Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 88
Like Tree23Одобрявам

General 12 LLC бучи

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #16

    Отговор: General 12 LLC бучи

    Обикновено втулките са тефлонови и нямат нужда от грес, а съвсем малко силиконова смазка. Греста е противопоказна, понеже гуменият носач на втулката не е от маслоустойчива гума/в общия случай/ и греста го разяжда. Следва размекване на леглото на втулката и оттам можеш да се сетиш.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #17

    Отговор: General 12 LLC бучи

    Пиша аз, че се използва технически вазерин, ама после започват едни въпроси, изказват се едни съмнения с еротична насоченост... ужас!
    bobovo одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #18

    Отговор: General 12 LLC бучи

    Технически вазелин, обаче на силиконова основа, защото има един, който е жълтеникав и при ниска температура става като бакелит.
    dodo_pv, bobovo и mirandi харесват това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #19

    Отговор: General 12 LLC бучи

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Обикновено втулките са тефлонови ...
    А при Фуджитсу какъв материал ползват обикновено?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    10
    #20

    Отговор: General 12 LLC бучи

    Утре сутрин пристигат господата. Ще Ви пиша за идеята им

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #21

    Отговор: General 12 LLC бучи

    Има ли вибрация като бучи клопане чува ли се?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #22

    Отговор: General 12 LLC бучи

    втулката не знам от какъв материал е но си иска гресиране на 2-3г поне ( ако фабрично има смазка )
    necata2 одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    10
    #23

    Отговор: General 12 LLC бучи

    И така, гледаха го младежите и нищо. Разглобиха вътрешното тяло, вадиха платки, кабели, тръби и т.н и т.н. Мериха на външното, какво ли не и не могат да намерят нищо нередно. Ако пак се повтори ще започнат да сменят платките.
    Идеята им е или вътрешната платка или мотора на вътрешното тяло.

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #24

    Отговор: General 12 LLC бучи

    general, не видях от къде си, тоест къде са монтирани машините? Имах подобен случай и се оказа рязък пад на напрежение. Как си с тоците? В район с добра услуга ли си? Принципно много трудно се хващат такива дефекти, които се появяват така инцидентно.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    10
    #25

    Отговор: General 12 LLC бучи

    Преди седмица може би смениха вътрешното тяло и за сега няма проблем. Явно е имало нещо на него.
    Още е в процес на следене и да видим.

  13. Novice
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    8
    #26

    Отговор: General 12 LLC бучи

    Здравейте, моят климатик е същия модел с марка Фуджитсу, и има същия проблем. Направил съм много видео клипове. Фирмата, която го постави направиха неколкократни опита за отстраняване на повредата и накрая отказаха гаранционно отстраняване на този проблем. Не успяха да поправят климатика. Интересното е, че не могат да го отстранят и извън гаранционно, защото не знаят каква е повредата. Фуджитсуто още е в гаранция.
    Сега срещу почти 1100 лв. си имам климатик, който не пускам, защото, когато започне това бучене от само себе си е много неприятно особенно през нощта, просто се стряскаме по време на сън. Дори ми обясниха, че от Фуджитсу били отговорили, че това било нормално, "така бил програмиран климатика". Моят коментар е че едвали Фуджитсу са произвели климатик способен да изкара акъла на потребителите си като се "изреже" като рективен самолет от само себе си. Проблема се проявява в абсолутно всички режими на ветнилатор в режим отопление, с и без включен "Еко" режим. На охлаждане почти не го ползвам затова не мога да кажа дали се появяваи при този режим.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    8
    #27

    Отговор: General 12 LLC бучи

    .........нещо в допълнение, което пропуснах. Когато се случи това бучене, опитвайки се да променя режима на вентилатора забелязах, че климатика не реагира на подадените от дистанционното команди. Т.е., ако вентилаторът е в режим "MED" и започне духането, превклювайки, в който и да е друг режим на вентилатора, той продължава да се опитва да "отлети" и да бучи, без да промени оборотите си и силата на духане.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    10
    #28

    Отговор: General 12 LLC бучи

    Казвай им да сменят тялото или целия климатик.
    При мен вече от последното ми мнение няма проблем с климатика при, каквито и да е температури.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    24
    #29

    Отговор: General 12 LLC бучи

    И аз го имам този проблем само че аз в нас съм с Fujitsu 12LEC мога на човека да му кажа че това си им е фабрично на тези климатици при дадени обороти на вентилатора така прави няма оправия колкото и да го мъчиш или свикваш или взимаш нов повечето Fujitsu-та са така от по-евтините модели а Nocria-та проблема и при нея е че пука много защото морската пяна отзаде не е залепена и при нагряване и охлаждане се разширява и свива. Доста оплаквания съм имал от клиенти за това и си бях поставил като фикс идея да реша проблема с Fujitsu при Nocria става залепяш морската пяна и е готово ама за този резонанс успех ако ти го оправят. А както по-горе казва че вентилатора не мени режима си да не е в момента когато е правил дефрост и започва пак да нагнетява фреона. Тогава и да искаш да му смениш силата на вентилатора няма как да стане фреона не е достатъчно горешщ за да отвори датчика и да завърти турбината на каквато степен си задал.

    - - - - - - - - - -

    И колега не знам защо ама при слагането на климатиците си има стандарт кажи им тялото да ти го свалят надолу какво са ти го забили в тавана така циркулацията на въздух се нарушава.

  18. Novice
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    8
    #30

    Отговор: General 12 LLC бучи

    Здравейте добри хора ...
    Смениха ми цялото вътрешно тяло и резултат няма. Когато се случи това бучене климатикът не е в дефрост, защото нито вдига жалуза, нито мига лампата, че размръзява. Просто яко забиване според мен. Единственото копче на дистанционното, на чиято команда се подчинява е "STOP/START". И според мен става въпрос за фабричен или производствен дефект. Като потребител смятам, че съм ощетен и, че съм похарчил пари на вятъра.
    Интересно ми е кога отговорните страни ще поемат отговорност. Хората, които имат климатик с такъв проблем знаят какво е когато в 4:00ч сутринта както си спиш климатика прояви характер и ти изкара акъла. Скачаш като гърмян заек барабар с жената(ако има такава до теб).
    Търговеца вика "Ние какво да направим. Просто сме купили един климатик, монтирали сме го и това е."
    Производителят е запознат с проблема и засега мълчи. На мен ми остава да пия една мноооого студена ВОДА и да похарча следващите 1100 лв с надеждата този път да уцеля марката и модел. Ами ако не успея............?
    Силно ме учудват действията/бездействията на хората ръководещи отговорните фирми (производител и дистрибутор), как могат да си позволят лукса да бягат по този начин и да остават недоволни клиенти след себе си в този свръх наситен пазар, защото вече знам за много потребители с този дефект, което доказва че е масов.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Чисто нов хладилник Зануси много бучи
    От enigmaG във форум Хладилна техника
    Отговори: 9
    Последно: 24-10-12, 16:00
  2. General ASHA12LEC, General AWHZ14LB - Nocria, Toshiba RAS-13SKVP Daiseikai 6
    От Mendeleev във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 33
    Последно: 19-06-12, 21:42
  3. Започна да бучи при изпомпване
    От dvamaiunaci във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 21-10-09, 14:04
  4. Haier HSU-12HN03 - компресора бучи
    От bobi_67 във форум Климатици Haier
    Отговори: 4
    Последно: 03-11-08, 20:00
  5. Отговори: 1
    Последно: 18-09-08, 23:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе