Страница 18 от 26 ПърваПърва ... 81617181920 ... ПоследноПоследно
Резултати от 256 до 270 от общо 381
Like Tree353Одобрявам

Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    453
    #256

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Хитачи 50RPC. 35кв обща площ. Панелен блок без изолации. Пвц дограма. Без никаква помощ от съседи.

    Sent from my Power_2 using Tapatalk
    Пробвай го само една седмица по начина, който използвам моя и тогава ще видиш каква ще е разликата в консумацията.Сутрин като проветрим, температурата пада на 10гр, в по-студеното време и повече. Направи го това упражнение и вечер и тогава ще говорим. Нищо лично, не се обиждай, но всичко е много интуитивно.
    Този пост е редактиран от avenger; 30-01-18 в 20:31.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #257

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    Цитат Първоначално публикувано от toto4ev Виж публикацията
    Пробвай го само една седмица по начина който използвам моя и тогава ще видиш каква ще е разликата в консумацията,сутрин като проветрим температурата пада на 10гр, в по студеното време и повече. Направиго това упражнение и вечер и тогава ще говорим. Нищо лично не се обиждай но всичко е много интоитивно.
    Колега ти 3 часа ли проветряваш? То и аз проветрявам но пада до 17-18 градуса. Като дойдат -20 ще видим.
    Лт то е хубава машина но, такива има и от другите марки. Ползвай си го със здраве още дълги години.


    Sent from my Power_2 using Tapatalk
    rosswen одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    453
    #258

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    Данните, които ги давам са на база замервания с ватметър,поставен септември 2016,свален края на февруари 2017. Не си ги измислям,друг е въпроса до колко показанията са верни. Всеки може да прочете условията на работа,помещение,и т.нт. Просто изказвам мнение,също така се радвам от сърце на всеки съфорумец, доволен от климатика си.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Колега ти 3 часа ли проветряваш? То и аз проветрявам но пада до 17-18 градуса. Като дойдат -20 ще видим.
    Лт то е хубава машина но, такива има и от другите марки. Ползвай си го със здраве още дълги години.


    Sent from my Power_2 using Tapatalk
    При минус 20 отвори да проветриш за 5 минути. Вътрешна 17,според теб на колко ще падне. Никъде не съм казал, че няма. Спора тръгна от теб.Тези неща ги пиша, защото са изпробвани при -20. Твоята машина пробвал ли си я при тези градуси или само си пишем?

    Сега разбиран как се чувстват колегите, притежаващи к2у клими. Наистина им съчувствам. Желая ти безпроблемно ползване на климатика. Тази година няма да е, но догодина ако има температури -20,-25 друго ще пишеш.
    Този пост е редактиран от avenger; 30-01-18 в 20:32.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #259

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    toto4ev малко грешно си смяташ средната консумация .. вечер като го намалиш от 24 на 17 климатика ти изключва и цяла нощ само върти въздуха на ОФФ .. часовете си трябва да намалиш наполовина и така ще ти излезе вярната средна консумация
    Jack Krauser и rosswen харесват това.

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    453
    #260

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    toto4ev малко грешно си смяташ средната консумация .. вечер като го намалиш от 24 на 17 климатика ти изключва и цяла нощ само върти въздуха на ОФФ .. часовете си трябва да намалиш наполовина и така ще ти излезе вярната средна консумация
    По уреда излиза някъде дам. Но това е за миналата година,след 1-2 часа започваше да си работи както трябва.От февруари миналата година съм свалил амперметъра.

  7. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #261

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    Цитат Първоначално публикувано от toto4ev Виж публикацията
    Данните който ги давам са на база замервания с ватмер,поставен септември 2016,свален края на февруари 2017. Не си ги измислям,друг е въпроса до колко показанията са верни. Всеки може да прочете условията на работа,помещение,и т.нт. Просто изказвам мнение,също така се радвам от сърце на всеки съфорумец доволен от климатика си.

    - - - - - - - - - -



    При минус 20 отвори да проветриш за 5 минути. Вътрешна 17,според теб на колко ще падне. Никъде не съм казал че няма. Спора тръгна от теб.Тези неща ги пиша защото са изпробвани при -20. Твоята машина пробвал ли сия при тези градуси или само си пишем.

    Сега разбиран как се чувстват колегите притежаващи к2у клими. Наистина им съчувствам. Желая ти безпроблемно ползване на климатика. Тази година няма да е но догодина ако има температори -20,-25 друго ще пишеш.
    Колега, форума е за писане иначе си има сайтове за техническа информация. Извинявам се ако съм ти засегнал климатика. Виждам, че го приемаш по-навътре.
    Да, моят не съм го тествал на -25 понеже тази година няма зима, но се доверявам на теста който са му направили, пък ако не справи ще се замени с друг. Техника е, а тя се сменя.
    Това с к2у климите не го разбрах а и закво ще им съчувстваш още по-малко.
    rosswen одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    453
    #262

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Колега, форума е за писане иначе си има сайтове за техническа информация. Извинявам се ако съм ти засегнал климатика. Виждам, че го приемаш по-навътре.
    Да, моят не съм го тествал на -25 понеже тази година няма зима, но се доверявам на теста който са му направили, пък ако не справи ще се замени с друг. Техника е, а тя се сменя.
    Това с к2у климите не го разбрах а и закво ще им съчувстваш още по-малко.
    Изобщо не си ме засегнал.Не приемам на вътре нещата. Просто писах че е изпробван миналата година но явно не си обърнал внимание.Относно марката,съм хвалил и други марки,но както и да е.Ние да сме живи и здрави. Извинявай ако съм те засегнал.

    А относно колегите с к2у,че не си го разбрал е друго предположение. Те са ме разбрали какво искам да кажа.
    Този пост е редактиран от toto4ev; 30-01-18 в 20:16.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    66
    #263

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    Цитат Първоначално публикувано от babati Виж публикацията

    Та... ставаше въпрос за следното. Възможно ли е AOHG09LTC да изхарчи с 30 лева по-малко ток, в едно и също помещение, спрямо друг климатик, при едни и същи условия?

    Чакам ви да кажете просто ДА или НЕ
    Според мен твърдо варненско НИЕ . При еднакви условия - еднаква външна , еднаква вътрешна , еднакви топлозагуби на помещението - единственото което обуславя разлика в консумацията е само КОП . Нищо друго .
    Ако създадем някакви идеални условия за два климатика , но сразлични копове , които да трябва да компенсират примерно 1 kW топлозагуби , като тези условия не се променят 24 часа , 30 дена в месеца , сметката е лесна . Примерно единият е КОП=4 , другият с КОП=5 . За да компенсират 1 kW топлозагуби , единият ще консумира 200 W електричска мощност , другият 250 W . Или разлика от 50 W на час . За 16 часа работа на дневна тарифа при цена 0.21 лв. (за EVN че е най-висока ) това прави 0.05х16х0.21=0.168 лв. . За 8 часа нощна - 0.05х8х0.12 = 0.048 лв. . За 24 часа общата икономия на тоя с по-високия коп ще е 0.216 лв. . За 30 дена става 6.48 лв. .

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #264

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    Цитат Първоначално публикувано от GalinBelos Виж публикацията
    Според мен твърдо варненско НИЕ . При еднакви условия - еднаква външна , еднаква вътрешна , еднакви топлозагуби на помещението - единственото което обуславя разлика в консумацията е само КОП . Нищо друго .
    Ако създадем някакви идеални условия за два климатика , но сразлични копове , които да трябва да компенсират примерно 1 kW топлозагуби , като тези условия не се променят 24 часа , 30 дена в месеца , сметката е лесна . Примерно единият е КОП=4 , другият с КОП=5 . За да компенсират 1 kW топлозагуби , единият ще консумира 200 W електричска мощност , другият 250 W . Или разлика от 50 W на час . За 16 часа работа на дневна тарифа при цена 0.21 лв. (за EVN че е най-висока ) това прави 0.05х16х0.21=0.168 лв. . За 8 часа нощна - 0.05х8х0.12 = 0.048 лв. . За 24 часа общата икономия на тоя с по-високия коп ще е 0.216 лв. . За 30 дена става 6.48 лв. .
    Сметките ти са верни при условията които си си избрал, да!

    1. 30-те лева разлика бяха спрямо конвенционален климатик, че и Осака беше! Очевидно Осака с СОР=4 няма по нашите географски ширини. Върти се около 3 и малко при +7гр. Ами на малко минус градуси, като се включи и нагревателя, отива на под 2.
    2. Избрания COP, за каква външна температура се отнася? Айде да е зимно време поне, към минус 2, минус 3 средна външна температура.
    3. Инвертора има по-висок СОР при работа на около 30-40% от номинала поне с 1-ца, мисля че няма нужда от доказателства!
    4. Приемаш много малки загуби и така по-смотания е изгорил 34лв., е как да стане другият да е изгорил 4лв?
    Човека каза: "12 LT колега, 12! ... В 40кв ... Без изолация ...На 22-24гр. нон-стоп ... 300кв разход на месец"
    Или средно по 417W при 12ЛТ - работа малко под 46% от номинала. При средна избрана външна минус 2, минус 3 и работа на 46% е редно да вземем SCOP = 4,60. С други думи е отдавал средно около 1918W.

    5. За Осаката какъв СОР да взема не знам, на +7гр е към 3,4. Аз не вярвам да извади СОР = 3 при средна -2,-3гр, но хайде да речем! 1918:3=639,33W средно. Работи и ОН/ОФФ което е още една загуба от 50%, но ги забравяме, от мен да мине! За заскрежаването на Осаката и последвалият разход също го забравям!
    Osaka-та е изхарчила 639,33 х 720ч. = 460kWh
    ЛТ-то 300kWh
    Разликата е 160kWh по моите сметки. Или 160 х 0,19 (средна цена д/н)= 30,40лв.
    ivan74, toto4ev, chepkata и 1 други харесват това.

  12. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #265

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Н/ОФФ което е още една загуба от 50%, но ги забравяме, от мен да мине!
    Конвенционалното Хеви 12-ка от подписа ми има COP 2.8 по книга, но не съм забелязал да ми е натежало на джоба плащането на сметките за ток. Машината е с 1300 вата компресор с обем на цилидъра 25 см2, 1300 грама фреон и 37 кила външно тяло. На -20 съм го тествал и правеше около 38 градуса струя без проблем. А с тоя огромен компресор налягането се качва много бързо, доста по-бързо от остналите ми конвенционални машини. Не съм го мерил, но сигурно за 30 секунди от момента на натискане на Power бутона и вече почва да духа топло. Да не говорим колко cold start-а има през годините при минусови температури. Изключвах го вечер, защото съседът отгоре се опракваше, че му е шумен (Между другото Mega го барна тук-там и вече по-малко шуми).

    За Осаката съм съгласен, но не е редно да слагаме всички конвенционалки под общ знаменател Има много, ама много корави конвенционалки, които са на по 20 години и още работят безпроблемно. Също така COP не топли, нито пък означава икономия на ток, защото на помещението му трябва топлина, а не COP. COP е идеална стойност, измерена в лабораторни условия, при вътрешна температура 20 градуса и външна 7 градуса, на вентилатор HIGH, като на всичкото отгоре това е някаква си измислена моментна стойност, измерена в някакъв много кратък отрязък от време, а не е постоянна велечина. През останалото време климатиците ви имат COP около 3,0 - 3,5. Другото е маркетинг.
    Този пост е редактиран от babati; 30-01-18 в 20:25.
    Jack Krauser, toto4ev, gerhar и 1 други харесват това.

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    453
    #266

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    Цитат Първоначално публикувано от babati Виж публикацията
    Конвенционалното Хеви 12-ка от подписа ми има COP 2.8 по книга, но не съм забелязал да ми е натежало на джоба плащането на сметките за ток. Машината е с 1300 вата компресор с обем на цилидъра 25 см2, 1300 грама фреон и 37 кила външно тяло. На -20 съм го тествал и правеше около 38 градуса струя без проблем. А с тоя огромен компресор налягането се качва много бързо, доста по-бързо от остналите ми конвенционални машини. Не съм го мерил, но сигурно за 30 секунди от момента на натискане на Power бутона и вече почва да духа топло. Да не говорим колко cold start-а има през годините при минусови температури. Изключвах го вечер, защото съседът отгоре се опракваше, че му е шумен (Между другото Mega го барна тук-там и вече по-малко шуми).

    За Осаката съм съгласен, но не е редно да слагаме всички конвенционалки под общ знаменател Има много, ама много корави конвенционалки, които са на по 20 години и още работят безпроблемно. Също така COP не топли, нито пък означава икономия на ток, защото на помещението му трябва топлина, а не COP. COP е идеална стойност, измерена в лабораторни условия, при вътрешна температура 20 градуса и външна 7 градуса, на вентилатор HIGH. През останалото време климатиците ви имат COP около 3,0 - 3,5. Другото е маркетинг.
    Само си тровиш нервите...........
    babati одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #267

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    Цитат Първоначално публикувано от toto4ev Виж публикацията
    Само си тровиш нервите...........
    То и аз се бях зарекъл да не пиша, ама понякога не се сдържам.
    Само предположения, които се изкарват като доказани, незнайно как, при какви условия и от кого?
    Нищо де, може да вярвате в каквото искате!
    Живи и здрави!

  16. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #268

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    Важното е да е миЦубиши!
    Аз спирам изобщо да пиша тук. Като гледам няма и смисъл.

    Изпратено от моят HTC One_M8 с помощта на Tapatalk

  17. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #269

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    Цитат Първоначално публикувано от mkukas Виж публикацията
    Важното е да е миЦубиши!
    Аз спирам изобщо да пиша тук. Като гледам няма и смисъл.

    Изпратено от моят HTC One_M8 с помощта на Tapatalk

    Това твърдение не е вярно. Тук няма фенщина, има факти. Panasonic CU-A123KE пак е много добър конвенционален климатик, но е малко "лява китка"(въпреки, че има външно тяло 39 кг) в сравнение с Хеви-то. Просто Хеви-то е груба сила с този огромен и мощен компресор и с това че има с 300 грама повече фреон (и двата са на R22).

    Както казах има много на брой добри конвенционални машини от най-различни различни производители. Просто дадох един пример с "миЦубиши!".
    Този пост е редактиран от babati; 30-01-18 в 22:28.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #270

    Отговор: Мнения за General Fujitsu ASHG09LTCA/AOHG09LTC ?

    Тея факти дето ги даваш са изключително непълни!
    99% от пишещите дават такива и се почват фермани с предположения.
    Дал си външна -20 и изходяща 38гр.
    Мислиш ли че е достатъчно?
    Че моя ще извади 50гр. примерно ще ти кажа.
    1.При какъв дебит има огромно значение!
    2. При каква вътрешна температура също!
    3. При консумация?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 18 от 26 ПърваПърва ... 81617181920 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric
    От valen1 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 879
    Последно: 01-02-24, 06:13
  2. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 00:53
  3. Мнения за Fujitsu/General Fujitsu/Fuji Electric 07 LU
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 0
    Последно: 03-11-13, 12:40
  4. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 21:44
  5. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 00:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе