Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 65

Haier HSU-12HVA103/R2(DB) - въпроси по монтажа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    16
    #31

    Re: Мнение за HSU-12HVA103/R2(DB)

    Заглавието на темата не го смених аз а админите,така трябвало да бъде.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    85
    #32

    Re: Мнение за HSU-12HVA103/R2(DB)

    Супер, ползвал си жокера "помощ от приятел"
    Сега остава да чакаме истинската зима .

    Обаче никой друг не се обажда да има такъв модел. Малко сме

  4. Novice
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    2
    #33

    Re:Haier HSU-12HVA103/R2(DB) - въпроси по монтажа

    error 7 help

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #34

    Re:Haier HSU-12HVA103/R2(DB) - въпроси по монтажа

    Цитат Първоначално публикувано от krasyok73
    error 7 help
    Какво ти индикира климатика и кой модел е? Дай повече инфо така нищо не се разбира.

  6. Novice
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    2
    #35

    Re:Haier HSU-12HVA103/R2(DB) - въпроси по монтажа

    HSU-12HVA103/R2/DB това е модела и не знам платка ли е и ако е така коя е,при вкл излязоха някакви искри и даде тази грешка,благодаря предварително за помощта
    --------
    ел. частта е вързана правилно

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #36

    Re:Haier HSU-12HVA103/R2(DB) - въпроси по монтажа

    Грешкката как се изписва E7 или F7? Това с дисплей ли е модела?
    E7-Датчик размразяване,куплунг или платка външно тяло.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    2
    #37

    Re:Haier HSU-12HVA103/R2(DB) - въпроси по монтажа

    Здравейте!
    Климатика ни е Haier модел HSU-12HVA103/R2. Излиза някаква грешка F11. Дойдоха от сервиза и казаха, че контакта ни не е в ред. Другия ни климатик е същия и нямаме проблем с него, а са само на 3 месеца. Някой може ли да ми каже какво означава тази грешка.
    Благодаря предварително!

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #38

    Re:Haier HSU-12HVA103/R2(DB) - въпроси по монтажа

    F11:
    Компресора на климатика не функционира нормално
    1.Ако компресора на климатика е блокирал.
    2.Ако IPM (IPDU) блок е повреден.
    3. Ако окабеляването между компресора на климатика и IPM, (IPDU) блока не е коректно.

    Това намирам. Иначе за мен F11 е "грешна марка климатик", но станалото-станало.

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #39

    Re:Haier HSU-12HVA103/R2(DB) - въпроси по монтажа

    F11 също я дават и за високо или ниско напрежение също. По важно е да се види във външното какво индикира.Нещо не схващам хем идвали от сервиза хем питате във форума. Всъщност оправиха ли климатика или не?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    10
    #40

    Re:Haier HSU-12HVA103/R2(DB) - въпроси по монтажа

    Цитат Първоначално публикувано от nasko-g
    Нека да уточня.Понеже темата е за съвсем различен модел ,ще ти отговоря и не искам повече да се обеснявам за този модел .
    1-аз не хваля нищо , просто казвам че климатика работи нормално но вие отказвате да повярвате.
    2-климатика работи в Пловдив и снимките са правени при мъгливо и много студено времео около минус 5-6 градуса
    3-при минус 15 по питата на външното не се образуваше скрж (защо незнам) но вече не топлеше както трябва
    Точка по въпроса.
    Сега ще се радвам да пишат собственици на HVA серията на Haier защото темата е за тях.
    В подкрепа на добрите думи за HAIER мога да кажа че вече четвърта зима се отоплявам с два такива климатика (66 квадрата панелка Русе). Единият е AC-инвертор HSU-12H03/(BP)1 , а вторият е DC инвертор HSU-12HB03/R2 (DB). Абсолютно никакви грижи съм нямал. В къщи е топло дори и в най-студените зимни дни. Поддържам температура 21-22 градуса когато сме си в къщи, а денем когато сме на работа и детето на детска градина ги смъквам на 19. Най-голямата сметка за ток платих миналата зима - 160 лв, забравих кой месец беше, но температурите за доста дълъг период бяха под -10. Иначе в нормалните зимни месеци плащам по 100 - 120 лв, като се има в предвид че сме с малко дете и готвим от време на време в къщи. Най-отговорно мога да кажа, че са ме топлили и при температура -20 градуса. Нямам идея какво става с COP-а в този момент, но най-важното е че машините работят безотказно и топлят. Приказки от рода, че ставали само за охлаждане са меко казано "несериозни" и тотално развенчани от експлоатационния ми опит. Не знам какво толкова ги плюят тук, но моите два хаера работят като товарни коне зиме и лете, вече четвърта година почти без да са спирали. Не съм викал никого за профилактики, просто защото не искам някакви сульовци и пульовци да ми се правят на майстори изпускайки всеки път част от фреона докато мерят уж някакво налягане. Машинките си работят добре, и за това грешни пари не давам.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #41

    Re:Haier HSU-12HVA103/R2(DB) - въпроси по монтажа

    Пич,винаги има доволни от дадена марка като Хайер.Само че са единици И за Трабант някой ще ти каже,че е велика кола и е безпроблемна. Само че когато се хванеш да я сервизираш ,точно за Хайер става въпрос,и когато на ден ти звънят по 20-30 нерваци с неработещи клими,друга песен ще запееш. И когато на 100 продадени имаш по 80 ремонта в гаранционния срок,а кажи как да имаш добро мнение за марки като Хайер,Самсунг,Осака и т.н.Вземи и прочети целия раздел за Хайера и виж какво е преобладаващото от мненията на клиенти като теб - ПРОБЛЕМИТЕ...За да видиш някаква разлика,виж раздела примерно за Дайкин...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    10
    #42

    Re:Haier HSU-12HVA103/R2(DB) - въпроси по монтажа

    В случая изказах мнение за моите климатици. Ако критерият ти за качествен климатик е само написаното във форума, тогава виж в анкетата, кой е най-ползвания климатик от читателите на форума. Почти 3 пъти повече хаери от дайкини. Е питам аз, не е ли нормално да има повече оплаквания от хаерите? Друг е въпроса, че дайкин струва 3-4 пъти повече от хаера и е напълно нормално да е по-качествен. Но средностатистическия българин няма кинти за дайкин и за това налита на по евтинкото. Смятам че за парите които дадох за моите климатици, няма какво повече да желая, даже надминават очакванията ми. Ако човек почне да се влияе от мнението на разни търговци НЕпродаващи хаер, наистина ще си каже "голям боклук". Аз като чета раздела за хаер, взех да се питам "абе аджеба, моите климатици дали наистина работят изобщо и ако работят, как още не са се счупили", да обаче на вън в момента е около -6 а аз съм по потник и боксерки и си бръмча така навсякъде в апартамента

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #43

    Re:Haier HSU-12HVA103/R2(DB) - въпроси по монтажа

    За тия хаИри си късметлия явно. Но освен това има едно друго условие за дълготрайната и безаварийна работа на климатиците - монтажа. Случил си на кадърни монтажници, които са си свършили добре работата, и машините ти ще работят добре, пък дори и хаири Според мен една от причините за многото дефекти е именно некадърния монтаж а не толкова марката на климатика.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    85
    #44

    Re:Haier HSU-12HVA103/R2(DB) - въпроси по монтажа

    Цитат Първоначално публикувано от heat-resistant
    В случая изказах мнение за моите климатици. Ако критерият ти за качествен климатик е само написаното във форума, тогава виж в анкетата, кой е най-ползвания климатик от читателите на форума. Почти 3 пъти повече хаери от дайкини. Е питам аз, не е ли нормално да има повече оплаквания от хаерите? Друг е въпроса, че дайкин струва 3-4 пъти повече от хаера и е напълно нормално да е по-качествен. Но средностатистическия българин няма кинти за дайкин и за това налита на по евтинкото. Смятам че за парите които дадох за моите климатици, няма какво повече да желая, даже надминават очакванията ми. Ако човек почне да се влияе от мнението на разни търговци НЕпродаващи хаер, наистина ще си каже "голям боклук". Аз като чета раздела за хаер, взех да се питам "абе аджеба, моите климатици дали наистина работят изобщо и ако работят, как още не са се счупили", да обаче на вън в момента е около -6 а аз съм по потник и боксерки и си бръмча така навсякъде в апартамента
    heat-resistant знаеш ли поговоркта "интереса клати феса" .Ако я знаеш ще разбереш защо никой няма да ти повярва че твоите хаери работят нормално. Даже ще се опитат да те обедят че твоите климатици в момента не работят а ти си внушаваш че ти е топло. Само Ванко68 казва добри думи за Haier защото постоянно ги сръвнява с 3 пъти по-скъпия Daikin .А пък че някой е сабрал 700-800 лв за климатик и неможе да си купи японски климатик вобще не ги интерисува.

  18. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    2
    #45

    Re:Haier HSU-12HVA103/R2(DB) - въпроси по монтажа

    И аз не кхващам дали изобщо могат да го направят. Сменяха му всички части и пак дава грешка. Преди малко го взеха да го пращат в София да го правят.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпроси свързани с монтажа
    От wils0n във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 21
    Последно: 17-09-13, 15:46
  2. Климатик Haier * HSU-12HVA103/R2(DB) - грешка "E"
    От modac във форум Климатици Haier
    Отговори: 3
    Последно: 29-08-13, 21:52
  3. Haer HSU-12HVA103/R2 DB
    От d_slavoff във форум Климатици Haier
    Отговори: 4
    Последно: 29-12-11, 13:03
  4. климатик Haier HSU-12HVA103/R2(DB)-памет
    От м.петров във форум Климатици Haier
    Отговори: 2
    Последно: 15-02-11, 14:09
  5. Haier HSU-09HA103/R2(DB) за 750 лв. с монтажа
    От rumo във форум Климатици Haier
    Отговори: 48
    Последно: 21-09-09, 21:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе