Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 81
Like Tree25Одобрявам

Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    52
    #46

    Отговор: Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R

    Цитат Първоначално публикувано от Deliivanov Виж публикацията
    Привет отново,
    Колегите нагоре са далу добро оредложение да си измериш температурата на изходящият въздух при 30 градуса.
    Друго което мога да предложа е да пуснеш клапите в 3д режим.
    Предвид че нямаш разминаване между сензора и реалната температура горе при машината, много не може да се направи освен да си играеш с настройките.

    Що се отнася до това че климатика е скъп и очакваш по-добро представяне от стария , напълно е нормално.
    Моето мнение по въпроса е , че стенната перфера на редовна цена е прекалено скъпа за това което е. На добро промо обаче си заслужава.

    Цената е по-скоро оправдана ,ако експлоатирате климатика безавариййно в следващите 7 8 години.

    Имам 3 бройки 12ки перфера , В никакъв случай не бих казал ,че са съваршенни, но разчитам на дългосрочна експлоатация, машините за последната година и половина са били изключени не повече от 30 дни.
    Звъннах на фирмата от която го взех, ще минат да го видят днес. Тъй като реално на климатика му няма нищо и датчика си му отчита правилно, по-скоро явно има някакъв проблем със мястото на което е монтиран. Просто мястото не е подходящо за климатик със вграден датчик което аз не го прецених имайки опита с предходния ми, а и от фирмата не ми дадоха съвет за това. Така че се съмнявам проверката им сега да установи нещо и единствения изход ако искам да го ползвам във фабричният му вид, е да се демонтира и съответно монтира на друго място. Това обаче на мен не ми е опция поради различни причини, така че ще мина на варианта със външен датчик. От разни ревюта в интернет попаднах на Sensibo системата и мисля да взема нея. Ако някой има опит с това, моля да пише.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #47

    Отговор: Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R

    Малко оффтопик, ама с един 20ZSX сега щеше да си пей сърце, дори и при такова разположение на вътрешното тяло.

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    252
    #48

    Отговор: Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R

    Стискаме палци, да се оправят нещата.
    Очаквам да напишете ако има развитие.
    cveteca одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    430
    #49

    Отговор: Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Малко оффтопик, ама с един 20ZSX сега щеше да си пей сърце, дори и при такова разположение на вътрешното тяло.
    Как не те е срам да предлагаш на човека продукти от фирма, която прави "Конвенционалки" и "Полуконвенционалки". НЛО не случайно пееха навремето: "Мъничка японка ще си взема, всичко в моя дом ще е ХИТАЧИ."

  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #50

    Отговор: Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R

    Това да гасиш климатика директно от захранването не е никак добра идея.
    Deliivanov одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    52
    #51

    Отговор: Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Това да гасиш климатика директно от захранването не е никак добра идея.
    Няма да е директно от захранването. Този сензор който споменах просто поддържа климатика на МАКС докато не достигне желаната температура засечена от самият сензор. Работи мисля със инфраред така че реално замества дистанционното и си го гаси самият той, а не от тока.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #52

    Отговор: Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R

    Kакво точно имаш предвид? Дай линк към него. Колко струва?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    52
    #53

    Отговор: Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Kакво точно имаш предвид? Дай линк към него. Колко струва?
    Ето това: https://sensibo.com/products/sensibo-air
    Около 200 лв се връзва. И аз не съм напълно сигурен как точно работи, прочетох описанието и разни ревюта в Амазон. Предполагам че има и други алтернативи, но не съм дълбал много в Гугъл.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    599
    #54

    Отговор: Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R

    Температурния датчик не се мери с термометър , и щом при различни задания на температурата от дистанционното прави различни разлики значи не е много читав . Моите Дайкини са монтирани на 35 см. от стената като твоя и си поддъражат точна температура .
    Deliivanov одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #55

    Отговор: Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Малко оффтопик, ама с един 20ZSX сега щеше да си пей сърце, дори и при такова разположение на вътрешното тяло.
    И що така мислиш?
    Да не би ZSX да има датчик в дистанционното?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #56

    Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    И що така мислиш?
    Да не би ZSX да има датчик в дистанционното?
    На ЗСХ му се отваря панела и датчика се обдухва мъжката. По-голямо количество минава през него, заради по-големите дебити и такава драма нямаше да има. Виждал съм забити къде ли не, но винаги поддържат адекватно. Дайкина има някои предимства пред ЗСХ, но обратното важи и за Хевито. Отделно, по-добре ще издухва и направлява струята и е по-малко вероятно да прави джоб.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Живее в
    Варна
    Мнения
    80
    #57

    Отговор: Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R

    Цитат Първоначално публикувано от cveteca Виж публикацията
    Ето това: https://sensibo.com/products/sensibo-air
    Около 200 лв се връзва. И аз не съм напълно сигурен как точно работи, прочетох описанието и разни ревюта в Амазон. Предполагам че има и други алтернативи, но не съм дълбал много в Гугъл.
    Чумата да ги тръшне тия комици с това Сенсибо. Около 50 лв е универсално дистанционно на Броадлинк в вграден датчик за температура и влага в захранващия USB кабел, а през апп-а на Броадлинк с малко повече умение мога да направиш "routines", с които да го пускаш и спираш при определена температура измера от неговия (на дистанционното) датичк.

    https://smartarena.bg/produkt/broadl...SAAEgJdZfD_BwE

    Това разбира се е далече от елегантните смарт хоум решения, но би ти помогнало за много по-малко от 200 лв на ония мошеници. И да не е това, което очакваш поне няма да си с много вътре.

    - - - - - - - - - -

    А такъв оффсет пробвал ли си?

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    52
    #58

    Отговор: Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R

    Цитат Първоначално публикувано от me40 Виж публикацията
    Чумата да ги тръшне тия комици с това Сенсибо. Около 50 лв е универсално дистанционно на Броадлинк в вграден датчик за температура и влага в захранващия USB кабел, а през апп-а на Броадлинк с малко повече умение мога да направиш "routines", с които да го пускаш и спираш при определена температура измера от неговия (на дистанционното) датичк.

    https://smartarena.bg/produkt/broadl...SAAEgJdZfD_BwE

    Това разбира се е далече от елегантните смарт хоум решения, но би ти помогнало за много по-малко от 200 лв на ония мошеници. И да не е това, което очакваш поне няма да си с много вътре.

    - - - - - - - - - -

    А такъв оффсет пробвал ли си?
    Да, пробвах го това с офсета но не помогна. А относно Сенсибото защо ти е такова мнението? Имал ли си опит с него? Това Броадлинк наистина е по-евтино, но не виждам датчик за температура, така че как ще знае кога да пуска и гаси климатика?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Живее в
    Варна
    Мнения
    80
    #59

    Отговор: Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R

    44 лв е с обикновен кабел за захранване (респ. без датчик), 59 лв е с кабел захранващ, в който е вграден датичка за температура и влажност.


    За Сенсибото няма как да ми е друго мнението - не може да ми продаваш един продукт като едва ли не уникален на пазара и да ми се кълнеш, че ми правиш отстъпка от 336 лв на 180 лв, като същото очевидно струва 3-4 пъти по-малко от центата ти с отстъпка. Защо ти трябва да им плащаш нескопосания маркетинг? Мое мнение.

    - - - - - - - - - -

    Аз едно не разбрах от цялата тема - климатикът в тази стая постоянно ли е пуснат да топли или се пуска и спира през деня. Ако работи нон-стоп след ден-два не би трябвало да му влияе такъв "джоб". Ако се пуска и спира в първите няколко часа такава разлика м/у температурата на въздуха на метър от пода и на 10 см от тавана е нормално да се очаква. В старата детска с много подобен "джоб" и климатик разположен на 15-20 см от стена с врато-прозорец от пода до тавана - чист север и така построено, че директна слънчева светлина няма никога не е имало проблеми с комфортно топлене - разбира се "топлото" се пускаше още октомври и до април само се регулира заданието в зависимост дали има или няма някой и дали се спи.

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от me40; 21-11-23 в 11:09.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    52
    #60

    Отговор: Проблем с DAIKIN PERFERA FTXM25R

    Цитат Първоначално публикувано от me40 Виж публикацията
    44 лв е с обикновен кабел за захранване (респ. без датчик), 59 лв е с кабел захранващ, в който е вграден датичка за температура и влажност.


    За Сенсибото няма как да ми е друго мнението - не може да ми продаваш един продукт като едва ли не уникален на пазара и да ми се кълнеш, че ми правиш отстъпка от 336 лв на 180 лв, като същото очевидно струва 3-4 пъти по-малко от центата ти с отстъпка. Защо ти трябва да им плащаш нескопосания маркетинг? Мое мнение.

    - - - - - - - - - -

    Аз едно не разбрах от цялата тема - климатикът в тази стая постоянно ли е пуснат да топли или се пуска и спира през деня. Ако работи нон-стоп след ден-два не би трябвало да му влияе такъв "джоб". Ако се пуска и спира в първите няколко часа такава разлика м/у температурата на въздуха на метър от пода и на 10 см от тавана е нормално да се очаква. В старата детска с много подобен "джоб" и климатик разположен на 15-20 см от стена с врато-прозорец от пода до тавана - чист север и така построено, че директна слънчева светлина няма никога не е имало проблеми с комфортно топлене - разбира се "топлото" се пускаше още октомври и до април само се регулира заданието в зависимост дали има или няма някой и дали се спи.
    За съжаление вече поръчах Сенсибото. Не че не мога да не го взимам от куриера, но не искам да правя такива неща. Ако нещо не стане работата с него- ОЛХ и ще видя този Бродлинк.

    Иначе климатика ми е разположен много подобно на твоя от снимката. Пуснат е постоянно от около 2 седмици вече, но съм му настроил програма. През целият ден да поддържа 18 градуса, докато няма никой и привечер да премине на 22 (или 24-25 ако ще са там децата). Въпроса е че не поддържа тези 22, понеже си мисли че ги е стигнал, а реално в стаята е около 18-19. Съответно го настойх вместо 22, да поддъжа 26 (според неговия си датчик) и така долу горе стигнах до някакъв компромис, но когато се налага да поддържа 25 реални като са там децата, трябва да го напомпам на максимум и пак не ги стига защото си мисли че ги е стигнал и спира да работи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Daikin FTXM25R Perfera - въпроси, коментари, проблеми
    От pavkata88 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 483
    Последно: 01-02-24, 18:34
  2. настройка на wifi сонтролера на Daikin Perfera FTXM35R стенен
    От pavlin_s във форум Климатици Daikin
    Отговори: 5
    Последно: 01-02-23, 20:32
  3. Дилема между Daikin FTXM25R Perfera и Mitsubishi Electric MSZ-LN25VGW
    От pavkata88 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 14-02-22, 06:04
  4. Daikin Perfera
    От kod във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 31-10-21, 11:55
  5. Мнения за Daikin FTXM25N Perfera
    От Tsen във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 18-01-21, 19:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе