Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Впечатления от 6 години отопление с General 12 LGC

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    14
    #1

    Впечатления от 6 години отопление с General 12 LGC


    Ползвам горепосоченият климатик основно за отопление от 2012 г . Закупен е през 2010 г. но започнах да отоплявам стая от 11 м2 , южно изложение , с PVC дограма , и троен стъклопакет , изолиран таван с фибран и декоративни плоскости .
    1.Първо впечатление през зимата на 2012 г. работеше тихо , достигаше зададената температура бързо , и беше икономичен. През зимата на 2013/2014 г. се появиха шумове във външното тяло но поносими .
    2.Зимата на 2014/2015 г. шумовете във външното тяло на климатика осезателно се усилиха , като започна да се чува характерен звук при спиране(изключване на климатика при on/of режим) звънтящ удар на метал в метал идващ от компресора . Турбината на вътрешното тяло започна за изтраква при средно-ниските обороти на тръгване , и при средно-ниските обороти при тръгване . Когато си е на най-ниски обороти при парзен ход , няма тракане.
    3.Последната зима 2016/2017 г. Петата година от ефективната експлоатация на климатика . Бръмченето идващо от Инверторния компресор на климатика се усили , до степен че се чува всяко негово действие: 1.преди да се задейства - тъп шум ;2.при задействане бръмчене(но поради ниската степен несилно, и силно при по-големи обороти ) ; 3.при спиране на компресора , чаткащият звук от допир на метал в метал и така до следващитя цикъл на външното тяло ; 4. Турбината на вътрешното тяло си трака от средно ниски обороти през цялата си работата по обдухване на вътрешното тяло до минаване през средно-ниските обороти при спиране . На най-ниски обороти , на празен ход(при неработещ копресор ) не трака . При най-големите студове -януари 2017 г. отоплителната му мощ спадна . Продължава да е икономичен като през 2012 г.
    Не обвинявам по никакъв начин никого , вероятно аз съм допуснал някакви грешки при покупката , монтажа и експлоатацията на системата .
    Въпроса ми към по -знаещите във форума е . Тези дразнещи неща имат ли възможност да се поправят .

    А ако не могат , колко време (години , месеци) отопление от тази система мога да очаквам.
    Живея в гр.Стара Загора , климатика е настроен на 22 градуса - отопление от ноември до края на март.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #2

    Отговор: Впечатления от 6 години отопление с General 12 LGC

    Ако за този период, машината не е получила никакво обслужване, нормално е да се влошава нейната работа в различни аспекти.

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #3

    Отговор: Впечатления от 6 години отопление с General 12 LGC

    12-ка в 11 квадрата със спаднала отоплителна мощ? Да не е пред умирачка?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    София
    Мнения
    65
    #4

    Отговор: Впечатления от 6 години отопление с General 12 LGC

    Аз имам от 4 години ASHA09LGC (взет К2У) - първите 2 години успешно помага в отоплението с парно на 24 м2 хол южно изложение, на който отваряхме вратата, за да идва топло и на спалните. На охлаждане нямаше никакви проблеми. От 2 години е в спалня 16м2 южно изложение - щерката спи непробудно и съм страшно доволен. Реално това е климатика, който запали любовта ми към тази марка и към отоплението с климатици като цяло. Има досега 2 частични профилактики от фирма, аз 2 пъти съм си играл с него и мия филтрите почти всяка седмица. Климатика е просто уникален. При вас нещата се влошават с всяка година, което не ми звучи добре. Профилактика правена ли е? Миете ли филтрите редовно? За София и Пловдив има хора, които мога да ви препоръчам за читава профилактика.
    Поздрави
    Този пост е редактиран от georat; 18-06-17 в 09:59.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    14
    #5

    Отговор: Впечатления от 6 години отопление с General 12 LGC

    Климатика General 12 LGC ми е в едната стая , а в другата преходен хол от 18 м2 е монтиран Fujitsu ASY 12 USB , като ASY 12 USB е от 2009 г. използва се през цялата зима , монтиран е , и е поддържан от същата фирма която по-късно монтира и General 12 LGC .Предвид че двата климатика са в две съседни стаи , когато обслужвам единият тогава обслужвам и другия. Същото е и с почистването на филтрите на две -три седмици . Сравнението при мен , е направо невъзможно един инверторен 12 -ка на 11 м2 с реална експлоатация от 2012 г. и друг конвенционален на 18 м2 в източна стая с прозорец от над 6 м2 , екплоатиран от 2009 г. непрекъснато .Нито бръмчи външното тяло , нито трака вътрешното.
    Работи си тихо и незабележимо , само дефростите му са по-чести .
    Вижте , не обвинявам никого . Знам че нещата не мога да ги променя . Конкретният ми въпрос е при тези тракащи и бръмчащи неща има ли оправяне , и колко ще изтрае комресора (дали ще изтрае и тази зима ).
    Като благодаря за отзовалите се на моят въпрос!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    14
    #6

    Отговор: Впечатления от 6 години отопление с General 12 LGC

    То моят въпрос заприлича на монолог. Но когато има отговори на въпросите , добре и други ги да ги знаят.
    Първи отговор :https://www.youtube.com/watch?v=YiRG2vZPevA#
    Втори отговор :https://www.youtube.com/watch?v=MedyKo6hRfA
    Мисля че повече отговори не са ми нужни . А коментарът е излишен .

  8.  
     
  9. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #7

    Отговор: Впечатления от 6 години отопление с General 12 LGC

    Трябва да се свалят капаците и да се "разгледа".
    Вероятно тракането е от нещо елементарно : заминали тампони на компресора, опираща някъде тръба или кабел, недобре захванати детайли и възли. Най-добре е да се направи от специалист, ако тялото е на удобно място не е нужно да се демонтира.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    14
    #8

    Отговор: Впечатления от 6 години отопление с General 12 LGC

    Случаят със тракащият климатик General -Fujitsu 12 LGC , има най-неочаквано развитие . Тракащите неща се оказаха доста очаквани и закономерни за препатили от по-рано . Основното тракане идвало от втулка на вътрешното тяло която трябвало редовно да се смазва , а за външното тяло от лагери на мотора на вентилатора . Но поне за мен шокиращо беше друго оказва се че самите мотори си имат конструктивна особеност която е доста интересна но и натоварваща финансово отделният потребител . Накратко казано т-н."Токове на Фуко" въздействат върху лагерите на моторите на външното и вътрешното тяло и резултата е бързото им износване ! Bearing Failures on VFD Controlled Electric Motors - в посоченият сайт доста подробно и аргументирано се посочва какъв е проблема . Като по думите на препатили нещата са почти трагични и нищо не се прави по въпроса , като промяна на технологията . Единствено при Тошиба се слагат лагери с керамични съчми , и вероятно това не е случайно .

  11. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #9

    Отговор: Впечатления от 6 години отопление с General 12 LGC

    Слагаш изолирани лагери с алуминиев оксид и си в играта.

    И не са толкова страшни нещата,както ги описваш.
    Основно купувам лагери за перални,много пъти съм засичал хора,които взимат за клими енерджи.Да,ама не!
    Може да са тихи,но нямат работа в климите!
    Този пост е редактиран от Viking72; 06-08-18 в 13:23.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #10

    Отговор: Впечатления от 6 години отопление с General 12 LGC

    . Като по думите на препатили нещата са почти трагични и нищо не се прави по въпроса , като промяна на технологията . Единствено при Тошиба се слагат лагери с керамични съчми , и вероятно това не е случайно
    Дайкин пък слагат мотори без лагери.Решения има.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    14
    #11

    Отговор: Впечатления от 6 години отопление с General 12 LGC

    Браво че има и други решения , лагери за перални , лагери които Дайкин слага . Това е много добре отстрани , обаче два мотора един външен и един вътрешен са си колкото половин нов климатик като цена . А покрай ремонта видях и т.н. компресор марка Тошиба - на снимката много добре се вижда къде и от кого се произвежда случайно и сайта е доста ясен - Welcome to Midea Global .
    С никого не искам да споря .За мен нещата са ясни , и като качество на влаганите компоненти , и като надежност .
    Целта на този форум е да се осведомяват хората , какъв е определеният модел , и какво е мнението на потребителите за неговата работа .
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #12

    Отговор: Впечатления от 6 години отопление с General 12 LGC

    Кой е виновен,че не са сложили изолирани лагери?
    Такива хватки се правят и на други мотори от други производители.
    И защо ще сменяш мотори,нали само лагерите са разбити?
    Някога да си чувал израза?
    Планирано остаряване!
    Този пост е редактиран от Viking72; 06-08-18 в 16:56.

  16. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #13

    Отговор: Впечатления от 6 години отопление с General 12 LGC

    Значи тошибският компресор е производство на заводите на Мидея? Нормално, скоро китайските производители ще произвеждат всичко и има вероятност да изхвърлят реномираните марки от пазара.
    А моторът на външният вентилатор подлежи ли на ремонт и разглобяване?

  17. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #14

    Отговор: Впечатления от 6 години отопление с General 12 LGC

    Моторите марка "Welling" ли са?

  18. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #15

    Отговор: Впечатления от 6 години отопление с General 12 LGC

    Венци,колко струват тези Уелинг мотори?
    Едва ли двата ще са толкова пари?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Fujitsu General ASHG09LUCA или Fujitsu General ASHG12LMCA
    От Djonny във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 27
    Последно: 19-05-16, 01:53
  2. General ASHA12LEC, General AWHZ14LB - Nocria, Toshiba RAS-13SKVP Daiseikai 6
    От Mendeleev във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 33
    Последно: 19-06-12, 22:42
  3. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 12:57
  4. General Electric AC123 - голям ток на отопление
    От Дани___Д във форум Други марки климатици
    Отговори: 5
    Последно: 05-12-06, 18:22
  5. Отговори: 3
    Последно: 17-10-05, 15:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе