Страница 8 от 24 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 352

Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    166
    #106

    Re:Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година

    Илийка благодаря за лекото успокояване на тона.Като човек който има база за сравнение,просто сравни 9-ката LCC от подписа ти с 12-ката LGC.Щом имаш техническо образование ще разбереш сам за какво иде реч.
    Каквато и да е надценката при 1-2 гаранционни ремонта нещата се обезмислят.
    А относно 12LGC почти всички имаме причини да го мразим,въпреки че сме повече от доволни от цената.Не става да градиш имидж с един модел а с другият да го рушиш.
    Общо взето освен негативите си има и позитивни неща за мен.Бях зае .ал всички други марки освен Мидея и LCC/LB серията за 3 години с редки изключения.Напоследък открих че нещата с цената,качеството, вноса и сервиза на доста други марки значително са се подобрили.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #107

    Re:Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година

    Цитат Първоначално публикувано от FormatC
    Илийка благодаря за лекото успокояване на тона.Като човек който има база за сравнение,просто сравни 9-ката LCC от подписа ти с 12-ката LGC.Щом имаш техническо образование ще разбереш сам за какво иде реч.
    Като купувах LGC мислех че ще топли като старото LCC но уви не беше така ако сравняваме 12-ката LGC и 9 LCC са почти еднакви като топлина докато 09 LGC е по слабичка но при правилно оразмеряване и добра изолация е перфектна и много по тиха от 9 LCC .Вкъщи ще ти дай един пример като купувахме 9 LCC аз я избирах и не беше като сегашните цени излезе 1400лв с монтажа 2007г. поставена е в една стая от 14 кв.м еми като е направиш например на 22-23 градуса (външна -5) на топло работи като on-off защото е прекомерно мощна и изолацията е добра така че прекомерната мощност не е голяма предимство но в българските условия като нямаш изолация сигурно и в 10кв.м ще работи на макс

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #108

    Re:Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година

    В тази стая 14 м2 колкото ти изключва 9LCC-то, толкова ще ти изключва и 9LGC-то. Просто това зависи от минималната мощност, а не от номиналната или максималната, така че сравнението е неуместно.
    Аз имам други наблюдения относно шума на вътрешното тяло на LGC спрямо LCC. Странно защо хората в лабораторията, която е тествала и документирала данните, споделят черно на бяло това, което аз чувам с ушите си.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #109

    Re:Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година

    Цитат Първоначално публикувано от ilia1984
    Като купувах LGC мислех че ще топли като старото LCC но уви не беше така ако сравняваме 12-ката LGC и 9 LCC са почти еднакви като топлина докато 09 LGC е по слабичка но при правилно оразмеряване...
    Добре! Нещата почнаха да се избистрят.

  6. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #110

    Re:Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година

    Цитат Първоначално публикувано от avast3
    Добре! Нещата почнаха да се избистрят.
    Мда.. Както и тона стана по умерен

  7. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #111

    Re:Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година

    Цитат Първоначално публикувано от Jackas
    Мда.. Както и тона стана по умерен
    Само гледай как ще живне пак ако някой си позволи да критикува LGC

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #112

    Re:Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година

    Ами колеги ,аз съм доволен от 12LGC.Нямам никакви шумове нито на вътрешното нито на външното тяло.На -2 настроен на 20 градуса работи в on/off режим (61м3),а за горешината която бълва просто е изришно да говоря.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #113

    Re:Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    Само гледай как ще живне пак ако някой си позволи да критикува LGC
    Тук не сме се събрали да се караме а да говорим обективно аз лично съм много доволен от LGC.Ще дам един пример тъй като скоро си купих климите а апартамента в които са сложени е чисто нов разбирай на шпакловка и замаска и опита е следният при външа -1-2 градуса и сняг в Пловдив и празни стаи без под без нищо едни голи стени (цялата сграда е празна) пуснах 09 LGC в стая 14,5 кв.м със една външна стена изолация и големи прозорци да работи 24 часа на 23 градуса след 12 часа какво видях климатика си намалил оборотите в стаята нормална хомогенна температура въпреки че изходящата температура на климата не е висока около 46-48 градуса но при един пълен работен цикъл си постигна зададената температура без много дефрости и без обледеняване и т.н и двата климатика 09 и 12 правят почти еднакви дефростове като брой и т.н единствено почна леко да ми замръзва тръбичката на външното тяло въпреки че има изолация .Като заключение мога да направя че 09 LGC е много добър климатик много тих в малки помещения до 15кв. м с нормална или добра изолация е много добре !
    Личното ми впечатление остава че 09 LGC е много тих(НЯКОЛКО ИДЕИ ПО ТИХ ОТ 09 LCC и 12 LGC) равномерна работа мърка като коте
    п.с Скоро ще кача и снимки от монтажа

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #114

    Re:Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година

    абе колкото и локуми да разтягаш ЛГЦ е една посредствена машина със занижени параметри спрямо предходния модел ,намалени топлообменници и тръби на фреона ,понижено топлоотдаване ... крайно време е да си признаеш ,че си се набутал и машините са те разочаровали спрямо предишния модел - очаквал си същото представяне .. но безплатен обяд няма ,все пак климатика е само 1000 лв

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #115

    Re:Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    абе колкото и локуми да разтягаш ЛГЦ е една посредствена машина със занижени параметри спрямо предходния модел ,намалени топлообменници и тръби на фреона ,понижено топлоотдаване ... крайно време е да си признаеш ,че си се набутал и машините са те разочаровали спрямо предишния модел - очаквал си същото представяне .. но безплатен обяд няма ,все пак климатика е само 1000 лв
    Alexi нещо пак се ядоса от къде тази омраза към модела LGC ? Приятел в природа и в живота безплатен обяд няма
    LCC e с по големи номинални и по големи максимални токове от LGC и разбира се с по голям минимум това не са "предимиства" по голямата мощност е свързана и с по големи сметки аз лично останах разочарован от LCC поради големият шум на външното тяло и пукащите пластмаси но това не е причина да смятам че не е качествен .
    п.с Всъщност не е 1000лв по точно за тези пари просто няма какво друго да закупиш , Щях да се набутам ако бях купил Дайкин Комфорт добре че един приятел от Атарото ме разобеди и т.н

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    177
    #116

    Re:Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година

    Айде сега ,не започвай и със Дайкин че както тръгна ще свършим чак до Тошибите.
    П.с.Алекси,то и шарпа е 1000лв. ама е с топлообменник като за 12-ка но 29кг.
    Сега да не кажеш че съм се набутал и аз.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #117

    Re:Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година

    а компресора му знаеш ли какъв е колеги безплатен обяд няма пак казвам ... няма читав климатик за 1000 лв освен ако не е втора употреба ...

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #118

    Re:Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година

    Ето го новия каталог за 2011 година на ДЖЕНЕРАЛ на руски език, има много информация и обяснения за всички нови модели, отворете версия 2, тя е най-нова и подробна - http://www.jac.ru/general/3478.aspx .

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    177
    #119

    Re:Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година

    И какво му е на компресора ?
    Че нещо не мога да схвана логиката.
    Значи РЕЧИ- не става според теб?
    Това означава че следните климатици са пълни боклуци:
    Hitachi RAS RAC,Toshiba 10sav-e,ftx25,35,Sharp,lg12,lgc,lcc,Panasonik.
    Почти всички са около 1000лв.И КОЛКО СТРУВА ДОБРИЯ КЛИМАТИК?

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #120

    Re:Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година

    половината от изброените не са с такъв компресор .. добрата 9ка е поне 1500 лв .. тоя твоя Шарп забелязал ли си че го дават до -7° ? смехотворна машина е ... не се обиждай но за мен това не е добър климатик аз лично не бих си го купил .. това е точния аналог на ЛГЦ само че от Шарп - крачка назад в сравнение със стария им модел .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 24 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric
    От valen1 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 879
    Последно: 01-02-24, 06:13
  2. Мнения за Fujitsu/General Fujitsu/Fuji Electric 07 LU
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 0
    Последно: 03-11-13, 12:40
  3. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 00:38
  4. Fujitsu/General/Fuji Electric - за това къде се произвеждат
    От bestregards във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 11-08-09, 11:32
  5. Доволни ли сте от LGC серията на Fujitsu, Fujitsu General и Fuji Electric
    От dgenov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 12
    Последно: 13-07-09, 18:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе