Резултати от 1 до 9 от общо 9

Fujitsu ASYB12LDC - мига за грешка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    55
    #1

    Fujitsu ASYB12LDC - мига за грешка

    Индикация за грешка при Fudjitsu 12 LGC

    Странно мисля , че проблема се прояви след почистване на филтрите + плазма филтъра ... Но не съм сигурен...
    След като климатика поработи няколко минути и започват да премигват Operation и Timer мигат заедно 4 пъти след което Timer 3 пъти мига и пак отново... Днес се обадих в сервиза казаха , че ще ми пратят човек но все пак ако някой може да ми каже сериозно ли е и какво вещае това ще съм му много благодарен.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Re:Индикация за грешка при Fudjitsu 12 LGC

    LGC няма плазмен филтър.Машината ти да не е LDC.При него 4 +3 мигания са за проблем във вътрешното тяло.Може да не е достатъчно изсушена плазмената касета.Я изключи и включи пак захранването от контакта.
    Сега проверих, и за LGC и за LDC 4+3 означава залепнали контакти на вътрешното реле.4+4 означава нарушено захранване на вътрешния блок.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    55
    #3

    Re:Индикация за грешка при Fudjitsu 12 LGC

    Какво ще рече залепнали контакти на вътрешното ... LDC е да

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4

    Re:Индикация за грешка при Fudjitsu 12 LGC

    За захранването на вътрешния блок.Я го изключи и го остави да постои малко, след това пак го включи от контакта.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #5

    Re:Индикация за грешка при Fudjitsu 12 LGC

    я пак преброй миганията - и аз имах подобен проблем (почнаха да мигат индикаторите) като пусках coil dry без да съм сложил плазма касетката (поради един миризлив проблем) - при мен тогава беше 3 мигания заедно на операшън + таймер и след това 5 допълнителни от операшън (ако не ме лъже паметта) - което в превод значи
    8 мигания на оперейшън + 3 тимер -> Неисправен активный фильтр (2 раза)
    явно проблема беше в липсващия активен (плазма) филтър

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #6

    Re:Индикация за грешка при Fudjitsu 12 LGC

    Цитат Първоначално публикувано от Gladiator6
    Странно мисля , че проблема се прояви след почистване на филтрите + плазма филтъра ... Но не съм сигурен...
    След като климатика поработи няколко минути и започват да премигват Operation и Timer мигат заедно 4 пъти след което Timer 3 пъти мига и пак отново... Днес се обадих в сервиза казаха , че ще ми пратят човек но все пак ако някой може да ми каже сериозно ли е и какво вещае това ще съм му много благодарен.
    Когато чистите филтрите ги оставете да се изсушат добре и тогава ги монтирайте на климатика!

    Когато читите питата на вътрешното тяло внимавайте къде пръскате, като се намокрят някой части започва светомузиката даваща сигнал за проблем.

    Поради това:Винаги изсушавайте добре филтрите и тогава монтирайте или не мокрете електрониката когато чистите.Ако това се случи, изключете и изчакайте докато изсъхне климатика.Може от 40-50 см да му "духате" със сешоар стига въздуха да не е много горещ(ако може да си държите ръката без да се опарите става).

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    55
    #7

    Re:Индикация за грешка при Fudjitsu 12 LGC

    Сега отново отворих извадих плазмата , фитлтите .... наместих наново (сухи са си .. аз чаках цял ден да изсъхнат и то до парното )
    и сега от 3 часа всичко е наред може да не съм бил наместил плазма филтъра както трябва... знам ли ...


    За да се уверя , че проблема е бил неправилно поставяне .. изключих махнах плазмата сложих само другите филтри и ... Но не ми даде грешка ...

    Къде мога да проверя тази грешка откъде идва ?

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #8

    Re:Индикация за грешка при Fudjitsu 12 LGC

    Оправила се е, не я мисли.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    55
    #9

    Re:Fujitsu ASYB12LDC - мига за грешка

    Добре няма щом казваш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатик Fujitsu- PLASMA- ASYB12LDC
    От cska_76 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 06-11-13, 21:02
  2. Haier HSU-12HD03/R2(DB) - мига за грешка
    От walio във форум Климатици Haier
    Отговори: 20
    Последно: 10-12-12, 16:19
  3. Fujitsu AS-E25T vs. Fujitsu ASYB12LDC
    От oldfirehand във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 23
    Последно: 21-08-10, 17:18
  4. Fujitsu ASYB12LDC - ще отоплява ли без проблеми 38 m²
    От drakona25 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 16
    Последно: 27-07-10, 06:23
  5. Fujitsu ASYB12LDC...миризма
    От Caesar във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 21
    Последно: 09-09-09, 19:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе