Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 57
Like Tree18Одобрявам

FTXS25G начин на работа? и има ли как да накарам вътрешното да не спира да върти?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #1

    FTXS25G начин на работа? и има ли как да накарам вътрешното да не спира да върти?

    Дали е нормален начина на работа на FTXS25G - постоянно цикли в он-офф.

    Паузите са от по-3 минути.
    Този уикенд разглобих пластмасите за да има повече достъп до въздух до датчика за стайна температура.
    Перката е на авто, настроен е на отопление на 21градуса , защото е спалня и не ми трябва повече.
    Прави ми впечетление че перката вътре май сипира - има ли как да я направя да върти когато е на отопление?
    Имам 2 бройки и двете си циклят по един и същ начин.
    Кой датчик мога да пробвам да манипулирам за да мога да я направя да работи поне малко като инвертор тази машина.
    Когато му дам трайл от дистанционното си изкарва 30 мин без да спира.

    тия дни ще се опитам да пусна да меря и температура до климатика...

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от estqwerty; 21-11-22 в 15:58.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    183
    #2

    Отговор: FTXS25G начин на работа? и има ли как да накарам вътрешното да не спира да върти?

    В малка стая /освен ако спалнята не е 30 квадрата, с тези външни температури и зададени 21 градуса...как да не цикли !?

  4. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #3

    Отговор: FTXS25G начин на работа? и има ли как да накарам вътрешното да не спира да върти?

    Не е проблема стаята, защото както можеш да видиш могат да се променят нещата : имам 5 срещу 9 цикъла на час.На 21 е точно защото искам да цикли за теста.

    Имам някакъв спомен че миналата година бачка по добре като беше студено - трябва да мръдна външният датчик може би...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #4

    Отговор: FTXS25G начин на работа? и има ли как да накарам вътрешното да не спира да върти?

    По-скоро вътрешния във фибран и във буркан.
    estqwerty одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #5

    Отговор: FTXS25G начин на работа? и има ли как да накарам вътрешното да не спира да върти?

    Май плаче за основно почистване с водоструйка.
    estqwerty одобрява това.

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #6

    Отговор: FTXS25G начин на работа? и има ли как да накарам вътрешното да не спира да върти?

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Май плаче за основно почистване с водоструйка.
    Колкото и да го миеш, минимума няма как да му падне.
    Всички клими офят при настоящите условия.
    stivi и Mega харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #7

    Re: Отговор: FTXS25G начин на работа? и има ли как да накарам вътрешното да не спира да върти?

    Сам си си отговорил, че при по- големи топлозагуби, по рядко е спирал.
    Няма как на вън да е топло и с тоя висок минимум, да не бачка on/off .

  10. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #8

    Отговор: FTXS25G начин на работа? и има ли как да накарам вътрешното да не спира да върти?

    Една зима е бачкал не може да се е задръстил чак толкова. гледам простата тошибка отатък се е кротнала на 200 вата и не спира, но там е голяма машина и може да излезе нещо двойнороторно.
    Тъпият дайкин го дават 4.5 коп нищо че е дърта машина. Няма ли как да се изключи този хот старт или draft prevention ? В документацията пише че спира турбината докато е в режим отопление.
    Новите ги рекламираха че имат функция да връткат топлина от камини... тази функция искам...

    Значи датчика за външна температура трябва да разместя - да си мисли че е по-студено от колкото е...

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #9

    Re: FTXS25G начин на работа? и има ли как да накарам вътрешното да не спира да върти?

    Излъжеш ли машината, че на вън е по- студено, ще стане по зле.
    Чешките и турските Дайкини се славят с много чести размразявания по време под 0 градуса.

    Въпросният Дайкин е с много висок минимум и когато топлозагубите са малки , започва да работи on /off.

  12. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #10

    Отговор: FTXS25G начин на работа? и има ли как да накарам вътрешното да не спира да върти?

    Преместил съм датчика за външна температура , вътре след питата да се охлажда и да се вее от перката на външното.
    Преместен е и датчика за стайна температура извън пластмасите.
    Оставил съм от вчера стаята да изстива.
    И ще видим днес и утре се надявам да мога да кача нова картинка на работата на курника му с курник.

    Новият стайлиш ili emura ли има функция камина - която не спира перката когато си задмине заданието - явно всички дайкини бачкат така. но 4к за климатик... на къде отива този свят... за 5к слагам термопомпа с радиатори да не се чува нищо.

    ако това не помогне - ще правя дистанционно да сменя режимите на фан - както е написано на картинката, и като падне температурата в стаята с градус два пак да пуска на топлене.


    - - - - - - - - - -

    Трябва да си документирам дерзанията някъде.
    Пуснат на 21 после го мръднах на 24 - беше станало 25 и отгоре , после пак на 21.
    Ще задуша стайният датчик или ще го върна на мястото му. и ще видим.
    В документацията има нещо за работа над и под 20 гардуса за честота на компресора.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #11

    Re: Отговор: FTXS25G начин на работа? и има ли как да накарам вътрешното да не спира да върти?

    Машина се избира по характерискити, а не по цена.
    АЗ съм с Daikin ftxz35n/rxz35n и съм много доволен от машината. Тръгва агресивно но след първият on/ off цикъл така се адаптира, че на спира с дни. Консумацията му варира около 150 до 200 вата.
    Миналата година при минусови температури, само няколко пъти го видях да размразява.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #12

    Отговор: Re: Отговор: FTXS25G начин на работа? и има ли как да накарам вътрешното да не спира да върти?

    Цитат Първоначално публикувано от dokkito Виж публикацията
    Машина се избира по характерискити, а не по цена.
    АЗ съм с Daikin ftxz35n/rxz35n и съм много доволен от машината. Тръгва агресивно но след първият on/ off цикъл така се адаптира, че на спира с дни. Консумацията му варира около 150 до 200 вата.
    Миналата година при минусови температури, само няколко пъти го видях да размразява.
    за сарарата има как да се включи и изключи нещото от менюто на дистанционното има го в книжката, но е против разбиранията ми да дам 4-5 хилки за климатик. при такива суми отиваме на термопомпа с радиатори, което е тотално друга тема... тук говорим за профешенал модела от 2010-2012 миисля беше.

    В интерес на истината тия 9-ки /а навремето от когато е модела нямаше 7ци/ тия моите са прибрани от обект и ми излязоха 300тина - 400 лева парчето, чисто нови не пускани/. Което не пречи да мрънкам. НО няма как да се сравняват с флагшипа , който всъщност е по-зле от модела, който замести.
    Някой друг с подобен модел няма ли недоволен или само в моята глава е това?

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    176
    #13

    Re: Отговор: Re: Отговор: FTXS25G начин на работа? и има ли как да накарам вътрешното да не спира да върти?

    Не мога да се съглася че парите за Урурото са неоправдани. Аз отоплявеам 60 квадрата саниран апартамент с 35-ца. Сметката ми за ток само от машината, при минусови температури е не повече от 60 лева на месец. Тази машина е мноо мощна и прецизна.
    термопомпата за 6 хиляти лева, няма да ти даде по- голяма икономия . Да не говорим че за 6 хиляди, няма как да изградиш инсталация + машина. Също така термопомпа с радиатор, не е добро решение. Термопомпите са икономични, когато работят с температура на флуида около 40 градуса.
    Трудно ще се стоплиш с радиатор с такива температури на флуида.

  17. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #14

    Отговор: FTXS25G начин на работа? и има ли как да накарам вътрешното да не спира да върти?

    Дано всеки да може да си позволи сарарка , но каквато съм преденция ще намеря кусури...

    Цитат Първоначално публикувано от stivi Виж публикацията
    В малка стая /освен ако спалнята не е 30 квадрата, с тези външни температури и зададени 21 градуса...как да не цикли !?
    Все повече почвам да си мисля за изолация или за маса около вътрешният датчик за да стане по-инертен и не толкова чувствителен.
    Сега е върнат на място, след няколко дни навън, като навън определено задминаваме температурата - но поне бачка нонстоп машината. на място съм лепнал тиксо над отворите - цикли на 20 до 40 минути което е близко до перфектното
    външният е още при външната перка хвърлен да взема температура от вън и от питата. ако почне да дефроства на положителни ще видим.
    Времето не е с мен първите тестове бяха на 12 сега сме на 8.5 градуса.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #15

    Отговор: FTXS25G начин на работа? и има ли как да накарам вътрешното да не спира да върти?

    защо те дразни он-офф той при дайкин всички казват че е незабележим ?
    estqwerty, espace и its large харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MHI серия SRK_ZGX - начин на работа
    От deian във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 657
    Последно: 17-11-17, 14:45
  2. Турбината на вътрешното тяло върти в обратна посока!
    От ianko_arg във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 4
    Последно: 12-09-15, 13:33
  3. Шум във вътрешното тяло на Daikin FTXS25G
    От sasooooooooo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 50
    Последно: 13-05-12, 21:28
  4. MHI -25ZJ-S Начин на работа!
    От sashomasho във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 14
    Последно: 22-02-12, 17:19
  5. Hitachi RAS-35YH4 - не спира да върти
    От klechoo във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 14-10-09, 14:03

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе