Страница 8 от 8 ПърваПърва ... 678
Резултати от 106 до 113 от общо 113

General ASHA12LGC - ужасен шум от вътрешното тяло

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #106

    Re:General ASHA12LGC - ужасен шум от вътрешното тяло

    Само Fujitsu ASY-A9LCC е друг тип модел, по-стар. Модела 9LGC е с друг компресор и там сигурно няма да го има споменатия ефект, но пък е значително по-слабичък.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    5
    #107

    Re:General ASHA12LGC - ужасен шум от вътрешното тяло

    Имаш две възможности - да се откажеш и да ти е мирна главата или да играеш на тото.Аз на твое място щях да събера още някой лев и да се огледам за нещо по-добро.Даже си мисля, че трябва да се радваш, че си видял темата на време...аз нямах този късмет

  4. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #108

    Re:General ASHA12LGC - ужасен шум от вътрешното тяло

    5 комшии имат около мене Fujitsu 12 lgc. При 5-тимата съм стоял с часове и нито един от симптомоте от които се оплакват някой хора не се е появил.Взимай и се наслаждавай на комфорта особено през зимата стига да ти е добре оразмерен.

  5. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #109

    Re:General ASHA12LGC - ужасен шум от вътрешното тяло

    Незнам, моята 12LGC е монтираха септември 2008г. За времето нямаше аналог от към пари/качество(в Италия го предлагаха със 7 години гаранция), затова се спрях на него и действително първата зима останах много доволен. После забравих че имам климатик ... 2 години цък-цък от дистанционното, не трака, не мирише, не замръзва - нищо, просто си работи хайвана.

    Чета сега за проблемите и незнам какво да мисля ... статистически да кажат специалистите-монтажници ми се иска, колко бройки според тях има монтирани за 2 години, и колко от тях са показали дефект към днешна дата?

  6. nda
    nda е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    46
    #110

    Re:General ASHA12LGC - ужасен шум от вътрешното тяло

    Аз съм с Fujitsu ASY-A12LCC от 2006 год и досега не съм чул шумове.Правя си мо редовно профилактика на торбини външен и вътрешен топлообменик.Единствен шум ако мога така да го нарека е при включване на топло леко пукане на пластмасата на вътрешното тяло около 30 сек. и после всичко е ОК.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #111

    Re:General ASHA12LGC - ужасен шум от вътрешното тяло

    Вече минах в режим на отопление. Споменатият ефект на жужене напълно липсва (така беше и в самото начало). За сега оставям нещата до другата година така и ще видя след година дали отново ще се появят споменатите симптоми.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #112

    Re:General ASHA12LGC - ужасен шум от вътрешното тяло

    При мен, дори и след подмяна на външното тяло проблема си остана, при режим охлаждане. Може би е нещо свързано с монтажа. Когато компресора "се набира", вътрешното тяло вибрира доста силно. При Hitachi-то в другата стая няма такава вибрация. Може да се получава някакъв резонанс в трептенето на тръбите. Все още не съм подмазал отвора за тръбите в стената. Но, ако е от това, защо прави тези магарии само при охлаждане? Сега, на отопление се спи по-нормално - липсват половината от неприятните звуци. И втулката на мотора на вътр. турбина спря да трака. Вероятно, от високата Т* на питата, се получава температурно разширение по чарковете и луфтовете намаляват. Остана ми само радостта от пукащи пластмаси и звука на леещ се фреон

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    101
    #113

    Re:General ASHA12LGC - ужасен шум от вътрешното тяло

    След коментарите ви колеги,вече съм по спокоен,че щуреца го няма на LGC-то при отопление.Аз все още не съм преминал към топло,но като гледам времето скоро ще е.Благодаря за инфото.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 8 ПърваПърва ... 678

Подобни теми

  1. General ASHA12LGC
    От wiglly във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 25-10-10, 21:35
  2. General Fujitsu ASHA12LGC - притеснения
    От natali4me във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 47
    Последно: 21-10-10, 17:10
  3. General ASHA12LGC - за 13m² с коридор?
    От p.petkov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 10
    Последно: 06-10-10, 18:29
  4. Fujitsu General ASYA12LGC - за шума от вътрешното тяло
    От петров77 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 31
    Последно: 15-12-09, 11:41
  5. Fujitsu General ASHA12LGC - 9-ка или 12-ка ?
    От veskob във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 31-05-09, 20:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе