Страница 2 от 12 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 177

Fujitsu ASYG 12 LEC or ASYB 12 LDC?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    10
    #16

    Re:Fujitsu ASYG 12 LEC or ASYB 12 LDC?

    Мерси за отговора, GFN! Погледнах го, но има един проблем! В наше село не го продават! Трябва да видя в Техномаркет дали го има, но пък всички казвате, че сервизът им е кофти, и поради тази причина се насочих към тукашни фирми. Та заради това посочвам тези трите, от дванайските тях ги дават като най-добри. Това ми са вариантите за избор. Мисля си все пак, че правилно съм се ориентирала към 12. Най-интересното в случая е че у дома имаме още един климатик - Панасоник 9, от преди 9 години модел. Та милия си бачка като пич, отоплява двойно по-голяма стая, която на всичко отгоре е с две външни стени. Но пък си спомням една зима - 2002, малееее, що студ събрахме. Даже и духалка включвахме и пак си беше студ на кутийки. Та, наистина ми е много важно да ми е топло. Пример - в работата ми освен парното, включвам и климатик и духалка ми духа в краката, защото съм пушач и си позволямам да отворя прозореза 10 см. за да излиза дима. Хората като влязат се препотяват, но пък на мен ми е гот )))))
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1316707619[/time]_________________________________________________

    Божеее, извинявай, объркала съм ти името! Приеми извиненията ми, но се въодушевих, че някой ми обръща внимание и се опитва да ми помогне. Пак, извинявай!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #17

    Re:Fujitsu ASYG 12 LEC or ASYB 12 LDC?

    При Даикин при някой модели на Хитачи при Митсубиши 50 означава мощноста на охлаждане 5кв или в по известната на всички система 18ка.

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #18

    Re:Fujitsu ASYG 12 LEC or ASYB 12 LDC?

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator
    Първо, благодаря за предложението.

    Сега втори път, грешката да поръчвам климатик, като правя компромис за поддръжката му, няма да повторя...

    И за какво ми е 50-ка за помещение 28кв?
    Ако не стигат парите 50-ката не е чак такъв компромис.Климатика не е лош, просто имах предвид че както моите така и на доста други потребители впечатленията от ЗОРА не са добри.

    Иначе има и 14-ка ако искаш fujitsu Нокрия 14-ка.
    От нас никой никъде не те хвърля.хвърлят те ония които ти искат парите.Ние пари от теб не искаме... Добре е а кажеш къде е жилището, колко градуса искаш зимата и колко квадрата са ти прозорците.


    Dimara -ориентирай се към fuji/general/fujisu 12 LDC или друга марка климатик.Избраните са с шумно външно тяло.

  5. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #19

    Re:Fujitsu ASYG 12 LEC or ASYB 12 LDC?

    Цитат Първоначално публикувано от Dimara
    Божеее, извинявай, объркала съм ти името! Приеми извиненията ми, но се въодушевих, че някой ми обръща внимание и се опитва да ми помогне. Пак, извинявай!
    Няма проблеми
    Обади се тук и питай какви са условията по доставка и монтаж за Петрич.

  6. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #20

    Re:Fujitsu ASYG 12 LEC or ASYB 12 LDC?

    Toй нали bobovo оперираше в Петрич-не може ли да достави,една тошибка на добра цена на Dimara,с хубав монтаж и гаранция?

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #21

    Re:Fujitsu ASYG 12 LEC or ASYB 12 LDC?

    Dimara, преди седмица гледах, че има промоция на Mitsubishi в магазина до у-ще "Г.Делчев". Цената беше прилична, а и климатика не е лош, ще топли. Не знам как са с качеството на монтажите, bobovo да каже.

  8.  
     
  9. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #22

    Re:Fujitsu ASYG 12 LEC or ASYB 12 LDC?

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Ако не стигат парите 50-ката не е чак такъв компромис.Климатика не е лош, просто имах предвид че както моите така и на доста други потребители впечатленията от ЗОРА не са добри.

    Иначе има и 14-ка ако искаш fujitsu Нокрия 14-ка.
    От нас никой никъде не те хвърля.хвърлят те ония които ти искат парите.Ние пари от теб не искаме... Добре е а кажеш къде е жилището, колко градуса искаш зимата и колко квадрата са ти прозорците.

    Аз не съм казал, че задължително ще го взимам от ЗОРА. Aleksandars е идвал в нас и знае за какво става въпрос. Той ми препоръча FUJI RSB 12LDC, понеже нямал налично FUJITSU ASYB 12LDC. Дано да не е проблем, че споменавам този факт.

    Едното не мога да разбера, първо пак да кажа, че не е едно помещение от 28кв., а ДВЕ бокс - 12кв, всекидневна 16кв. Идеята ми е да отоплявам и двете и да се поддържа една добра температура от поне 24 градуса. Теоретично LDC, би ли се справил със задачата? Тухлена къща, югоизточно изложение. PVC дограма във всекидневната, в бокса обикновена дограма, като има и врата дървена към тераса. Та общо взето това е втория климатик, който ще взема след като с удоволствие махна старата IDEKA. Интересното е, че изчетох няколко теми във форума тук и забелязах, че се говореше за модела LCC, колко е бил добър и как по-новия след него - LGC бил по-окастрен откъм сглобка и материали, сега се говори същото за модела след LGC - LEC.


  10. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #23

    Re:Fujitsu ASYG 12 LEC or ASYB 12 LDC?

    Ако се вгледа човек в параметрите на LGC и LEC ще види едни и същи данни. То тук в този форум хора дето до преди време питаха какъв климатик да си купят почнаха да разбират повече от нас дето ги продаваме монтираме ремонтираме.

  11. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #24

    Re:Fujitsu ASYG 12 LEC or ASYB 12 LDC?

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Ако се вгледа човек в параметрите на LGC и LEC ще види едни и същи данни.
    За отдаваните мощности Да, но Не и за всички. При паритет в размерите на външното тяло, килограмите са в полза на LGC. Дори малко, EER и COP отново са в полза на LGC.
    [img width=800 height=440]http://store.picbg.net/pubpic/57/32/2379f89b9e355732.JPG[/img]

  12. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #25

    Re:Fujitsu ASYG 12 LEC or ASYB 12 LDC?

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator
    Теоретично LDC, би ли се справил със задачата?
    Да.

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    За отдаваните мощности Да, но Не и за всички. Дори малко, EER и COP също са в полза на LGC.
    И килограмите при LEC, които намаляват с почти 10% спрямо LGC ,както е установил и Dominator ,а мощностите по книга са почти еднакви,и трябва да се компенсира теглото с повече мощност.Но това е от компетенцията на хората, които продават,монтират и ремонтират.

  13. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #26

    Re:Fujitsu ASYG 12 LEC or ASYB 12 LDC?

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    За отдаваните мощности Да, но Не и за всички. При паритет в размерите на външното тяло, килограмите са в полза на LGC. Дори малко, EER и COP отново са в полза на LGC.
    [img width=800 height=440]http://store.picbg.net/pubpic/57/32/2379f89b9e355732.JPG[/img]
    Тук става сравнение за модела ASHA12LEC/A

    Я сега, направете едно сравнение на модела ASYG12LEC?

    Там няма никакво разминаване в килограмите, само в мощността и леко по-нисък COP.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #27

    Re:Fujitsu ASYG 12 LEC or ASYB 12 LDC?

    ASHA12LEC е означението на модела под името General. ASYG12LEC е означението на модела под името Fujitsu. И двете машини нямат никаква разлика. Доколкто знам, съществува и още една модификация под името LKC. Нейните параметри са следните:
    Параметри на климатизатора при 35°C външна температура (27° в помещението):
    Охлаждаща мощност: 3.4 kW (0.9 ~ 3.9), 11600 BTU (3070 ~ 13300)
    Консумирана електроенергия: 1060 W
    EER: 3.21 (клас А)
    Параметри на климатизатора при 7°С външна температура (20° в помещението):
    Отоплителна мощност: 4.0 kW (0.9 ~ 5.6), 13650 BTU (3070 ~ 19100)
    Консумирана електроенергия: 1105 W
    СОР: 3.62 (клас А)
    Параметри на климатизатора при -7°С външна температура (20° в помещението):
    Отоплителна мощност: 3.0 kW
    Консумирана електроенергия: 1900 W

  16. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #28

    Re:Fujitsu ASYG 12 LEC or ASYB 12 LDC?

    Смятам да сложа точка на тази тема с поредния въпрос преди това обаче...

    Забелязвам, че на ASYG 12LEC, има и I-RAM и V-RAM, докато при LDC, липсва. Какво означава първото и загуба ли е, че не присъства при 12 LDC, а само при 09LDC?

  17. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #29

    Re:Fujitsu ASYG 12 LEC or ASYB 12 LDC?

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator
    Тук става сравнение за модела ASHA12LEC/A

    Я сега, направете едно сравнение на модела ASYG12LEC?

    Там няма никакво разминаване в килограмите, само в мощността и леко по-нисък COP.
    Веселяк

    Помечтай си, че за 1200-1300 с монтаж ще ти продадат:
    LEC/LECN ,но не на глас, че ще объркаш/излъжеш някой който иска да си купи и заедно с теб ще излъжат още доста други...


  18. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #30

    Re:Fujitsu ASYG 12 LEC or ASYB 12 LDC?

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Веселяк

    Помечтай си, че за 1200-1300 с монтаж ще ти продадат:
    LEC/LECN ,но не на глас, че ще объркаш/излъжеш някой който иска да си купи и заедно с теб ще излъжат още доста други...

    Нещо не ти схванах поста...


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 12 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fujitsu ASYG 12LECA/ AOYG 12LEC или Fujitsu ASYG 12LTCA/AOYG 12LTC
    От ilians във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 19-11-12, 12:41
  2. FUJITSU ASYG-12LEC или Fujitsu ASHG-12LE
    От dimlubnik във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 31
    Последно: 05-10-12, 22:24
  3. Fujitsu ASYB 09LDC
    От alkobrez във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 27-09-12, 16:38
  4. Няколко въпроса за Fujitsu ASYB 09LDC
    От keytex във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 33
    Последно: 01-06-12, 13:35
  5. Какво е по подходящо за кухня Мицубиши MSZ-fd25VA или Fujitsu ASYB 09LDC
    От keytex във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2
    Последно: 17-02-12, 14:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе