Конвенционалката бичи на 1500w. примерно. На 300w. си има модулация все пак. Всеки си има предпочитания , отделно зависи и за какво се ползва помещението. На мен като съм се опънал да гледам телевизор струята с 30° на изхода пристига на 3-4м. от него под формата на течение от отворен прозорец през пролетта. Хем ти е топло пък хем трябва да си метнеш едно одеало като си легнал. Нарочно забих термометъра оня ден , за да видя защо се получава така. Накрая вдигнах на 24° започна да работи он/офф на 280w. и заспах
Понеже са ми изтрили второто пояснение, ще опитам да се изразя по друг начин:
На първата снимка е дадена 13000 BtU машина в 60 кубиково помещение. Когато върти на 3 скорост със 180W ел. консумация, при външни температури около 8°C, работи On-Off. На авто вентилатор поддържа същата температура от 21°С, но със скорост на турбината около 1-ва, мощност 220W,без да изключва. Сиреч, ефективността и е 4 ПЪТИ по-ниска от тази, при работа на 3 скорост. Как го премерих? Отворих вратите на коридор около 12 кубика + второ помещение по диагонал, около 52 кубика. Тогава машината работи с ел. мощност 180W, без да изключва, поддържайки 22°С в едното и 20°С в срещуположното, където е монтирана машината от снимка 2, която е изключена. Понеже второто помещение е югозападно, ако няма облачност и вратата му е затворена, машината с 10000BtU поддържа в него 21°С с около 50 до 90W, което е несериозно. Единствено при липса на слънчева радиация минава 100 W. Затова твърдя, че голяма машина в малко помещение може да работи комфортно, ако е висок клас, но не може да работи икономично.
Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
Ако трябва да избирам между непрекъсната работа на минимум с хладна струя или постоянно да цъка он-офи с гореща струя, аз избирам първото. Минумумът на панасоника на отопление е към 200 вата, на охлаждане към 150 вата (понякога съм го виждал да слиза и на 120) и това ме устройва, по-ниско от това не ми трябва. С ~ 200 вата консумация духа с 32-34 градуса изходяща, което е с 8-10° над стайната и така може да работи без прекъсване до 17-18 градуса външна.
Джак, нали се сещаш, че при +7 и консумация 200W, някои имат COP 3, други 5, че и повече? Сиреч, една ще отдава 600W, друга 1000W (немалка разлика). Особено при по-мощните компресори и машини, често се случва COP да е по-нисък, около 3, при по-нисък минимум. Също така, всички знаем, че при падане на температурите, пада и COP. И така, машина, която не си вдига изобщо минимума и COP 3, при +7, консумирайки 200W, колко ще отдава при температури от 0 гр. надолу? Определено няма да е топла струята. За това и доста марки покачват минимумите си, с падане на температурите. Кои с повече, кои с по-малко. Отделно, че обикновено COP, при по-големите компресори, е по-висок при по-големи натоварвания, а не около минималните обороти. С всички тези работи са се съобразили инженерите, а това, че на някой не му изнася, не значи че е глупаво или неправилно.
Помогнете за избор между новия 12KGTA и стария 12LTC. Важно за мен е доброто отопление и безпроблемната при ниски температури в СИ България край Дунав . Как е реализиран начина на дефрост при двете машини , има ли съществена разлика ? При новия ме блазни ниския шум и хиперинверторната технология - каквото и да значи, както и по-ниската цена. При стария предимство е по-ниско температурен диапазон на работа.
Аз също бих заложил на LTC-то. Аз също живея до Дунав и смело мога да Ви отговоря, че те са едни от малкото машини, които виреят безпроблемно тук. Дефростите, в сравнение с повечето машини са редки и при нужда. То, покрай Дунав, почти винаги има нужда. [emoji16] Тавата не се обледенява бързо, дренира се добре, но не е изключено да Ви се наложи, да го полеете с топла вода, при продължителни студове, комбинирани с мъгла.
Само външното на 12LTC да е монтирано по далечко от ушите на ползвателя .... Че миналата седмица напънахме едно до Дунав-а в мъглата и "изръмжа" :D
Ще бъде монтиран на открит балкон (на мястото на един 12г. Панасоник) с около 2м. тръбен път. Но пък ползвателите са леко глухи - възрастни хора , за които важно е да им е топло.
А защо не го изнесеш извън балкона. Вярно ще платиш малко повечко път, но ....
Питам просто от любопитство-гледам че външните тела на марките/марката се срещат и с метални решетки и с пластмасови. По-старите партиди ли са били с метални или...? Става въпрос например за модели LMCA/B, LUC.
Здравейте,
За целогодишно отопление в къща до София сме си харесали тези два модела от серия Nordic:
https://www.termo-klima.com/bg/klima...nalen-montaj2/
https://www.termo-klima.com/bg/klima...nalen-montaj2/
Температурата при нас винаги е с 1 -2 градуса по-ниска от тази в София.
Къщата има външна изолация. Има мазе, първи етаж и таванско подпокривно. Идеята е да се сложат 3 климатика: на 1 и втория етаж и един в коридора със стъбите.
Подходящи ли са моделите и има ли по-добри варианти?
Без да претендирам на 100 % че съм прав . Аз от моя опит с климите открих че подовите са най- комфортни и топлят.
Ето ти пример за подов пт марката
https://www.termo-klima.com/bg/klima...u-agyg12lvca2/
Чесно казано незнам колко е студено , но и ЛТЦ 12 ще топли въпреки че не го водят нордик.