Страница 6 от 26 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 381
Like Tree353Одобрявам

Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #76

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    Като информация и панасониците ми си въртят навсякъде клапите, ама топлят ....

    Изпратено от моят HTC One_M8 с помощта на Tapatalk
    toto4ev одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #77

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    Цитат Първоначално публикувано от DarkSide Виж публикацията
    Това е малко разочароващо, особено в моя случай с компактна жена, която през час ме занимава за климатика в хола - завърти насам, завърти натам.
    Ако си с такава жена, си вземи Дайкин с око, което да те следи къде си в стаята и да духа към теб постоянно.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    77
    #78

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    Точно в хола съм с Panasonic NE12LKE, зимата няма спиране, обаче с това местене на клапи ми е дошло до гуша и най-вече в жегите.
    Затова проверявам и този параметър задължително.

    В тоя ценови диапазон 2к - MHI ZM-S или Electric FH ще е. Сега трябва да реша кое от двете.

    p.s. На дайкин под 3к не вярвам :]
    Този пост е редактиран от DarkSide; 02-02-17 в 02:46.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    13
    #79

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    Малко впечатления от въпросния климатик:

    Плюсове:
    Машината определено топли при ниски температури!
    Нисък разход /преди да влезе в он-оф режим/
    Коректно поддържа зададената температура.
    Тихият режим наистина е тих.
    Сравнително интелигентен дефрост, въпреки че чат пат прави и сухи такива. Поне е тих.

    Минуси:
    Има няколко недомислици, причинени най-вече от дизайнерското изпълнение на вътрешното тяло.
    1. Разликата между тихата степен на турбината /първа/ и следващата /low/ е много голяма. Тишината при първа степен е реализирана за сметка на въздушния поток, като следващата степен много рязко увеличава и въздушния дебит и шума. Би било доста по-умно ако увеличението между двете степени беше по-плавно - както е например между трета и четвърта. При поддържане на температура, климатикът работи на втора степен и е малко шумен и духовит. Можеше да направят втората степен една идея по-слаба. При режим авто, никога не пада под втора степен, дори и когато работи он-оф.
    2. Отворът от който излиза въздушната струята е по-тесен /във вертикална посока/ от останалите климатици, предполагам заради дизайна на вътрешното тяло. Това засилва шума на високи степени и прави самата струя по-"остра".
    3. Висок минимум от 250 вата, който реално е към 270 - под тях минава в он-оф. При мен това става при външна температура над 2 градуса, при помещение от 50 кубика. При он-оф вече не е така икономична.
    4. Недомислено дистанционно - бутонът за поддръжка на 10 градуса например е изваден отгоре, докато по-важни /според мен/ бутони, като икономичен режим, сензор, вертикални клапи са под капака.
    5. Пукане на пластмаси, въпреки, че е по-малко отколкото очаквах и бях чел.
    6. Екстри.....за тия пари, можеше да се постараят повече, т.е. освен сензора за движение, други екстри няма.

    Като цяло, машината наистина е от топлещите, каквото й е основното предназначение, но предвид й ценовия клас и екстрите, които предлага, мисля, че не бих направил отново този избор.
    mystikalrs и rosswen харесват това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #80

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    Може ли да кажеш как протича един on/off цикъл? До колко развърта компресора при излизане от off, веднага след това ли пада на минимума 270W или работи известно време на по-висока мощност, При тръгване турбината плавно ли се развърта? Като работи on/off за някакъв период, примерно 10 часа колко kWh е изразходил.
    Предварително Благодаря.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    453
    #81

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    Цитат Първоначално публикувано от Ntriple Виж публикацията
    Малко впечатления от въпросния климатик:

    Плюсове:
    Машината определено топли при ниски температури!
    Нисък разход /преди да влезе в он-оф режим/
    Коректно поддържа зададената температура.
    Тихият режим наистина е тих.
    Сравнително интелигентен дефрост, въпреки че чат пат прави и сухи такива. Поне е тих.

    Минуси:
    Има няколко недомислици, причинени най-вече от дизайнерското изпълнение на вътрешното тяло.
    1. Разликата между тихата степен на турбината /първа/ и следващата /low/ е много голяма. Тишината при първа степен е реализирана за сметка на въздушния поток, като следващата степен много рязко увеличава и въздушния дебит и шума. Би било доста по-умно ако увеличението между двете степени беше по-плавно - както е например между трета и четвърта. При поддържане на температура, климатикът работи на втора степен и е малко шумен и духовит. Можеше да направят втората степен една идея по-слаба. При режим авто, никога не пада под втора степен, дори и когато работи он-оф.
    2. Отворът от който излиза въздушната струята е по-тесен /във вертикална посока/ от останалите климатици, предполагам заради дизайна на вътрешното тяло. Това засилва шума на високи степени и прави самата струя по-"остра".
    3. Висок минимум от 250 вата, който реално е към 270 - под тях минава в он-оф. При мен това става при външна температура над 2 градуса, при помещение от 50 кубика. При он-оф вече не е така икономична.
    4. Недомислено дистанционно - бутонът за поддръжка на 10 градуса например е изваден отгоре, докато по-важни /според мен/ бутони, като икономичен режим, сензор, вертикални клапи са под капака.
    5. Пукане на пластмаси, въпреки, че е по-малко отколкото очаквах и бях чел.
    6. Екстри.....за тия пари, можеше да се постараят повече, т.е. освен сензора за движение, други екстри няма.

    Като цяло, машината наистина е от топлещите, каквото й е основното предназначение, но предвид й ценовия клас и екстрите, които предлага, мисля, че не бих направил отново този избор.
    Най-голямото достойнство на машината е топлене. В студа най-голямата екстра е да топли.
    necata2, mkukas и rosswen харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #82

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    И освен че топли е много икономична. Само да вметна за наш клиент с 3бр 9лт и 1бр 12лт ми се похвали че сметката им била 180лв а преди с два панасоника плащали по 300лв.

    Sent from my K012
    toto4ev и mkukas харесват това.

  10. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #83

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    Факт!

    Изпратено от моят HTC One_M8 с помощта на Tapatalk
    VeleV.Klima одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    13
    #84

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    При off, турбината започва да работи на минимална /тиха/ степен. При включнате, компресорът се развърта до към 500-600 вата, като малко след това, турбината започва да работи на втора степен /low/ и да духа топло. Не бих казал че се развърта плавно, все едно я включваш от дистанционното от по-ниска на тази степен. Постепенно сваля консумацията до минимум,не е веднага, и работи така до следващото изключване. Сега по топлите дни засичах консумация за 48 часа, средно беше към 240 вата за час.

    Машината е добра, просто споделям нещата, които не ми харесват. Може би базата ми за сравнение е неподходяща - две 100 волтови машини висок клас....втора употреба, но сравнение с новата са по-добри в почти всяко отношение. И да подчертая положителното и най-важното - климатикът топли,, направо бълва топлина като змей! В стаята в която е сложен има бебе, като излиза от баня увеличаваме температурата с 3-4 градуса, които достига за отрицателно време, независимо колко градуса е навън.
    rosswen одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #85

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    Радваи се с тази консумация днес мидеата 12HRI в магазина ни не падаше под 800вата държи 860-1060вата. При зададени 21 прави 23 в диагоналния ъгъл.

    Sent from my K012

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    391
    #86

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    Сигурно покрай двата панасоника е имало и два маслени радиатора за другите помещения....

  14.  
     
  15. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #87

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    Ми не знам. Аз от LT и нокрията забележки нямам. Те просто топлят и то много! За нищо не бих ги сменил точно тия двата.

    Изпратено от моят HTC One_M8 с помощта на Tapatalk

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    263
    #88
    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    И освен че топли е много икономична. Само да вметна за наш клиент с 3бр 9лт и 1бр 12лт ми се похвали че сметката им била 180лв а преди с два панасоника плащали по 300лв.

    Sent from my K012
    Меко казано не коректно изказване от устата на имащ се за специалист в тази област.Нищо лично.

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    453
    #89

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    Цитат Първоначално публикувано от krasimirradev Виж публикацията
    Меко казано не коректно изказване от устата на имащ се за специалист в тази област.Нищо лично.
    Ако е отоплявал примерно тристаен апартамент с тези два климатика разхода няма да е некоректен,в сравнение с всяка стая с климатик.

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    263
    #90
    Цитат Първоначално публикувано от toto4ev Виж публикацията
    Ако е отоплявал примерно тристаен апартамент с тези два климатика разхода няма да е некоректен,в сравнение с всяка стая с климатик.
    С какви модели ,при какви условия Панасоник=300 лв. и край.Ай стига.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 26 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric
    От valen1 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 879
    Последно: 01-02-24, 06:13
  2. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  3. Мнения за Fujitsu/General Fujitsu/Fuji Electric 07 LU
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 0
    Последно: 03-11-13, 12:40
  4. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 21:44
  5. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 00:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе