Страница 133 от 133 ПърваПърва ... 83123131132133
Резултати от 1,981 до 1,986 от общо 1986
Like Tree642Одобрявам

Климатици Fujitsu General

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011

Отговор: Климатици Fujitsu General

Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    https://www.termo-klima.com/bg/klima...u-agyg12lvca2/
    Чесно казано незнам колко е студено , но и ЛТЦ 12 ще топли въпреки че не го водят нордик.
    LTC-то има нордик модел.

2.  
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград

Само не разбирам защо са му нордик модели, при положение, че е 1С
    по-студено отколкото в София.
    Ако има възможност/бюджет +1 за подови LVCA.
    За коридор/стъбище - все тая.
    rosswen и Rafailiev харесват това.

4. Novice
    Тук е от
    Feb 2019

Благодаря за съветите.
    Става въпрос за началото на Кокаляне, високата част. От съседи знам че температурите там са поне 1-2 градуса по-ниски от София. Зимата може и повече.
    Освен това има и влага. Подгрева ще ми свърши работа. Също така с подгрева искам да си гарантирам отопление и при най-ниските температури за да не се налага да помагам с духалки които ще натоварват инсталацията. И без това мощността е ограничена до 10kW, a ще има бойлер 2kW, пералня 2kW, сушилня (1-2kW), фурна с котлони (1,5-4kW), микровълнова 0,8kW и 3 климатика по 1kW. Е, не всичко ще се включва едновременно, но от опит знам че жените не се гледат какво включват и при работещ бойлер и пералня си пускат два котлона + фурна, че даже и микровълновата.
    Относно подовите: Какво предимство имат пред стенните?
    За таванската стая ще се пкажат добър избор защото може дас е разполжат под скосяванията. Предполагам че ще е удачно.
    Ето двата модела които намерих:
    https://www.termo-klima.com/bg/klima...n-nordic-30c2/
    Цените ми идват малко в повече, но ако предиството е голямо ще избера такива. Или поне един със сугурност.

5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив

Цитат Първоначално публикувано от Roan Виж публикацията
    Благодаря за съветите.
    Става въпрос за началото на Кокаляне, високата част. От съседи знам че температурите там са поне 1-2 градуса по-ниски от София. Зимата може и повече.
    Освен това има и влага. Подгрева ще ми свърши работа. Също така с подгрева искам да си гарантирам отопление и при най-ниските температури за да не се налага да помагам с духалки които ще натоварват инсталацията. И без това мощността е ограничена до 10kW, a ще има бойлер 2kW, пералня 2kW, сушилня (1-2kW), фурна с котлони (1,5-4kW), микровълнова 0,8kW и 3 климатика по 1kW. Е, не всичко ще се включва едновременно, но от опит знам че жените не се гледат какво включват и при работещ бойлер и пералня си пускат два котлона + фурна, че даже и микровълновата.
    Относно подовите: Какво предимство имат пред стенните?
    За таванската стая ще се пкажат добър избор защото може дас е разполжат под скосяванията. Предполагам че ще е удачно.
    Ето двата модела които намерих:
    Цените ми идват малко в повече, но ако предиството е голямо ще избера такива. Или поне един със сугурност.
    Това което се опитваме да ви обясним е ,че нямате нужда от нордик модели .
    Първо и да стане студено няма да е под -15 -20 градуса и то за няколко дни .
    Комфорта на подовия климатик е несравним със стенния .
    Много по-топло е усещането ,затото туха в пода и ниско ,а както знаете студения въздух е долу ниско .
    Викнете си фирма за консултация . Аз като потребител и собственик на доста топ модели на различни марки мога да кажа :
    За спалня , стилбище , коридор само подов .
    За хол всекидневна стенне , но топ модел заради различните екстри като плазма ,аспирация и контрол на влажноста .
    Те са важни за мен . Ако искате само да топли и за хола подов.

6. Novice
    Тук е от
    Feb 2019

Здравейте, имам нужда от компетентна помощ. Трябва да купя климатици за отопление, за етаж от къща, с ПВЦ дограма, няма изолация, не се отоплява горен и долен етаж, в София. В момента се отоплява с локално парно на пелети. По ред пичини, включително и невъзможност за обслужване, съм се спряла на вариант за отоплени с климатици. Условията са да са икономични, тихи и по въможност да не са супер скъпи. Единият трябва да отоплява хол, в който се спи и е с площ 30 кв.м./ грубо 80 куб.м. Изложението югозапад, като две от стените са почти изцяло с прозорци. Вторият е за кухня с бокс, в който има подово отопление- югоизток, едната стена е с прозорци и врата към балкон. Третият е за детска стая - североизток, нормален прозорец. Стаята е доста студена, предвид северната стена, а и отпред в близост има друга къща и почти не влиза слънце. Последните две помещения са 15 кв.м и 16 кв. м., съответно около +/- 40 куб.м.
    Въпросът ми е към каква марка климатици да се насоча и с каква мощност? Може би въпросът ми е общ, но абсолютно не знам какво още да добавя. Ще съм благодарна за всякакви съвети и мнения.

7.  
  8. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград

Ами първо преместете питането в тази тема :
    https://forum.setcombg.com/всичко-за...2019-a-36.html
    и попълнете въпросника от първата и страница .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 133 от 133 ПърваПърва ... 83123131132133

Подобни теми

1. Втора употреба климатици - част 3
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4441
    Последно: 01-02-19, 22:44
  2. Сервизни ръководства за климатици Fuji, fujitsu, General
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 28
    Последно: 27-11-18, 13:54
  3. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 01:53
  4. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 09:50
  5. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4613
    Последно: 16-12-10, 12:57

Тагове за тази тема

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 15 години!
Този форум се задвижва, благодарение на Persy Сървър
Следвай ни
Горе