Колкото повече го наблюдавам, толкова плвече мисля че това е направено с цел ефективност.
    Въпреки че обявените данни са при +7. Но просто иначе не мога да си го обясня. Както е писал колегата едва ли са го направили така без причина.
    HRS9 одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Живее в
    Варна
    Мнения
    80
    #396

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Напълно е възможно т.нар. "контролни дефрости" да са свързани с дизайна на система и оптималната циркулация на маслото в нея. Прочетох го на няколко различни места. Конкретно за Дайкин. А по отношение на хвърлената енергия - особено при чиста пита далеч не е нещо колосално. Това е положението - има и други и марки и всеки е свободен да си вземе както реши.
    estqwerty, HRS9 и Carvin харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,938
    #397

    Въпроси за FTXM25R Perfera

    Хич не е толкова зле откъм дефрости. Тук ме бяха наплашили, че при висока влажност около 0-та ги праска на 45мин. Снощи в 22:30 направи един без нужда. Може би ми повлия широкото отваряне на прозореца и развъртането на 800+W. След това цяла нощ и до сега дефрост няма нито един. Навън е 0гр с лека слана, мъгла и скреж по колите. Машините масово дефростват и побеляват. Ето го Дайкина в момента:

    От време на време влиза в офф и това изчезва, и така си седи чист. Панасоник Етериа 9-ка над него вече няколко пъти се "изпишка".
    Този пост е редактиран от rosswen; 01-12-23 в 09:44.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #398

    Re: Въпроси за FTXM25R Perfera

    А от минимум консумация ли прави офф

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #399

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Цитат Първоначално публикувано от me40 Виж публикацията
    Напълно е възможно т.нар. "контролни дефрости" да са свързани с дизайна на система и оптималната циркулация на маслото в нея. Прочетох го на няколко различни места. Конкретно за Дайкин. А по отношение на хвърлената енергия - особено при чиста пита далеч не е нещо колосално. Това е положението - има и други и марки и всеки е свободен да си вземе както реши.

    Колега напълно съм съгласен с теб, за другите марки.

    Лошо е че никъде не съм виждал описано конкретното явление в брошурата на модела ,(може би го има в техническата документация , но поме аз не съм срещал) за да бъде клиента (Тоест АЗ) да бъде информиран.
    В крайна сметка едва ли са много клиентите, които седят и ровят по форумите за да прочетат малко реални мнения за машината.

    А вече пред свършен факт, на кой му дреме, че има и други марки и модели, не е телевиьор да го върнеш и да кажеш ми не ми харесва.


    Моето лично мнение е също че има нещо общо и с маслото защото дори когато няма дефрости машините периодично спират и се чуван изсвитване от клапан.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #400

    Re: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Това с периодичното спиране го няма при всички марки при мен хитачитата могат да работят с седмици без да спират,лятото 1 месец охлаждаше целия апартамент без оф, същото е и при Панасоник

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,938
    #401

    Въпроси за FTXM25R Perfera

    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    А от минимум консумация ли прави офф
    Ами да, такива са ми загубите. Минимума при Дайкина е много относително понятие. Например сега при 0гр. тръгва и бачка на 140W, след което във времето, примерно в рамките на 40-60мин леко покачва и така стига до 220-230W, след което изключва. Прави много кратък офф, около 2-3мин. На моменти вдига и до 330-340W но не е за дълго. Ония дни като беше -2 почти не изключваше, правеше офф на час, час и нещо. Истината е, че излиза по-ефективен в такива условия и от ЗМХ, и от Тошибата, въпреки че те са с доста по-солиден хардуер. Вътрешното тяло играе най-голяма роля за това. Много по-лесно и по-добре се разпределя потока.
    Този пост е редактиран от rosswen; 01-12-23 в 10:21.
    Carvin одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #402

    Re: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Да ясно явно така му е написан софтуера да си прави офф по на често

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,938
    #403

    Отговор: Re: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    Да ясно явно така му е написан софтуера да си прави офф по на често
    Да ти кажа, до сега всички клими, които съм имал правят така, когато работят около минимум и изключват. Винаги тръгват от минимума, след което постенно качват, докато не изключат. Важи и за Хевитата, и за Тошибата, и за МЕ-то.

  17. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,879
    #404

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Хич не е толкова зле откъм дефрости. Тук ме бяха наплашили, че при висока влажност около 0-та ги праска на 45мин.....

    Дрън, дрън...., ама като не ме слушаш ще будуваш по-нощите. Нищо де, първата зима е така, после минава.....
    rosswen одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #405

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Писал съм го и преди.
    Дайкините нямат минимум по ватове а по температура на духане.
    Това с по един ОФФ на час също не е закон. Вчера например моя е работил близо 10 часа без Офф с консумация 190-210 вата.
    Софтуера е сложен и труден за разбиране. Начинът им на работа се влияе от много фактори включително и от заданието по дистанционно.
    При мен при задание 21 и при задание 23 все едно работят два различни климатика.
    За мен машинките са пипнати почти до съвършенство и това си има своята цена естествено.
    Разбира се никоя машина не е ваксинирана срещу повреди. Вкл. и тази.
    И без дефрости не може. Особено зимата.
    За да е ефективна машината питата трябва да е чиста. Хората са го направили така,че чистата пита да си остане чиста през цялата зима. И са успели.
    Аз Дайкин побелял с един метър ледена брада не съм виждал. А се озъртам когато имам възможност.

    - - - - - - - - - -

    Айде почнахме пак да ги дъвчем тези дефрости.
    espace, mystikalrs, Deliivanov и 2 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 27 от 33 ПърваПърва ... 172526272829 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin Perfera много шуми
    От pavlin_s във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 10-01-24, 19:06
  2. Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R
    От cveteca във форум Климатици Daikin
    Отговори: 80
    Последно: 23-11-23, 09:51
  3. Дилема между Daikin FTXM25R Perfera и Mitsubishi Electric MSZ-LN25VGW
    От pavkata88 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 14-02-22, 06:04
  4. Daikin Perfera
    От kod във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 31-10-21, 11:55
  5. Мнения за Daikin FTXM25N Perfera
    От Tsen във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 18-01-21, 19:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе