Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 104
Like Tree13Одобрявам

General ASHB12LDC - нов и миришещ!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #61

    Re:General ASHB12LDC - нов и миришещ!

    Sanyo DK22T има такава лампа.Изкара един отоплителен сезон.Сега през лятото на охлаждане съм го ползвал около 25 дни,което според мен е малко за да се правят някакви изводи за файдата от UV-лъчите.Миризми обаче до сега не съм усетил.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    134
    #62

    Re:General ASHB12LDC - нов и миришещ!

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    svetlik,
    Я тези, които имат ултравиолетова лампа във вътрешните тела на климатиците си да кажат върши ли тя някаква работа, наистина ли убива мухъла и бактериите, развива ли се при тези с лампата мухъл, скорост на развитие, има ли миризма при тях, през колко време им правят профилактика, след профилактиката след колко време се размирисват, ако могат да направят сравнение и с други модели климатици, които имат. Има ли файда от UV-лъчите или отново имаме големи приказки без покритие.
    Не съм компетентен да коментирам използването на UV лъчение за дезинфекция в климатичната техника, но мога да потвърдя широкото им използване с тази цел в хранително-вкусовата промишленост. UV третирането на водата против микробиологични замърсявания се извършва в метален цилиндър, в който е монтирана UV лампа. Преминавайки през този цилиндър, водата се очиства от бактерии, гъбички, водорасли и всякакви други бабалюги. И още едно приложение: За стерилни помещения се монтират стандартни UV лампи на стените. В такова помещение естествено хора не работят тъй като най-общо казано директното UV лъчение е вредно за човешкия организъм. Ако се налага влизане на хора, то тези лампи се изключват временно.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #63

    Re:General ASHB12LDC - нов и миришещ!

    И моето Sanyo с UV работи сравнително малко на охлаждане, но миризми не съм усещал. По-точно усеща се една специфична миризма като едно време в детските градини като ни облъчваха с разни лампи.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #64

    Re:General ASHB12LDC - нов и миришещ!

    То си миришеше гадно.Ама Вие в Русе сте свикнали да Ви мирише.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #65

    Re:General ASHB12LDC - нов и миришещ!

    Само да кажа че миризмата си е все още тук. Не намирам никаква логика в това кога ще се усети и кога не. Снощи го пуснахме климатика и след около 5-6 минути на режим quiet 24C охлаждане се размириса ужасно - спряхме го с coil dry и отворихме прозореца (преди пускането му климатика е беше сух - т.е. подсушен с coil dry - винаги след охлаждане го спираме с coil dry). Днес работи около 2 часа следобед на 22 градуса без да замирише. След пускането на coil dry се размириса малко (в сравнение от снощи)...

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #66

    Re:General ASHB12LDC - нов и миришещ!

    Егати държавата в която живеем...
    Днес реших да взема то спрейовете за климатици с надеждата нещо да се промени с проблема с миризмата. От форума ми препоръчаха тези на VALEO (Искърско шосе 13, Промобил тел 9601472.) и тъй като прословутия японски спрей го нямаше в Кауфланд в Дружба реших да се пробвам с тези (http://www.lpi-adv.com/teh-co/node/175). След кратък разговор с продавачката от Промобил си взех един флакон от спрейовете за 22.30 лв. (доста солидна сума ама какво да се прави). След като ми го дадоха го разгледах - видях че на флакона има дата на производство май 2008, почнах да оглежам външната кутия и текстовете по самия флакон за срок на годност но не открих такъв... и си тръганх. В трамвая отворих отново кутията и вътре имаше инструкции за употреба - след като ги прочетох накрая на инструкциите имаше и срок на годност - 24 месеца - Перфектно спрея е с изтекъл срок на годност. Върнах се веднага при Промобил готов да се "карам" щото очаквах дълъг и продължителне разговор от рода на "рекламация само на касата - от къде да знаем дали това е същия спрей който ние ви продадохме". Обаче не - веднага ми отговориха "ей сега ще ви върнем парите" - на моя коментар "аз искам спрей който не е с изтекъл срок" отговор не получих - просто ми връчиха парите обратно (без дори да почнат да се оправдават) което значи че определено са знаели каква стока продават и че цялата им партида е с изтекъл срок... Направо незнам как "ремонтират" автомобили или "сменят" масла в тоя ПроМобил след като имат наглостта да продават стока с изтекъл срок на годност съвсем умишлено. Та моя съвет е "ако някой смята да ползва спрейовете на VALEO да не си ги взима от ПроМобил".

  8.  
     
  9. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #67

    Re:General ASHB12LDC - нов и миришещ!

    Да не ходете никога там ,преди година един познат даде 2хиляди и 300 лева за ремонт по ходовата част ...и после още близо 1000( в друг сервиз) за да я ремонтира наистина.Целта им е само да ти вземат парите.
    Съжалявам че изместихме малко темата...

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #68

    Re:General ASHB12LDC - нов и миришещ!

    Аз също не съм доволен от Про Мобил, но в случая са постъпили коректно като веднага без разправии са върнали парите, все пак човека е напуснал магазина. Иначе относно тоя спрей на Валео, мисля съм виждал такъв в сервиз Полмо, имаха май стелаж на Валео за всякакви там препарати. Японските май съм ги виждал в един магазин за климатици, който се намира на ъгъла на Д Нестеров ( Гешов ) и Г Софийски май беше улицата която минава пред военна б-ца. Като се идва от Кр Поляна все едно, точно преди светофара в една нова кооперация има един магазин за клими и май там на витрината бяха изложени тия спрейове.

  11. Novice
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    7
    #69

    Re:General ASHB12LDC - нов и миришещ!

    Въпросния японски спрей го има и сега в Техомаркета на бул.Владимир Вазов "София"

  12. Novice
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    5
    #70

    Re:General ASHB12LDC - нов и миришещ!

    Aз също имах проблем с миришещ нов климатик АSYA12LGC и вътрешно тяло АОYR12LGC. Закупих го това лято. С включване в режим охлаждане започва да мирише не на мухъл /поне не на характерна миризма на мухъл/ а по-скоро на оцет, като когато се пусне изсушаване миризмата става непоносима. Моите наблюдения са, че миризмата става по-силна когато климатика работи на по-ниска мощност, а спре ли компресора става "страшно". Е... ставаШЕ. Четох, четох и реших да пробвам почистване на вътрешното тяло, макар и на нов климатик, с "акъл" от този форум, започвайки от наличните и най-евтини варианти. Махнах и измих филтрите за прах, а питата напръсках обилно с обезмаслител Меглио - около половината пълнител. Изчаках 30-тин минути и изплакнах с чиста вода с помощта на пулверизатор за цветя, настроен да пръска на струя - с 3 "пръскачки"-3л. вода. След още час отичане, подсуших, сложих филтрите и го пуснах- миризмата беше друга - на чисто. От тогава до краят на "охладителният" сезон, проблем с миризми не съм имал - 2 месеца. Преди спиране обаче го оставях на вентилация за 2 часа на таймер, и не съм ползвал функцията изсушаване - заради автоматичното обръщане на цикъка насред лято /но повече от страх да неби да замирише пак /.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #71

    Re:General ASHB12LDC - нов и миришещ!

    Цитат Първоначално публикувано от tzwaro82
    Aз също имах проблем с миришещ нов климатик АSYA12LGC и вътрешно тяло АОYR12LGC. Закупих го това лято. С включване в режим охлаждане започва да мирише не на мухъл /поне не на характерна миризма на мухъл/ а по-скоро на оцет, като когато се пусне изсушаване миризмата става непоносима. Моите наблюдения са, че миризмата става по-силна когато климатика работи на по-ниска мощност, а спре ли компресора става "страшно". Е... ставаШЕ. Четох, четох и реших да пробвам почистване на вътрешното тяло, макар и на нов климатик, с "акъл" от този форум, започвайки от наличните и най-евтини варианти. Махнах и измих филтрите за прах, а питата напръсках обилно с обезмаслител Меглио - около половината пълнител. Изчаках 30-тин минути и изплакнах с чиста вода с помощта на пулверизатор за цветя, настроен да пръска на струя - с 3 "пръскачки"-3л. вода. След още час отичане, подсуших, сложих филтрите и го пуснах- миризмата беше друга - на чисто. От тогава до краят на "охладителният" сезон, проблем с миризми не съм имал - 2 месеца. Преди спиране обаче го оставях на вентилация за 2 часа на таймер, и не съм ползвал функцията изсушаване - заради автоматичното обръщане на цикъка насред лято /но повече от страх да неби да замирише пак /.
    Като чето това имам чувството че сме от една порода (май имаше такава реклама на Слави за някакъв парфюм). Абсолютно същото поведение и при мен. Миналата седмица го напръсках с "японския" спрей - след измиване с вода и последвалия режим "dry" за да се изплакне питата - климатика отново се размириса - даже имах чувството че беше по силма миризмата (но едва ли). Това с обезмаслителя ще го пробвам - само я кажи пак пропорциите - че ми се срува адски много половин опаковка Мегило и 3 литра вода за "изплакване"

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    5
    #72

    Re:General ASHB12LDC - нов и миришещ!

    Няма пропорции - не съм го разреждал- след като махнах филтрите пръсках, и пръсках, и пак.... Много се надявах да не пропусна някое кътче от питата, още повече че бях махнал само капака и филтрите, а тук съм виждал доста "разсъблечени" тела, но на този етап ме беше страх да бутам толкова. Не разчитах, че на места препарата ще се стече и ще свърши същата работа- и там пъсках. А относно изплакването - след обработката с препарата и изчакването, последният поти се беше изцедил. Ако смяташ че са малко- изплаквай още, но на мен ми се видяха достатъчни, а и нямах търпение пак да го пусна - едно да видя резултата, а и защото слънцето започна да напича.

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #73

    Re:General ASHB12LDC - нов и миришещ!

    мерси - ще пробвам и това (какво друго ми остава...). И аз нямам "смелост" да го разглобявам - някак идеята да разголбя гаранционне климатик след 1 месец (ха днес става точно един месец от както го имам) ми се вижда "нещо сбъркана".

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #74

    Re:General ASHB12LDC - нов и миришещ!

    sunmanbg, как се представя плазмата това лято. Намери ли решение с киселата миризма в офф режим. И аз се ядосвам с моето ново Мицубиши, ама вече взех да му свиквам, кво да правя. Повечко проветрение, и тва е. Най-отговорно заявявам, че вече не бих си сложил инвертор с минимум повече от 300-500 w, дори и подарък да ми го дават.

  18. Novice
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    5
    #75

    Re:General ASHB12LDC - нов и миришещ!

    Хора, имам същия проблем с Дженерала, мирише да си ..... майката!Някой знае ли конкретно от какво точно се получава?При мен е всеки път като го пусна на студено и след 15 минути почва кошмара.Идваха за профилактика монтажниците и им казах за проблема, а те едни стреснати- ми не знаем от какво може да е!Моля за помощ защото не мога да си го пусна да се разхладя!


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  2. general-9-ka
    От pavcho във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 5
    Последно: 06-02-14, 07:02
  3. General ASHA12LEC, General AWHZ14LB - Nocria, Toshiba RAS-13SKVP Daiseikai 6
    От Mendeleev във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 33
    Последно: 19-06-12, 21:42
  4. General 09 LDC - проблем
    От ivo2s във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4
    Последно: 10-08-11, 13:37
  5. General ASHB12LDC - свети ли лампичка, когато размразява?
    От koki_84 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 12-10-10, 18:29

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе