Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 88
Like Tree23Одобрявам

General 12 LLC бучи

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #31

    Отговор: General 12 LLC бучи

    Изключително рядко срещано явление е производител на климатична техника да си признае за сериен дефект в машината. Свидетел съм бил единствено на Панасоник, които си признаха за дефекта с авторестарта и изпратиха даже инженер от Япония при Ефендулов, за да го поздравят за намирането на проблема и разрешаването му.
    justify и mirandi харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #32

    Отговор: General 12 LLC бучи

    Има КЗП и ако за таралясника не е издадена фактура на фирма, можеш да потърсиш съдействието им. По закон можеш да поискаш подмяна на модела с друг, който да отговаря на спецификацията. Не е съвсем ясно как ще се докаже, че шумността му в определен момент излиза извън заданието, но определено фактът, че става not responding на дистатционното, ще ти помогне.
    Успех в борбата!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #33

    Отговор: General 12 LLC бучи

    И аз да докладвам, че колежка ми се оплака за дискутирания проблем с вентилатора при 12LLC.
    Каза че го чула от друга стая, както и за липса на реакция от дистанционното, освен ON/OFF.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Мнения
    10
    #34

    Отговор: General 12 LLC бучи

    Гониш ги до край. При мен за сега проблем няма след смяна на тялото но ми бяха предложили вариянт за смяна на климатика за друг на тази стойност. Според мен диркетно смени климатика с друга марка или друг модел. Или друго тяло ... има и КЗП

    Шума е потресаващ !

  6. Novice
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    8
    #35

    Отговор: General 12 LLC бучи

    Отново Добра вечер добри хора!
    Фирмата търговец е уведомена, че 4 дни след смяната на вътр. тяло проблема не е изчезнал. Предложения към мен за решаване на проблема или подмяна на машина не са направени към момента. Вътр. тяло в моя случай беше сменено по нареждане на Фуджитсу Япония, след като писах мейл директно на Японците (понеже тогава местния търговец ми бе отказал гаранционно отстраняване на проблема). Успоредно с мейла до Японците депозирах жалба в КЗП, която по-късно оттеглих поради смяна на вътр. тяло наредена от Япония. Писах 2-ри мейл на Японците, че проблема не е решен с подмяна на вътр. тяло и вече 2-3 седмици няма реакция от тяхна страна. Търговеца знае, че проблема не е решен, знае, че съм писал мейл на Японците и никой не ми се обажда да каже какво ще правим. Чудно нали? Свързах се с няколко човека, вкл. и хора а от конкурентни фирми предлагащи климатици фужитсу. Повечето от тях казаха, че проблема е масов и те на техните клиенти предлагат подмяна на машината с друга марка, може и с по-скъпа, с доплащане от страна на клиента, стига всички да са удовлетворени. При мен това не се случва, нещо повече едва ли не бях обвинен, че търся под вола теле и, че просто не си харесвам климатика и търся причина да ми го сменят. Търговеца смекчи тона едва след като писах мейл до Япония и пуснах жалба в КЗП, но въпреки, че смекчиха тона решение не ми е предложено все още. Фирмата търговец твърди , че от няколко стотин климатика от тоя модел, монтирани от тях, само аз имам такъв проблем и едва ли не проблема е при мен. Да взема да им пратя линк от форума ли.....? Ще ги потърпя още малко преди да се вкисна....................

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #36

    Отговор: General 12 LLC бучи

    Мда рано или късно май всички клими от този модел си показват рогата. Моят досега на два пъти е правил този номер но изчаквам поради простата причина че в този период не се използва постоянно, а и чакам да го хвана в крачка за да направя видео. Между другото и аз съм си мислел, ако нещо търговеца започне да се оправдава да му покажа темите( щото са две - дали да не се обединят?).


    п.п. Проблемът е че все едно климатика приема команда FAN. Според мен е софтуерен проблемът а не хардуерен. След рестартиране нещата се оправят за известен период.
    Този пост е редактиран от Иван Вълков; 13-05-14 в 23:01. Причина: допълнение към поста

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #37

    Отговор: General 12 LLC бучи

    Колежката ми каза че като почне да духа - "духа студено". То хубаво студено - ама колко градуса 27гр.?, 23?, 18?.
    Казах й другият път като се раздуха така, да сложи един термометър и да премери с колко градуса духа.
    Поне да разберем в какъв режим е влязъл.
    Най-гадните повреди са тези които се проявяват случайно и през голям период от време.
    Казах й да не си купува този модел ама не ме послуша. Казах й че този модел няма нищо общо със служебният й който е 12LCC, издържал на терор. Една буква разлика в името ама не може да се сравнява.
    Този пост е редактиран от zxc0; 14-05-14 в 08:41.

  10. Junior Member Аватара на Darakchiev
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    75
    #38

    Отговор: General 12 LLC бучи

    [QUOTE=7777777;679717]Отново Добра вечер добри хора!
    Фирмата търговец е уведомена, че 4 дни след смяната на вътр. тяло проблема не е изчезнал. Предложения към мен за решаване на проблема или подмяна на машина не са направени към момента. Вътр. тяло в моя случай беше сменено по нареждане на Фуджитсу Япония, след като писах мейл директно на Японците (понеже тогава местния търговец ми бе отказал гаранционно отстраняване на проблема). Успоредно с мейла до Японците депозирах жалба в КЗП, която по-късно оттеглих поради смяна на вътр. тяло наредена от Япония. Писах 2-ри мейл на Японците, че проблема не е решен с подмяна на вътр. тяло и вече 2-3 седмици няма реакция от тяхна страна. Търговеца знае, че проблема не е решен, знае, че съм писал мейл на Японците и никой не ми се обажда да каже какво ще правим. Чудно нали? Свързах се с няколко човека, вкл. и хора а от конкурентни фирми предлагащи климатици фужитсу. Повечето от тях казаха, че проблема е масов и те на техните клиенти предлагат подмяна на машината с друга марка, може и с по-скъпа, с доплащане от страна на клиента, стига всички да са удовлетворени. При мен това не се случва, нещо повече едва ли не бях обвинен, че търся под вола теле и, че просто не си харесвам климатика и търся причина да ми го сменят. Търговеца смекчи тона едва след като писах мейл до Япония и пуснах жалба в КЗП, но въпреки, че смекчиха тона решение не ми е предложено все още. Фирмата търговец твърди , че от няколко стотин климатика от тоя модел, монтирани от тях, само аз имам такъв проблем и едва ли не проблема е при мен. Да взема да им пратя линк от форума ли.....? Ще ги потърпя още малко преди да се вкисна....................[/QUOTE


    Мисля, че си прибързал като си си оттеглил жалбата си от КЗП. Така на търговеца/ вносителя му намалява
    отговорността в случая.

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #39

    Отговор: General 12 LLC бучи

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Колежката ми каза че като почне да духа - "духа студено". То хубаво студено - ама колко градуса 27гр.?, 23?, 18?.
    Казах й другият път като се раздуха така, да сложи един термометър и да премери с колко градуса духа.
    Поне да разберем в какъв режим е влязъл.
    Най-гадните повреди са тези които се проявяват случайно и през голям период от време.
    Казах й да не си купува този модел ама не ме послуша. Казах й че този модел няма нищо общо със служебният й който е 12LCC, издържал на терор. Една буква разлика в името ама не може да се сравнява.
    Режима е като FAN и не приема команда освен OFF/On.

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #40

    Отговор: General 12 LLC бучи

    Да депозира отново, като посочи че проблемът не е решен. При рекламации на един и същ проблем и 3 неуспешни "опита" за отстраняване на проблема трябва да сменят климатика.

    Всеки път да посочва за кой път прави рекламация- 1, 2, 3-ти път.
    Този пост е редактиран от justify; 14-05-14 в 12:06.
    dodo_pv одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #41

    Отговор: General 12 LLC бучи

    Аз от прочетеното разбрах че са сменили първо вътрешното а по късно и външното тяло. Ама така и не схванах какво е това бучене и от къде идва.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #42

    Отговор: General 12 LLC бучи

    Няколко пъти написах ( забелязаното от мен а и от споделеният видеоклип) т.н. бучене е всъщност най-високата степен на вентилатора, съпроводено с вдигане на клапите. Подобно поведение киматика има при функция FUN. Другото интересно е че от дистанционното действа бутона on/off. След рестартиране всичко се оправя до следващият път. При мен проблемът се появи на два пъти след намаляне на градусите. Не съм сигурен, дали при въпросният проблем външното тяло работи. До колкото разбрах, няма решение дори и от производителя.
    Колегата Мега, изказа предположение за смущение по ел.захранването, но според мен е пройзводствен софтуерен проблем. Навежда ме тази мисъл след толкова оплаквания от различни места, като при някой дори след смяна на тяло, платки пак го има проблема.

  16. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #43

    Отговор: General 12 LLC бучи

    Аз на тоя клип не чух нищо тогава. От тоя модел нямаме много продажби но и оплаквания. Аз също мисля че има смущения от някъде. Имах един случай когато климатик не помня марката се шашкае и се оказа от дистанционното на телевизора.
    Иван Вълков одобрява това.

  17. Novice
    Тук е от
    Mar 2014
    Мнения
    8
    #44

    Отговор: General 12 LLC бучи

    Здравейте
    От КЗП ми обясниха, че няма закон по който при определен брой рекламации продуктът да бъде подменен. Казах ми, че са направили такова предложение и е прието на 1-во четене, но не е обнародвано и не е влязло в сила. Това ми бе обяснено в КЗП на място, мисля че бе Март месец тази година.
    Брой рекламации предявени от мен до момента:
    -- първа 1 рекламация -- идваха и казваха пускай го в друг режим да не е в режим АУТО;
    -- 2-ра рекламация -- климатика е свален целия, и двете тела, и пратен в сервиз на фуджитсу;
    -- 3-та рекламация -- сменена платка на вътрешното тяло при мен на място;
    -- 4-та рекламация -- отново смяна на вътрешна платка + мотор на турбината+тръбен и въздушен датчик;
    -- 5-та рекламация -- сменена платка и датчици на външно тяло при мен на място;
    -- 6-та рекламация -- сменено цяло вътрешно тяло по нареждане от Япония.
    Всичко описано е от гаранционната карта. Всички сте наясно какво е да осигуриш човек (да си осигуриш отсъствие от работа)в дома за тези посещения и да няма резултат. И на мен ми казаха, че може да е от дистанционното на телевизора, от плазмения телевизор или от енергоспестяващото осветление. Целият ми дом е с енергоспест. лампи. Работели с някаква си честота и смущавали климатика. Дрън та пляс.......... половината от забиванията са посред нощ -- 3:00 ч, 4:00 ч. през ноща. Лампите са изгасени, телевизора не работи, никои не пипа дистанционното. Тогава минахме на варианта, че имало случай от дистанционното на някой комшия да е. Като не могат да намерят и решат проблема през 9 дерета ще ме прекарат и вода няма да ми дадат да пия само и само да мине гаранц. срок. Пиша всичко толкова подробно и надълго с надеждата да спестя малко главоболия на хора в моята ситуация. Мисля, че е време от Фужитсу да вдигнат глави и да изтеглят от пазар всички машини с този дефект.
    Рано или късно всички от този модел ще проявят този дефект. Дали производителя ще си признае и ще поеме отговорност зависи от нас- недоволните клиенти и нашата активност.


    ..... И според мен е забиване на софтуера. Изключвам го от дистанц., веднага го пускам и всичко е ок до следващото забиване. Ако не е софтуерно как да си обясня всичко това. Ама то от Фужитсу не могат да го обяснят та аз искам да си го обясня....
    Този пост е редактиран от 7777777; 14-05-14 в 23:07.

  18. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #45

    Отговор: General 12 LLC бучи

    Може би няма да помогне, но не пречи да опиташ-изнеси всички други дистанционни от стаята /или им свали батериите/ и пробвай как ще работи климатика. Имах случай с приемник на "Булсатком", който блокираше и не можеше да се управлява. След рестарт се оправяше за малко и пак блокираше. Обадих се в офис на телевизията и от там ме посъветваха да изнеса другите дистанционни от стаята. Оказа се дистанционното на една аудио уредба-то го побъркваше само с присъствието си, без да се ползва. Сега е без батерии и приемника повече не е блокирал.
    Успех!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Чисто нов хладилник Зануси много бучи
    От enigmaG във форум Хладилна техника
    Отговори: 9
    Последно: 24-10-12, 16:00
  2. General ASHA12LEC, General AWHZ14LB - Nocria, Toshiba RAS-13SKVP Daiseikai 6
    От Mendeleev във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 33
    Последно: 19-06-12, 21:42
  3. Започна да бучи при изпомпване
    От dvamaiunaci във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 21-10-09, 14:04
  4. Haier HSU-12HN03 - компресора бучи
    От bobi_67 във форум Климатици Haier
    Отговори: 4
    Последно: 03-11-08, 20:00
  5. Отговори: 1
    Последно: 18-09-08, 23:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе