Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

Fujitsu ASYB12LDC...миризма

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    гр.София
    Мнения
    219
    #1

    Fujitsu ASYB12LDC...миризма

    Преди месец си взех два Fujitsu ASYB12LDC.Още от началото като ги пусна се получава някаква миризма/влажна,като на застояло/,която след различен период от време 10-15 мин изчезва.Проблема не се появява при всяко пускане.Виках хората от фирмата,която ми ги постави и те пръскаха с някакъв спрей,но проблема продължава.Функцията AIR CLEAN не променя нещата.Дайте някакъв акъл от какво може да бъде!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #2

    Re:Fujitsu ASYB12LDC...миризма

    Няма да се плашиш, миризмата е изпаренито на влагата от питата. Надявам се да намериш решение, но се съмнявам. Най-добре да свикнеш Климите променят обичайните миризми в жилището.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re:Fujitsu ASYB12LDC...миризма

    Ами сложи си ароматизатор в стаята и проветрявай всеки ден. Климатика може да се пръска със спрей за почистване, от който се и ароматизира. Това са японските спрейове или някои спрей за автоклиматик. Климатика няма начин да е вмирисан, щом е нов. Не че е невъзможно да се вмирише за един месец работа на охлаждане.

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #4

    Re:Fujitsu ASYB12LDC...миризма

    Оставяй го на вентилация 20 минути преди да го изгасиш и миризма няма да има на спарено.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    14
    #5

    Re:Fujitsu ASYB12LDC...миризма

    Някой друг имал ли е такъв проблем?
    Един потребител във форума ме насочи към този модел и май клоня към него ,но все пак ми се иска да знам за тези миризми ,за които говорите.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #6

    Re:Fujitsu ASYB12LDC...миризма

    При доста климатици се появява такава миризма,не само при този модел.И то не винаги,явно има някакви особености от самото помещение или от предназначението му.
    Така,че,модела е прекрасен,не се колебай в избора.Ако се появи такава миризма,тогава ще мислим.

  8.  
     
  9. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #7

    Re:Fujitsu ASYB12LDC...миризма

    Да,тази миризма не е свързана с даден модел...по скоро е свързана с някои особенности на помещението и е правилно когато има такъв проблем да се оставя на вентилация 20-30 минути преди да се спре климатика.Освен това е добре такива помещения да се проветряват по често...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    14
    #8

    Re:Fujitsu ASYB12LDC...миризма

    Извинявам се,че ползвам темата по друг въпрос,но можете ли да ми кажете кой от климатиците е с по ниско ниво на шум на вътрешното тяло,(нямам съседи и външното не ме касае особено). Чета че Фуджицу LD серията е с 20 децибела.а Дайкин FTXS серията с 25 децибела,пък чета,че Дайкина е по- тих.
    Изобщо чуденето ми е ми е тези марки.Става въпрос за две помещения свързани с портал,хол-19 кв.м.,кухня-15 кв.м.
    Холът е с две външни стени,без изолация,а кухнята е вътрешна.

  11. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #9

    Re:Fujitsu ASYB12LDC...миризма

    Фуджитсу LD серията -Супер тих 22db на вътрешното тяло
    Дайкин S -серията -Супер тих 22db на вътрешното тяло
    По данни се водят еднакво шумни вътрешните тела

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #10

    Re:Fujitsu ASYB12LDC...миризма

    IlianaAn, с тези 34 кв.м. ти трябва минимум 12LDC, Daikin-а има по-ниска отоплителна мощност, а на теб ти трябва немалко. Слагай вътрешното тяло в хола, пък ще видиш доколко ще успява да ти стопли кухнята.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    14
    #11

    Re:Fujitsu ASYB12LDC...миризма

    deian аз мисля да взема два климатика,защото са две отделни стаи свързани с портал и не съм сигурна дали един климатик ще свърши работа,като монтирането в хола ще е точно срещу портала,ще минава някакъв въздушен поток,но не е ясно какъв.Мисля,че в стремежа си да навакса температурата в кухнята няма да може да влезне в режим и няма да бъде икономичен.Така ли е или са си мои хипотези?
    Какво означава по-ниска отоплителна мощност? Жена съм и хич не ги разбирам тези неща.Каква отоплителна мощност ми трябва на мен?
    Извинявай за многото въпроси,днес мисля да пускам документи за " Енергийна ефективност",че доста захладня ,та съм на зор.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #12

    Re:Fujitsu ASYB12LDC...миризма

    Я си обясни плановете. Понеже питаш за 12LDC и после каза за двете стаи, мислех, че искаш двете да ги топлиш с него. Какво ще слагаш в хола и какво в кухнята?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    14
    #13

    Re:Fujitsu ASYB12LDC...миризма

    Искам да взема два по-малки климатика,но незнам какви.Иска ми се да са качествени.ОТ форума разбрах,че " войната" основно се води между Фуджицу и Дайкин.Ходих в една фирма и ного ми нахвалиха Фуджицу -то,точно този с плазмения филтър(ама те са дистрибутори на Булклима,така,че сигурно имат интерес да хвалят...А много искам да се побера в бюджет до 2600-2700.но май няма да стане.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #14

    Re:Fujitsu ASYB12LDC...миризма

    Спокойно можеш да вземеш две 9-ки, които ще си помагат взаимно щом е с портал. Вече дали ще е 2 бр. ASYB09LDC (общо 3000 лв без монтажа) или пък 2 бр. Daikin FTXS25G (3100 лв общо) ти избираш. Можеш да направиш и комбинация между двата вида. Има и по-евтин вариант като гледам - Булклима имат от по-стария 9LCC на цена 1195 лв без монтажа - общо 2390 лв. Можеш и с него да комбинираш - един такъв и един 9LDC. Изобщо варианти много.
    Пък ако искаш сложи 12LDC в хола, пробвай как ще се справя и с кухнята и ако не става - тогава слагаш нещо малко и в кухнята, но отсега ти казвам, че вероятно ще има температурна разлика при този вариант. Където е климатика ще е по-топло зимата, в кухнята ще се усеща топлина, но няма да е същата температура като в хола.

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #15

    Re:Fujitsu ASYB12LDC...миризма

    IlianaAn Фуджитсото е по-шумен, дайкина е по-тих.Остави какво пишат производителите за шума.Влез в страницата на GENERAL или БУЛКЛИМА и ще видиш, че в станицата за техническите характеристики на повечето им модели климатици полето "шум" е празно(непопълнено), но дори и да е попълнено, то аз от личен опит и впечатления с моите два климатика ти казвам, че дайкин са по-тихите независимо какво пишат производители и вносители.По-друг начин тои въпросът в страницата н а ММЦ- срещу всеки модел климатик в техничеките характеристики има отбелязно шумово натоварване н а вътрешно и външно тяло.Според мен няма по безшумен климатик от дайкин.За теб обаче по подходящ ще е FUJITSU, GeNERAL или FUJI - 12LD(един климатик под различни търговски марки всичките 4.8кв. отоплителна мощност). Може да си помислиш и за dajkin FTYN 50F- това е най-силния климатик на отопление(5.8кв) от гореизброените, но не инверторен.Въпреки това можеш да бъдеш сигурна че при -15 ще те топли.За теб е най-добре два климатика за двете стаи, но ако нямаш толкова пари си вземи един по силен.По отношение на шума оставам с впечатление че различните производите измерват шума на различно разстояние от вътрешното тяло-едни по-далече(и така шума излиза по малък) други до тялото( и така покават реални шумови параметри на климатика).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатик Fujitsu- PLASMA- ASYB12LDC
    От cska_76 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 06-11-13, 22:02
  2. Fujitsu ASYB12LDC - мига за грешка
    От Gladiator6 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 8
    Последно: 15-10-10, 02:33
  3. Fujitsu ASYB12LDC - не работи на отопление!
    От Simeon_ във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4
    Последно: 04-10-10, 10:57
  4. Fujitsu AS-E25T vs. Fujitsu ASYB12LDC
    От oldfirehand във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 23
    Последно: 21-08-10, 18:18
  5. Fujitsu ASYB12LDC - ще отоплява ли без проблеми 38 m²
    От drakona25 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 16
    Последно: 27-07-10, 07:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе