Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 22 от общо 22

Fujitsu ASYB12LDC...миризма

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    14
    #16

    Re:Fujitsu ASYB12LDC...миризма

    justify сега видях в подписа ти,че имаш LD 12-ка на Фуджицу.Как ти се струва шума?
    Сега на път за работа минах в един магазин на Дайкин.Имаше промоция на FTX35G ,ако не се лъжа. Що за птица е това?Беше на цена 1499 лв. с включен монтаж.


  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #17

    Re:Fujitsu ASYB12LDC...миризма

    FTX35G е доста по-слаба машина от 12LD.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    14
    #18

    Re:Fujitsu ASYB12LDC...миризма

    Kasap в какъв смисъл е по слаб?Иначе тези плазми много ми харесват,но това ниво на шум ме притеснява,че климатика ще ми бъде точно над главата. А Фуджицу имат някаква по-стара серия LCC или нещо такова.Те дали са хубави?

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #19

    Re:Fujitsu ASYB12LDC...миризма

    За всеки шума е различен.На мен не ми пречи толкова.Шума е от издухвания въздух и понеже сега не е студено(тази нощ беше 14 градуса при мен) се чува леко бълбукане при спиране на компресора н а външното тяло.Според мен 12LD ще ти свърши работа за хола, но за двете помещения ще е малък.Между другото струята въздух на 12LD на отопление е по-топла от на дайкина в подписа ми, но е по шумен(както вътрешното така и външното тяло).Е няма чак такъв шум не се плаши, 12LD GENERAL ми е в спалнята и цяло лято духаше на хладно и струята му е по приятна от дайкина, а от няколко дни го пускам вечер да духа топло и нямам проблеми -чува се само въздушния поток-включил съм го на автоматичен режим вентилатора на вътрешното тяло и климатика сам регулира силата на струята(оттам и шума-по силна струя повече шум, по лека по-малък шум).когато пускаш 12LD първоначално външното тяло за около 5-15 минути се чува жужене(някой казват брум) докато навакса и достигне на 1-2 градуса от зададената температура, след което започва да работи по-тихо.Според мен от фуджитсото ще си доволна ако го вземеш в хола.При дайкина от външното тяло шум просто не се чува.Може да чуеш тихо свистене на въздуха вечер от външното тяло на дайкина през ноща когато няма коли и хора по улицата и е напълно тихо(ако си отвориш прозореца и сложиш ухо на 20-30 см от външ. тяло). Пиши в кои стаи спиш и колко градуса искаш да поддържаш зимата във всяка от тях.Какви са обикновенно температурите зимата в твоя град? FTX не е лош климатик но не става за твоя хол зимата, за кухнята може би (ако готвиш там няма да ти трябва кой знае какво отопление тя фурната и другите уреди като ги включиш ще отдават топлина), но аз лично не бих дал 1500лв с монтажа за FTX35.Защо н е помислиш за FTYN50F за хола(1500-1600лева) или 12LD(1785лв с монтаж-булкима) за хола и 9LCC -3.6кв. отопл.мощност(1385лв с монтаж-булклима) за кухнята или panasonik 12jke3(за кухнята-за около1500лева) с отоплителна мощност 4.4кв.Но при панасоникаможе да те излъжат някой некоректна фирма и да ти метне от дефектната партида-залежал от 2006 с нови лепенки на JKE серията( знам ли то хора и търгаши всякакви )

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #20

    Re:Fujitsu ASYB12LDC...миризма

    FTX35G
    COP - 3.74/Клас А
    Мощност при отопление: 3.40 kW / (1.30 ~ 4.80) kW
    Ниво шум db - 23
    Тегло на външното тяло, кг - 30
    Филтър - фотокаталитичен

    12LD
    COP - 3,93/Клас А
    Мощност при отопление: 4,80 kW / (0.9-6.7) kW
    Ниво шум db - 20
    Тегло на външното тяло, кг - 36
    Филтър - Плазмен

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    14
    #21

    Re:Fujitsu ASYB12LDC...миризма

    Благодаря на всички за съветите!Спрях се на FTXS 35G DAIKIN за хола,и Фуджицу9LCC за кухнята.Дано не съм сгрешила

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #22

    Re:Fujitsu ASYB12LDC...миризма

    Изобщо не си сгрешила,избора е един от най-добрите.Давай смело напред.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Климатик Fujitsu- PLASMA- ASYB12LDC
    От cska_76 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 06-11-13, 21:02
  2. Fujitsu ASYB12LDC - мига за грешка
    От Gladiator6 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 8
    Последно: 15-10-10, 01:33
  3. Fujitsu ASYB12LDC - не работи на отопление!
    От Simeon_ във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4
    Последно: 04-10-10, 09:57
  4. Fujitsu AS-E25T vs. Fujitsu ASYB12LDC
    От oldfirehand във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 23
    Последно: 21-08-10, 17:18
  5. Fujitsu ASYB12LDC - ще отоплява ли без проблеми 38 m²
    От drakona25 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 16
    Последно: 27-07-10, 06:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе