Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 33
Like Tree17Одобрявам

Относно Fujitsu ASYG12LTCA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    55
    #1

    Относно Fujitsu ASYG12LTCA

    Здравейте,

    Винаги съм бил насочван в правилната посока от членовете в този форум за което съм много благодарен. Дойде ред да слагам климатик и в третата стая и засега съм се спрял на Fujitsu 12LT. Доколкото разбрах от средата на годината Булклима са вдигнали цените на GENERAL. Намирам въпросния климатик Fujitsu ASYG12LTCA на цена 1999 лв което с близо 500 лв по-малко от модела на GENERAL - ASHG12LTCA. Оттук и въпроса ми: Има ли разлика в качеството на двата модела (ASYG12LTCA и ASHG12LTCA)?

    Приемам и предложения за друг модел в този ценови диапазон (2000 - 2200 лв) ако има големи предимства пред 12LT.

    Може би по-удачен вариант би бил 9LT но го намирам само на GENERAL (от Шумен съм), а разликата в цената e само 49 лв спрямо Fujitsu ASYG12LTCA.

    Помещението е 20 кв.м., запад, тухха, с външна изолация и сменена пвц дограма, последен етаж. Апартаментите около мен не се отопляват. В другите стаи ползвам General 9LD и Toshiba RAS13PKVP-E Super Daiseikai 5. Доволен съм, но ми се струва че с 9LD усещам повече топлина :-) Но пък Тошибата е доста по-икономична...

    В Бургас сложих General 12LUCA, но ми се вижда, че не е на нивото на горните два.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #2

    Re: Относно Fujitsu ASYG12LTCA

    Fujitsu ASYG12LTCA на цена 1999 е добре, но не и 500 лева отгоре
    друг вариант е daisekai 8 10-ка , Който и да вземеш, ще е добре

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #3

    Отговор: Относно Fujitsu ASYG12LTCA

    Купи си дайсекай 6-та серия, 6.5 серия или 8-ма серия.И трите 10-ки ще ти свършат работа.Цените им са същите или подобни на LT(CA).

    Зимата ще дам отзиви и за една 9-ка шарп GHR монтирана в 23.5 квадрата къща на един приятел.

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #4

    Отговор: Относно Fujitsu ASYG12LTCA

    От няколко дни General 12ltca е намален на 2099лв.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #5

    Отговор: Относно Fujitsu ASYG12LTCA

    fujitsu general продава климатиците си в Европа под 4 различни марки:FUJITSU, GENERAL, FUJI ELECTRIC и HIYASU(първите три са представени в България).Ако съвпадат последните 6 символа от наименованието на моделите--> значи става въпрос за един и същ климатик(с еднакво качество и характеристики).FUJITSU, FUJITSU GENERAL и FUJI ELECTRIC са три различни фирми.Общото между тях е че членуват в едно и също зайбацу(Furukawa Group).*12LTCA има топлоотдаване при -20 градуса от 3.63 kW , a *09LTCA има 2.38 kW. И да преоразмериш климатик, в икономичен режим може да редуцираш с 30% производителноста му.С този климатик може да си спестиш споделянето на екстремни емоции във веселата тема за отопление при -20 градуса.Комфорта зависи и от това къде в стаята е разположен климатика.Има и по-добри на тези цени.Но по-добре си вземи *LTCA
    Joro1986 одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #6

    Отговор: Относно Fujitsu ASYG12LTCA

    за 20 кв 9ката ще свърши работа

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    55
    #7

    Отговор: Относно Fujitsu ASYG12LTCA

    Благодаря много за насоките. Решението за 12LT (Fujitsu) пред 9LT (General) е минималната разлика от 50 лв в цената. В едната стая съм с 13 Daiseikai 6 (18 кв.м.), в детската с General 9LD (12 кв.м.). Ами може би проблема е в някаква настройка, но 9LD се държи по-адекватно през зимата. При зададени 22 поддържа 24 градуса, никога не съм виждал външното тяло обледенено, докато при Daiseikai на няколко пъти се наложи да включа HIGH POWER за да започне дефрост защото цялото външно тяло беше в лед - не съм специалист може и да не обяснявам правилно. Отделно при зададени 22 градуса на ауто никога не достига тази температура, налага се да увеличавам вентилатора и/или градусите за да достигна зададената температура. И двете стаи са със сменена дограма и външна изолация, също така има изолация на тавана. При замерване с ватметъра обаче Daiseikai наистина консумира средно с около 30 - 35% по-малко енергия спрямо LD. Именно поради по-горните аргументи съм малко скептичен към Toshiba-та. А може и да е до бройка, може в 8 серия да са много по-добре нещата. Намирам Daiseikai 8 10-ка за 2190 лв. Дали си струва тези приблизително 200 лв отгоре според вас?

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #8

    Отговор: Относно Fujitsu ASYG12LTCA

    13-ка на 6-та серия в 18 изолирани квадрата е голяма. За това се получава така. Дори и цялата в скреж, пак си работи и не и дреме. Просто не може да се натовари. Проблема с е решава с качване на 25-26 градуса за малко. Развърта и вижда, че има скреж.
    dodo_pv и bobovo харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #9

    Отговор: Относно Fujitsu ASYG12LTCA

    И защо си скептичен, искаш климатика да ти харчи повече ли? С Дайсекай 5 10-ка топля 20кв - чувства се идеално и почти не прави дефрости, в спалнята (14-15кв) съм със същия и работи он-фф. За последен етаж 10-ка в 20кв. не знам как ще е, може би една идея по-висок номинал да се търси.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    55
    #10

    Отговор: Относно Fujitsu ASYG12LTCA

    Дааа, сигурно сте прави. Замислям се за Дайсекай 8. Сега гледам, че в Булклима 9LT е 1800 лв. Дайсекай 8 10-ка е приблизително 2200 лв. При по-висок номинал означава за Дайсекай да е 13-ка предполагам, това означава около 2400 лв. а Fujitsu 12LT - 1999 лв. И в двата случая разликата е 400 лв. Ще помисля още.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    36
    #11

    Отговор: Относно Fujitsu ASYG12LTCA

    и аз сега съм на пазара за климатици, и сабирам информация коя марка е хубава и защо ... за сега Fujitsu е на първо място като цена качество - поне за мен ....

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #12

    Отговор: Относно Fujitsu ASYG12LTCA

    Нещо конкретно ли имаш предвид или просто се опитваш да рекламираш марката.
    iwan33 одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #13

    Отговор: Относно Fujitsu ASYG12LTCA

    Цитат Първоначално публикувано от petqkslav Виж публикацията
    и аз сега съм на пазара за климатици, и сабирам информация коя марка е хубава и защо ... за сега Fujitsu е на първо място като цена качество - поне за мен ....
    беше ,преди 8-10 години .. от тогава крачи назад с големи крачки( на европейския пазар ) ..

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #14

    Отговор: Относно Fujitsu ASYG12LTCA

    Не за целия европазар, има и добри модели.LTC и LVC, респективто N серията на двата модела са хубави машини, с малко по-висока цена естествено.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #15

    Отговор: Относно Fujitsu ASYG12LTCA

    е то има ама цената каква е .. и какъв е тоя висок клас без грам екстри ..

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Моля за мнение относно ретро климатик.FUJITSU- с жично дистанционно.
    От ckirov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 17
    Последно: 29-01-19, 11:34
  2. Избор на климатик , FUJITSU AWYZ14LB/AOYZ14LB VS FUJITSU ASYG12LTCA/AOYG12LTC VS DAIKIN FTXS42K
    От schwepsi във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 1
    Последно: 07-04-14, 07:27
  3. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 00:38
  4. Fujitsu General ASYA12LGC - относно дължината на тръбния път
    От dgenov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 74
    Последно: 02-07-09, 20:53
  5. Fujitsu ASYB12LD - относно монтажа
    От flint във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 16-04-08, 11:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе