Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 93
Like Tree2Одобрявам

Haier HSU-12HV03/R2 (DB) - проблеми!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    115
    #46

    Re: HAIER HSU-12HV03/R2 (DB) ПРОБЛЕМИ !

    Преписвам от ръководството какво означават лампичките. Те са 6 на брой / не 3 /

    operate cool dry heat timer health
    0 0 0 0 0 0
    red green green red yelow green

    Нормално, когато е на режим топло свети четвъртата лампа в червено + първата лампа, когато външното тяло работи. След дефрост, първата лампа угасва, втората почва да мига зелено и климатика умира.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #47

    Re: HAIER HSU-12HV03/R2 (DB) ПРОБЛЕМИ !

    Цитат Първоначално публикувано от chriss
    Преписвам от ръководството какво означават лампичките. Те са 6 на брой / не 3 /

    operate cool dry heat timer health
    0 0 0 0 0 0
    red green green red yelow green

    Нормално, когато е на режим топло свети четвъртата лампа в червено + първата лампа, когато външното тяло работи. След дефрост, първата лампа угасва, втората почва да мига зелено и климатика умира.
    Това не ми харесва, най-добре е да викнеш майстори и не го пускай докато дойдат да го преслушат

  4. Novice
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    5
    #48

    Re: HAIER HSU-12HV03/R2 (DB) ПРОБЛЕМИ !

    Извинявам се на всички, че изравям от прахоляка тази тема , но ми се стува, че има разлика в разлините модификации на този модел LG Artcool. В този(http://mylg.co.uk/data%20for%20site/...ata%20Book.pdf) UK сайт намерих следната спецификациа за C12AW* Inverter, В която се описва с "Electronic expansion valve" или ТРВ, по нашенски, така че Valen 1 е малко в заблуда

  5. Novice
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    1
    #49

    Re:Haier HSU-12HV03/R2 (DB) - проблеми!

    Haier-12 ца , свети power, timer и run не светят , външното тяло не тръгва , извършихме restart , сменихме единия датчик на вътр. тяло , отново не тръгва външното тяло. Светодиода на външната платка мига 15 пъти ! Какъв е проблема ?!
    Благодаря предварително!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #50

    Re:Haier HSU-12HV03/R2 (DB) - проблеми!

    Блокирал компресор.Ако се вярва на самодиагностиката де,а тя при хайера малко куца.

  7. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #51

    Re:Haier HSU-12HV03/R2 (DB) - проблеми!

    darge, Ако моделът на климатика ти е същият като този от темата, в която пишеш то трябва да е с дисплей на вътрешното тяло и грешките да се изписват на него като код за грешка.

    Ако моделът не е същият посочи кой е.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    1
    #52

    Re:Външно тяло 9-ка, вътрешно - 12-ка

    притежавам Haier HSU 12HV03/r2/db/, неработи, изписва грешки F12, F6.Дайте съвет

  10. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #53

    Re:Haier HSU-12HV03/R2 (DB) - проблеми!

    F6 - Ambient temp sensor fault - Повреден температурен датчик за околната външна температура.
    F12 - Outdoor EEPROM fault - Повредена е паметта управляваща работата на външното тяло.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    118
    #54

    Re:Haier HSU-12HV03/R2 (DB) - проблеми!

    Само аз ли нямам проблеми с HAIER и Роял електроникс?

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #55

    Re:Haier HSU-12HV03/R2 (DB) - проблеми!

    Не съм чул някой да няма проблеми с тях.

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #56

    Re:Haier HSU-12HV03/R2 (DB) - проблеми!

    Аз също нямам проблеми с Роялелектроник всички заявки за части си ги получавам без проблем и до седмица. Дори намерих при тях мотор за един елит доста стар модел и спасих от жегата хората.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #57

    Re:Haier HSU-12HV03/R2 (DB) - проблеми!

    Когато навремето работех за голяма фирма,монтажник на технополис,сме имали доста случаи на забавяне от порядъка на 2-3 месеца при ремонт на платки на хайер.Клиенти ни съдеха за забавянето на ремонта, Нямам добри спомени от Роял. При доста дистанционни ремонти,когато съм искал инфо от Роял относно диагностика и евентуална повреда,не съм получавал адекватна правилна информация. В повечето случаи съм си губел времето ,вместо да ми помогнат в диагностиката.
    Възможно е да е имало някакво неразбирателство между двете фирми,аз бях просто сервизен техник.

  16. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #58

    Re:Haier HSU-12HV03/R2 (DB) - проблеми!

    Аз имах проблемче с Хайерчето и извиках именита фирма, която ми откри проблема срещу 50лв.Частта си я взех от Роял, където бяха изключително любезни и си я подмених самичък. Казаха ми, че към колеги/конкуренти нямали добро отношение.

  17. Novice
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    1
    #59

    Re:Haier HSU-12HV03/R2 (DB) - проблеми!

    Да ви кажа честно според мен на тия Haier маи електрониката им е слаба иначе са ок . Малко се интересувам от това защо трябва като забравят да се пращат чак на маика мъ в гъза да се пренастроива???

  18. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    2
    #60

    Re:Haier HSU-12HV03/R2 (DB) - проблеми!

    Здравейте, от няколко дни се ровя из форума и се убеждавам, че не сме единствените, които не сме случили на климатик.Проблемът ни е следният:Климатика е Haier HSU-12HV03/R2(SDB) още в гаранция,зацикля, губи си паметта, не топли достатъчно.Сравнявам го с другите 2, защото взехме 2-девятки и този, но с тях до сега сме нямали проблеми.Два пъти са идвали от фирмата, която го постави, но нали е в гаранция какво правят, резултат никакъв.Дори и в гаранционната карта никой, нищо не отбелязва.Върха беше снощи, когато тотално отказа да работи.Изписва грешка Е4.Обадихме се на фирмата и сега си чакаме частта.Виждам, че тук има доста хора, които разбират, някой ще ми каже ли какво означава тази грешка и приемам съвети как се постъпва в описаните ситуации, ако и друг е минал вече по този път.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 7 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатик Haier HSU-12HV03/R2(SDB
    От beliagalab във форум Климатици Haier
    Отговори: 22
    Последно: 10-02-15, 22:19
  2. Климатик Haier HSU-12HV03/R2(SDB
    От beliagalab във форум Климатици Haier
    Отговори: 1
    Последно: 21-02-12, 14:18
  3. Haier HSU-12HD03/R2(DB) - проблеми
    От Kotyo във форум Климатици Haier
    Отговори: 66
    Последно: 17-11-11, 16:43
  4. Имам HAIER HSU-12HV03/R2D(SDB) = Имам проблем ПОМАГАЙТЕ!
    От DIDOTO във форум Климатици Haier
    Отговори: 8
    Последно: 09-01-11, 16:29
  5. Haier HSU-12HV03/R2(DB) - не топли добре
    От zarzalai във форум Климатици Haier
    Отговори: 16
    Последно: 29-02-08, 21:50

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе