Страница 25 от 33 ПърваПърва ... 152324252627 ... ПоследноПоследно
Резултати от 361 до 375 от общо 484
Like Tree303Одобрявам

Daikin FTXM25R Perfera - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #361

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Принципно перферите не се славят с прекалено точна поддръжка на заданието (чета по форумите някой собственици се оплакват). За мен лично е ОК. Можеби единствената ми забележка е че стримера не се включва всеки път и тр да му спреш тока на климатика за да се оправи.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #362

    Въпроси за FTXM25R Perfera

    Цитат Първоначално публикувано от Deliivanov Виж публикацията
    Принципно перферите не се славят с прекалено точна поддръжка на заданието (чета по форумите някой собственици се оплакват). За мен лично е ОК. Можеби единствената ми забележка е че стримера не се включва всеки път и тр да му спреш тока на климатика за да се оправи.
    Веднъж като му уцелиш заданието, няма ядове. Харесва ми, че реагира много адекватно на промените в стаята. И откъм турбина, и откъм компресор. Много по-добре е от Тошибата и МЕ-тата. При тях работите хич не са розови в това отношение, особено при МЕ.
    Този пост е редактиран от rosswen; 06-10-23 в 15:45.

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #363

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Мога само с LG то да сравнявам, като рам монтажа е кофти поради спецификире на помещението съответно няма как перката да е идеална освен това на отопление си минава като конвенционалка достигне ли задание, иначе е много тих и бих казал икономичен, ако му се вярва на вградения електромер,ама на харизан кон зъбите не се гледат. Модела е бил около 2к навремето .
    Иначе относно дайкините единствено се надявам на дългогодишна безпроблемна работа, но това само времето покаже. В къщата на родителите на жена ми имаме три дайкина Bob , Confora и perfera (N series) и от 2017 2018 само бачкат , няма обслужване, няма нищо, само почистване. Надявам се и моите да са така.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    59
    #364
    Цитат Първоначално публикувано от Deliivanov Виж публикацията
    Мога само с LG то да сравнявам, като рам монтажа е кофти поради спецификире на помещението съответно няма как перката да е идеална освен това на отопление си минава като конвенционалка достигне ли задание, иначе е много тих и бих казал икономичен, ако му се вярва на вградения електромер,ама на харизан кон зъбите не се гледат. Модела е бил около 2к навремето .
    Иначе относно дайкините единствено се надявам на дългогодишна безпроблемна работа, но това само времето покаже. В къщата на родителите на жена ми имаме три дайкина Bob , Confora и perfera (N series) и от 2017 2018 само бачкат , няма обслужване, няма нищо, само почистване. Надявам се и моите да са така.
    Привет колега, само филтри да почистваш ти желая. Да те питам, нещо по-различно в работата между N серията и сегашната R на перферата забелязал ли си. Аз съм с по новата и нямам база за сравнение,имам само с ME LN

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #365

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Различно , не бих казал дизайна е същия ,не съм ги мерил като размери.
    Мисля че беше различен WiFi модула.
    Иначе за мен са идентични от към консумация(моят хол е със същата квадратура ) и шум.
    Предвид, че N-ката работи в доста неприятна среда ( камина + пуши се в стаята ) бих казал, че е абсолютно куче дори и цвета си е позапазила. Цялата система N е произведена в Чехия.
    Моите ( R серия) са Чешки вътрешните и Турски външните.
    Последната тр да я видя дали не е само турска сглобка.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #366

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Цитат Първоначално публикувано от diko1980 Виж публикацията
    Привет колега, само филтри да почистваш ти желая. Да те питам, нещо по-различно в работата между N серията и сегашната R на перферата забелязал ли си. Аз съм с по новата и нямам база за сравнение,имам само с ME LN
    Би ли сравнил работата на Перферата с тази на LN? В какви помещения са?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    59
    #367
    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Би ли сравнил работата на Перферата с тази на LN? В какви помещения са?
    Привет, перферата ми е 25 цав спалня 18,5 кв, LN е в хол 24 кв LN25 ца. Ln работи по тихо на нощен и първа степен( в повечето случаи ауто вент е първа степен). Перферата е по шумна на ауто(първста е една идея по шумна от първата на МЕ то. Чисто субективно усещане е, че МЕ то е класи над Перферата, но дайкина е перфектен, че не вее като достигне градуси. Перферата ми е над главата отстрани и на нощен я чувам(шумна ми е) LN на мощна е пак малко по тих. Харесва ми дайкина, че е по нервен на ауто вент, веднага промена обороти при промяна на тем, при LN е малко муден автоматичния вентилато. Ако имах възможност щях да сложа LN и в спалнята, но да е по далеч от мен. Няколко фирми обиколих и само една се съгласи с мен да сложа 25 ци в 24 кв и 18,5 кв. Всички други искаха да наблъскам 35 ци. Живея в 80 кв тристаен имам още един 22 ка японски в 15 кв. Имам и локално парно на газ с панелни радиатори смятъл съм си горе долу тплозагубите и не надхвърлям 6-7 киловата, затова се справят три климатика в 4 стаи без проблем. С вътрешна изолация съм стени и тавани и троен стъклопакет хубав клас дограма. В момента сложихме 35 ца перфера подов на роднини, мисля че това е може би най-комфортния и тих климатик.
    Този пост е редактиран от diko1980; 09-10-23 в 17:07.
    ccankov73 и rosswen харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #368

    Въпроси за FTXM25R Perfera

    Именно, потвърждаваш думите ми за Аутото на МЕ. При това си го забелязал в различни помещения. За спалнята МЕ-то щеше да е идеално, защото дебитът на 2-ра (основно работи на нея на Ауто) е предостатъчен за спалня, а е по-тих от тази на Дайкина. Иначе хардуерно, голямата разлика при LN е 35-цата, защото там вече компресорът е туин ротари и е с големи възможности. На 25-цата слагат компресора от AP серията, което е малко разочароващо, с оглед хубавата машина и цената.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    59
    #369
    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Именно, потвърждаваш думите ми за Аутото на МЕ. При това си го забелязал в различни помещения. За спалнята МЕ-то щеше да е идеално, защото дебитът на 2-ра (основно работи на нея на Ауто) е предостатъчен за спалня, а е по-тих от тази на Дайкина. Иначе хардуерно, голямата разлика при LN е 35-цата, защото там вече компресорът е туин ротари и е с големи възможности. На 25-цата слагат компресора от AP серията, което е малко разочароващо, с оглед хубавата машина и цената.
    Не, не си прав абсолютно еднакви са 25 и 35 на LN. AP е двойно роторен само 50 ката

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от diko1980 Виж публикацията
    Не, не си прав абсолютно еднакви са 25 и 35 на LN. AP е двойно роторен само 50 ката
    https://youtu.be/QcqbgrE1FsE?si=iYOOUN2aCnpN8jvE

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #370

    Въпроси за FTXM25R Perfera

    Напрорив, прав съм (колкото и нескромно да звучи).

    Само при Зубадан версията, компресорът на 25-цата е туин ротари. Ето и от неговото сервизно:

    Ето и за AP, можеш да сравниш моделите на компресприте с този на LN25 и да видиш, че са еднакви.
    Може да са с еднакви килограми и размери външните тела на 25 и 35, но компресорите им са различни. Обърни внимание дори на видеото, което си споделил. Превърти на 15:05мин. там ясно се вижда моделът на компресора.

    П.п. Извинявам се за офф-топика, може да се премести в темата за модела.
    Този пост е редактиран от rosswen; 09-10-23 в 20:30.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    59
    #371
    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Напрорив, прав съм (колкото и нескромно да звучи).

    Само при Зубадан версията, компресорът на 25-цата е туин ротари. Ето и от неговото сервизно:

    Ето и за AP, можеш да сравниш моделите на компресприте с този на LN25 и да видиш, че са еднакви.
    Може да са с еднакви килограми и размери външните тела на 25 и 35, но компресорите им са различни. Обърни внимание дори на видеото, което си споделил. Превърти на 15:05мин. там ясно се вижда моделът на компресора.

    П.п. Извинявам се за офф-топика, може да се премести в темата за модела.
    Да прав си, но не всичко е компресор. Истината е, че трябваше да взема две подови перфери 25 ци и всичко щеше да е шест...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,875
    #372

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Истината е, че трябваше да взема две подови перфери 25 ци и всичко щеше да е шест...
    Споко, всички стигаме до “истината” по трудния начин .
    mimojef одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #373

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Цитат Първоначално публикувано от diko1980 Виж публикацията
    Да прав си, но не всичко е компресор. Истината е, че трябваше да взема две подови перфери 25 ци и всичко щеше да е шест...
    Е мисля ,че можеш само вътрешно тяло да купиш , щом вече имаш стенна перфера.
    Аз за подов имам възможност и в двете спални ама чесно казано с малко дете е все едно да си купиш 80 инчов о лед телевизор - Мн яко докат не дойде оня да го шибне с нещо....
    Carvin одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2023
    Мнения
    11
    #374

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    Привет, колеги Да пораздвижим темата малко - как ви е консумацията и дефростите?

  18. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,774
    #375

    Отговор: Въпроси за FTXM25R Perfera

    А ти що питаш?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 25 от 33 ПърваПърва ... 152324252627 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin Perfera много шуми
    От pavlin_s във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 10-01-24, 19:06
  2. Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R
    От cveteca във форум Климатици Daikin
    Отговори: 80
    Последно: 23-11-23, 09:51
  3. Дилема между Daikin FTXM25R Perfera и Mitsubishi Electric MSZ-LN25VGW
    От pavkata88 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 14-02-22, 06:04
  4. Daikin Perfera
    От kod във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 31-10-21, 11:55
  5. Мнения за Daikin FTXM25N Perfera
    От Tsen във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 18-01-21, 19:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе