Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 75

Fujitsu General ASYA12LGC - относно дължината на тръбния път

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    98
    #46

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - относно дължината на тръбния път

    Цитат Първоначално публикувано от TIMBERLAKE
    Точно с компютри телевизори и т.н. изобщо не е хубаво да бъде на едно намери начин да го изместиш.
    Относно това че са произведени в Китай не е тайна то вече всичко е там въпроса упира до управлението на дадено производтсво и неговото качеството.
    Защо е проблем да е с компютър на един кръг?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #47

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - относно дължината на тръбния път

    Това е една от градските легенди.Никой няма да ти даде смислено обяснение.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #48

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - относно дължината на тръбния път

    Не е добре да е с друг силов уред

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #49

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - относно дължината на тръбния път

    И какво ще стане,ако е? Дали връзката ще е в разклонителя или в таблото,виждаш ли разлика,ако инсталацията е добра?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #50

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - относно дължината на тръбния път

    Ами ако в този разклонител има поне още 3 уреда и кабела му е един квадрат мисля че е проблем!Имал съм случаи в които климатика не отлепя заради слаб кабел!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #51

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - относно дължината на тръбния път

    Обикновено тези три уреда са ТВ,комп и монитор с обща мощност 500 Вт.Лелеее,колко много...Освен това едва ли има вариант да гледаш филм и да си на компа едновременно.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #52

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - относно дължината на тръбния път

    А ако са печка, хладилник и пералня и си прецизна домакиня кво прайм???
    Шегувам се но това за телевизор(монитор) и климатик на едно и аз си го знам като старо правило да не са на един кръг.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #53

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - относно дължината на тръбния път

    Старите правила отдавна се промениха.Важеше навремето,когато при включването на конвенционалката се получаваха токови спадове в слабата инсталация,та чак лампите примигваха.Ти да си имал проблем с ЧИТАВА инсталация? Щото аз не съм.Компютъра е хиляди пъти по-сложен и капризен от мижавата електроника на климатика.Не съм чул за правило и компютъра да е в отделно захранване.А плазмата или дом.кино,тях какво да ги правя?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    98
    #54

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - относно дължината на тръбния път

    На разклонителя има компютър с 350W захранване и TFT монитор, който не е толкова мощен, както е един кинескопен. Освен това има и зарядно за лаптоп, което пък е съвсем малко. Гледам климатика е до 2kW приблизително + другите консуматори надали ще вдигне над 3 kW, а миналата зима там работеха същия компютър + маслен радиатор 3 kW и проблеми не съм имал. Надявам се и сега да нямам, защото не ми се кърти стаята за отделен кръг за климатика.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #55

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - относно дължината на тръбния път

    Много ми се виждат 2 кВт? Една 12-ка на максимална мощност да стигне до около 1,2 кВт консумирана мощност от ел. мрежата. Да не си гледал топлинните мощности, това са други неща. Сега говорим за тоците и консумацията

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    98
    #56

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - относно дължината на тръбния път

    Цитат Първоначално публикувано от provigo
    Много ми се виждат 2 кВт? Една 12-ка на максимална мощност да стигне до около 1,2 кВт консумирана мощност от ел. мрежата. Да не си гледал топлинните мощности, това са други неща. Сега говорим за тоците и консумацията
    Дадох съвсем хипотетична стойност със запас.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #57

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - относно дължината на тръбния път

    Цитат Първоначално публикувано от provigo
    Много ми се виждат 2 кВт? Една 12-ка на максимална мощност да стигне до около 1,2 кВт консумирана мощност от ел. мрежата. Да не си гледал топлинните мощности, това са други неща. Сега говорим за тоците и консумацията
    Как стигна до този извод - прочете в каталозите или прави измервания?
    12LGC има максимална консумация по каталог 1.99кВ! Моята машина е свързана с контролен уред, и максималната моментна регистрирана входна мощност за отчетния период(миналата зима) е 1.75кВ.

    П.С> инверторните модели, в случай на нужда развъртат доста над номинала - имай го впредвид. Препоръчвам да черпиш инфо от сервизните ръководства на конкретните модели - ще останеш изненадан в някой случаи.

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #58

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - относно дължината на тръбния път

    ОК, да кажем че е така. Когато монтирам не гледам максималната мощност. Интересува ме просто максималния предпазител който мога да си позволя да сложа (пише си го на самия стикер на машината), и от там си решавам какъв проводник. Не съм обърнал внимание може би на максималната мощност.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    24
    #59

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - относно дължината на тръбния път

    Преди седмица ми монтираха General 12lgc, и сега пиша първите си отзиви.
    Държах да ми инсталират целия 3 метра тръбен път който ми се включва в монтажа. Външното тяло се намира долу на пода на терасата и изглежда ето така

    Шум от преливане на фреон не усещам вътре, само едно леко свирене като от щурче. Във външното тяло се чува този шум постоянно, като се приближа до него, дори ми изглежда леко странен ако компресора работи на пълна мощност - ясно отчетлив на пресекулки.
    Вътрешното тяло ми го монтираха така

    Притеснява ме само че е много близо до тавана, дали ще работи по неефективно като се намаляват въздушните потоци отгоре и например при изстудяване засмуква по студен въздух отколкото е в долната част от стаята.
    За работата му немога да дам много обективно мнение, предполагам че зимата ще е доста добре. Но сега лятото не съм постигал по ниска температура от 22 градуса в стаята(17м2, 2.60м, изолация и пвц дограма), но предполагам че е нормално тъй като съм на последен етаж и късно вечер нормалните температури в апартамента са 29-30, а в големите жеги 32 или повече градуси.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #60

    Re:Fujitsu General ASYA12LGC - относно дължината на тръбния път

    Добре изглежда машинката. Само две малки забележки. Едната си я забелязал и ти, близостта до тавана. Ако близостта наруши въздушния поток, считай че и от ефективността ще се загуби. Но ако си ти работи добре и си доволен, оставяш го така. Другата забележка е по повод външното тяло монтирано на пода. Мисля че не е добра идея, зимата ще потекат води от него и ако е студено ще се натрупва лед. Който дори може да направи поразии ако достигне перката на вентилатора. Мисля че се досещаш какво може да се получи. Термопомпа никога не слагам на земята, освен ако не е по нечия инженерна идея

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 01:53
  2. Въпрос за Fujitsu ASYA12LGC
    От zarkomortala във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4
    Последно: 14-11-12, 20:46
  3. Fujitsu General ASYA12LGC - за шума от вътрешното тяло
    От петров77 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 31
    Последно: 15-12-09, 12:41
  4. Fujitsu ASYA12LGC
    От nikich във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 23-11-09, 11:09
  5. За дължината на тръбния път
    От dragozow във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 37
    Последно: 13-07-07, 18:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе