Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 81
Like Tree25Одобрявам

Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    52
    #16

    Отговор: Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R

    Добре де, аз ли обяснявам на китайски или някой хора не ме разбират. Какви излишни приключения какви стари моми.
    Датчика на този климатик е тотално сбъркан. В момента си мисли че е 28 градуса и климатика СПИРА ДА ТОПЛИ. А стаята е 20-21. Отклонение от 7-8 градуса. Максимума на климатика които мога да задам е 30 градуса. Ако вземем това отклонение от 8 градуса, означава че ще затопли до 22. За мен това не е чудото на свата, но когато има малко дете в стаята, не е досатъчно топло.

    Едит: Ето и снимки за доказателство:
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    59
    #17

    Отговор: Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R

    Привет, сменете първо режимът на отопление, този авто го забравяте! Не вентилатор, а режим и всичко ще си дойде на място.
    tanatos, cveteca, rosswen и 1 други харесват това.

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #18

    Отговор: Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R

    Цитат Първоначално публикувано от cveteca Виж публикацията
    Добре де, аз ли обяснявам на китайски или някой хора не ме разбират. Какви излишни приключения какви стари моми.
    Датчика на този климатик е тотално сбъркан. В момента си мисли че е 28 градуса и климатика СПИРА ДА ТОПЛИ. А стаята е 20-21. Отклонение от 7-8 градуса. Максимума на климатика които мога да задам е 30 градуса. Ако вземем това отклонение от 8 градуса, означава че ще затопли до 22. За мен това не е чудото на свата, но когато има малко дете в стаята, не е досатъчно топло.

    Едит: Ето и снимки за доказателство:
    Първо трябваше да почнеш с това че не го държиш в режим отопление.
    rosswen одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    52
    #19

    Отговор: Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R

    Добре де, каква връзка има режима на работа със това което пиша през цялото време, че датчика отчита грешно. Независимо какъв е режима, климатика СПИРА да работи при достигане на зададената температура.
    Ето ви на режим отопление:

    Климатика мисли че е 28 градуса в момента и поради това въпреки че съм задал 25, той НЕ РАБОТИ, а е 21 реално в стаята.
    Както и да е, има ли наистина някой които да разбира от тези устройства да помогне, понеже изглежда че повечето пишещи не разбират за какво пиша.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    • Тип файл: jpg 1.jpg‎ (33.1 KB, 225 Прегледи)

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #20

    Отговор: Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R

    Цитат Първоначално публикувано от cveteca Виж публикацията
    Добре де, каква връзка има режима на работа със това което пиша през цялото време, че датчика отчита грешно. Независимо какъв е режима, климатика СПИРА да работи при достигане на зададената температура.
    Ето ви на режим отопление:

    Климатика мисли че е 28 градуса в момента и поради това въпреки че съм задал 25, той НЕ РАБОТИ, а е 21 реално в стаята.
    Както и да е, има ли наистина някой които да разбира от тези устройства да помогне, понеже изглежда че повечето пишещи не разбират за какво пиша.

    сложи си термометъра горе над климатика и виж дали случайно не е толкова на тавана.Screenshot_20231119_020253_Camera.jpg

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    758
    #21

    Отговор: Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R

    Цитат Първоначално публикувано от cveteca Виж публикацията
    Добре де, каква връзка има режима на работа със това което пиша през цялото време, че датчика отчита грешно. Независимо какъв е режима, климатика СПИРА да работи при достигане на зададената температура..
    Настрой го на режим HEAT, вентилатор да НЕ е на АУТО, някаква фиксирана 2-ра, 3-та, да го чувстваш, че духа от 2,5-3 метра, клапата на 45 градуса, виж и дали секцията не му пречи на въздушния поток.Както са ти казали, сложи термометъра, с който мериш, че в стаята е 21 градуса, отгоре върху тялото на климатика и виж колко показва.
    И после докладвай какво се случва ....

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #22

    Отговор: Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R

    ама той не живее горе на тавана ,закво да гледа колко градуса е горе .. то е ясно ,че е колкото показва сензора на климатика

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #23

    Отговор: Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    ама той не живее горе на тавана ,закво да гледа колко градуса е горе .. то е ясно ,че е колкото показва сензора на климатика
    Така е, обаче ако горе е толкова , няма с какво да му се помогне друго освен както е казал колегата отгоре да се заиграе с вентилатора. Машината е на доста високо .
    Принципно не става мн ясно дали има прозорец на стената която е успоредна на струята и въобще в какво разположение е. Ако си е направил температурен джоб няма да топли.
    Palev одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #24

    Отговор: Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R

    Образува му се топлинен джоб. За реално следене на температурата в стаята, може да се изнесе датчика за стайна температура далече от този джоб. Ако набримчи вентилатора на макс, също ще помогне за по-правилно отчитане.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    52
    #25

    Отговор: Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R

    Цитат Първоначално публикувано от Deliivanov Виж публикацията
    сложи си термометъра горе над климатика и виж дали случайно не е толкова на тавана.


    Да, определено при самият климатик температурата долу горе съвпада с показанията от датчика на климатика. Извода е че датчика си работи правилно, но това не ми помага особенно. Тук се връщам на началният ми въпрос. Има ли как да се свърже климатика със външен датчик от който да взима данни за температурата в стаята? По-назад бях дал пример със Витоклима който имаше опция да взима данни от датчика в дистанционното, но тук няма такъв.

    Иначе на другите въпроси:
    Няма прозорец на стената на която е климатика. Прозореца е на отсрещната.
    Температурен джоб едва ли се получава, понеже рафтовете от снимката са доста тесни и не пречат на струята. Клапата съм я регулирал така че да праща струята пред рафтовете.
    Климатика си е винаги бил на HEAT, просто вчера от многото експерименти с него, явно по някое време съм го сложил на AUTO без да забележа. Сега пак си е на HEAT.
    Току що сложих вентилаторите на 3. Доста е шумно и не съм сигурен дали това ще помогне с нещо, но ще видим.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    295
    #26

    Отговор: Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R

    Шумно е, като духа ветър е шумно, за да стане кеф си трябва духане.
    Пълна тишина и мека топлина ще получите от гроздовата ра-ки-я.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #27

    Отговор: Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R

    Какво е отстоянието от вътрешното тяло до тавана? Опъни грубо една рулетка.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    52
    #28

    Отговор: Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Какво е отстоянието от вътрешното тяло до тавана? Опъни грубо една рулетка.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #29

    Отговор: Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R

    Ами не е толкова зле. По сервизно му дават минимално отстояние 30мм. от тавана.

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,879
    #30

    Отговор: Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R

    Сега, аз какво бих направил…:
    1. вертикалните клапи максимално към средата на стаята
    2. тея рафтове отдолу бих ги преместил накъде ( поне за проба! )
    3. хоризонталните 1 степен над вертикално надолу

    Ако това не помогне - решението на bobivg.

    п.с. да не си включил някакво еко или окото?
    rosswen одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTXM25R Perfera - въпроси, коментари, проблеми
    От pavkata88 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 483
    Последно: 01-02-24, 18:34
  2. настройка на wifi сонтролера на Daikin Perfera FTXM35R стенен
    От pavlin_s във форум Климатици Daikin
    Отговори: 5
    Последно: 01-02-23, 20:32
  3. Дилема между Daikin FTXM25R Perfera и Mitsubishi Electric MSZ-LN25VGW
    От pavkata88 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 14-02-22, 06:04
  4. Daikin Perfera
    От kod във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 31-10-21, 11:55
  5. Мнения за Daikin FTXM25N Perfera
    От Tsen във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 18-01-21, 19:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе