Страница 16 от 20 ПърваПърва ... 61415161718 ... ПоследноПоследно
Резултати от 226 до 240 от общо 288
Like Tree175Одобрявам

Някой има ли Fujitsu ASYG 9LT или 12LT?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    77
    #226

    Отговор: Някой има ли Fujitsu ASYG 9LT или 12LT?

    Искам да ПРЕпотвърдя задоволството си от работата на 12 ltc.Използвам машината вече 7 или 8 месеца и сега търся да си закупя още един от този модел ,но 9ка.Не желая никакви други модели с изключение на 25 zmx-s. и то в краен случай ,ако няма 09ltc.
    Климатизатора ltc серия е с перфектно изпълнена термо -помпена система,работи изкл. комфортно,несравнимо икономично в класа си на машина за 100кубика,тиха и красива.
    Повечето запознати,както и тези тук във форума знаят качествата,възможностите и характеристиките му, как и с какво е направен,така ,че lt серия няма нужда от хвалене.
    Поздрави и ако някой знае добри оферти за 09ка да обажда...
    Този пост е редактиран от Joro1986; 07-07-18 в 12:53.
    necata2 одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #227

    Отговор: Някой има ли Fujitsu ASYG 9LT или 12LT?

    Дочух, че девятката на LTC била с едноцилиндров компресор. Ако е наистина така, няма да има нищо общо с 12-ката, освен външния му вид, разбира се.
    mystikalrs одобрява това.

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #228

    Отговор: Някой има ли Fujitsu ASYG 9LT или 12LT?

    09LTC - компресор Toshiba Rotary DA89X1C-20FZ2

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    77
    #229
    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    09LTC - компресор Toshiba Rotary DA89X1C-20FZ2
    Което ще рече...?
    Този компресор какъв е и добър ли е?
    Лично аз съм на мнение,че инженерите на Фуджицу ,зная къде и какво да вложат,но все пак да ги изкоментираме.
    Може би трябва да редуцирам очакванията при девятките.
    Или е по добре да заложа на другият споменат вариант -Хеви 25zmx-s?

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #230

    Отговор: Някой има ли Fujitsu ASYG 9LT или 12LT?

    Фирмата която си избрал би следвало да ти предложи оптимално решение - според цената,помещението и изискванията. Съвета ми е да се задълбочи в избора на фирма за монтаж не толкова на машина. А и последно но е най-важното безплатен монтаж обяд и т.н. НЯМА.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    77
    #231
    Цитат Първоначално публикувано от Иван Вълков Виж публикацията
    Фирмата която си избрал би следвало да ти предложи оптимално решение - според цената,помещението и изискванията. Съвета ми е да се задълбочи в избора на фирма за монтаж не толкова на машина. А и последно но е най-важното безплатен монтаж обяд и т.н. НЯМА.
    Колега,моите уважения към Вас,но изглежда сте разбрали погрешно.Безплатни услуги не желая и не търся същите.Решенията по избор на климатизатор ги вземам Аз.
    Монтажът е много важен,но за щастие ще се случва в присъствието ми,което също е фактор.Радвам се ,че все още се намират професионалисти сред морето от фирми,много от тях мога да намеря и тук във форума.
    Поздрави колега,нищо лично кущъм теб

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #232

    Отговор: Някой има ли Fujitsu ASYG 9LT или 12LT?

    Изобщо не се засяга. Казвам го като изстрадал цели 5 години. Един и същ климатизатор монтиран от различни фирми - работи по коренно различен начин. Това че ще си там има хиляди начини да те забаламосат. Съвета ми е питай за стойки, използвани тръби(да не са от най-тънкостенните) , изолация на тръбите. Сега доста хора сигурно ще се смеят ама дано не им дойдат "майстори" в къщата.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    77
    #233
    Цитат Първоначално публикувано от Иван Вълков Виж публикацията
    Изобщо не се засяга. Казвам го като изстрадал цели 5 години. Един и същ климатизатор монтиран от различни фирми - работи по коренно различен начин. Това че ще си там има хиляди начини да те забаламосат. Съвета ми е питай за стойки, използвани тръби(да не са от най-тънкостенните) , изолация на тръбите. Сега доста хора сигурно ще се смеят ама дано не им дойдат "майстори" в къщата.
    Напротив,няма нищо смешно,НАПЪЛНО прав сте!
    Българинът сам се постара да опорочи думата"майстор" в крайна сметка,нали така?
    Аз също преди години работех това и за нещастие виждах много нередни и непрофесионални практики.Живеем в България за добро или за лошо.
    Но по темата...определено ще внимавам за фирма,въпросът ми тук ,във форума е чисто селективен.На базата на общи наблюдения и опит с този модел,дали да се заложи отново на него(макар 9ка),ще има ли осезаема разлика(качество и работа)или другият вариант (Heavy 25zmx-s) ,на който се спрях заради това,че ще е в детска стая,плюсовете му са-плазмата,самопочистването,йоните и разбира се върховата му серия,качество и характеристики.
    Това,все пак са два мнооого сериозни модела и разчитам,че преките наблюдения от работата им и опита на много от Вас ще ми помогнат в тази дилема.

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #234

    Отговор: Някой има ли Fujitsu ASYG 9LT или 12LT?

    ZMX няма плазма.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    77
    #235
    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    ZMX няма плазма.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    Грешката е моя,заблудил съм се ,че има плазма ...за мое съжаление.Много ценя тази екстра!
    Всъщност е антиалерген функция...
    За това говорих

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #236

    Отговор: Някой има ли Fujitsu ASYG 9LT или 12LT?

    Някой въобще натискал ли е бутона ALLERGEN CLEAR на хевитата и да обясни на людето какво се случва.
    Че не ми се ще аз да го подхващам.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    77
    #237

    Отговор: Някой има ли Fujitsu ASYG 9LT или 12LT?

    Колеги, вашите 12ки LT до какъв минимум слизат сега в жегите?Чисто (W)като потребление?

  16. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #238

    Отговор: Някой има ли Fujitsu ASYG 9LT или 12LT?

    Моята вече месец и половина стои на 0W ). С такъв мерак си го купих тоя климатик а досега само съм го пускал пробно веднъж два пъти по за 1 час щото лятото тази година е атипично. Стаята в която се намира е голяма около 30кв. но опакована що годе добре с гипсокартон и 5 см каменна вата и досега никога температурата вътре не е надвишавала 24 градуса. Дано скоро слънцето да загрее и да спрат тия дъждове за да видя как се държи на охлаждане машината.

  17. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #239

    Отговор: Някой има ли Fujitsu ASYG 9LT или 12LT?

    След последния си шеговит коментар искам да ви споделя кратките си впечатления от консумацията на климатика. От май месец до сега не беше пускан защото лятото както казах е атипично. От 01.08.2018 година станах пълноправен член на сектата на минимумите, максимумите и потреблението на климатика закупувайки си уред за измерване на мощността. Обективната обстановка е следната:
    Външна температура-34 градуса, температура в стаята 27 градуса, температура зададена на климатика 24 градуса, помещението е 30 квадрата. Показанията на уреда за измерване на мощност бяха следните:
    При старт, вентилатор на автоматичен режим потреблението достигна 1,1 кв максимална стойност този отчет беше в продължение на около 3 мин.
    След около 20 мин стойността беше 500в и се задържа в прдължение на около 30 мин. След това в продължение на около 7-8 часа консумацията беше 180в през 90% от времето тъй като имаше няколко спирания поради достигане на зададената температура. При всеки старт след достигане на зададената температура уреда отчиташе стартово натоварване от порядъка на 450-500в. и може би след около 5-6 минпотреблението спадаше до 180в. т.е. тук се развенчава мита за големи стартови мощности и преразхода на ел енергия ако има он-оф режим.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #240

    Отговор: Някой има ли Fujitsu ASYG 9LT или 12LT?

    Колко време след като стартира се усеща хладната струя?

    - - - - - - - - - -

    За on/off като почне да работи става въпрос. Достигнал е температурата и изключва. Минава някакво време ( колко мин. е при тебе, горе долу) и включва. Колко минути минават докато се усети хладната струя. Колко време работи преди пак да изключи.
    Този пост е редактиран от milanov; 04-08-18 в 21:28.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 16 от 20 ПърваПърва ... 61415161718 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fujitsu ASYG 12LECA/ AOYG 12LEC или Fujitsu ASYG 12LTCA/AOYG 12LTC
    От ilians във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 19-11-12, 12:41
  2. FUJITSU ASYG-12LEC или Fujitsu ASHG-12LE
    От dimlubnik във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 31
    Последно: 05-10-12, 22:24
  3. Fujitsu ASHG 24 LFC - Fujitsu ASYG 24 LFC
    От Sonela във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 11
    Последно: 22-07-12, 16:21
  4. Fujitsu ASYG 12 LEC or ASYB 12 LDC?
    От Dominator във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 176
    Последно: 21-02-12, 09:29
  5. Fujitsu ASYG 12LE
    От head6o във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 1
    Последно: 31-10-11, 19:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе