Страница 133 от 148 ПърваПърва ... 83123131132133134135143 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,981 до 1,995 от общо 2218

Климатици Fujitsu General

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #1981

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    https://www.termo-klima.com/bg/klima...u-agyg12lvca2/
    Чесно казано незнам колко е студено , но и ЛТЦ 12 ще топли въпреки че не го водят нордик.
    LTC-то има нордик модел.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #1982

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Само не разбирам защо са му нордик модели, при положение, че е 1С
    по-студено отколкото в София.
    Ако има възможност/бюджет +1 за подови LVCA.
    За коридор/стъбище - все тая.

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    6
    #1983

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Благодаря за съветите.
    Става въпрос за началото на Кокаляне, високата част. От съседи знам че температурите там са поне 1-2 градуса по-ниски от София. Зимата може и повече.
    Освен това има и влага. Подгрева ще ми свърши работа. Също така с подгрева искам да си гарантирам отопление и при най-ниските температури за да не се налага да помагам с духалки които ще натоварват инсталацията. И без това мощността е ограничена до 10kW, a ще има бойлер 2kW, пералня 2kW, сушилня (1-2kW), фурна с котлони (1,5-4kW), микровълнова 0,8kW и 3 климатика по 1kW. Е, не всичко ще се включва едновременно, но от опит знам че жените не се гледат какво включват и при работещ бойлер и пералня си пускат два котлона + фурна, че даже и микровълновата.
    Относно подовите: Какво предимство имат пред стенните?
    За таванската стая ще се пкажат добър избор защото може дас е разполжат под скосяванията. Предполагам че ще е удачно.
    Ето двата модела които намерих:
    https://www.termo-klima.com/bg/klima...n-nordic-30c2/
    https://www.termo-klima.com/bg/klima...n-nordic-30c2/
    Цените ми идват малко в повече, но ако предиството е голямо ще избера такива. Или поне един със сугурност.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1984

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от Roan Виж публикацията
    Благодаря за съветите.
    Става въпрос за началото на Кокаляне, високата част. От съседи знам че температурите там са поне 1-2 градуса по-ниски от София. Зимата може и повече.
    Освен това има и влага. Подгрева ще ми свърши работа. Също така с подгрева искам да си гарантирам отопление и при най-ниските температури за да не се налага да помагам с духалки които ще натоварват инсталацията. И без това мощността е ограничена до 10kW, a ще има бойлер 2kW, пералня 2kW, сушилня (1-2kW), фурна с котлони (1,5-4kW), микровълнова 0,8kW и 3 климатика по 1kW. Е, не всичко ще се включва едновременно, но от опит знам че жените не се гледат какво включват и при работещ бойлер и пералня си пускат два котлона + фурна, че даже и микровълновата.
    Относно подовите: Какво предимство имат пред стенните?
    За таванската стая ще се пкажат добър избор защото може дас е разполжат под скосяванията. Предполагам че ще е удачно.
    Ето двата модела които намерих:
    https://www.termo-klima.com/bg/klima...n-nordic-30c2/
    https://www.termo-klima.com/bg/klima...n-nordic-30c2/
    Цените ми идват малко в повече, но ако предиството е голямо ще избера такива. Или поне един със сугурност.
    Това което се опитваме да ви обясним е ,че нямате нужда от нордик модели .
    Първо и да стане студено няма да е под -15 -20 градуса и то за няколко дни .
    Комфорта на подовия климатик е несравним със стенния .
    Много по-топло е усещането ,затото туха в пода и ниско ,а както знаете студения въздух е долу ниско .
    Викнете си фирма за консултация . Аз като потребител и собственик на доста топ модели на различни марки мога да кажа :
    За спалня , стилбище , коридор само подов .
    За хол всекидневна стенне , но топ модел заради различните екстри като плазма ,аспирация и контрол на влажноста .
    Те са важни за мен . Ако искате само да топли и за хола подов.

  6. Novice
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    7
    #1985

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Здравейте, имам нужда от компетентна помощ. Трябва да купя климатици за отопление, за етаж от къща, с ПВЦ дограма, няма изолация, не се отоплява горен и долен етаж, в София. В момента се отоплява с локално парно на пелети. По ред пичини, включително и невъзможност за обслужване, съм се спряла на вариант за отоплени с климатици. Условията са да са икономични, тихи и по въможност да не са супер скъпи. Единият трябва да отоплява хол, в който се спи и е с площ 30 кв.м./ грубо 80 куб.м. Изложението югозапад, като две от стените са почти изцяло с прозорци. Вторият е за кухня с бокс, в който има подово отопление- югоизток, едната стена е с прозорци и врата към балкон. Третият е за детска стая - североизток, нормален прозорец. Стаята е доста студена, предвид северната стена, а и отпред в близост има друга къща и почти не влиза слънце. Последните две помещения са 15 кв.м и 16 кв. м., съответно около +/- 40 куб.м.
    Въпросът ми е към каква марка климатици да се насоча и с каква мощност? Може би въпросът ми е общ, но абсолютно не знам какво още да добавя. Ще съм благодарна за всякакви съвети и мнения.

  7. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #1986

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Ами първо преместете питането в тази тема :
    https://forum.setcombg.com/всичко-за...2019-a-36.html
    и попълнете въпросника от първата и страница .

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #1987

    Отговор: Климатици Fujitsu General


  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2018
    Мнения
    16
    #1988

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Здравейте,
    Имам климатик Fujitsu General 12LMCA на 1 година и 8 месеца, но в зимните и по студени дни около -5 градуса се чува едно нещо се удря (метал в метал) в защитната метална решетка и се чува доста осезаемо, като мине в процес на размръзяване на външното тяло се чува едно съскане и това нормално ли е, защото имам митсубиши, но 9ка и при него го има това съскане, но е съвсем по тихо и като включа на тих режим все едно не се чува ни пукане ни съскане ? Тръбния път и на двата климатика е около 1,2м. Вътрешното тяло на General 12LMCA за съжаление не може да духа по безшумно от една чертичка и е шумно и не мога да го намаля на по ниска степен вечер, когато реша да заспивам. Искам да попитам това осезаемо пукане и съскане нормално ли е при General 12LMCA ?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Herz Виж публикацията
    Здравейте, имам нужда от компетентна помощ. Трябва да купя климатици за отопление, за етаж от къща, с ПВЦ дограма, няма изолация, не се отоплява горен и долен етаж, в София. В момента се отоплява с локално парно на пелети. По ред пичини, включително и невъзможност за обслужване, съм се спряла на вариант за отоплени с климатици. Условията са да са икономични, тихи и по въможност да не са супер скъпи. Единият трябва да отоплява хол, в който се спи и е с площ 30 кв.м./ грубо 80 куб.м. Изложението югозапад, като две от стените са почти изцяло с прозорци. Вторият е за кухня с бокс, в който има подово отопление- югоизток, едната стена е с прозорци и врата към балкон. Третият е за детска стая - североизток, нормален прозорец. Стаята е доста студена, предвид северната стена, а и отпред в близост има друга къща и почти не влиза слънце. Последните две помещения са 15 кв.м и 16 кв. м., съответно около +/- 40 куб.м.
    Въпросът ми е към каква марка климатици да се насоча и с каква мощност? Може би въпросът ми е общ, но абсолютно не знам какво още да добавя. Ще съм благодарна за всякакви съвети и мнения.
    Здравей колега,
    гледай много дали има функция тих режим за който и климатик да вземаш за климатик Fujitsu General 12LMCA струва около 1300 лв не ти препоръчвам пълен боклук е стане ли -5 градуса и почват кахърите шуми много вътрешното и външното тяло почва да дрънчи на ламарина, както и без тампони не става, защото създава резонанс в стаята и вътрешното пука и то осезаемо, не винаги но е кофти. Имам и митсубиши MSZ-SF35VE за него нямам оплаквания и той пука и съска, но по меко, но има тих режим, и тогава не съм го чувал. Не искам да го хваля, но очевидно е така, както и външното тяло е без тампони и не се чува кога работи. Сега съжалявам, но е късно.
    Този пост е редактиран от mishonibg; 19-03-19 в 13:29.

  11. Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    196
    #1989

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Няма абсолютно нищо вярно в нито едно от твърденията за 12 LMCA

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Живее в
    Хисаря
    Мнения
    268
    #1990
    Цитат Първоначално публикувано от Julius Caesar Виж публикацията
    Няма абсолютно нищо вярно в нито едно от твърденията за 12 LMCA
    Правилно.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2018
    Мнения
    16
    #1991

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Това няма как да си го измислям аз го чувам едно пукане явно на пластмаса ли не знам от какво, но го оприличавам все едно вентилаторния барабан се удря или бъзва в метал, не винаги но е дразнещо, а вътрешното тяло по малко от една чертичка няма и се чува за спане не става. В режим за размразяване съска осезаемо. Дайте предложение калпав монтаж ли е или нещо не е наред ? тръбния път от 1,2 м достатъчен ли е. Питал съм фирми че ако е по къс е по добре заради топлинните загуби, а шума при размразяване някакви си неща които не ги запомних не били мн качествени.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Живее в
    Хисаря
    Мнения
    268
    #1992

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    При lmca мисля че тряа да е поне 3.5 дори 4 метра

  16. Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    196
    #1993

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Moeto 12 LMCA е монтирано в детска стая-14 кв.м.(Всички врати на апартамента са отворени да топлим и коридора). И не се чува-нито вътрешно,нито външно (пу-пу).Вуншното е без тампони.Дистанционното е на макс вент ,обаче климатика си е регулирал скоростта и едвам пърха.Работи тихо като конвектор.Не се спира изобщо.

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Живее в
    Хисаря
    Мнения
    268
    #1994
    Цитат Първоначално публикувано от Julius Caesar Виж публикацията
    Moeto 12 LMCA е монтирано в детска стая-14 кв.м.(Всички врати на апартамента са отворени да топлим и коридора). И не се чува-нито вътрешно,нито външно (пу-пу).Вуншното е без тампони.Дистанционното е на макс вент ,обаче климатика си е регулирал скоростта и едвам пърха.Работи тихо като конвектор.Не се спира изобщо.
    Точно така е и при мен. По отношеное на работата в друга квадратура е.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2018
    Мнения
    16
    #1995

    Отговор: Климатици Fujitsu General

    Цитат Първоначално публикувано от Julius Caesar Виж публикацията
    Moeto 12 LMCA е монтирано в детска стая-14 кв.м.(Всички врати на апартамента са отворени да топлим и коридора). И не се чува-нито вътрешно,нито външно (пу-пу).Вуншното е без тампони.Дистанционното е на макс вент ,обаче климатика си е регулирал скоростта и едвам пърха.Работи тихо като конвектор.Не се спира изобщо.
    Колега направо не мога да повярвам че климатика ти е без тампони.

    при мен са на 15-16 квадрата с изолация от вътре тухлен апартамент и аз съм отворил вратите, като е нагласен на 22 градуса, но без тампони машината изригва(вибрира много и се образува резонанс в стаята, като на определени места се чува повече, а на други по малко, перката на външното тяло се чува доста сравнение с др. климатик) вътрешното тяло на 1 чертичка се чува доста и пука осезаемо, като почне да се размразява все едно съм пуснал ютията и съм пуснал функция ударна пара.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Втора употреба климатици - част 3
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5296
    Последно: 27-01-24, 18:36
  2. Сервизни ръководства за климатици Fuji, fujitsu, General
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 29
    Последно: 26-11-21, 00:39
  3. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 01:53
  4. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 09:50
  5. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 12:57

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе