Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 63

9LGC или 12LGC за 12,5 m²

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #46

    Re:9LGC или 12LGC за 12,5 m²

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    Нагар по контактора от често включване...
    Имам някакъв спомен че при включен климатик (от дистанционното) дори когато компресора от вън изключва реално това е безконтактно - т.е. става чрез регулиране на честотата импулсите към него. Може и да бъркам - нямам спомен къде съм го чел/сънувал

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #47

    Re:9LGC или 12LGC за 12,5 m²

    Е, това все пак е било ОСАКА, сигурно и конвенционален.В тях нищо не е сигурно.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #48

    Re:9LGC или 12LGC за 12,5 m²

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    От LGC серията 7-цата и 9-ката са с V-PAM и I-PAM, докато 12-ката няма V-PAM, защото просто не се налага да има.При LD серията е обратното -9-ката няма В-ПАМ, докато 12-ката освен I-PAM има и V-PAM за по-голяма мощност на компресора и по-бързо затопляне на помещението.
    Не разбрах, защо 12LGC и 9LD нямат нужда от V-PAM, а останалите модели имат тази технология. Би ли обяснил, какво губя аз, при положение, че моят 12LGC няма V-PAM!

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #49

    Re:9LGC или 12LGC за 12,5 m²

    ами "губиш" форсажа на компресора при първоначално тръгване и при излизане от дефрост - ако това въобще е някакъв плюс...А по въпроса за "нуждата" - едва ли някой друг освен производителя знае защо.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #50

    Re:9LGC или 12LGC за 12,5 m²

    Цитат Първоначално публикувано от sunmanbg
    ами "губиш" форсажа на компресора при първоначално тръгване и при излизане от дефрост - ако това въобще е някакъв плюс...А по въпроса за "нуждата" - едва ли някой друг освен производителя знае защо.
    Ами, че той компресора се набира, при стартиране, като "Балкан"-че на баир. Не виждам на къде повече от това. Ако още малко се форсира, външното тяло може и да отлети .

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #51

    Re:9LGC или 12LGC за 12,5 m²

    при мен 12ЛД-то като тръгва бръмчи ужасно силно но вибрациите са "поносими" - т.е. очаквах повече да вибрира при това бръмчене - аз зима още не съм карал с него та ще видим като захладнее - реално от 20+ дни не съм го пускал щото в София е такава жега този месец че трябва да си търся банските
    Това което ми липсва на този климатик е "еко" функцията - иска ми се да мога да му ограничавам максималните обороти за да може тия преходи при старт и дефрост да не са така "стръмни" но какво да се прави - няма пълно щастие

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #52

    Re:9LGC или 12LGC за 12,5 m²

    Цитат Първоначално публикувано от sunmanbg
    при мен 12ЛД-то като тръгва бръмчи ужасно силно но вибрациите са "поносими" - т.е. очаквах повече да вибрира при това бръмчене - аз зима още не съм карал с него та ще видим като захладнее - реално от 20+ дни не съм го пускал щото в София е такава жега този месец че трябва да си търся банските
    Това което ми липсва на този климатик е "еко" функцията - иска ми се да мога да му ограничавам максималните обороти за да може тия преходи при старт и дефрост да не са така "стръмни" но какво да се прави - няма пълно щастие

    Всъщност след монтажа на втория 12LD се убедих, че всичко свързано с шума и вибрациите при фуджитсу климатиците е свързано с материала на стената върху която се монтира външното тяло и от кадърността на самите монтажници.Монолитните стени предпоставят усилване на вибрациите и шума-при мен дженерала е на бетон, фуджито е на върху изолация на тухлена стена и там няма никакъв шум дори и при набиране.До моя климатик има един дайкин FTX25JV чието външно тяло се шуми повече от фуджито ми.Шума на дайкина се чува не толкова защото е шумен, а поради безшумността на външното тяло на фуджито ми.Все пак външното тяло на FTX25JV е по-шумно от външното тяло на моя подов дайкин от подписа ми, но то повечето външни тела са по-шумни от него.Фуджито да е съсем малко почти незабележимо по-шумен от външното т тяло на моята подова 50-ка дайкин.

    относно набирането н 12-ката и другите фуджитсу-възможно е и 12-ката да има В-ПАМ, но просто производителя умишлено да сочи само И-ПАМ в 12-ката и само В-ПАМ в 7-цата и 9-ката.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    19
    #53

    Re:9LGC или 12LGC за 12,5 m²

    Tакааа, и аз да се похваля - днес ми монтираха 12LGC, на което окончателно се спрях след много четене, питане, умуване, пак четене... Доволно от първи поглед, надявам се и занапред. Очакванията ми се потвърдиха, опасенията -не. Та понеже аз започнах темата - какво да избера - 9LGC или 12LGC, нека да поясня, защо избрах 12-ка:

    1. съвети - 50 на 50 за 9-ка и 12-ка, само да се покачва интригата :-)
    2. компресор Тошиба в 12-ката, определено по-добър от Панасоника в 9-ката
    3. по-голям топлообменник в 12-ката, по-малка темп. разлика и съответно условия за заскрежаване
    4. 12-ката вярно е преоразмерена /4KW номинал при 7гр./, но при ниски външни темп. ном. стойност намалява, като се увеличават загубите на топлина, при -10 -15гр. ном. мощност пада почти наполовина ~2-2,5KW, особено ако е обледенена "питата"
    5. при 9-kaта мин. мощност е само 500W, което е много добре - при вис. външна темп. работи в режим без да изкл/вкл., т.е има по-широк диапазон за работа като инвертор
    6. при 12-ката мин. мощност е 900W, при вис. външни темп. работи в режим изкл/вкл. като конвенционален климатик, т.е има по-тесен диапазон за работа като инвертор, но за сравнение, мин. стойност на повечето инвертори с номинал 9,12,14 е 900W и повече. Изключение - само за хай-енд клими от 2000лв нагоре.
    7. имаме запас от мощност при 12-ката, гаранция, че ще ми е топло и в най-студеното, ще мога да топля и коридора
    8. 12-ката няма V-PAM, което в случай на преоразмеряване отчитам като ненужно
    9. при on/off режим, няма форсиране, преходите са плавни и почти не се усещат, тръгва на мин. мощност, не се нарушава спокойствието и комфорта. Тук имах опасения, но уви...всичко е ОК
    10. мин. въздушен поток при двата е еднакъв, с това и шумът и комфорта
    11. цената - ами разлика само 60лв, няма какво да се коментира
    12. СОР-а е почти еднакъв/малко в полза на 9-ката при номинална мощност/, но на практика при ниски темп. мисля, че 12-ката ще е по-икономична - СОР е по-висок е при работа под номинала /при по-мощната 12-ка/, отколкото над номинала /при по-слабата 9-ка/.
    13, по отношение на надеждност и повреди, категорично не смятам, че преоразмеряване в този размер е рисково за машината, даже обратно, по-слабата машина, работеща повече на мах е по-застрашена

    Иначе външното тяло е много тихо - в пъти по-тихо от това на съседа /No name, made in china/.
    Вътрешното, въпреки че е над главата ми, почти не се чува на тих режим и спокойно може да се спи.

    Ами това е което се сещам, дано съм помогнал и на други при избора им.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #54

    Re:9LGC или 12LGC за 12,5 m²

    kyosev,със здраве и без проблеми да си го ползваш!Смятам го за добра машина за цената си и по-добър от "марковите" китайци(панасоник,хитачи...),които са на тази цена.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #55

    Re:9LGC или 12LGC за 12,5 m²

    Цитат Първоначално публикувано от sunmanbg
    Това което ми липсва на този климатик е "еко" функцията - иска ми се да мога да му ограничавам максималните обороти за да може тия преходи при старт и дефрост да не са така "стръмни" но какво да се прави - няма пълно щастие
    Не знам дали "еко" функцията не е само поредната дъвка за клиента, като йоно и плазма клъстери и т.н. бабини деветини. Ако тази опция е ефикасна и полезна, то защо в по-високия клас липсва? А и не се сещам други марки климатици, продавани масово в БГ, да предлагат подобна екстра. Може и да има, но аз поне не знам. Май, производителите не са много въодушевени от идеята за подобен род софтуерни гимнастики.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #56

    Re:9LGC или 12LGC за 12,5 m²

    Цитат Първоначално публикувано от avast3
    Не знам дали "еко" функцията не е само поредната дъвка за клиента, като йоно и плазма клъстери и т.н. бабини деветини. Ако тази опция е ефикасна и полезна, то защо в по-високия клас липсва? А и не се сещам други марки климатици, продавани масово в БГ, да предлагат подобна екстра. Може и да има, но аз поне не знам. Май, производителите не са много въодушевени от идеята за подобен род софтуерни гимнастики.
    До колкото ми е извстно подобно нещо има и в високия клас на Тошиба (не съм сигурен разбира се) - незнам дали е гимнастика но аз винаги съм харесвал възможността аз "донастройване" на техниката да работи както на мен ми харесва - според мен подобно ограничаване на максимума на един климатик е супер удобно нещо - човек може сам да определи дали иска по-бързо да "стопля" след дефрост или "да му е по тихо и комфортно".
    Както и да е - с известна доза нетъпение чакам да захладнее навън че в последно време си го гледам като паметник у нас

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    127
    #57

    Re:9LGC или 12LGC за 12,5 m²

    Дайкина от подписа ми има ECONO (икономична) работа.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #58

    Re:9LGC или 12LGC за 12,5 m²

    Цитат Първоначално публикувано от smoky
    Дайкина от подписа ми има ECONO (икономична) работа.
    Значи аз нещо не съм догледал. Явно има и други модели с подобна опция. Но пак остава въпроса, защо примерно LD серията на Fu+Fu+Ge няма тази екстра

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    127
    #59

    Re:9LGC или 12LGC за 12,5 m²

    В сервизното на моя Дайкин пише: "Разходът на енергия може да не спадне дори и ако се използва работа в режим ECONO, ако нивото на консумация на енергия вече е достатъчно ниско." Може би минимума на LD серията е много нисък и обезмисля подобна функция?
    ps: Веднъж бях засичал в два последователни дни ,при сравнително еднакви външни и вътрешни температури, с включен ECONO и без. Разликата беше около 20 вата на час или за 24ч около 480 вата. Ако се запази тази закономерност за месец грубо излиза към 2-2,5лв. икономия. Не кой знае какво!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    16
    #60

    Re:9LGC или 12LGC за 12,5 m²

    До kyosev: Колега и аз се спрях на 12LGC, надявам се това да е правилния избор.
    Модела е добър, имам такъв от 2-3 години в хола. Единствено се притеснявам, че
    про монтажа забелязах някой работи, които се направиха при по-стария /от друга фирма/,
    а при този не. Но все пак фирмата си носи гаранцията и монтира както си знае.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Странни звуци от 12LGC. Причини!?
    От sandre във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 143
    Последно: 18-11-12, 18:30
  2. Fuji RSA-12LGC на студено не охлажда
    От storadbov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4
    Последно: 22-06-12, 23:36
  3. Грешка при general 12LGC
    От beleg във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 60
    Последно: 13-02-12, 22:28
  4. Кой от двата да избера - 9LDC или 12LGC
    От zahariev71 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 28-12-09, 14:45
  5. Fuji Electric RSA-12LGC - не топли
    От TSVETITOMI във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 25
    Последно: 31-12-08, 00:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе