Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 28 от общо 28

Fujitsu General ASYB12LDC - няколко проблема

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #16

    Re: ПРОБЛЕМ С FUJITSU GENERAL ASYA12LDC

    Аз не виждам конструктивен зор при моделите с вътр.захранване да се изкара цъкащото реле отвън.Просто конструктора не знам защо го е наврял вътре.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    145
    #17

    Re:ПРОБЛЕМ С FUJITSU GENERAL ASYA12LDC

    май на jori мнението е правилно,
    защото го прави за 5-6 секунди и след това почва да духа,
    по-интересното за мен обаче е, че го прави само на LDC, на LCC няма такова нещо.
    може би е нещо в софтуера или и аз не знам.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #18

    Re:Проблем с Fujitsu General ASYB12LDC

    Предполагам можеш да различиш звук от реле и звук от пластини на топлообменник. Само ти можеш да ни кажеш от какво наистина е звука

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #19

    Re:Проблем с Fujitsu General ASYB12LDC

    Повечето марки си изнесоха захранването външно,защото ползват едни и същи вътрешни тела при моно и мулти сплитове.При Фуджицу телата са различни.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    145
    #20

    Re:Проблем с Fujitsu General ASYB12LDC

    deian, ще се опитам да запиша звука и да дам линк, за да го чуете.

  7. Novice
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    1
    #21

    Re:Проблем с Fujitsu General ASYB12LDC

    Моят проблем е следният: ползвам от година и нещо Fujitsu General ASH 9/12/18 LD. Работи без проблем до днес. Изведнъж червената и зелената лампички започнаха да мигат и спря да духа топло. УЖАС!!! Ако някой е имал подобен проблем, моля да пише! Как се е справил?! Само за уточнение - най-редовно му чистя филтрите!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #22

    Re:Проблем с Fujitsu General ASYB12LDC

    Изключи го за половин час от контакта и после пак го включи.Ако пак се размигат лампите - преброй миганията.

  10. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #23

    Re:Проблем с Fujitsu General ASYB12LDC

    Цитат Първоначално публикувано от c20ne
    На "тих" режим вътрешното тяло издава необичаен шум (бръмчене), нещо като резонанс някакъв. ... Какво ли не опитах: размествах вътрешното тяло, притисках го... баях му. Звука си остава и не се забелязва някаква промяна при описаните действия от моя страна. При останалите скорости не се чува или поне не на фона на въздушната струя.
    В стаята се спи, имаме и малко дете така че е много дразнещо.
    ...
    Относно начина на монтаж - има ли връзка с шумовете на турбината? ...
    Днес сутринта се заслушах - има шум и на другите степени, но се покрива от шума на струята и трудно се установява. Общо взето доста е шумен като чета постовете на други потребители.
    Забелязах и нещо друго - при достигане на зададената температура 22* (тези дни навън си е топличко) външното тяло спира да работи съвсем. Нито компресор се чува, нито вентилатор.Това нормално ли е? Климатика е настроен на "quiet"... Именно тогава турбината на вътрешното тяло намалява скороста си още повече от "quiet" и се чува "бръмченето".
    При мен това "бръмчене" се чуваше като тък,тък,тък,тък.... и именно на ниска степен на вентилатора ставаше различимо. На високите се "покриваше". Дължи се на втулката от лявата страна на турбината в която тя лагерува. Особено ако има и денивелация на тялото в същата посока.

  11. Novice
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    6
    #24

    Re:Fujitsu General ASYB12LDC - няколко проблема

    Искам да попитам нормално ли е в режим, когато климатика изключва при зададена температура, да се чува нещо като електронен брум от вътрешното тяло. Шума е като на трансформатори, тихичък но се чува около климатика. Значи климатика работи на минимална мощност около 300W, пада до 280-290W и изключва. Когато изключи турбинката се вижда със очи, че се превърта с някакви минимални обороти, точно тогава наблюдавам този ефект на жужене?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    17
    #25

    Re:Fujitsu General ASYB12LDC - няколко проблема

    и аз монтирах вчера две лдцта 12ки в едно помещение и при мен го има този шум(като брум от трансформатор ) при вътрешното тяло на единия, когато е на ниски обороти вентилатора,а при другия го няма-някой открил ли е от какво може да е това?

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #26

    Re:Fujitsu General ASYB12LDC - няколко проблема

    Такъв шум като от траф или електрожен съм чувал от едно Фуджи монтирано в бензиностанция шума е ужасно натрапчив и гаден. Питал съм ги и казаха че от нов си е така, предполагам е в мотора проблема.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    17
    #27

    Re:Fujitsu General ASYB12LDC - няколко проблема

    сега забелязах че като размърдам вътрешното тяло при определено положение шума изчезва,дали не е свързано с монтажа(вътрешното тяло е леко посукано),въпреки че стената отзад е права-гипс картон ..хм

  16. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #28

    Re:Fujitsu General ASYB12LDC - няколко проблема

    Цитат Първоначално публикувано от kuzman60
    сега забелязах че като размърдам вътрешното тяло при определено положение шума изчезва,дали не е свързано с монтажа(вътрешното тяло е леко посукано),въпреки че стената отзад е права-гипс картон ..хм
    E щом видимо е посукано тялото,явно пластмасите са под напрежение и ще има паразитен шум-щом си почнал с напипване,ще разбереш от къде идва,а и монтажният кит ако е много ''стегнат '' ще опъва вътрешното тяло и ако допира някои части...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  2. Fujitsu AS-E25T vs. Fujitsu ASYB12LDC
    От oldfirehand във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 23
    Последно: 21-08-10, 17:18
  3. Fujitsu ASYB12LDC - ще отоплява ли без проблеми 38 m²
    От drakona25 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 16
    Последно: 27-07-10, 06:23
  4. Fujitsu ASYB12LDC...миризма
    От Caesar във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 21
    Последно: 09-09-09, 19:17
  5. Fujitsu General ASH12LC - няколко въпроса
    От nasko_pld във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 35
    Последно: 11-02-08, 14:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе