Страница 19 от 26 ПърваПърва ... 91718192021 ... ПоследноПоследно
Резултати от 271 до 285 от общо 381

Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #271

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Тея факти дето ги даваш са изключително непълни!
    99% от пишещите дават такива и се почват фермани с предположения.
    Дал си външна -20 и изходяща 38гр.
    Мислиш ли че е достатъчно?
    Че моя ще извади 50гр. примерно ще ти кажа.
    1.При какъв дебит има огромно значение!
    2. При каква вътрешна температура също!
    3. При консумация?
    Опонираш на дребно, zxc0
    - Ставаше въпрос, че конвенционалните не ставали и се сложиха под общ знаменател с Osaka, което не е правилно.
    - 38 градуса дали е достатъчно или не, ще кажа аз. Машината не ме е оставяла и в най-големия студ
    - Ясно е, че инвертор ще може да се напъне и да направи по-високо налягане и съответно по-висока изходяща струя от 38 градуса.
    - Консумацията на конвенционалките намалява с понижаване на въшната температура. Не съм я мерил (или не си спомням просто; потърси във форума, ако много силно те интересува), но трябва да е около 1000-1100 киловат часа.

    Не ти разбирам гледната точка дори, честно Можеш ли да формулираш в едно кратко изречение какво искаш да кажеш точно, за да знам за какво спориш? Кратко, моля. От типа: "Не съм съгласен с теб, че..."
    Благодаря.
    Пиши ми на лично да не спамим темата!
    Този пост е редактиран от babati; 30-01-18 в 23:42.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #272

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    Аз да питам - темата за LT модела ли е или за приказките които се изписаха....?!

  4. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #273

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    Аз съм виновен, признавам си. Няма да пиша повече, освен ако не става въпрос за LT.

    Дайте да направим един форум за климатици в някоя бирария. Там ще обсъждамe на воля, пък може и да си ударим по някой друг шамар

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    48
    #274

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    Здравейте, имам МХИ SRK 25 zs-s доволен съм от климатика, тази зима е мека , но миналата имаше 2 седмици много студени във русе около -15 и пак се справяше добре. Топлината е комфортна. Но сега се запалих по модел на Фуджицо-Дженерал АSHG09KGCA hyperinvertor. Въпроса ми е между МХИ и Фуджицото кое е по-добро. Ще се ползва в кухня 10 кв, първи етаж ,има балкон остъклен , а дограмата е 7 камерна с двоен стъклопакет. Пода е със 5 см фибран. В момента е 18-19;градуса в кухнята при работещи два климатика в другите стаи и отворени врати. Просто искам от климатика да духа също така хубаво топло и да е с половин идея по-икономичен от МХИ

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #275

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    То това стайче е за 7-ица, да не кажа за 5-ица, че ги няма.Дори и свещ ще свърши работа.

  7. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,288
    #276

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    Кгца, няма да духа така топло както ти се иска. 20Zs, ще духа топло, но има голяма вероятност да прави една идея по-дебела сметка от стария ти ZS. В 10м2 ще е в много плътен ОН/ОФФ цикъл.
    П.С. Търсиш по-икономичен климатик от 25zs. А възможно ли е и той да е в подобна стая?
    Абе... Винаги топлата струя и икономията никак не си пасват да знаеш.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    48
    #277
    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    То това стайче е за 7-ица, да не кажа за 5-ица, че ги няма.Дори и свещ ще свърши работа.
    Знам, ама нали държа все пак отворени всички врати, сега е добре ,но ако дойде зима и 2 месеца се задържи под -10 нали искам да се застраховам , затова искам 9-ка

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Кгца, няма да духа така топло както ти се иска. 20Zs, ще духа топло, но има голяма вероятност да прави една идея по-дебела сметка от стария ти ZS. В 10м2 ще е в много плътен ОН/ОФФ цикъл.
    П.С. Търсиш по-икономичен климатик от 25zs. А възможно ли е и той да е в подобна стая?
    Абе... Винаги топлата струя и икономията никак не си пасват да знаеш.
    Пречи ли ,че ще прави повече он/офф, според мен напротив по рядко ще се пуска защото всички стаи вече ще са с клими и навсякъде ще е отворено и ще е супер темперирано , отделно аз от 15 ноември до 15 март не ги изключвам освен за чистене.
    Но ако ще прави по хладна струя... Не мерси.
    А защо новото ZS-S да ми харчи повече от Старото заради фреона ли? По параметри го дават дори с половин идея по икономичен заради R32 фреона.
    Лаик съм затова искам професионални мнения или такива които са имали такива клими.
    25 ZS-S в най-студения месец миналата зима ми изхарчи 44 лв , на 24-25 нагласен на еко предимно.
    Мисля че не е много при повече от половин месец с температури от -10° , -15°

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #278

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    Темата е за конкретен модел. Това, което обсъждате няма общо с темата. Следващи коментари ще бъдат премахвани.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    29
    #279

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    Здравейте, днес ми монтираха 12ltca. Имам въпрос относно сензора за движение, има ли смисъл да се пуска? На дистанционното излиза като "energy saving", найстина ли действа енергоспестяващо, какви са вашите препоръки?

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #280

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    Предполагам, че това е обемен датчик и когато не засича движение повече от 15-20мин/примерно/, сваля с 2С заданието и работи така докато не засече ново движение, след което възстановява заданието от дистанционното. Ако след това липсва движение нещата се повтарят. Ако няма никой в къщи, същия ефект се получава като намалите 2С от дистанционното.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2017
    Мнения
    29
    #281

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    Да, наистина действа така, но за съжаление установих, че при мен няма смисъл да се пуска защото съм в такава част на стаята, че сензорът не ме вижда.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #282

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    Ако ме питаш, хич не ти трябва.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    143
    #283

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    Аз се разглеждам за нов климатик(по-нататък ще пусна запитване в темата за избор на климатик), но не видях тема за 12 LT,затова ще питам тук.Та гледам,че 12LT е излезнал още през 2011г. и за толкова години не му е излезнал заместник. Толкова сполучлив модел ли се оказа,и дали е същата технология,като преди девет години, или са го развивали през годините?Гледам,че е със старият фреон.

    Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #284

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    Същия си е....модела се спира от производство.

    Изпратено от моят Mi Note 10 с помощта на Tapatalk

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    143
    #285

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    А наследник ще има ли скоро,или KGTA да го считаме за такъв,защото като цена LT-то си е доста по-нагоре от него.

    Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 19 от 26 ПърваПърва ... 91718192021 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric
    От valen1 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 879
    Последно: 01-02-24, 07:13
  2. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 01:53
  3. Мнения за Fujitsu/General Fujitsu/Fuji Electric 07 LU
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 0
    Последно: 03-11-13, 13:40
  4. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 22:44
  5. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 01:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе