Страница 132 от 148 ПърваПърва ... 82122130131132133134142 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,966 до 1,980 от общо 2218

Климатици Fujitsu General

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1966

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    На японския ми фуджак при консумация 180w. и външна около 18° изкарва 30° на най-тихата степен. На 1м. пред него се усеща хладка струята и го гася защото в този случай огретите от слънцето прозорци са като радиатори и няма смисъл. Ако се намали още дебита пак няма смисъл щото ще топли себе си .
    Нали това е целта на хладната струя - при ниска консумация да си намали топлоотдаването и само да поддържа температурта. Иначе, ако духа горещо постоянно ще работи като конвенционалка.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1967

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Конвенционалката бичи на 1500w. примерно. На 300w. си има модулация все пак. Всеки си има предпочитания , отделно зависи и за какво се ползва помещението. На мен като съм се опънал да гледам телевизор струята с 30° на изхода пристига на 3-4м. от него под формата на течение от отворен прозорец през пролетта. Хем ти е топло пък хем трябва да си метнеш едно одеало като си легнал. Нарочно забих термометъра оня ден , за да видя защо се получава така. Накрая вдигнах на 24° започна да работи он/офф на 280w. и заспах

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #1968

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Не знам колко е дебита.
    На японските не съм видял да го дават някъде. Около 400м3 предполагам.
    Не е топла струята със сигурност. По-скоро хладка, около 32гр.
    Понеже са ми изтрили второто пояснение, ще опитам да се изразя по друг начин:
    На първата снимка е дадена 13000 BtU машина в 60 кубиково помещение. Когато върти на 3 скорост със 180W ел. консумация, при външни температури около 8°C, работи On-Off. На авто вентилатор поддържа същата температура от 21°С, но със скорост на турбината около 1-ва, мощност 220W,без да изключва. Сиреч, ефективността и е 4 ПЪТИ по-ниска от тази, при работа на 3 скорост. Как го премерих? Отворих вратите на коридор около 12 кубика + второ помещение по диагонал, около 52 кубика. Тогава машината работи с ел. мощност 180W, без да изключва, поддържайки 22°С в едното и 20°С в срещуположното, където е монтирана машината от снимка 2, която е изключена. Понеже второто помещение е югозападно, ако няма облачност и вратата му е затворена, машината с 10000BtU поддържа в него 21°С с около 50 до 90W, което е несериозно. Единствено при липса на слънчева радиация минава 100 W. Затова твърдя, че голяма машина в малко помещение може да работи комфортно, ако е висок клас, но не може да работи икономично.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1969

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Конвенционалката бичи на 1500w. примерно. На 300w. си има модулация все пак. Всеки си има предпочитания , отделно зависи и за какво се ползва помещението. На мен като съм се опънал да гледам телевизор струята с 30° на изхода пристига на 3-4м. от него под формата на течение от отворен прозорец през пролетта. Хем ти е топло пък хем трябва да си метнеш едно одеало като си легнал. Нарочно забих термометъра оня ден , за да видя защо се получава така. Накрая вдигнах на 24° започна да работи он/офф на 280w. и заспах
    Ако трябва да избирам между непрекъсната работа на минимум с хладна струя или постоянно да цъка он-офи с гореща струя, аз избирам първото. Минумумът на панасоника на отопление е към 200 вата, на охлаждане към 150 вата (понякога съм го виждал да слиза и на 120) и това ме устройва, по-ниско от това не ми трябва. С ~ 200 вата консумация духа с 32-34 градуса изходяща, което е с 8-10° над стайната и така може да работи без прекъсване до 17-18 градуса външна.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #1970

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Джак, нали се сещаш, че при +7 и консумация 200W, някои имат COP 3, други 5, че и повече? Сиреч, една ще отдава 600W, друга 1000W (немалка разлика). Особено при по-мощните компресори и машини, често се случва COP да е по-нисък, около 3, при по-нисък минимум. Също така, всички знаем, че при падане на температурите, пада и COP. И така, машина, която не си вдига изобщо минимума и COP 3, при +7, консумирайки 200W, колко ще отдава при температури от 0 гр. надолу? Определено няма да е топла струята. За това и доста марки покачват минимумите си, с падане на температурите. Кои с повече, кои с по-малко. Отделно, че обикновено COP, при по-големите компресори, е по-висок при по-големи натоварвания, а не около минималните обороти. С всички тези работи са се съобразили инженерите, а това, че на някой не му изнася, не значи че е глупаво или неправилно.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,169
    #1971

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Помогнете за избор между новия 12KGTA и стария 12LTC. Важно за мен е доброто отопление и безпроблемната при ниски температури в СИ България край Дунав . Как е реализиран начина на дефрост при двете машини , има ли съществена разлика ? При новия ме блазни ниския шум и хиперинверторната технология - каквото и да значи, както и по-ниската цена. При стария предимство е по-ниско температурен диапазон на работа.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #1972

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    LTC без замисляне.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #1973

    Климатици Fujitsu General

    Аз също бих заложил на LTC-то. Аз също живея до Дунав и смело мога да Ви отговоря, че те са едни от малкото машини, които виреят безпроблемно тук. Дефростите, в сравнение с повечето машини са редки и при нужда. То, покрай Дунав, почти винаги има нужда. [emoji16] Тавата не се обледенява бързо, дренира се добре, но не е изключено да Ви се наложи, да го полеете с топла вода, при продължителни студове, комбинирани с мъгла.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #1974

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Само външното на 12LTC да е монтирано по далечко от ушите на ползвателя .... Че миналата седмица напънахме едно до Дунав-а в мъглата и "изръмжа" :D

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,169
    #1975

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Ще бъде монтиран на открит балкон (на мястото на един 12г. Панасоник) с около 2м. тръбен път. Но пък ползвателите са леко глухи - възрастни хора , за които важно е да им е топло.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #1976

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    А защо не го изнесеш извън балкона. Вярно ще платиш малко повечко път, но ....

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    98
    #1977

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Питам просто от любопитство-гледам че външните тела на марките/марката се срещат и с метални решетки и с пластмасови. По-старите партиди ли са били с метални или...? Става въпрос например за модели LMCA/B, LUC.

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #1978

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от bisval Виж публикацията
    Ще бъде монтиран на открит балкон (на мястото на един 12г. Панасоник) с около 2м. тръбен път. Но пък ползвателите са леко глухи - възрастни хора , за които важно е да им е топло.
    За възрастни хора може да бъде проблем почистването на филтрите. Има си особеност при отварянето на капака.

  17. Novice
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    6
    #1979

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Здравейте,
    За целогодишно отопление в къща до София сме си харесали тези два модела от серия Nordic:
    https://www.termo-klima.com/bg/klima...nalen-montaj2/
    https://www.termo-klima.com/bg/klima...nalen-montaj2/
    Температурата при нас винаги е с 1 -2 градуса по-ниска от тази в София.
    Къщата има външна изолация. Има мазе, първи етаж и таванско подпокривно. Идеята е да се сложат 3 климатика: на 1 и втория етаж и един в коридора със стъбите.
    Подходящи ли са моделите и има ли по-добри варианти?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1980

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от Roan Виж публикацията
    Здравейте,
    За целогодишно отопление в къща до София сме си харесали тези два модела от серия Nordic:
    https://www.termo-klima.com/bg/klima...nalen-montaj2/
    https://www.termo-klima.com/bg/klima...nalen-montaj2/
    Температурата при нас винаги е с 1 -2 градуса по-ниска от тази в София.
    Къщата има външна изолация. Има мазе, първи етаж и таванско подпокривно. Идеята е да се сложат 3 климатика: на 1 и втория етаж и един в коридора със стъбите.
    Подходящи ли са моделите и има ли по-добри варианти?
    Без да претендирам на 100 % че съм прав . Аз от моя опит с климите открих че подовите са най- комфортни и топлят.
    Ето ти пример за подов пт марката

    https://www.termo-klima.com/bg/klima...u-agyg12lvca2/
    Чесно казано незнам колко е студено , но и ЛТЦ 12 ще топли въпреки че не го водят нордик.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Втора употреба климатици - част 3
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5296
    Последно: 27-01-24, 18:36
  2. Сервизни ръководства за климатици Fuji, fujitsu, General
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 29
    Последно: 26-11-21, 00:39
  3. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 01:53
  4. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 09:50
  5. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 12:57

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе