Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 69

Кой климатик да избера

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #46

    Re:Кой климатик да избера

    Цитат Първоначално публикувано от boy
    Момчета, понеже вече имам доста опит и наблюдения върху почти всякакви клими ,смятам че минимум 0.1кв. топло при -0.05кв консумация на които и да е климатик е откровена лъжа.
    Това е номера,че не е и при който и да е климатик,а сигурно Панасоник затова ги купиха-та Саньо малко да се спрат да лъжат за тоз минимум.
    И ако не е тайна, откъде ти са наблюденията върху модел/и на саньо и кои ,за да твърдиш това,а и със сигурност си го замервал?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #47

    Re:Кой климатик да избера

    Цитат Първоначално публикувано от boy
    Момчета, понеже вече имам доста опит и наблюдения върху почти всякакви клими ,смятам че минимум 0.1кв. топло при -0.05кв консумация на които и да е климатик е откровена лъжа.Само да добавя че цитирания модел на Санио EX ... е и между моите фаворити за климатик и не му търся нарочно кусур.
    Всякакви 2 Тошиби и един Дайкин... Саньо някога виждал ли си?

    П.С. "Блажени са тези, които без да видят, са повярвали."

  4. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #48

    Re:Кой климатик да избера

    По това което чета значи даикините кучетата ги яли щото гледам сега те под 1.2 минимум немат

  5. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #49

    Re:Кой климатик да избера

    Точно така е, то затова никой не ги купува и са номер 1 в света по производство на инвертори.

  6. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #50

    Re:Кой климатик да избера

    Аз това несъм казал просто следя какво се говори и всички са за по ниския минимум явно всички са фенове на тошковците

  7. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #51

    Re:Кой климатик да избера

    Всеки си гледа от неговата камбанария. Ако искаш да топлиш 12-15 квадрата, сигурно е добре да има нисък минимум, но ако помещението ти е над 20 м2, едва ли е голяма екстра?! Аз сега мисля да слагам FVXS25F в 40-45 м2, почти съм убеден, че ще се справи. Пък случайно ако съм сбъркал, ще сложа още един.

    Хитачито ми има почти два пъти по-нисък минимум от Дайкин-а, но не бих казал, че съм усетил някаква разлика, всичките работят без да спират.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    32
    #52

    Re:Кой климатик да избера

    Цена качество Fujitsu General ASHB09LDC Plasma никой няма да сбърка, а за повече пари има и доста по-добри

  10. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #53

    Re:Кой климатик да избера

    4-те киловата номинална мощност на MSZ-GE35VA може да дойдат малко за помещение от 23m². Като мощност Fujitsu 12LDC е по-добър вариант.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    78
    #54

    Re:Кой климатик да избера

    valen1 - А кой от двата би бил по-икономичен?

  12. Member Аватара на antovasilev
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    299
    #55

    Re:Кой климатик да избера

    Поръ4ах си модел ASHG12LE нов модел е за тази година , не е изпитан още на зимни условия ,попитах в Булклима за модела 12ЛД тъи като е изпитан модел и ми отговориха 4е нямало да го предлагат пове4е и затова се ориентирах към този , дано не съм сгрешил ....Ще го ползвам предимно за отопление но не като основно,за охлаждане сигурно няма да се ползва тъи като къщата е доста хладна лятото..
    Забравих да спомена цена:1200лв+150лв монтаж от представител на булклима за плевен

  13. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #56

    Re:Кой климатик да избера

    По-икономичен по каталожни данни измерени при външна температура +7° е MSZ-GE35VA, при по-ниски температури по-икономичен ще е този, който има по-големи топлообменници, външното тяло на Fujitsu 12LDC е 3 килограма повече.

    gogorog, Моделът който си поръчал е слаба машинка, а за къща още повече. Килограмите са резнати и е за стая не по-голяма от 17 m². Ако това не те задоволява и още на са го монтирали се обади и откажи климатика.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    88
    #57

    Re:Кой климатик да избера

    Здравейте,
    Чудя се между 2 модела - fujitsu ASYG 12LEC и daikin FTX35JV. За 2 стаи 19 и 14 кв.м, които досега съм топлил с 2 мидеи 12-ки. Към стаята 14 кв.м. има и кухня 9 кв.м., в която смятам да преместя едната мидеа, за да помага на другия в 14 кв.м., когато е по-студено. Смятам да държа вратите отворени. Стаите с ПВЦ дограма, к-стъкло.
    Ще съм благодарен на всеки, който изкаже компетентно и обосновано мнение. Не робувам на марки, така че съм отворен и за други предложения. Искам да се вместя в бюджет 2600 лв. за двата с включен монтаж. Мога да си позволя и по-скъпи климатици, но не ми се дават повече пари.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #58

    Re:Кой климатик да избера

    Тези два модела са окастрени и нямат силата на събратята си от по-горен клас. Външните им тела са с по-малък размер и са по-леки и за това са по-немощни. Не са за препоръчване. Много по-добре ще направиш ако вземеш два Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA, с този модел няма да има проблеми за отоплението.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    88
    #59

    Re:Кой климатик да избера

    Гледам в техническите спецификации, че номиналната мощност на отопление на Mitsubishi е по-малка от Fujitsu, а и външното тяло е по-леко.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #60

    Re:Кой климатик да избера

    Мисля че има грешка в изписването на килограмите. Те са написали и че се произвежда в Япония, но това си е откровена лъжа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Какъв климатик да избера?
    От Macabre във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 22
    Последно: 21-10-13, 22:00
  2. Какъв климатик да избера
    От vicdj във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 4
    Последно: 07-10-13, 22:38
  3. Помогнете да избера климатик
    От ElinaK във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 9
    Последно: 19-08-11, 20:00
  4. Кой климатик да избера?
    От dreamfool във форум Климатици Daikin
    Отговори: 13
    Последно: 16-05-11, 17:21
  5. Помогнете ми да си избера климатик
    От TaMo във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 05-10-06, 22:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе