Страница 15 от 20 ПърваПърва ... 51314151617 ... ПоследноПоследно
Резултати от 211 до 225 от общо 288
Like Tree175Одобрявам

Някой има ли Fujitsu ASYG 9LT или 12LT?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #211

    Отговор: Някой има ли Fujitsu ASYG 9LT или 12LT?

    Благодаря за мнението. И двете причини ми звучат логично.

    Някой имали реални наблюдения/замервания на минималната консумация на двете машини?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    453
    #212

    Отговор: Някой има ли Fujitsu ASYG 9LT или 12LT?

    Цитат Първоначално публикувано от Gyokov Виж публикацията
    Благодаря за мнението. И двете причини ми звучат логично.

    Някой имали реални наблюдения/замервания на минималната консумация на двете машини?
    Изобщо не са логични. Според мен, разликата в минимума е че 9та е с еднороторен компресор, а на 12та е с двуроторен. И колко е калпав компресора на 9та незнам, но при -20 градуса се развърта до 1750 вата, и си достига задание от 26градуса.
    mkukas одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,274
    #213

    Отговор: Някой има ли Fujitsu ASYG 9LT или 12LT?

    И в стая 20м2 с една външна изолирана стена според вас кой ще е по-икономичен? И кой е по-вероятно да влиза в он-офф като е по-топло?
    Става въпрос за Бургас.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    453
    #214

    Отговор: Някой има ли Fujitsu ASYG 9LT или 12LT?

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr Виж публикацията
    И в стая 20м2 с една външна изолирана стена според вас кой ще е по-икономичен? И кой е по-вероятно да влиза в он-офф като е по-топло?
    Става въпрос за Бургас.
    Моят е в 20м2.По каталог дават че 9та е по-икономична, но това е само на хартия.По-важно според мен е какви топлозагуби имаш.Най-правилният начин е да се обърнеш към съвестни хора за оглед.Те най-точно ще ти кажат кое е най-правилното решение за даденото помещение.

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #215

    Отговор: Някой има ли Fujitsu ASYG 9LT или 12LT?

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr Виж публикацията
    И в стая 20м2 с една външна изолирана стена според вас кой ще е по-икономичен? И кой е по-вероятно да влиза в он-офф като е по-топло?
    Става въпрос за Бургас.
    И на мен ми е интересен този въпрос.
    Сравнявайки 9ката и 12ката по документация излиза че 12ката има по-нисък минимум а също така скоростите на вътрешния вентилатор са еднакви за двете най-ниски степени с тези на 9ката.
    правилно ли разсъждавам че 12ката би трябало да предлага по-комфортна работа от 9ката в случаи когата се иска минимално топлоотдаване?

  7. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #216

    Отговор: Някой има ли Fujitsu ASYG 9LT или 12LT?

    Правилно, ама ако няма стъкла на прозорците. Къде тая 12ка в 20 кв. и то пък за Бургас, както е при колегата по-горе. Машините са различни и са за различни помещения. Вече видях как работи и 12 LT. Към dwrbudr - колега викни си фирма за оглед, но за 12ка е абсурдно, поне според мен. А тия прословути минимуми са такава ....., но всеки си знае. Важно е машината да топли, да работи коректно при ниски температури, да е оразмерена точно и след това
    necata2 и toto4ev харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #217

    Отговор: Някой има ли Fujitsu ASYG 9LT или 12LT?

    Моля те сподели каква е разликата в работата на 12ката спрямо 9ката.
    Ти си можеби един от малкото които са виждали двете машини как работят.
    Благодаря ти предварително.

  10. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #218

    Отговор: Някой има ли Fujitsu ASYG 9LT или 12LT?

    ами разлика ..12ката е монтирана в мой познат в хол някъде 28 кв. и по думите му в студовете е работила идеално, на 3та степен. Тухлен блок, тия новите дето отвън хубавки, ама доста икономисани. 9ката си е моя и съм писал за нея. Честно казано гледах отвън ма беше тъмно работи по-странно от 9ката. То и компресора е друг. Вътре телата са еднакви.
    Аз не съм специалист, но климата е мощен и без проблем си се справя с 25-30 кв. Не са мерени никакви показатели, но е мощен. Лични наблюдения.
    Изпратено от моят HTC One_M8 с помощта на Tapatalk

  11. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #219

    Отговор: Някой има ли Fujitsu ASYG 9LT или 12LT?

    От 24 часа съм собственик на фуджицу 12лт и ми направи впечатление коренната разлика в поведението на машината и писаниците във форума. Тъй като навън е топло нямаше как да изпробвам отоплителния режим но изпробвах охлаждането. Машината си работи перфектно на автоматичен вентилатор, явно много от пишещите из тия форуми имат сериозни проблеми с нервите. В стая 30кв.м. при задание 18 градуса а в стаята беше около 26, точно за 5 мин работи на макс и след това абсолютно тихо продължи да работи, като специално ходих до климатика за да разбера дали работи. Естествено на максимални обороти на турбината няма как да не е шумна, но това не продължава кой знае колко ако се използва автоматичен вентилатор. След това спрях климатика и оставих стаята да се затопли и изпробвах различните режими на вентилатора, като ми направи впечатление че само последната степен наистина е дразнеща. Не знам дали хората имат проблеми с нервите или стоят под климатиците или стаите им са по малки, но засега не съм свидетел на пукане, на ветрове, на шум и т.н. все пак климатика е работил само 10 часа, но времето ще покаже. Външното тяло е без тампони и единствения шум е тихо жужене, което се усеща ако си близо до тялото и когато компресора работи на максимум. Като дойде зимата ще видя как ще се държи по отношение на разлеждане и шум на външното тяло, но вътрешното поне според мен е с много добър дизайн и почти безшумно.
    ccankov73 и toto_toto харесват това.

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,889
    #220

    Отговор: Някой има ли Fujitsu ASYG 9LT или 12LT?

    Ха честито. Добър избор!

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #221

    Отговор: Някой има ли Fujitsu ASYG 9LT или 12LT?

    Че за ЛТ какви писаници е имало, освен, че си работи много добре.Добър избор си направил.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #222

    Отговор: Някой има ли Fujitsu ASYG 9LT или 12LT?

    Преди да го купя изчетох всичко в този форум за климатика. Имаше коментари относно скърцания, оплакване, че бил шумен, дистанционното му било разхлопано и т.н.Но тъй като ми харесва как изглежда вътрешното тяло и независимо, че модела вече е ветеран реших да заложа на него. Също така изчетох и доста положителни коментари в тамошни форуми за отвъдокеанския модел RLS2, който спокойно се използва в северните щати и канада за отопление.
    Сега остава да чакам зимата за да добия впечатление от най силната му страна-отоплението.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #223

    Отговор: Някой има ли Fujitsu ASYG 9LT или 12LT?

    То в този форум само недоволните и дребнавите се обаждат и хората остават с грешни впечатления ....
    VeleV.Klima, ivan74 и Mig82 харесват това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2018
    Живее в
    Банкя
    Мнения
    76
    #224

    Отговор: Някой има ли Fujitsu ASYG 9LT или 12LT?

    Цитат Първоначално публикувано от PPP1 Виж публикацията
    Преди да го купя изчетох всичко в този форум за климатика. Имаше коментари относно скърцания, оплакване, че бил шумен, дистанционното му било разхлопано и т.н.Но тъй като ми харесва как изглежда вътрешното тяло и независимо, че модела вече е ветеран реших да заложа на него. Също така изчетох и доста положителни коментари в тамошни форуми за отвъдокеанския модел RLS2, който спокойно се използва в северните щати и канада за отопление.
    Сега остава да чакам зимата за да добия впечатление от най силната му страна-отоплението.
    е като си изчел всичко из форума би трябвало да си разбрал че това е най доброто за парите си(аз бих добавил и хансолото) за по големи стаи и лете и зиме с много добри спецификации,също cop и eеr (почти 5),така че не виждам за какво са ти тия притеснения,иначе казано без да искаш си уцелил джакпота(кьоравото).все пак да не забравяме че Господ е бдял над теб като те е предпазил от нечии....други "полезни" съвети за разни -хевита,лмц-та и т.н.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    98
    #225

    Отговор: Някой има ли Fujitsu ASYG 9LT или 12LT?

    Колега batbojko, бихте ли се аргументирали, защо е най-доброто за парите си! Не казвам, че не съм съгласен, но все пак, ако може да прочета и вашето аргументирано мнение. Но ако може да обясните, без там разните му cop, eer и др., че да ви разбера като по-неориентиран в тази техника. Как е спрямо LMCA, LUCA? Спрямо кое Хеви е по-добър?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 15 от 20 ПърваПърва ... 51314151617 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fujitsu ASYG 12LECA/ AOYG 12LEC или Fujitsu ASYG 12LTCA/AOYG 12LTC
    От ilians във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 19-11-12, 12:41
  2. FUJITSU ASYG-12LEC или Fujitsu ASHG-12LE
    От dimlubnik във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 31
    Последно: 05-10-12, 22:24
  3. Fujitsu ASHG 24 LFC - Fujitsu ASYG 24 LFC
    От Sonela във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 11
    Последно: 22-07-12, 16:21
  4. Fujitsu ASYG 12 LEC or ASYB 12 LDC?
    От Dominator във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 176
    Последно: 21-02-12, 09:29
  5. Fujitsu ASYG 12LE
    От head6o във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 1
    Последно: 31-10-11, 19:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе