Страница 26 от 33 ПърваПърва ... 162425262728 ... ПоследноПоследно
Резултати от 376 до 390 от общо 484
Like Tree303Одобрявам

Daikin FTXM25R Perfera - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2023
    Мнения
    11
    #376

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Ами иска ми се да си направя база за сравнение - например моите три Perfera последните седмици кондумират сумарно между 7 и 10кВ ( разбира се последните по-студени дни е около 10кВ - днес да е 12кВ). Стаите са сравнително малки и блокът е изолиран, като климатиците са 9ки. Не съм усетил дефростите, макар че то чак сега има сняг и е по-студено, но все пак...както написах - трупам информация за сравнение ������
    Този пост е редактиран от Carvin; 26-11-23 в 21:15.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #377

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    за дефростите никой няма да си признае ,имаше един дето неговите дефростваха на 45 мин - час ,но ги обявиха за дефектни
    Deliivanov одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #378

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    за дефростите никой няма да си признае ,имаше един дето неговите дефростваха на 45 мин - час ,но ги обявиха за дефектни
    Аз съм този с дефектните климатици.
    Вече общо 5 броя по различните локации.
    Мн са гадни не си го причинявайте.

    Шегата на страна.
    Дефроста си е относително понятие между 1 и 4 часа зависи от условията ако е влагаво и мъгливо или вали в момента зачестяват. При спокойно време и сух студ си бичи на 4 часа някъде.
    Консумацията на климатик при вчерашните температури в София (-2 -5)е 9.30Kw

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Deliivanov Виж публикацията
    Аз съм този с дефектните климатици.
    Вече общо 5 броя по различните локации.
    Мн са гадни не си го причинявайте.

    Шегата на страна.
    Дефроста си е относително понятие между 1 и 4 часа зависи от условията ако е влагаво и мъгливо или вали в момента зачестяват. При спокойно време и сух студ си бичи на 4 часа някъде.
    Консумацията на климатик при вчерашните температури в София (-2 -5)е 9.30Kw
    Screenshot_20231127_101529_ONECTA - Daikin.jpgScreenshot_20231127_101529_ONECTA - Daikin.jpg
    Този пост е редактиран от Deliivanov; 27-11-23 в 10:56.
    Alexi и Carvin харесват това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2023
    Мнения
    11
    #379

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Привет, @Deliivanov При мен 10-12кВ е дневната консумация на трите климатика (9ки). Предполагам и при теб е така .... Не ми се вярва един само да харчи толкова....?
    Иначе относно дефростите - как да ги засечем по най-добрия начин?

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #380

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Цитат Първоначално публикувано от Carvin Виж публикацията
    Привет, @Deliivanov При мен 10-12кВ е дневната консумация на трите климатика (9ки). Предполагам и при теб е така .... Не ми се вярва един само да харчи толкова....?
    Иначе относно дефростите - как да ги засечем по най-добрия начин?
    Виж прикачената снимка 28 кв са.
    Колко квадрата отопляваш имаш ли съседи отгоре и отдолу .Какво изложение.

    Аз на практика отоплявам около 90кв. с 4 машини изток запад последен етаж.
    няма шанс на отопление под 0 да падне под 250вата на час.

    Иначе дефростите хващаш го да прави дефрост и се въртиш около него, ако не можеш да го хванеш , значи няма кво да мериш.
    При мен общо взето и трите си дефростват заедно + з няклко мин разлика.Като почват от около 2 градуса надолу по неговия външен сензор. Принципно на 4 часа си дефроства задължително , така че все трябва да го хванеш.
    Най точният метод е с контакт с електромер който ти дава инфо в реално време и строи графика. После по графиката се виждат дефростите на база падовете и пиковете на консумацията.Screenshot_20231127_184650_ONECTA - Daikin.jpg
    Ти гасиш ли ги или някакъв график имат ли?

    Имам още една перфера 12ка в къща наблизо до софия , 22кв отоплява и дава сходен разход.
    Този пост е редактиран от Deliivanov; 27-11-23 в 19:05.

  7. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #381

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Стига бе Алекси. Няма скрито покрито.
    Ето ги дефростите на моя за тази нощ. Нагласен на 23 в стаята топло да си натакова майката. поне 24,5-25. Намръзнах нещо тези дни.
    Един в 2:14 един в 4:40 и един в 8:34
    Външна 0- (-1)
    При сух студ на 4 часа или при нужда.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Alexi, rosswen и Deliivanov харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2023
    Мнения
    11
    #382

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Привет, отоплявам малък тристаен тухлен апартамент с изолация. Две малки спални 12-14м² и хол около 20м² + бани и коридор. Задал съм на две от стаит да поддържат 20.5 градуса, което ефективно дава 22 градуса в тях. В третата е на 22 градуса, като поддържа 22-22,5 ( трудно ми е да обясня защо се получава така?!). Направил съм график през деня и през нощта да поддържат 19,5 градуса, което е около 20-21 реално...
    Консумацията е около 10-12кВ за трите по данни на Onecta. Имам един уж умен контакт Ledvance, който обаче не се интегрира с HA но поне по показания потвърждава консумацията на климатика към който е вързан (3-4кВ на ден).
    Ето и скрийншотите (за втория гледайте последните 3 дни):
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    bobivg и me40 харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #383

    Re: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Ако им зададеш 23 24 градуса без да ги намаляш през ноща и деня консумацията изобщо няма да е толкова ниска
    rosswen одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2023
    Мнения
    11
    #384

    Отговор: Re: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Факт, но ние в стаите не желаем да е над 23 градуса температура. Ако ги сложим на 23-24 сигурно ще стане 26-27...то така не се живее Другата причина да вземем климатиците е, че цяло лято е егати жегата и спим на 30 градуса...сега ни е кеф на 20 да спим морално като бели хора
    mimojef, mystikalrs и HRS9 харесват това.

  12. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #385

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Онектата лъже заради закръгляването.
    Реалният ти разход е с между 25 и 28% по нисък
    Carvin одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2023
    Мнения
    11
    #386

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Така е, тя отчита на по 100 Вата, като периода е винаги за 2 часа. На т.н. умен контакт се вижда най-ниска стойност около 100вата и най-високата, която съм срещал е около 550вата моментно. Дневно отчита 3-4кВ, което звучи разумно. Сега остава да направим и абсолютната засечка - Електрохолд
    mimojef одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #387

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Цитат Първоначално публикувано от Carvin Виж публикацията
    Така е, тя отчита на по 100 Вата, като периода е винаги за 2 часа. На т.н. умен контакт се вижда най-ниска стойност около 100вата и най-високата, която съм срещал е около 550вата моментно. Дневно отчита 3-4кВ, което звучи разумно. Сега остава да направим и абсолютната засечка - Електрохолд ������

    Привет ,

    при мен са на минимум 21.5с зададени ефвктивно 23-24.

    В най голямата стая разхода ти е най-вероятно е напълно аналогичен с другите.обаче поради размера на стаята климатика работи в горния край на възможностите си и за това ти е така температурата.
    Графика го играх миналата година но поради чести болнични заради детето се обезсмисли, а и не е кой знае колко за 1 кв все тая.
    ИСТИНАТА Е ЧЕ МЕЖДУ ЗАДАНИЕ 21.5 И 23.0 темп се повишава с има няма градус а разхода с почти 15 процента. Държал съм ги и на 20 - ефективно е 21.5 по-нисък е разхода ама така ми е най-комфортно.

    Как си с дефростите?
    Carvin одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2023
    Мнения
    11
    #388

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Всъщност при мен в най-малката стая е една идея по-високо потреблението на енергия.....ще гледам да намеря някаква логика в това но засега не успявам.
    Там жена ми работи през деня, та може да проветрява по-често и климатика да наваксва...? В стаята на малкия пък за да поддържа 22-23 градуса трябва да е нагласен на 22 климатика. В другите две стаи за 22 градуса е достатъчно да ги слаба на 20,5.
    Ето и снимки:
    Относно дефростите - забелязал съм няколко пъти, но не е често. За съжаление, както споделих по-горе , "умният" ми контакт не подава добре инфо към НА и не мога да хвана на графика дефростите Ако някой може да сподели какво ползва за целта ще съм благодарен (оглеждам Shelly?)
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #389

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Цитат Първоначално публикувано от Carvin Виж публикацията
    Всъщност при мен в най-малката стая е една идея по-високо потреблението на енергия.....ще гледам да намеря някаква логика в това но засега не успявам.
    Там жена ми работи през деня, та може да проветрява по-често и климатика да наваксва...? В стаята на малкия пък за да поддържа 22-23 градуса трябва да е нагласен на 22 климатика. В другите две стаи за 22 градуса е достатъчно да ги слаба на 20,5.
    Ето и снимки:
    Относно дефростите - забелязал съм няколко пъти, но не е често. За съжаление, както споделих по-горе , "умният" ми контакт не подава добре инфо към НА и не мога да хвана на графика дефростите Ако някой може да сподели какво ползва за целта ще съм благодарен (оглеждам Shelly?)
    Привет,

    Относно дефростите, днес сутринта заснех това.
    Не е правил, дефрост поне 2 часа и изглежда , така.
    20231130_073808.jpg
    Като, че ли контролните дефрости никък не са излишни.

    Климатика със сигурност ще работи и с повече лед но много по неефиктивно.
    tanatos, rosswen и Carvin харесват това.

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    428
    #390

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Според мен нищо в една машина не е излишно, щом производителя го е направил така значи си има причина, просто ние Българите винаги търсим под вола теле и винаги се изявяваме като многознайковци(без да сме такива разбира се).Само се хвалиме с това - онова, а на практика на ГОЛ Г*З - ЧИФТЕ ПИЩОВИ!
    Този пост е редактиран от HRS9; 30-11-23 в 15:22.
    CubanLinx одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 26 от 33 ПърваПърва ... 162425262728 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin Perfera много шуми
    От pavlin_s във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 10-01-24, 19:06
  2. Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R
    От cveteca във форум Климатици Daikin
    Отговори: 80
    Последно: 23-11-23, 09:51
  3. Дилема между Daikin FTXM25R Perfera и Mitsubishi Electric MSZ-LN25VGW
    От pavkata88 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 14-02-22, 06:04
  4. Daikin Perfera
    От kod във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 31-10-21, 11:55
  5. Мнения за Daikin FTXM25N Perfera
    От Tsen във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 18-01-21, 19:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе