Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Окомплектовка на Fujitsu ASYB12LDC/AOYS12LD PLASMA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    114
    #1

    Окомплектовка на Fujitsu ASYB12LDC/AOYS12LD PLASMA

    Здавейте колеги,
    както знаете днес ми монтираха Fujitsu ASYB 12LDC/AOYS12LD PLASMA искам да ви питам това резевни филтри ли са или трябва да се поставят ? - климатика работи в момента и всичко е ОК

    [img width=800 height=600]http://195.149.248.189:8080/2010-10-05/1dc4eea2e1d826f71e54838cb2e96041_920x0.jpg[/img]
    Продълговатото пише ,че е Air-cleaning and Desdorizing filter("това ми е ясно,че е филтър"резервно ли е или трябва да се постави) а ролката пеше ,че е Cloth tape буквално е лента плат ,но за какво е(преведете ми това моля ви какво значи)

    Иначе в окомплетовката имаше резервни батерии,самонарезни болтчета, и тези филтри .

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re:Окомплектовка на Fujitsu ASYB 12LDC/AOYS12LD PLASMA

    Cloth tape е бандажна лента но изработена от плат. Служи да се увие пакета на климатика зад вътрешното тяло. Да пристегне заедно медните тръби, кабела между двете тела и дренажа за да може пакета да се събере в предназначеното за него място зад тялото. В инструкцията за монтаж е описано предназначението.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    114
    #3

    Re:Окомплектовка на Fujitsu ASYB 12LDC/AOYS12LD PLASMA

    Значи Air-cleaning and Desdorizing filter който е в комплекта трябва да се сложи не е резервен .Сега отворих и го сложих ето това представлява (в инструкцията пише да се постави с тъмната страна на филтъра нагоре)

    [img width=800 height=600]http://195.149.248.189:8080/2010-10-05/edd508641952a97da8b09d717efab8a4_920x0.jpg[/img] - само кутията без филтър


    [img width=800 height=600]http://195.149.248.189:8080/2010-10-05/0f9e67d43b50052ef09ec417f7f228ce_920x0.jpg[/img] - филтъра"НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ПОСТАВЯ ТАКА"


    [img width=800 height=600]http://195.149.248.189:8080/2010-10-05/f26981f8ea69e7e4d2fa9bcc9b6c41fb_920x0.jpg[/img] - ТАКА СЕ ПОСТАВЯ ФИЛТЪРА "ПРАВИЛНО" (с тъмната страна на филтъра нагоре)

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #4

    Re:Окомплектовка на Fujitsu ASYB12LDC/AOYS12LD PLASMA

    Ако си мислиш, че този филтър ще ти пречисти или дезодорира въздуха дълбоко се лъжеш.

  6. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #5

    Re:Окомплектовка на Fujitsu ASYB12LDC/AOYS12LD PLASMA

    Ефекта от комбинацията HEPA filter за фино филтриране на въздуха и филтър от активен въглен за неутрализиране на миризми ми се вижда доста съмнителен, особено при положение, че само 1/8 от входящият въздух минава през него?

    Дори и да има някакъв ефект в началото капацитета на филтъра ще се изчерпи за най-много 4 месеца ползване на климатика.

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #6

    Re:Окомплектовка на Fujitsu ASYB12LDC/AOYS12LD PLASMA

    Цитат Първоначално публикувано от biro
    Ако си мислиш, че този филтър ще ти пречисти или дезодорира въздуха дълбоко се лъжеш.
    Ти имаш ли климатик с такъв филтър?

    Или просто произнесе осъдителна присъда?!?

    Ако си боледувал като мен хронично от дихателнизаболявания, по друг начин ще мислиш.Аз усещам с гърлото си всеки неприятен полъх на климатика и веднага се закашлям.При пуснат плазма филтър няма дразнене на гърлото и кашляне.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #7

    Re:Окомплектовка на Fujitsu ASYB12LDC/AOYS12LD PLASMA

    Филтъра си работи перфектно.

  10. Novice
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    4
    #8

    Re:Окомплектовка на Fujitsu ASYB12LDC/AOYS12LD PLASMA

    абе хора някои би ли ми обяснил по подробно,как аджеба се използва тая PLASMA по точно в каква ситуация и може ли да пречисти наличие на миризма?!Благодаря предварително!

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #9

    Re:Окомплектовка на Fujitsu ASYB12LDC/AOYS12LD PLASMA

    Цитат Първоначално публикувано от koki_84
    абе хора някои би ли ми обяснил по подробно,как аджеба се използва тая PLASMA по точно в каква ситуация и може ли да пречисти наличие на миризма?!Благодаря предварително!
    Миналата година по товяа време опознах силата на air clean по подробно виж тук https://forum.setcombg.com/index.php...html#msg376492 в поста за "скоростната отсечка" която бях направил тогава

  12. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #10

    Re:Окомплектовка на Fujitsu ASYB12LDC/AOYS12LD PLASMA

    justify, Имам съмнение, че докато си спал някой е отворил и е проветрил стаята. Тая работа звучи направо невероятно и не бих се учудил някой по-доверчив да ти повярва.

    Това допълнително филтърче, което се слага в касетата на плазмата и съдържащо активен въглен е смешно малко да има подобен капацитет както го представяш.

    Какво представлява плазмата: Високо електричество между два електрода, което убива само биологично живи организми. Чрез електростатичния си ефект задържа прах, пушек, полени и други финни частици във въздуха. Плазмата не отстранява миризми, за това служи и за това е даден допълнителният филтър съдържащ и активен въглен.

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #11

    Re:Окомплектовка на Fujitsu ASYB12LDC/AOYS12LD PLASMA

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    justify, Имам съмнение, че докато си спал някой е отворил и е проветрил стаята. Тая работа звучи направо невероятно и не бих се учудил някой по-доверчив да ти повярва.

    Това допълнително филтърче, което се слага в касетата на плазмата и съдържащо активен въглен е смешно малко да има подобен капацитет както го представяш.

    Какво представлява плазмата: Високо електричество между два електрода, което убива само биологично живи организми. Чрез електростатичния си ефект задържа прах, пушек, полени и други финни частици във въздуха. Плазмата не отстранява миризми, за това служи и за това е даден допълнителният филтър съдържащ и активен въглен.
    Според теб това което е на клипа след като кликнеш на "Видео"http://www.bulclima.com/klimatici-i-...shb12ld-plasma какво е?

    Това което обеззаразява и трепе микроби и вируси е същото което "трепе/премахва" миризмите, а именно http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D0%B7%D0%BE%D0%BD и се получава при напрежение 10000 волта разряди на ел.енергия върху металната мрежа с платинено покритие в плазма филтъраhttp://www.fujielectricbg.com/articl...?ArticleID=201.В природата озона се получава при разряд на мълнии http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%...BD%D0%B8%D1%8Fкоито имат напрежение между 30000 и 150000 волта. Както е написано и се вижда и от брошурата озона е 3 атома кислрод и се разпада на една кисородна молекула и един свободен атом кислород(активен кислород).Точно този атом активен кислород се свързва с външна мембрана на едноклетъчни и вируси и я разрушава, но освен това се свързва с всякакви химически вещества, включително и на ароматни молекули носещи се из въздуха и образува с тях други химични съединения или действа като катализатор и води до разпада им.Така се "премахват" миризмите.Освен всичко друго свободния атом кислород е с йон с отрицателен заряд(с повече електрони отколкото протони)http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%99%D0%BE%D0%BD

    Що се отнася до капацитета, то той е ограничен от производителите, за да не вреди на човека и плазмата не работи постоянно.Безопасното ниво се приема, че е от до 1 000 000 йона на куб сантиметър и не повече от 0.06 мг озон на куб.метър.


    Между другото в упътването за ползването изрично е написано да не се диша директно потока излизащ от плазма филтъра н а разстояние по -близко от 30 см...

    Колкото до "забележката ти" " ...Тая работа звучи направо невероятно и не бих се учудил някой по-доверчив да ти повярва."това филтърче е смешно малко" последвани от "Какво представлява плазмата: Високо електричество между два електрода, което убива само биологично живи организми. Чрез електростатичния си ефект задържа прах, пушек, полени и други финни частици във въздуха. Плазмата не отстранява миризми, за това служи и за това е даден допълнителният филтър съдържащ и активен въглен." на мен ми напомня/звучи като едно от предаванията на "ку-ку" -имаме изключителен продукт за убиване на хлебарки, от вас се иска само да ги хванете, да им отворит е устата и да им пуснете продукта/отровата в устата....

    Все пак си ми симпатичен сектанти сме...

    На мен не ми пука дали някой ми вярва или не.Следващото фуджи/фуджитсу плазма, ще е факт до 20 дни...


    Вален понякога си мисля, че играеш ролята на "агент-провокатор" във форума, за да предизвикваш опровержения и поддържане на интерес към форума.Интересен психологически подход...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    114
    #12

    Re:Окомплектовка на Fujitsu ASYB12LDC/AOYS12LD PLASMA

    Air-cleaning and Desdorizing filter се пуска с бутона Air-cleaning 1 път нали?
    Обяснете как и на колко време се почиства вярно ли е, че се почиства веднъж годишно?

  16. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #13

    Re:Окомплектовка на Fujitsu ASYB12LDC/AOYS12LD PLASMA

    justify, Спомена, че плазма филтъра ти е постоянно включен. Ако вече имаш наблюдение и е минало необходимото време за това по топлообменника и турбината на климатика ти с плазма развива ли се мухъл?

    На охлаждане, ако не е включена плазмата от климатика излиза ли тежък въздух?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #14

    Re:Окомплектовка на Fujitsu ASYB12LDC/AOYS12LD PLASMA

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Ти имаш ли климатик с такъв филтър?

    Или просто произнесе осъдителна присъда?!?

    Ако си боледувал като мен хронично от дихателнизаболявания, по друг начин ще мислиш.Аз усещам с гърлото си всеки неприятен полъх на климатика и веднага се закашлям.При пуснат плазма филтър няма дразнене на гърлото и кашляне.
    Имах в предвид мрежестия правоъгълник на снимката, който може да се сложи с бялата или черната част нагоре.

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #15

    Re:Окомплектовка на Fujitsu ASYB12LDC/AOYS12LD PLASMA

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    justify, Спомена, че плазма филтъра ти е постоянно включен. Ако вече имаш наблюдение и е минало необходимото време за това по топлообменника и турбината на климатика ти с плазма развива ли се мухъл?

    На охлаждане, ако не е включена плазмата от климатика излиза ли тежък въздух?

    По топлобменника няма никаквъв мухъл или прах/боклук.дори като го чистя има мчувството, че аз го зацапвам.Поради това първото почистване го правих с някаква нова микрофибърна кърпа, по нея остана само много фин прах който прилича на графит от молив, но с много малко количество.Освен това от микрофибъра забелязах, че остават власинки и затова тази година само чистя като пръсках 3 пъти лятото с обезмаслител, но това което изтече не беше черно, а с цвета на обезмаслителя-жълта течност.Турбината засега не съм я гледал-климатика е монтиран на 6 юни миналата година и досега върху вътрешния топлообменник нямам следи от мухъл, гъби или друго.Лятото при спиране винаги coil dry.За цяло лято да съм забравил 3-5 пъти да пусна при спиране coil dry.

    Друго е при дайкина- имаше в малка част от ъгълчетата на вътрешния топлообменник нещо между снежинка и кристал с размер 0.5 до 1.5 милиметра-след пръскане с обезмаслител лятото изчезват за кратко 3 седмици, но после отново се появяват.В края на август след пръскане на вътрешния топлообменник с италианския спрей от кауфланд всичко изчезна и тооплообменика е чист.

    Турбините и на двата климатика не съм ги чистил-втора година им е монтирани са дайкина февруари дженерала юни 2009год.
    доколкото можах да видя само на дайкина турбината(перката е чиста, но не съм бъркал и сигурно има от финния като графит прах по нея.На дженерала съм виждал малка част от турбината, която не изглежда да е мръсна, но ще видим другата година.Турбините ще ги чистя, ако има какво да чистя другата година края н а лятото.


    За усещането при охлаждане:

    -дайкина работи както миналото така и това лято всяка вечер от 17.00 до 1.30 през нощта- на 26 градуса, ако спя 27 градуса и спя завит.За съжаление още като съвсем нов и неизползван при режим охлаждане-миналото лято пуснех ли го до 15 секунда се закашлях или започваше да ме дразни гърлото и така да се каже в стремеж да го изчистя "сумтях" от време на време.В режим охлаждане минимума е 1.3 квч мощност и въздуха някак си според личното ми субективно усещане за дразнене на гърлото е от 3 до 5 пъти по твърд и дразнеш от въздуха издухван от дженерала в спалнята, като се има предвид, че въздушната струя и на двата климатика духа към или покрай мен.На дайкина от 3.5 метра, на дженерала от 2.00 метра.

    -дженерала досега според мен е климатика с най-меко изстудяване(използвам го при охлажане на 24 когато спя 25 градуса) или дори бих казал по-скоро и правилно охлаждане, защото усещането е за приятно хладен въздух/полъх сравнен с всички климатици с които аз имам опит-дайкин, краун, нипон, мидея, панасоник, мицубиши илектрик и мицубиши хеви, LG или самсунг.Не съм включил в сравнението тошиба, саньо, чофу, кериър, корона,национал, шарп защото нито аз съм ползвал такъв нито мои познати у които съм бил имат такива.

    Въздуха след при изключена плазма не е "тежък", и е по -приятен от този на дайкина при охлаждане(можеда е поради по ниския минимум) но макар и само веднъж миналото лято ме подразни и закашля(преди това ме беше закашлял дайкина в хола и затова се преместих в спалнята, а предната вечер бях ударил 3 бири), но веднага пуснах плазмата и почаках да видя дали ще продължи хладния въздух от дженерала да дразни гърлото, за да го изключа, но спред мен озона си каза думата и повече не се закашлях.

    В интерес на истината, ще отбележа, че не пия газирано(вкл. бира) от средата или края на септември когато стане студено 15-17 градуса до средата или края на на май месец(когато се стопли), защото при студено време(16-17градуса) ми се случи от 2/3 бира 0.500 литра да храча след това три дни гной.


    Гърлото и тялото ми искат дженерала и комфорта, а разума, логиката и написаното във форума от проблемите с фужитсу и дакин(изключвам 25-ците и по слабите дайкини) ми казват, че дайкина може би е с по-добра механика и изпълнение.
    Дихателните проблими и комфорта даван ми от плазма филтъра(да не чувствам дразнене на гърлото)от малък ще са причината за покупката на втори дженерал ЛД.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатик Fujitsu- PLASMA- ASYB12LDC
    От cska_76 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 06-11-13, 21:02
  2. Fujitsu ASYB12LDC plasma или Daikin FVXS35F ?
    От Georgi Penchev във форум Климатици Daikin
    Отговори: 1
    Последно: 15-09-10, 15:19
  3. Fujitsu AS-E25T vs. Fujitsu ASYB12LDC
    От oldfirehand във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 23
    Последно: 21-08-10, 17:18
  4. Fujitsu ASYB12LDC - ще отоплява ли без проблеми 38 m²
    От drakona25 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 16
    Последно: 27-07-10, 06:23
  5. Fujitsu ASYB12LDC...миризма
    От Caesar във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 21
    Последно: 09-09-09, 19:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе