Страница 131 от 148 ПърваПърва ... 81121129130131132133141 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,951 до 1,965 от общо 2218
Like Tree761Одобрявам

Климатици Fujitsu General

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1951

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Въпрос на логиката мисля.
    Която си е със смотана логика, трябва да се съобразяваш със много неща. Машина с добра логика(софтуер) може да я сложиш навсякъде.
    Аз пък имам огромна машина монтирана в малко стайче и работи абсолютно коректно.
    Голямата нокрия, монтирана в кенеф, също работи коректно. Нищо няма да и стане. Тук друго имаме пред вид.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #1952

    Климатици Fujitsu General

    Проблемът идва, най-вероятно, когато помещението е по-малко и с добра изолация (така смятам, че е и в този случай). Ако се остави на фиксирана първа степен и поддържа заданието, според мен ще се постигне максимален комфорт. Като застудее, слага на ръчна 2-ра, която е с предостатъчен дебит и ако машината си прецени, ще си свали на най-ниска степен. Това е, което разбрах аз и бих прпбвал, ако имам подобна машина. Това, което казваш за разлика в софта, между 9-ка и 12-ка, може и да е така. Все пак и хардуерно се различават.
    П.п. Mig, пред твоята машина има простор. При мен снощи, 60-ката работеше по-деликатно и на моменти по-тихо от 7-цата, но тя е монтирана в доста голямо помещение.
    Този пост е редактиран от rosswen; 26-10-18 в 09:15.
    zxc0 и Mig82 харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1953

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Едно от важните условия за да работи коректно е да има простор - при мен на 4.6м пред климатика няма нищо ... само отворена врата.

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk
    rosswen одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #1954

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Голямата нокрия, монтирана в кенеф, също работи коректно. Нищо няма да и стане. Тук друго имаме пред вид.
    Струва ми се, че точно обратното твърдят почти всички и то на база на "номинала" на някоя машина!
    Преоразмеряването било много лошо и т.н.
    Моето мнение е, че е много по-важна логиката на работа при минимум и колко е той реално!
    Ако машината има малък дебит на 1-ва и пада ама бързо на консумация под 200W, тогава номинала ако ще да е 10kW какво значение има че е преоразмерена.
    Дразнещо е, когато ти обявават определен минимум, пък той не толкова реално. Дори на National X405A2 послъгват двойно. Обявен 80W, а реално и без значение от външната температура е ~ 160W. Пак си е достатъчно нисък, но да ме лъжат е неприятно.
    Или трябва да му чакаш накакви определени условия, че да се случи.
    При LGC не съм забелязал покачвания на минимума, върти се много близо до обявения от 250W.

    На Фуджи, логиката на вентилатора на фиксираните степени е най-добрата откъм икономия + среден комфорт. Може да се спъне на някоя степен и подобрява комфорта пък. Губи се малко от икономията обаче.
    Аутото пък е доста неикономичен особено ако пада на най-слабият FAN, но пък по-комфортен. Отделно може да изтърва температурата.
    Не мога да кажа дали на AUTO FAN пада на най-слабият вентилатор, щото не съм го ползвал. Пробвал съм го, не ми хареса и дотам.
    Искаш комфорт, забиваш 1-ва. При по-високи външни темп.
    Като не стига, забиваш 2-ра. - Той пак ще минава на 1-ва като е възможно.
    Искаш икономия + среден комфорт - забиваш на 3-та или 4-та. Може и ECO да се включи (винаги беше включено при мен). - Обикновенно кара на 2-ра или 1-ва, само след дефрост на 3-та или 4-та за 5мин.

    Има варианти, пробваш кой ти допада и караш!
    stiv13, djenev, milanov и 1 други харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1955

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Преоразмеряването било много лошо и т.н.
    Моето мнение е, че е много по-важна логиката на работа при минимум и колко е той реално!
    Ако машината има малък дебит на 1-ва и пада ама бързо на консумация под 200W, тогава номинала ако ще да е 10kW какво значение има че е преоразмерена.
    Абсолютно на същото мнение съм.

  7. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1956

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Моето мнение е, че е много по-важна логиката на работа при минимум и колко е той реално!
    Ако машината има малък дебит на 1-ва и пада ама бързо на консумация под 200W, тогава номинала ако ще да е 10kW какво значение има че е преоразмерена.
    Дразнещо е, когато ти обявават определен минимум, пък той не толкова реално. Дори на National X405A2 послъгват двойно. Обявен 80W, а реално и без значение от външната температура е ~ 160W. Пак си е достатъчно нисък, но да ме лъжат е неприятно.
    И кой нормален ще сложи 10 киловатов климатик в килер?
    Ако е задушен в малко стайче, и най-скъпият инвертор ще работи като конвенционалка. Това е положението.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1957

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Никой нормален.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Jack Krauser одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #1958

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    И кой нормален ще сложи 10 киловатов климатик в килер?
    Ако е задушен в малко стайче, и най-скъпият инвертор ще работи като конвенционалка. Това е положението.
    Числото 10kW беше примерно и нарочно преувеличено.
    В малко стайче по-евтините и с по-нисък номинал работят прекрасно сигурно?

    Колко е номинала на климатик който при он (не при началното включване) работи така:
    Плавно покачва плавно консумацията от 0-300W за 1мин. точно и почва да я смъква до 160W за още 45сек.
    Или общо за 1мин. и 45сек. се е установил на минимум.
    Къде я видя конвенционалката и колко му е номинала на тоя климатик според теб?

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1959

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    zxc0, когато в 50 кубиково помещение ти монтират девятка, която развърта до 10 киловата, проблеми няма. Такива се появяват, когато в него боднеш 18-ка, развъртаща до 7 киловата. За това иде реч.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #1960

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Не те разбрах, честно!
    Какво значение има до колко развърта, като работи на 160W, когата трябва?
    Дали е 7-мица кръстена, или 18-ка или 30-ка?
    160W консумация за 32м3 биват ли според теб?
    Уточнение: 3,5 стени са външни, няма изолация, лоша дограма(все още), другите неотопляеми.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1961

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Имах пред вид огромния дебит на вентилатора на вътрешното и ниската ефективност при слаба струя.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1962

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    При 160W грамотно написания софт не вее турбината с 500куб.м.час

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #1963

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Не знам колко е дебита.
    На японските не съм видял да го дават някъде. Около 400м3 предполагам.
    Не е топла струята със сигурност. По-скоро хладка, около 32гр.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1964

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    На японския ми фуджак при консумация 180w. и външна около 18° изкарва 30° на най-тихата степен. На 1м. пред него се усеща хладка струята и го гася защото в този случай огретите от слънцето прозорци са като радиатори и няма смисъл. Ако се намали още дебита пак няма смисъл щото ще топли себе си .
    rosswen одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #1965

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    На японския ми фуджак при консумация 180w. и външна около 18° изкарва 30° на най-тихата степен. На 1м. пред него се усеща хладка струята и го гася защото в този случай огретите от слънцето прозорци са като радиатори и няма смисъл. Ако се намали още дебита пак няма смисъл щото ще топли себе си .
    Тези дни, като падне външната под 13, ще мерна и аз каква е температурата на потока, на 60-ката. Просто така, от любопитство, имам един термометър с датчик за външна температура, от масовите, който седи в коридора и си почива. Минималната консумация я дават около 180W, при дебит около 370м3/ч. Усеща се хладна и духа на себе си, като цяло. Ще споделя в съответната тема.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Втора употреба климатици - част 3
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5296
    Последно: 27-01-24, 17:36
  2. Сервизни ръководства за климатици Fuji, fujitsu, General
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 29
    Последно: 25-11-21, 23:39
  3. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  4. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  5. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 11:57

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе