Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 76

Fuji Electric RSA-12LGC - така ли трябва да работи?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    67
    #16

    Re:Така ли трябва да работи Fuji Electric RSA-12LGC

    А някой знае ли от къде идва този шум -компресора опира в ламарините,изпада в резонанс,допират се тръбички или друго?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #17

    Re:Така ли трябва да работи Fuji Electric RSA-12LGC

    Цитат Първоначално публикувано от buki1
    А някой знае ли от къде идва този шум -компресора опира в ламарините,изпада в резонанс,допират се тръбички или друго?

    така си работи външното тяло на тези климатици.И аз когато чух за първи път външното тяло на фуджитсо и фуджи в едни балкански град в Средна гора си помислих, че е пред разваляне.След това като видях и други такива климатици да работят по същия начин разбрах, че климатика е такъв.Направи ми впечатление, че в този балкански град имаше много фуджитса и фуджита монтирани.Ако искаш безшумен и топлещ- дайкин.на мен генерала ми харесва, дайкин също.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    35
    #18

    Re:Така ли трябва да работи Fuji Electric RSA-12LGC

    Цитат Първоначално публикувано от Djia
    то и моя нямаше вибрации, просто като няма тампони самия шум от климатика се предава на стойката а от там на стената и т.н. и по този начин доста повече се чува! след слагането им ограничаваш просто този шум и по този начин се чува много по-малко! поне при мен стана така, предполагам, че и при теб няма да е по-различно! така или иначе няма какво да губиш! а относно тези тампони ако монтажниците не искат да ти ги сложат, тогава им кажи поне да ти продадат (не вярвам да не разполагат с такива), че да можеш сам да си ги поставиш!
    успех! и да пишеш после какво си направил!

    Жена съм. И поради това не ми е толкова лесно да повдигна 30-40 кг външно тяло, на 8 етаж на 1 метър от прозореца за да му добавя тампони. Технически съм достатъчно грамотна, но не така или иначе не успях да накарам техниците да сложат тампони. Не им се разкарва само за това, макар климатика да е гаранционен. Външното тяло е монтирано близо до прозореца на кухнята, така или иначе ми се налага да го отварям и тогава го чувам. Нощно време по силно, естествено. Притененията ми са по скоро превантивно да не се повреди, отколкото комфорт. Така или иначе и вътрешното си издава едни шумове от време на време, пукане, клокочене и др. Но те явно са характерни за модела. Не са нетърпими.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    168
    #19

    Re:Така ли трябва да работи Fuji Electric RSA-12LGC

    Цитат Първоначално публикувано от One665

    Жена съм. И поради това не ми е толкова лесно да повдигна 30-40 кг външно тяло, на 8 етаж на 1 метър от прозореца за да му добавя тампони.
    ами, какво да ти кажа... явно нямаш мъж, щом така поставяш въпроса! ами баща, брат, приятел(и), роднини от мъжки пол, съседи и т.н.? предполагам, че все нещо от изброените трябва да имаш, нали? това, че си жена не е оправдание, ако имаш желание ще намериш начин да ги поставиш и без помощта на монтажната фирма!
    а за повреждането, не виждам как би могъл да се повреди - все пак (по моя преценка) около 80-90% от климатиците работят без тампони!
    приятен ден! и дано намериш някой да ти постави тампони, ако все още искаш де...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    35
    #20

    Re:Така ли трябва да работи Fuji Electric RSA-12LGC

    Цитат Първоначално публикувано от Djia
    ами, какво да ти кажа... явно нямаш мъж, щом така поставяш въпроса! ами баща, брат, приятел(и), роднини от мъжки пол, съседи и т.н.? предполагам, че все нещо от изброените трябва да имаш, нали? това, че си жена не е оправдание, ако имаш желание ще намериш начин да ги поставиш и без помощта на монтажната фирма!
    а за повреждането, не виждам как би могъл да се повреди - все пак (по моя преценка) около 80-90% от климатиците работят без тампони!
    приятен ден! и дано намериш някой да ти постави тампони, ако все още искаш де...

    ами намерих начин. но шум не му се промени. явно така си работи външното тяло.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    168
    #21

    Re:Така ли трябва да работи Fuji Electric RSA-12LGC

    хм, не знам! възможно е! така без да се види и чуе нищо не може да се каже! важното е все пак да работи така, че ако не ти пречи не го мисли повече!
    приятна вечер!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #22

    Re:Така ли трябва да работи Fuji Electric RSA-12LGC

    Цитат Първоначално публикувано от One665

    ами намерих начин. но шум не му се промени. явно така си работи външното тяло.
    Ако под "бучене" имаш предвид "жужене" то тогава всичко е наред /след като включи външното тяло за извесно време вдига високи обороти за да затопли бързо/ и не може да става и сравнение с бръмченето от евтините климатици.След като застудее и спре да изключва външното тяло ще утихне и ще е по-тих и от този панасоник който си чувала.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1,011
    #23

    Re:Така ли трябва да работи Fuji Electric RSA-12LGC

    Нямаш ли някой познат със същия модел иди и чуй неговия и направи сравнение.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #24

    Re:Така ли трябва да работи Fuji Electric RSA-12LGC

    Моите наблюдения са, че малко повече жужи от другите аналози, но пък инъче добре топли. Като качесво ми е интересно дали ще имаме проблеми с тях. Дано нямаме.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    35
    #25

    Fuji RSA-12LGC - как се размразява принудително?

    Как се размразява Fuji RSA-12LGC принудително.

    Забелязва, че към момента навън не е много студено, но за съжаление в Пловдив от 2 дни мъглата не се маха напълно и е доста влажно (поне в Смирненски). Външното тяло на климатика съответно е много обледено. Казвам лед - не среж. Питата на 1/3 от долу нагоре е в лед. Предполагам отвора от който се изтича при размразяване да се е запушил и водата прелива отстрани, съответно замръзва и леда се качва по нагоре. Та питането ми към по знещите е има ли възможност климатика да се включи на размразяване един вид принудително. Иначе вътре си работи нормално, но ме притеснява да не се прецака компресора с това заледяване.

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    168
    #26

    Re:Как се размразява Fuji RSA-12LGC принудително.

    по-добре пробвай да го размразиш като го полееш с гореща вода...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    35
    #27

    Re:Как се размразява Fuji RSA-12LGC принудително.

    докато работи или трябва да го изключа?

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #28

    Re:Как се размразява Fuji RSA-12LGC принудително.

    Ами включи го на охлаждане докато се размрази външното, после мини пак на отопление.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #29

    Re:Как се размразява Fuji RSA-12LGC принудително.

    Това не може да си го е направил сам! Кажи какво му тече отгоре. Или не си махнал щуцера от отвора???

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    35
    #30

    Re:Как се размразява Fuji RSA-12LGC принудително.

    ще пробвам. май по добре е охлаждане от колкото поливане

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. daiseikai 6 така ли трябва да работи
    От imegogo във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 5
    Последно: 27-11-13, 20:25
  2. Дистанционно за Fuji Electric RSA-12LGC
    От seven във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 24-03-11, 09:14
  3. Fuji Electric RS-12UC - така ли трябва да работи?
    От bauer във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 5
    Последно: 07-03-09, 11:17
  4. Fuji Electric RSA-12LGC - не топли
    От TSVETITOMI във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 25
    Последно: 31-12-08, 00:56
  5. Fuji Electric RSA-12LGC - относно монтажа
    От ggeorgiev във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 17
    Последно: 15-11-08, 22:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе