Страница 3 от 10 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 136

12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    157
    #31

    Re:12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer

    Я кажи колко пъти мига OPERATION и колко пъти TIMER?????
    Проследи внимателно броя на миганията,за да видим какъв е проблема!!!!
    Миганията не могат да бъдат неопределен брой пъти.......по принцип всяко мигане в цикъла се равнява на 1 сек, а интервала трябва да е към 2 сек!!!!!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    114
    #32

    Re:12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer

    При мен в момента мигат заедно operation и timer 5 пъти и сега не тръгва климатика
    Fuji 12 ldc.Някакви идеи?

  4. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #33

    Re:12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer

    Цитат Първоначално публикувано от Fujifen
    При мен в момента мигат заедно operation и timer 5 пъти и сега не тръгва климатика
    Fuji 12 ldc.Някакви идеи?
    Прочети по назад темата. Има линк към един друг форум, където темата е разисквана.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    53
    #34

    Re:12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer

    Цитат Първоначално публикувано от nautica_
    Я кажи колко пъти мига OPERATION и колко пъти TIMER?????
    Проследи внимателно броя на миганията,за да видим какъв е проблема!!!!
    Миганията не могат да бъдат неопределен брой пъти.......по принцип всяко мигане в цикъла се равнява на 1 сек, а интервала трябва да е към 2 сек!!!!!
    Тва се рестарт от контакт е пробвано няколко пъти, иначе при включване изписуква мига три пъти operation (но мисля и при нормална работа е така) и след това започва да мига timer но на дълги интервали (2сек свети след това загасне за 1 и пак две свети) но не е определн брой пъти а си мига така постоянно, докато не го изключа от контакта.

  6. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #35

    Re:12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer

    Голяма мистерия при теб аз не намирам такава грешка.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    53
    #36

    Re:12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer

    И аз гледах грешките ма то си мига постоянно Очаквам днес да дойдат техниците и ще пиша какво е било, дано се оправи бързо.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #37

    Re:12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer

    Цитат Първоначално публикувано от Fujifen
    При мен в момента мигат заедно operation и timer 5 пъти и сега не тръгва климатика
    Fuji 12 ldc.Някакви идеи?
    Имаш проблем в компресора. Гасиш ли го климатика като не го ползваш? Ако да това ти е причната.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    114
    #38

    Re:12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer

    ами до последно си работеше климатика без проблем.Изключих го вчера сутринта,размрази си външното тяло ама вече неще да тръгва.Вентилатора тръгва ама компресора не

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    53
    #39

    Re:12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer

    Цитат Първоначално публикувано от marty_cool
    Тва се рестарт от контакт е пробвано няколко пъти, иначе при включване изписуква мига три пъти operation (но мисля и при нормална работа е така) и след това започва да мига timer но на дълги интервали (2сек свети след това загасне за 1 и пак две свети) но не е определн брой пъти а си мига така постоянно, докато не го изключа от контакта.
    Май отстранихме проблема - оказа се, че има някакво копче под капака за филтрите отстрани за ресет (снощи отварях там но незнам как не съм го видял), та жена ми го е натиснала и след това е заработил.

    Въпреки това има ли нещо притеснително или просто нещо се е шашнал, зашото най вероятно е спирал тока за малко?

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #40

    Re:12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer

    Цитат Първоначално публикувано от Fujifen
    ами до последно си работеше климатика без проблем.Изключих го вчера сутринта,размрази си външното тяло ама вече неще да тръгва.Вентилатора тръгва ама компресора не
    А защо го изключи вчера сутринта? Баш в най-студените дни си решил да го изключваш и включваш - ето ти награда за усилията.

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #41

    Re:12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer

    Компресора в 12lgc е същия който използват и в мидя дц инверторите и миналата зима имах клиент дето за три дни беше изгасил климатика а точно тогава спадна до -20 и като се прибрал го пуснал но уви неще. Опитвах с разглобяване и подгряване с пистолет горещ въздух но не се получи. След като го свалих и в сервиза се темперира на другия ден тръгна но със страхотни вибраций и тракане. Сменихме го гаранционо но сега клиента вече знае и не го спира защото си взе поуката две седмици на студено докакто получа компресора.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    114
    #42

    Re:12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    А защо го изключи вчера сутринта? Баш в най-студените дни си решил да го изключваш и включваш - ето ти награда за усилията.
    Знам че не е трябвало но вече е късно.Възможно ли е да тръгне като се стопли или се е прецакал компресора?

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #43

    Re:12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer

    По-вероятно е да тръгне, ама кога ще се стопли - като гледам няма да е скоро.

  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #44

    Re:12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer

    Вчера бях на оглед за едно помещение и му давах съвет да е по мощен климатика че в студа пада отдаваната топлина а човека ми се хвали че в другия офис имали един климатик обикновен дето тръгвал и на -20 а инвертора им неще е това не е за хвалене му казах няма да е задълго така.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    114
    #45

    Re:12LGC - мига 5 пъти operation и 2 пъти timer

    В момента в Шумен е -1 градуса и има слънце.Лед по климатика няма,не би ли трябвало да тръгне щом не е толкова студено?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 10 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC-25YH4 - мига три пъти лампата на таймера!
    От bobi277 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 08-11-14, 17:15
  2. Отговори: 5
    Последно: 14-07-13, 11:55
  3. 12LDC - operation и timer мигат 4 пъти, след това само timer 3 пъти.
    От nako-bako във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 9
    Последно: 06-01-12, 22:26
  4. Fujitsu ASYA 12LGC - 2 пъти мига timer.
    От eternal_frost във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 8
    Последно: 09-08-11, 07:18
  5. Midea MSG-09HR - мига operation
    От zomane във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 04-06-08, 07:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе