Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 26

Mitsubishi Electric FD-Smart Inverter Plasma Duo - за плазменият филтър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    8
    #1

    Mitsubishi Electric FD-Smart Inverter Plasma Duo - за плазменият филтър

    Здравейте,

    искам да помоля собственици на "Mitsubishi Electric FD-Smart Inverter Plasma Duo", да споделят за следното: плазмения филтър сменя ли се (т.е. е консуматив) и има ли наистина смисъл от него или е поредната глезотия.

    Фен съм на марката, но се чудя между FD и GE и не ми се иска да ставам "заложник" на поредния консуматив.

    Благодаря предварително на всички отзовали се!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Re:Mitsubishi Electric FD-Smart Inverter Plasma Duo - за плазменият филтър

    Не се сменя. Почиства се при нужда. Дали е необходима екстра или глезотия, всеки решава за себе си.

  4. Novice
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    8
    #3

    Re:Mitsubishi Electric FD-Smart Inverter Plasma Duo - за плазменият филтър

    Това открих в "Инструкцията за употреба" на страница 12:

    Плазмен антиалергичен ензимен филтър

    Почистване на всеки 3 месеца:
    Отстранете замърсяването с прахосмукачка.
    Когато замърсяването не може да бъде отстранено с прахосмукачка:
    Накиснете филтъра заедно с рамката му в хладка вода и го измийте. След измиване го изсушете напълно на сянка.
    Всяка година:
    За най-добра ефективност, заменяйте въздушния филтър с нов.
    Част № MAC-417FT-E

    Плазмен дезодориращ филтър
    Почистване на всеки 3 месеца:
    Отстранете замърсяването с прахосмукачка или накиснете филтъра в хладка вода (30-40 °C) в продължение на около 15 минути. Изплакнете добре.
    След измиване го изсушете напълно на сянка. След почистване дезодориращите свойства на филтъра се възстановяват.
    Когато замърсяването или миризмата не може да бъде отстранено с почистване:
    Заменяйте въздушния филтър с нов.
    Част № MAC-307FT-E




    Моля, собствениците на модела да изразят мнението си за това, дали е необходима честата смяна на въпросните плазмени филтри и ако някой знае и цената им и я сподели с нас ще е супер.

    Благодарности.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #4

    Re:Mitsubishi Electric FD-Smart Inverter Plasma Duo - за плазменият филтър

    Спокойно става въпрос за въздушният филтър ето този http://www.miba.no/images/Tilbehor/5...kullfilter.jpg и този http://www.miba.no/images/Tilbehor/5...smaallergi.jpg В Европа са по 5 евро, за тук не знам.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #5

    Re:Mitsubishi Electric FD-Smart Inverter Plasma Duo - за плазменият филтър

    И какво му е плазменото на тези обикновени филтри?

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #6

    Re:Mitsubishi Electric FD-Smart Inverter Plasma Duo - за плазменият филтър

    На ТОШИБА-та ми плазмената касета е вечна и само се мие.Тя е на принципа на разряд между два полюса, помежду им с изолатор и отделя озон, не е като този.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #7

    Re:Mitsubishi Electric FD-Smart Inverter Plasma Duo - за плазменият филтър

    Така де,всички плазми,които съм виждал (не са малко) ,са на този или подобен принцип. И на Фуджи/Фуджицу е така,и на LG ,и на Уруруто... А на тези снимки се виждат най-обикновени филтри от някаква материя.

  10. Novice
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    8
    #8

    Re:Mitsubishi Electric FD-Smart Inverter Plasma Duo - за плазменият филтър

    От руски сайт: http://www.mitsubishi.ru/rac.php?m=1529

    MAC-307FT-E - Сменный керамичекий элемент платинового каталитического фильтра
    MAC-417FT-E - Платиновый плазменныи противоаллергенныи энзимныи фильтр

    така като чета, не ми изглежда просто въздушен филтър...

    в Норвегия цената е:

    MAC-307FT-E - 499,00 kr / http://www.miba.no/default.pl?showPr...293&pageId=181
    MAC-417FT-E - 399,00 kr / http://www.miba.no/default.pl?showPr...292&pageId=181

    при курс на БНБ - Норвежка крона - NOK за 10 = 2.341750 лева... скъпичко излиза...

    Вярно е и друго, че и климатика е доооооста по-скъп от тук (може да е за H модела) - 22900,00 kr / http://www.miba.no/default.pl?showPr...284&pageId=179

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #9

    Re:Mitsubishi Electric FD-Smart Inverter Plasma Duo - за плазменият филтър

    В ръководството на FD серията пише "Plasma Electrode Unit", така че не са само въздушни филтри в модела.
    Просто освен типичния касетен плазмен филтър има някакви ензимни и дезодориращи, на които също са им лепнали името "плазма".
    Всъщност пише, че този Plasma Electrode Unit генерира отрицателни йони, които пък спомагат за работата на онези филтри.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #10

    Re:Mitsubishi Electric FD-Smart Inverter Plasma Duo - за плазменият филтър

    Това изобщо не е плазмен филтъри незнам какво са имали в предвид от МЕ

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #11

    Re:Mitsubishi Electric FD-Smart Inverter Plasma Duo - за плазменият филтър

    Разгледах сервизното и малко информация от мрежата.Тук принципа е съвсем друг - има само по един електрод на касета, другото са обикновени филтри.Това ме навежда на извода, че няма нищо общо с плазмената касета на другите машини.При тях има множество сдвоени и изолирани електроди, които произвеждат озона.Не знам каква производителност може да има само една двойка, но тя е нищожна и практически няма да върши никаква работа, си мисля.

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #12

    Re:Mitsubishi Electric FD-Smart Inverter Plasma Duo - за плазменият филтър

    Тя цялата "плазма" в случая е супер малка, разположена е в конзолата по средата между двата въздушни филтъра.
    Някой притежател на модела ако може да я снима ще е идеално.

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #13

    Re:Mitsubishi Electric FD-Smart Inverter Plasma Duo - за плазменият филтър

    Спрете се бре, Вие разбихте това мицубиши дуо плазма .Доколкото успях да разгледам упътването и снимките ми се струва, че плазма филтъра на МЕ е подобен на моя плазма филтър н а general 12LD.може и да греша, не претендирам за истинност на моите твърдения.
    На моя дженерал има плазмена касета с метална мрежа или по-скоро е решетка, върху която има някакъв много гъвкав филтър(от материал подобен на силикон) напълно еднакъв като геометрия и следваш решетката на металния плазма филтър.Та този "силиконов" филтър може би е така наречения дезодориращ филтър, и от едната страна която се "лепи" с лице върху металната решетка на плазмения филтър е черен, а другата страна е с цвят на полупрозрачен матово-сив силикон.Не си спомням къде бях прочел , че черната страна на този филтър е от активен въглен(на мен просто ми изглеждаше, все едно от едната страна е прогорен леко от течащия ток по плазма решетката на металния филтър).
    Та и това може би е нещо подобно.
    Плазмените филтри на тошиба от това което съм видял в този форум са доста по различни като структура и устройство от плазмата на моя генерал и от плазмата н а това мицубиши.

    МЕ има доста гръмко наименование на плазма филтъра си "ДУО", тоест може би двоен плазма филтър, ама дали е вярно или е само рекламен трик...

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #14

    Re:Mitsubishi Electric FD-Smart Inverter Plasma Duo - за плазменият филтър

    Що не си извадите плазма касетките и да ги нащракате с фотоапарати? Не сме сравнявали плазмите при различните модели
    Няма нищо лошо в допълнителните филтри, въпросът е доколко ефективна е самата касета и има ли значение колко електрода са и колко е голяма?

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #15

    Re:Mitsubishi Electric FD-Smart Inverter Plasma Duo - за плазменият филтър

    http://www.climacom.com/pdf/FD_Series2008.pdf ето тук има снимки на филтрите.На всяка от тях има по един електрод в края.На LD-то и на ТОШИБА-та цялата касета представлява множество разрядни електроди.Съответна е и пропорцията на производителността на озона. При LD-то има и допълнителен филтър, който се монтира, за който говори justify .В касетата на ТОШИБА-та не се монтира допълнителен филтър, цялата касета е само разрядник.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA или Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE
    От Yavor_Panteleev във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 10
    Последно: 07-02-15, 21:59
  2. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  3. Mitsubishi Electric MSZ-FD35VA Plasma Duo
    От kov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 24
    Последно: 08-02-12, 14:12
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Fuji Electric DC inverter 12-ка - впечатления от работата му
    От meraka във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 13
    Последно: 17-03-10, 17:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе