Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 63

9LGC или 12LGC за 12,5 m²

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #31

    Re:9LGC или 12LGC за 12,5 m²

    В такава стая съм сложил 7LCC. Перфектно работи. Вярно, че е LCC и разликите са доста спрямо LGC, но все пак...

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    19
    #32

    Re:9LGC или 12LGC за 12,5 m²

    Да гледах ги : 500W срещу 900W, но ако мога да преценя при какви темп. 12-ката ще изключвакато конвенционален, или пък до колко градуса 9-ката ще топли.... Луда работа....
    Но предпочитам при топло време конвенционален и при студено - работещ, отколкото инвертор на топло и на студено -вентилатор.
    Deian: 07LCC има същия компресор като 12LGC - Toshiba, за разлика от 07/09LGC

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #33

    Re:9LGC или 12LGC за 12,5 m²

    Точно така.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #34

    Re:9LGC или 12LGC за 12,5 m²

    Сори че въпроса ми е в страни от темата ама гледам че има коментари за марката компресори - та въпроса ми е знаете ли какви са в LD серията?

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #35

    Re:9LGC или 12LGC за 12,5 m²

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap
    Не гледай само номиналните мощности на климатиците. Обърни внимание и на минималните. Не искаш да платиш за инверторен климатик, а да ползваш конвенционален, нали? Пък това е изключително неприятно, когато говорим за Фуджици, дето имат навика да се форсират, като пернишки голфове. За климите не важи правилото, че повече е по-добре.
    Форсажа важи само за 7-цата и 9-ката на LGC модела на фуджи/фуджитсу/дженерал.Фуджитсу 12 LGC НЯМА форсаж-това е видно от тази страницаhttp://www.fujielectricbg.com/downlo...8-page8-10.pdf на вносителя ТЕМПЕКС(същия каталог го има и на страницата на БУЛКЛИМАhttp://www.bulclima.com/uploads/files/stenen_web.pdf).Точно V-PAM представлява форсажа на компресораhttp://www.bulclima.com/uploads/files/web_1.pdf и отговаря за максимално бързото затопляне на помещението-първоначално или след дефрост.Форсажа "увеличва" капацитета на компресора и съответно на климатика. I-PAM функцията отговаря за поддържането на равномерна температура в помещението с минимално консумация на ток и се включва в действие след като V-PAM функцията си е свършила работата.Това е причината при първоначално затоплянер или след дефрост при някой от фуджитсу климатиците компресора да се чува по осезателно.Давам линк само за обяснението на V-PAM технологията, тъй като не ми се търси сега за I-PAM, но това е официалното обяснение което съм чел от производителя.

    От LGC серията 7-цата и 9-ката са с V-PAM и I-PAM, докато 12-ката няма V-PAM, защото просто не се налага да има.При LD серията е обратното -9-ката няма В-ПАМ, докато 12-ката освен I-PAM има и V-PAM за по-голяма мощност на компресора и по-бързо затопляне на помещението.


    Delfin
    Да, точно такъв беше въпроса.
    Сигурно съм ви досадна вече, но за тези пари има ли нещо по-добро на Daikin или да взимам ASHA 12LGC и да не питам повече?
    Видях на живо как работив 15 кв.м. дайкин FTX25GV-струва ми се много тих, почти не се чува, но също така ми се струва и прекалено слаб за 15 кв.м. не бих си причинил такова нещо.За 35-цата не съм виждал и не знам как работи.Във всички случаи таз зима ще пиша как се справят в едни и същи помещения дайкин FTX25GV и моят фуджи илектрик 12 ЛД.При мен има около 2 кв.м. повече прозорец и съм на партер, под мен е празно необитаемо и неизолирано и недовършено помещение, така, че моето фуджи ще е в малк по неблагоприятна позиция, но ще видим къде ще е по-топло.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    135
    #36

    Re:9LGC или 12LGC за 12,5 m²

    Цитат Първоначално публикувано от sunmanbg
    Сори че въпроса ми е в страни от темата ама гледам че има коментари за марката компресори - та въпроса ми е знаете ли какви са в LD серията
    Toshiba - DA89X1C-20FZ

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #37

    Re:9LGC или 12LGC за 12,5 m²

    Да, този е.Същия е в серията LCC и в 12 LGC, както и в много други машини - НИКИТА на ТОШИБА, в МИДЕЯ и т.н, нещо като боен кон в климатизацията.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    19
    #38

    Re:9LGC или 12LGC за 12,5 m²

    И сега след всичко казано дотук, какво да реша последно, 9 LGC или 12LGC?

  11. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #39

    Re:9LGC или 12LGC за 12,5 m²

    7-цата ти стига.

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #40

    Re:9LGC или 12LGC за 12,5 m²

    Само да вметна че FUJI 12LGC са изчерпани в момента. И още нещо до скоро карах ван 2,2 сега 1,9 и уви не може да върви по баирите като с по мощния мотор. Така че ти ще се топлиш а не някой от философите от форума.

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #41

    Re:9LGC или 12LGC за 12,5 m²

    Да си сложи 14-ца тогава.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #42

    Re:9LGC или 12LGC за 12,5 m²

    Според мен е за 9ка а не 7ца. Та онзи ден идваха хора за ремонт на климатик 24ка в 20м2 стая е това вече е прекалено.

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #43

    Re:9LGC или 12LGC за 12,5 m²

    И 7 и 9 ще му свърши същата работа, еднакви са машините, от 2 градуса надолу вече нямат почти никаква разлика.Те тия ще ги издуха вятъра направо.

  17. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #44

    Re:9LGC или 12LGC за 12,5 m²

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    .... онзи ден идваха хора за ремонт на климатик 24ка в 20м2 стая ....
    Може ли силно преоразмерен спрямо помещението климатик да се развали? Какъв и колко сериозен е проблема?

  18. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #45

    Re:9LGC или 12LGC за 12,5 m²

    Нагар по контактора от често включване...и недобро смазване - докато се раздвижи маслото и вече е изключил по температура...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Странни звуци от 12LGC. Причини!?
    От sandre във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 143
    Последно: 18-11-12, 18:30
  2. Fuji RSA-12LGC на студено не охлажда
    От storadbov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4
    Последно: 22-06-12, 23:36
  3. Грешка при general 12LGC
    От beleg във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 60
    Последно: 13-02-12, 22:28
  4. Кой от двата да избера - 9LDC или 12LGC
    От zahariev71 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 28-12-09, 14:45
  5. Fuji Electric RSA-12LGC - не топли
    От TSVETITOMI във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 25
    Последно: 31-12-08, 00:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе