Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 31
Like Tree29Одобрявам

Мнения и впечатления от Fuji Electric RSG-12LTCA ROG-12LTC + други 2 марки

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    11
    #1

    Мнения и впечатления от Fuji Electric RSG-12LTCA ROG-12LTC + други 2 марки

    Здравейте!
    Искам помощ за инверторен климатик Fuji Electric RSG-12LTCA ROG-12LTC +2 други марки.

    Става въпрос за търговско помещение от около 35кв.м. неизолирано на приземен етаж,южно изложение.Алуминиева дограма,голям прозорец, (3,60х1,50) и стандартна алуминиева врата със стъкла.
    Интересува ме като работа и надежност този климатик дали ще се справи?
    Има ли дефекти,как е като работа,общо взето какво мога да очаквам от него?
    В момента съм с Midea MSR-24HRN1 ,инверторен 24” и общо взето високи сметки,доста студено като цяло климатика се оказа пълен боклук!
    С доста „майстори” говорих,които ми препоръчаха да слагам хубава 12” понеже няма нужда от по-голям за това съм се спрял на тази големина.
    Не искам да пускам няколко една теми и се чудя между:

    1. Mitsubishi MSZ-EF35VEB / MUZ-EF35VE Kirigamine Zen
    2. Fuji Electric RSG-12LTCA ROG-12LTC
    3. Panasonic CS-XE12QKEW CU-E12QKE

    Благодаря предварително на всички отзовали се J

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #2

    Отговор: Мнения и впечатления от Fuji Electric RSG-12LTCA ROG-12LTC + други 2 марки

    само ЛТ от изброените има шанс да се справи с помещението .. аз лично обаче бих дал още малко пари за 14 нокрия
    bobovo, dwrbudr и mirandi харесват това.

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #3

    Отговор: Мнения и впечатления от Fuji Electric RSG-12LTCA ROG-12LTC + други 2 марки

    Тази машина, колкото и да е добра, в 35 неизолирани квадрата, при това в търговско помещение с голяма витрина, почти сигурно е, че няма да се справи. Бих посъветвал да се погледнат General-Fujitsu 18LFC или 24LFC.
    Този пост е редактиран от Mega; 17-02-15 в 16:56.
    bobovo, Aleksandars, tony34al и 1 други харесват това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    11
    #4

    Отговор: Мнения и впечатления от Fuji Electric RSG-12LTCA ROG-12LTC + други 2 марки

    Като казвам че не е изолирано имам в предвид че няма изолация(вътрешна и външна)
    но в крайна сметка е търговски обект (магазин) а не хале и нещо от сорта
    В момента съм в въпросната Мидея,24-ка,инвертор и съм адски недоволен от нея а преди мен в самото помещение е имало 12-ка
    и по думите на собственика е било доста топло.
    Помещението винаги е било магазин и до сега проблеми с отоплението не е имало....
    18-ка и 24-ка не са ли прекалено големи за това помещение?

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #5

    Отговор: Мнения и впечатления от Fuji Electric RSG-12LTCA ROG-12LTC + други 2 марки

    Аз не можах да разбера, съвет ли искате, или кураж за избора си? 12-ка в 35 неизолирани квадрата е лудост. Освен ако нямате финансови възможности да я сменяте на 2-3 години с нова.
    dodo_pv, bobovo, justify и 1 други харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    11
    #6

    Отговор: Мнения и впечатления от Fuji Electric RSG-12LTCA ROG-12LTC + други 2 марки

    Съвет разбира се,кураж си имам
    Питам понеже не съм наясно и веднъж вече "изгорях" с такъв климатик,който не ми върши работа.
    Питам за по-малък понеже и фирмата,която ми го монтира и няколко други "майстори",които се занимават с климатична техника
    ми казаха че 24-ка е голям за такова помещение и нямало смисъл....и понеже не им се доверявам на 100% за това питам тук дали това,
    което съм избрал е подходящо или не?

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #7

    Отговор: Мнения и впечатления от Fuji Electric RSG-12LTCA ROG-12LTC + други 2 марки

    За да не изгорите пак 12-ка ще Ви е малък. Ако смятате, че 24-ка ще е голям, вижте 18-ката. Лично аз за търговски помещения съм на принципа, по-добре да остане, отколкото да не стигне. Като цяло това е работа за оглед на място, но за 12-ката категоричен.
    tony34al одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    11
    #8

    Отговор: Мнения и впечатления от Fuji Electric RSG-12LTCA ROG-12LTC + други 2 марки

    Благодаря за отговора и мненията.
    Щом големината е уточнена какво бихте ми препоръчали като марка и модел,което да си заслужава?
    Благодаря предварително!

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #9

    Отговор: Мнения и впечатления от Fuji Electric RSG-12LTCA ROG-12LTC + други 2 марки

    General Fujitsu ASHG18LFC
    Fujitsu General AWYZ14LBC NOCRIA
    Samsung AR24HSFNBWKNEU Classic+
    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC63HE-S1
    Toshiba RAS-B22N3KV2-E Suzumi Plus
    Mega и mirandi харесват това.

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #10

    Отговор: Мнения и впечатления от Fuji Electric RSG-12LTCA ROG-12LTC + други 2 марки

    Колегите по горе много правилно са ви дали примери. Имайте на предвид че тези майстори дето ви препоръчват 12ка ще си заминат а вие ще студувате. Според мен General 18LFC ще е перфектен минимума е Toshiba RAS-167SKV-E3
    Mega одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #11

    Отговор: Мнения и впечатления от Fuji Electric RSG-12LTCA ROG-12LTC + други 2 марки

    12ЛТ има кажи речи 2 пъти по голямо топлоотдаване при -15 от 16 авант ..
    mirandi одобрява това.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #12

    Отговор: Мнения и впечатления от Fuji Electric RSG-12LTCA ROG-12LTC + други 2 марки

    Avant-ите са слаби, да не говорим за по-големите. Но LFC се държат повече от прилично за парите си.

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #13

    Отговор: Мнения и впечатления от Fuji Electric RSG-12LTCA ROG-12LTC + други 2 марки

    A бре и аз да кажа "нещо" :конвенционален климатик fujitsu-asy18ub-aoy18ub.Ще е като чук в това помещение...

    Инверторите са просто по трошливи и по -чувствителни откъм напрежение/некачествен ток.

    Имам познат с 18-ка в помещение от 40 квадрата на който веднага след изтичане на гаранцията компресора даде фира... Сега е с една неинверторна Осака със сменен компресор и тя също топли доста добре.

    А горния климатик е изпитан от времето и доста зими и е "чук" -няма грешка.

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #14

    Отговор: Мнения и впечатления от Fuji Electric RSG-12LTCA ROG-12LTC + други 2 марки

    justify, Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC63HE-S1 отвява UB-то по качество. А ако иска и като цена може да погледне Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC56HE-S1.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2015
    Мнения
    11
    #15

    Отговор: Мнения и впечатления от Fuji Electric RSG-12LTCA ROG-12LTC + други 2 марки

    Благодаря за мненията на всички,понеже нищо не ми говорят тези означения,които пишете да разбирам че 18" е оптимален вариянт за това помещение?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнения за Fuji Electric RS-09UA.
    От astfgl във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 1
    Последно: 09-04-14, 12:35
  2. мнения за FUJI ELECTRIC RSG 12 LMC и FUJI RSA 12 LKC
    От valen79 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 9
    Последно: 10-09-13, 15:49
  3. Обзавеждане със FUJI ELECTRIC RSa-14LC; FUJI ELECTRIC RSG-09LMCA
    От georgibozhinov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 43
    Последно: 19-07-13, 10:14
  4. Fuji Electric DC inverter 12-ка - впечатления от работата му
    От meraka във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 13
    Последно: 17-03-10, 17:34
  5. Fuji Electric RJZ-14LB Nocria - впечатления
    От morten във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4
    Последно: 06-02-10, 17:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе